Dobogós helyezés a Magyar Kupában

Post date: Jun 16, 2011 2:24:05 PM

A 2010/2011-es Magyar Futsal Kupában 3. helyet értünk el. A meccsek eredményei itt érhetők el.

A döntőbe jutásért az Univerzummal játszottunk, akik végül a 2. helyen végeztek a címvédő Vesta Persecutor K és 3S csapata után.

Galaxis NFE - Univerzum-Aramis 0-3 (0-0)

2011.03.24 - Csütörtök 20:00

Budapest, Pestszentimrei Sportkastély

Játékvezetők: Dobó Gábor, Temesi Tibor, Kénoszt Zsolt

Galaxis NFE: Winternitz Zsuzsanna Ágnes - Pintér Orsolya, Winternitz Katalin, Winternitz Anna, Molnár- Sáska Ildikó. Cserék: Farkas Klaudia, Szabó Adrienn, Körmöczi Ildikó, Orosz Szilvia, Görög Emília Aténé, Nagy Renáta. Edző: Juhász Péter.

Univerzum-Aramis: Oláh Erika - Bernhardt Barbara, Bernhardt Bernadett, Ganczer Hajnalka, Szekér Anita. Cserék: Szabó Szilvia, Varga Adél, Üveges Katalin, Gál Tímea, Kovacheva Efrosina, Sipos Hajnalka. Edző: Tóth Ferenc.

Gólszerzők: Üveges Katalin (2), Bernhardt Barbara.

A magyar kupa elődöntőjének az első mérkőzését játszotta a Galaxis, illetve az Univerzum. A korábbi Univerzum érdekeltségű Galaxis NFE fogadta „otthonában' az Univerzum-Aramist.

A találkozó nagyon-nagyon nehezen indult be. Mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de ezek kihasználatlanok maradtak a támadók pontatlansága és a kapusok jó teljesítménye miatt. Ritkán látható 0-0-s félidő, ám aki kilátogatott a két csapat találkozójára, az láthatott ilyet is. A fordulás után is jól tartotta magát a Galaxis, folyamatosan ellenállt a vendégcsapat támadásainak.

A második félidő közepén Bernhardt Barbara lövése megtalálta az utat Winternitz Zsuzsanna Ágnes kapujába, így vezetett a vendég együttes. Megpróbálták a hazaiak kompenzálni az eredményt, ám egyenlítés helyett, gyors két gólt kaptak, ami el is döntötte a találkozót.

A 35. percben Üveges Katalin találataival 0-3-ra módosult az eredmény, ami mint később kiderült a végeredmény is lett.

Juhász Péter: - Sajnos a papírforma érvényesült, bár több mint 30 percig 0-0 állt az eredményjelzőn. Aztán egy szerencsétlen gól és egy egyperces rövidzárlat eldöntötte a döntőbe jutás sorsát. Az Univerzum jobb csapat, megérdemelten nyertek, gratulálok nekik. De a mi játékosainkat is nagy dicséret illeti, mert nagyon fegyelmezetten küzdöttek és komolyan megnehezítették az ellenfél dolgát. Ezzel a szép helytállással azt hiszem rászolgáltunk a kupában a bronzéremre.

Üveges Katalin: - A mérkőzésen egy Vesta elleni taktikát próbáltunk ki, ami nem működött az első félidőben. Hiába szerettünk volna stabil védekezésen alapuló kontra játékot gyakorolni, mivel a Galaxis mást játszott.

Sajnos nekünk is csak a 30. perc körül állt össze a dinamikus, pontos támadásvezetés, amely meghozta a győzelmet jelentő gólokat. Új edzővel próbálkozunk, most még ismerkedünk egymással - edző és csapat - remélem, hogy hasznunkra válik a rájátszásban.