Alapszakasz 5. hely

Post date: Jun 20, 2011 12:03:16 AM

Utolsó előtti meccs, Ferencváros

2011. március. 12-én Csömörön lezajlott az alapszakaszbeli utolsó előtti mérkőzésünk, ahol a Ferencváros csapatát sikerült legyőznünk 3-1 arányban.

Galaxis NFE - Ferencváros 3-1 (2-1)

Játékvezetők: Bartkó József, Rózsa Norbert, Temesi Tibor

Galaxis NFE: Winternitz Zsuzsanna Ágnes - Pintér Orsolya, Winternitz Katalin, Winternitz Anna,Molnár Sáska Ildikó. Cserék: Ádám Anna Kinga, Körmöczi Ildikó, Szabó Adrienn, Orosz Szilvia. Edző: Juhász Péter.

Gólszerzők: Körömczi Ildikó (2), Orosz Szilvia

Sárgalap: Körmöczi Ildikó

Ferencváros: Lóderer Kitti - Sütőné Gecző Erika, Szabó Anita, Ménesi Melinda, Ferenczi Anna. Cserék: Németh Beéta, Németh Ildikó, Borsos Bettina, Bozsik Nikolett, Szabó Katalin. Edző: Deli Anikó.

Gólszerző: Borsos Bettina

A mérkőzés jó iramban kezdődött. A Ferencváros számára nagy tétje volt a meccsnek, ezért mindenáron nyerni szeretett volna. Jól is kezdtek, sorra dolgozták ki helyzeteiket, de a befejezések most is eredménytelenek voltak. Próbálták játékukat ráerőltetni a házigazdákra, de ez épp ellenkezőleg sült el. A Galaxis oroszlánként küzdött és csapatként működtek, ez meg is hozta a számukra kedvező eredményt. A 13. percben ugyanis a vendégek kapuja előtt kialakult zűrzavart Körmöczi Ildikó kíméletlenül kihasználta és közelről spiccel a hálóba juttatott. 1-0. A következő találat is hasonló helyzetből született, szintén a bizonytalankodó Ferencvárosi védelem jóvoltából. A 18. percben Orosz Szilvia talált be a vendégek kapujába ezzel, két góllal növelve a hazai előnyt. A Fradi nem adta fel, próbált újra rohamozni és gólt lőni. A szünetre szeretett volna úgy bemenni, hogy gólt szerez, ami lökést adhat nekik. Ez sikerült is, egy szögletvariáció után a hosszún érkező Borsos Bettina gyönyörű gólt szerzett csapatának. A félidő hátralévő részében hajtotta a következő gólt a vendégcsapat, de már nem sikerült újabb találatot elérniük.

A második félidő is Ferencváros fölénnyel kezdődött, hitték, hogy a szünet előtti lendületük nem fog megtörni. Ez azonban nem sikerült. Egyre kiegyenlítettebb lett a játék, mindkét csapat közel azonos arányban birtokolta a labdát. A Fradi hajtotta az eredményt, egyre görcsösebben és idegesebben játszott. Egyéb külső körülménnyel kezdtek el foglalkozni, ami elvonta a figyelmet a koncentrálástól. Az utolsó 10 percre megpróbálkoztak a vészkapus beállításával, így emberfölényben játszhattak, de ezt sem sikerült kihasználni, sőt egy újabb Körmöczi Ildikó gól született a későn kilépő Fradi védők mellett a 34. percben. 3-1. Ekkor még volt hátra 6 perc, de nem történt változás a játék képében.

A Galaxis megérdemelten győzött a hetek óta gyengélkedő Ferencváros ellen. Egységesebbek voltak, csapatjátékban és akaratból is dicséret illeti őket. A Fradinak egy esélye van még az ELTE csapata ellen az utolsó fordulóban, hogy a négy között maradhasson. Illetve imádkozhat, hogy a Tolna ne verje meg a Miskolc csapatát az eheti fordulóban.

Utolsó meccs, Salgótarján

Ezt követően Salgótarjánban zártuk az alapszakaszt. Nem könnyen, de sikerült nyernünk idegenben egy góllal. A győzelemnek köszönhetően az alapszakaszban az 5. helyet értük el, ami bőven megfelel az újoncként kitűzött várakozásainknak.

Az eleje nehezen indult, kiderült, hogy Ádám Kinga sportorvosija lejárt, így nem léphet pályára, hiába utazott Nógrádba. Azért lelkesen szurkolt a csapatnak. A játékunk döcögött, pedig nagyon szerettünk volna nyerni. Talán épp ezért izgultuk el az akciók végét. Aztán a félidő vége előtt kevéssel Orosz Szilvia megtörte a gólcsendet, így egy gólos előnnyel pihentünk meg. A második félidő elején rákapcsolt a hazai csapat és sikerült is egyenlíteniük. Ekkor mi is észbe kaptunk, 4 perccel később Molnár-Sáska Ildikó megint megszerezte a vezetést, amit a csapat magabiztosan meg is őrzött a mérkőzés végéig. Sajnos több helyzet kimaradt a végén is, így az utolsó pillanatig izgalmas volt a találkozó.