Ki zárkózhat fel a felsőházhoz?

Post date: Nov 16, 2010 7:10:10 PM

Vasárnap fontos mérkőzést játszunk a Ferencváros otthonában, Alsónémediben, 15 órai kezdettel.

A Fradival tavaly nagy csatát vívtunk a másodosztály bajnoki címéért. Háromszor találkoztunk, mindhárom mérkőzés nagyon kiélezett volt. Az első mérkőzés a felsőházi rájátszás első találkozója volt, kikaptunk 3-2-re. Aztán a mostani helyszínen, a Fradi otthonában 0-1-ről fordítva nyertünk 2-1-re. A bajnokság utolsó fordulójában 2-2-es döntetlent játszottunk, de az utolsó percben kaptunk gólt, ami miatt még nyernünk kellett a Gyöngyös ellen a bajnoki cím megszerzéséért. Vagyis a mérleg kiegyenlített. Ha a tiszta játékidős meccseket nézzük (az NB II-ben futó óra van), akkor viszont a Ferencváros áll jobban, hiszen eddig egy ilyen meccset játszottunk, mégpedig a Magyar Kupában, és akkor 2-1-re kikaptunk.

A mostani bajnoki sorozat alapján is a Fradi látszik esélyesebbnek, hiszen a Miskolc és az Univerzum otthonából is elhoztak egy-egy pontot, ami kifejezetten bravúros teljesítmény, és a két meccs között magabiztosan verték a Kiskunfélegyházát. Mi ugyanebben a három fordulóban kikaptunk Tolnán, nehezen győztük le az ELTE-t, és pontokat vesztettünk a Szeged ellen, hiszen csak egy 1-1-es döntetlent játszottunk. A tabellán közvetlenül előttünk állnak, egy pont előnnyel. Igaz, a Tolna otthonában mi nagyon szoros mérkőzést játszottunk (2-3), míg a Fradi egy sima vereséggel tért haza (6-2), és a Vesta elleni meccsük is lényegesen rosszabbul sikerült, mint nekünk.

Az FTC támadójátéka erősebbnek tűnik a miénknél, hiszen 6 forduló alatt 6-tal több gólt lőttek, mint mi, ráadásul ők már játszottak a tavalyi első néggyel, mi a Miskolccal még nem. Védekezésben pusztán a tabellát nézve jobbnak tűnünk, de ha a Vesta elleni meccseket kivesszük a számolásból, akkor kicsi a különbség, de talán ebben mi vagyunk egy hajszállal jobbak.

Ha sikerülne nyernünk, akkor nagyon nagy valószínűséggel az 5. helyre lépnénk előre, és a jelenlegi harmadik és negyedik helyezett valamelyikét is megközelítenénk, hiszen ők egymás ellen játszanak (Miskolc-Tolna, szombat 15 óra). Vereség esetén azonban minden bizonnyal visszacsúsznánk a 6. helyről, hiszen a szorosan a nyomunkban lévő Szeged és ELTE egymás ellen játszik a Tisza-parton.