Hazai döntetlen a Szeged ellen

Post date: Nov 14, 2010 9:30:24 PM

A tavalyi bajnokságban 5. helyezett Szegedi AK Boszorkányokkal játszottunk vasárnap Csömörön. Utoljára két éve találkoztunk velük az NB II-ben, akkor mi még az Univerzum utánpótláscsapataként indultunk. Abban a szezonban ők másodikok, mi harmadikok lettünk a másodosztályban a Szentes gárdája mögött. Ők feljutottak, mi pedig nem játszottunk osztályozót, hiszen úgysem juthattunk volna fel, lévén az Univerzumnak már volt egy elsőosztályú csapata. Akkor 4-szer játszottunk ellenük. Két nagyon sima vereség (1-4, 1-6), egy szoros vereség (4-5) és egy sima győzelem a mérleg (7-3). Érdekesség, hogy akkor Szöcsy még nálunk játszott, többször kezdő is volt, hétvégén viszont már a Szeged csapatát erősítette.

A tabellán a mérkőzés előtt megelőztük őket, igaz, csak a jobb gólkülönbségünknek köszönhetően. A futsal-hungary beharangozója szerint háromesélyes mérkőzés volt.

A találkozón lényegében végig próbáltunk letámadást alkalmazni, ami nem is működött rosszul. A védekezés a kezdeti kis megingások után lényegében tökéletesen működött. Persze nem lehet 40 percen keresztül hibátlanul játszani, de nagyon kevés probléma volt, akkor is segített valaki a hibázó játékosnak. A félidő 0-0 volt, és nem is adódott túl sok komoly lehetőség egyik oldalon sem.

A második félidőt is letámadással kezdtük. Egy határozott labdaszerzés után Putyó indult meg, passzolt Tücsihez, aki az átvételt követően a rövid sarokba lőtt. Megszereztük a vezetést. Maradt azonban a letámadás, mert ez tűnt hatékonynak. De mutatkoztak a fáradtság jelei, így a Szegednek is adódtak nagyobb lehetőségei. Emiatt félpályára visszaálltunk a védekezésben. A gólhoz kísértetiesen hasonló lövést hárított az ellenfél nagyszerű formában védő kapusa, illetve még két nagy ziccert nem tudtunk gólra váltani.

Sajnos a kihagyott helyzetek árát ma megfizettük, hiszen egy megpattanó szabadrúgás utat talált Évi hálójába 7 perccel a meccs vége előtt.

Újra letámadással próbálkoztunk, voltak is lehetőségek, de a Szeged is lőhetett volna gólt. Végül maradt a döntetlen.

A döntetlen a mezőnyjáték alapján igazságosnak mondható, a nagy helyzetek száma alapján felénk billent a mérleg. De aki egy gólt lő egy futsalmeccsen, ne panaszkodjon, hogy nem nyert.

Lelkes, egységes védekezés és kapu előtti izgulás jellemezte a játékunkat. Nincs okunk szégyenkezni.

Mivel a Fradi nagy meglepetésre pontot szerzett az Univerzum-Aramis otthonában, így maradtunk a 6. helyen a tabellán. De nagyon összesűrűsödött mögöttünk a mezőny, hiszen a Szeged velünk együtt 7 pontos, de az ELTE és a Salgótarján is 6 pontos lett a hétvégén, mert az előbbi óriási meglepetésre idegenben legyőzte a Tolnát, míg az utóbbi nagy nehézségek árán a sereghajtó Kiskunfélegyházi Mókusokat.

Hivatalos jegyzőkönyv: MLSZ adatbank

Tudósítás: Futsal-hungary