Helytálltunk az Univerzum-Aramis ellen

Post date: Oct 21, 2010 9:18:29 AM

Ismét nehéz ellenfél várt ránk a harmadik mérkőzésünkön. Az Univerzum-Aramis gárdája ezüstérmes volt a tavalyi bajnokságban, és az első fordulóbeli idegenbeli botlás után nagyarányú győzelmet aratott a Kiskunfélegyháza ellen, és egy sima győzelmet a tavalyi bronzérmes Tolna ellen, ráadásul idegenben. Ebből is következik, hogy nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei, ismét hatalmas bravúr lett volna akár a pontszerzés is. Ráadásul az Univerzum igazi futsalt játszik, nagyon sokat mozognak, szervezetten teszik ezt, és technikailag is nagyszerűen képzett játékosokból állnak.

A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy a tisztes eredmény lehet a reális célkitűzés, ahhoz is nagyon koncentráltan, jól kell játszanunk. Nem szabad egy esetleges bekapott gól után összeomlanunk. Nem ennek megfelelően kezdődött a meccs, hiszen Bernhardt Barbara révén már a második perc elején vezetett az ellenfél. Ami még önmagában nem is lett volna baj, de megzavarodtunk és nagy fölényben játszottak a kék mezesek. Éppen kezdtük összeszedni magunkat, amikor a 7. percben Varga Adél, az Univerzum új szerzeménye is gólt szerzett, így már kétgólos volt a hátrányunk. Ezt követően összeszedettebben játszottunk, helyzeteink is voltak. Azonban jött a 12. és a 13. perc, amit teljes rövidzárlatnak nevezhetünk. Ebben a 2 percben Szekér Anita mesterhármast ért el, és az eredményjelzőn 0-5 állt. (Az egyik gólját egy jogos büntetőből szerezte.) Nagyon rosszul mutatott az eredményjelző, pláne ha azt nézzük, hogy a mérkőzés harmadánál jártunk. Ám ekkortól már nem volt kihagyás, szépen, türelmesen, fegyelmezetten játszottunk, messze nem estünk össze, sőt. Innentől kezdve jó volt nézni a csapat játékát. A szünet előtt még sikerült szépítenünk Tücsi révén, így négygólos hátrányban vártuk a második félidőt (1-5). A félidő elején azonnal még egyet faragtunk a hátrányból Putyó góljának köszönhetően. Ezt azonban két vendégtalálat követte, így 25 perc elteltével 2-7 volt az állás. Két percen belül Emily megszerezte első NB I-es gólját. Ezután egy büntető területen belüli kezezés miatt hatmétereshez jutottunk, amit sajnos Emily fölérúgott. A végeredményt a 33. percben Sziszi állította be (neki is első gólja hivatalos futsal mérkőzésen), 2 méterről kellett az üres kapuba gurítania, miután a társak ziccerbe hozták.

7-4-re kikapni nem szégyen ettől az Univerzumtól. Ha el tudjuk kerülni az első félidő felénél bekövetkezett rövidzárlatokat, akkor még ennél is szorosabb meccsekre leszünk képesek. Büszkék lehetünk erre a teljesítményre.

Következő ellenfelünk a Tolna-Mözs gárdája lesz, mégpedig idegenben. Készülünk, hogy jó játékkal megnehezítsük a leendő házigazda dolgát.

Hivatalos jegyzőkönyv: MLSZ adatbank

Tudósítás: Futsal-hungary