Правила поведінки здобувачів освіти Новослобідського ліцею

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Загальні правила поведінки:

·         Учень  приходить до школи за 10  хвилин до початку занять.

·         При вході у заклад освіти  дотримується правил ввічливості, вітається з працівниками ліцею.

·          Учень  готує все необхідне навчальне приладдя до початку уроку, не перебуває у класних приміщеннях у верхньому одязі чи брудному взутті.

·         Заборонено  приносити в школу та на її територію з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні предмети та речовини; спиртні напої, сигарети (в т.ч. електронні), наркотичні та отруйні речовини. Про наявність лікарських засобів  у здобувача освіти потрібно попередити вчителя.

·         Завжди виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших, шанобливо ставитись до учасників освітнього процесу. Учні поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

·         Виходити за територію закладу освіти під час освітнього процесу лише з дозволу педагогів, не пропускати заняття без поважних причин.

·         У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний надати класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

·         Під час перебування в закладі освіти та на його території чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатись, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування.

·         Не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.

·         Поза межами закладу освіти учні поводяться  так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

·         Учні  бережуть майно ліцею та майно інших учасників освітнього процесу, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

·         До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі пошкодження чужого майна, батьки учнів, які заподіяли шкоду, несуть матеріальну відповідальність.

·         Учні, які знайшли чиїсь втрачені або забуті речі, повинні здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі школи.

·         Не дозволяється користуватися плеєром, мобільним телефоном, іншими гаджетами на уроках. Вони мають бути сховані та вимкнені, або у беззвучному режимі. В іншому випадку, на вимогу вчителя, потрібно покласти їх у спеціально відведене для них місце.

·         Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо)

·         Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

·         Носити щодня щоденник, вести запис домашніх завдань та на першу вимогу вчителя слід його надавати.

·         Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

·         Черговим учням виконувати свої обов’язки згідно Положення про чергування.

Поведінка здобувачів освіти на уроках:

 

·         Перед  початком уроку учень заходить до кабінету до першого дзвінка, займає своє робоче місце лише з дозволу вчителя.

·         Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших учасників освітнього процесу від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

·         Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу в учителя, піднявши руку.

·         Якщо учень  хоче про щось запитати  вчителя або відповісти на його запитання, він піднімає руку.

·         Користуватися мобільними телефонами поза межами закладу освіти.

·         Учень має право в коректній формі відстоювати  свої переконання при обговоренні дискусійних  питань.

·         Коли заходить учитель, учні встають.

 

Поведінка здобувачів освіти на перервах:

·         Перерва – особистий час кожного здобувача освіти. Учень може проводити його на території закладу освіти на свій розсуд, але не заважати іншим.

·         Підтримуйте чистоту і порядок на своєму робочому місці та в школі.

·         Вільно переміщайтеся територією ліцею, окрім тих місць, де заборонено перебувати з метою безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).

·         Безпечна поведінка учнів – запорука благополуччя в закладі освіти, тому дотримуйтеся правил організованого перебування в школі, а саме:

- правосторонній рух коридорами;

- спокійне пересування сходами, притримуючись перил;

- відмежованість від вікон  та інших місць, не пристосованих для ігор.

·         Будьте взаємоввічливими у спілкуванні – без штовханини, провокування словами та вчинками.

·         Культура мовлення – обличчя учня. Будьте чемні у спілкуванні, звертайтеся до старших і ровесників із повагою, підтримуйте та примножуйте  гарні традиції закладу освіти. 

 

Поведінка здобувачів освіти в їдальні:

·         Мити руки перед уживанням їжі.

·         Під час обіду в їдальні поводитися гідно.

· Уважно та спокійно користуватися виделками, скляним посудом та іншими приборами, використовуючи їх тільки за призначенням.

·         Учні  повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.

·         Учні приходять у їдальню після закінчення уроку у визначений час.

·         Учні прибирають посуд після прийому їжі.

·         Дбайливо ставляться до майна їдальні школи.

·         Учні мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.

·         Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

 

Вимоги до зовнішнього вигляду здобувачів освіти:

·         до ліцею учні приходять в одязі, що відповідає класичному діловому стилю, на урочисті заходи – у святковому;

·         взуття дівчат на низькому стійкому підборі, висота якого до 5 см;

·         вигляд учнів охайний, у дівчат волосся зібране, короткий манікюр, під час освітнього процесу відсутні косметика і прикраси, неформальна символіка й атрибутика;

·         верхній одяг зберігати в гардеробі, на уроках трудового навчання мати робочу форму, а на заняттях фізкультури-спортивну;

·         дівчатам уникати  декольтованих, прозорих, надто яскравих, картатих, вкорочених блузок («топіків», футболок тощо), занадто коротких чи довгих спідниць, стягуючих штанів, бриджів, шортів тощо)