Поради психолога

Звуки  війни



Що робити в разі домашнього насильства? Як вберегти себе та дітей? Куди звернутися по допомогу?


Результати внутрішнього моніторингового дослідження

«Забезпечення в школі безпечного освітнього середовища,

вільного від насильства та булінгу (цькування)»  читати тут....

 План заходів

щодо запобігання та протидії домашньому насильству

та насильству за ознакою статі

по Великоозерянському НВК

на період з 2021-2025 н.р.

читати тут...


 2020-2021н.р.

З метою якісного реагування на порушення прав та свобод дитини, можливості своєчасного особистого звернення про надання допомоги, покращення обізнаності дітей,  можна звернутися першочергово по допомогу до

СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ДУБРОВИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Контакти

Юридический адрес

34100, Рівненська обл., Сарненський р-н,

 м Дубровица, вул.. Воробинська 16,

Телефон

(03658) 20185

E-mail

ditudubrmr@ukr.net

Керівник

Лобзун Олена Петрівна

 


Шановні учні нашої школи!

З 25 листопада по 10 грудня стартує Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Запрошуємо вас долучитися до запланованих заходів!

   Найвищою цінністю будь - якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя й здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини в ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї. З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства».

   Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

   Формами насильства є: економічне, психологічне, сексуальне та фізичне.

   Насильство є порушенням прав людини. Кожен із нас має сказати «Ні!» насильству у власній родині. Адже сім’я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки й комфорту в нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися й почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Організації та установи, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:

До територіального органу поліції або за телефоном 102.

До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.

До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

До психолога, класного керівника тощо.

До близької людини.

На телефони «Гарячих ліній».

 Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»:

Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда-Україна»:

0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)

Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.

Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):

116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів),

0-800-500-225 та 116-111

Можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

Омбудсмен з прав дитини в Україні Микола Миколайович Кулеба:

(044) 255-64-50

Єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:

Зателефонувавши за номером 0 800213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів), можна отримати такі послуги:

- інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальній послуг та захисту прав людини, та установи, які опікуються відповідними питаннями;

- безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- правові консультації;

- зв’язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; - отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв’язку. продовження тут...


2022-2023 н.р     

План заходів запобігання булінгу та порядок здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів булінгу (або отримання заяв/повідомлень про такі факти)

                                                                                                                                                 Додаток

                                                                                                                                                    до наказу  № 91                                                                                                                                                        від 01.09.2022 р.

 

План заходів

щодо профілактики булінгу в освітньому середовищі

по Великоозерянській гімназії

  повний текст читати ... 


                                      Лист батькам про булінг. Шановні батьки!                                                                                                                            18.12.2018 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.                                         Повідомляємо, що за скоєне правопорушення батькам винних відповідно до статті 173-4 КУпАП про адміністративні правопорушення доведеться сплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів. Якщо булінг вчинений групою осіб або повторно, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.Або ж на винних чекають громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітніми або неповнолітніми особами, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Адміністрація Великоозерянського НВК розглядатиме заяви про систематичні випадки булінгу, а не одноразовий конфлікт чи сварку, проводитиме розслідування, вживатиме відповідні заходи, повідомлятиме уповноважені підрозділи органів Національної поліції (ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей про випадки булінгу

Правила поведінки здобувачів освіти у Великоозерянському НВК

1. Загальні правила поведінки здобувачів освіти в закладі:

1.1 Правила поведінки учнів у школі базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

1.2 У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:

– усне зауваження;

– запис зауваження в щоденник;

– виклик учня самого або з батьками на педагогічну нараду;

– відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.

1.3 Учень приходить до закладу за 10 – 15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході до дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.

1.4 Учневі заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.

1.5 Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.6 Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

1.7 Не дозволяється без дозволу педагогів, класного керівника йти зі школи та з її території в урочний час та на перервах. У разі пропуску навчальних занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) із поясненням причини відсутності на заняттях. Пропускати уроки без поважних причин забороняється.

1.8 Забороняється спізнюватися на уроки.

1.9 Учень закладу на уроки приносить необхідне навчальне приладдя, підручники, зошити, щоденник. Повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів. Приходить до школи із підготовленими домашніми завданнями з предметів відповідно до розкладу уроків.

1.10 Учень повинен охайно вести щоденник і давати його вчителю для виставлення оцінки, запису зауваження.

1.11 Учень має бути ввічливим у спілкуванні з учителями, працівниками закладу, батьками інших учнів, а також з учнями.

1.12 Учень виявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Здобувачі освіти поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.13 Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.14 Здобувачі освіти повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, що належать вчителям та іншим учням. Забороняється брати без дозволу чужі речі. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті. При пошкодженні майна закладу батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.

1.15 Фізична конфронтація, залякування і знущання, булінг (цькування) є неприпустимими формами поведінки.

2. Поведінка на заняттях

2.1 На урок здобувач освіти має зайти з попереджувальним дзвінком; після дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

2.2 Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин.

2.3 У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

2.4 Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя.

2.5 Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен піднести руку і попросити дозволу вийти у вчителя.

2.6 Заборонено перебувати в класних приміщеннях у верхньому одязі.

2.7 При вході педагога до класу здобувачі освіти встають та вітаються, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.8 Впродовж уроку:

– не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами;

– не можна підводитися без дозволу учителя;

– не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку;

– забороняється користуватися мобільними телефонами.

2.9 Урочний час повинен використовуватися здобувачами освіти тільки для навчання.

2.10 За першою вимогою вчителя (класного керівника) учневі необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках здобувачами освіти повинні виконуватися охайно, із дотриманням норм орфографічного режиму. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.11 Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил безпечної поведінки як під час уроків, так і після їх закінчення.

2.12 Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він підносить руку.

2.13 Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань.

2.14 Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення уроку, учень має право вийти з класу.

2.15 При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять

Час перерви – особистий час кожного учня. Здобувач освіти може його проводити по-своєму, проте не повинен заважати іншим.

3.1 Під час перерви здобувачі освіти зобов’язані:

– навести порядок на своєму робочому місці;

– вийти з класу;

– рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

– адекватно реагувати на зауваження адміністрації закладу, педагогів, працівників школи, чергових учителів та учнів;

– допомагати учителю (у разі потреби) при підготовці кабінету до наступного уроку.

3.2 Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.

3.3 Під час перерв здобувачам освіти забороняється:

– бігати сходами, коридорами та у класних приміщеннях, кататися на перилах, знаходитися поблизу вікон та інших місць, що не є пристосованими для ігор;

– штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу, цькування, образи для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яч у коридорі;

– сваритися між собою та з учителями, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися, здійснювати булінг;

– вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим учням;

– палити у будівлі та на території закладу.

3.4 Категорично заборонено самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконні чи виглядати у відчинені вікна.

3.5 Після закінчення занять здобувач освіти повинен:

– забрати одяг з гардеробу, одягнутися, піти зі школи, дотримуючись правил ввічливості.

3.6 Черговий по класу:

– знаходиться в класі під час перерви;

– забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення, стежить за дотриманням санітарних умов;

– допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку.

3.7 Забороняється здобувачам освіти пер