Основи роботи в Internet


Електронний освітній ресурс ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище"

Урок № 6

Тема: Огляд сервісів Веб 2.0.

Мета:

  • навчальна:сформувати поняття: редактор веб-сайтів; Веб 2.0; хостинг; пояснити: структуру сайту; особливості сайтів; відмінності між веб-сторінками;
  • розвиваюча:розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація до уроку

1) Привітання

2) Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Виконання завдання за допомогою сервісу Веб 2.0 LearningApps.org

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Загальні поняття

Веб-сторінки— це електронні документи, а це означає, що повинні існувати й певні підходи до їх створення, засоби та інструменти.

Можна виділити такі варіанти створення веб-сайтів:

Для того щоб сайт став доступним широкому колу відвідувачів, йому необхідно призначити доменне ім’я і розмістити в мережі Інтернет. Розміщення сайту на сервері та подальше його адміністрування називають хостингом. Наданням такої послуги займаються спеціальні організації. Хостинг буває платним і безкоштовним.

Можливість створювати веб-сторінки та організовувати форуми й чати в автоматизованому режимі (крім власне розміщення сайту)

часто надається на серверах, що забезпечують хостинг. Наприклад, ucoz.ru, mylivepage.com.

Однією з найпростіших форм автоматизованого створення веб-ресурсів є блоги (онлайнові щоденники), які дають змогу публікувати та впорядковувати (зазвичай у хронологічному порядку) на веб-сторінках різноманітні записи.

Під час автоматизованого створення веб-сайту неможливо обійтися без уявлень про Веб 2.0.

Сервіси Веб 2.0

Веб 2.0 (Web 2.0) — поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг Інтернету. Окрім цього, цим поняттям описують зміну сприйняття Інтернету користувачами.

Термін було запроваджено 2005 року американським видавцем О’Рейлі (O’ReillyMedia) для означення сукупності прогресивних тенденцій у розвитку веб-технологій (на противагу технології Веб 1.0, яка показала свою нежиттєдайність).

Термін «Веб 2.0» сьогодні означає не стільки сукупність певних конкретних технологій, а швидше філософію подання інформації у веб-орієнтованому середовищі та побудову інформаційних відношень.

веб 2.0.mp4

Які риси сервісу Веб 2.0?

1. Веб 2.0 — це платформа, до якої є вільний доступ, її структура універсальна та спрощена.

2. Учасники сервісу — співрозробники та співавтори, тобто стороння регламентуюча (модераційна) сторона скасовується.

3. Після поповнення бази даних стають доступними кожному.

4. Дані організовуються не таксономічно (ієрархія рубрик), а фолксономічно («хмара тегів»). Дані зберігаються не в каталогах чи бібліотеках, а в АРІ-інтерфейсах.

5. Сайти не статичні, а динамічні. Представлені не персональними сторінками, а блогами, динамічними сторінками.

6. Для сприйняття контенту не потребується відвідування сайту, є можливість читати RSS-стрічки.

7. «Вільна» ліцензія GNU FDL.

8. Підтримка програмного забезпечення відбувається через відділ технічної підтримки.

9. Спільний контент створюється кожним учасником.

Веб 2.0 можна також охарактеризувати його складовими компонентами, тобто тими новими можливостями й застосуваннями, що надають веб нового забарвлення: веб-сервіси, веб-синдикація, mash-up (змішування), мітки (теги), «розумні (динамічні) помічники».

Приклади Веб 2.0 проектів

Вікіпедія— вільна багатомовна енциклопедія.

GoogleEarth— google-карти.

Flickr— онлайн-фотоальбом.

Netvibes— персональний робочий стіл.

Digg.com — ресурс новин.

UcoZ— веб-хостинг.

Сервіси Google Drive

сервіс Google Drive.mp4

ІІІ. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Які технології покладено в основу розробки сервісів Веб. 2.0? у чому полягають ці технології?
  2. Які особливості притаманні сервісам Веб 2.0 за видами діяльності користувачів?
  3. Які існують типи сервісів Веб 2.0 за видами діяльності користувачів?

Рефлексія

    • Що нового сьогодні дізналися?
    • Чого навчилися?
    • Що сподобалось на уроці, а що ні?
    • Чи виникали труднощі?