Основи роботи в Internet


Електронний освітній ресурс ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище"

Урок № 4

Тема : Робота з пошуковими системами

Мета

  • навчальна:сформувати вміння здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет, створювати список сайтів для швидкого доступу;
  • розвиваюча:розвивати наочно-образне та алгоритмічне мислення, пам'ять; формувати вміння виділяти головне, порівнювати і аналізувати;
  • виховна:виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація до уроку

1) Привітання

2) Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Повторення
  2. Як створити тематичні групи закладок у браузері?
  3. Чому при перегляді першої сторінки в щойно відкритому браузері кнопки Вперед і Назад недоступні?
  4. Який вигляд має адреса веб-сторінки?

2. Виконання завдання за допомогою сервісу Веб 2.0 LearningApps.org


III. Вивчення нового матеріалу

Як здійснювати простий пошук в Інтернеті за допомогою браузера?

Пошук в Інтернеті здійснюється аналогічно до того, як на комп’ютері шукають об’єкти файлової системи, - для цього використовують рядок пошуку. У рядок пошуку вводять ключові слова.

Ключові слова – слово або кілька слів, за якими здійснюється пошук потрібних відомостей.

Як використовувати пошукові системи?

Пошукові системи – це програми, призначені для пошуку відомостей в Інтернеті за ключовими словами.

Спільним для головних сторінок різних пошукових систем є наявність рядка пошуку, до якого користувач із клавіатури має вводити ключові слова, і кнопки Шукати (Пошук, Знайти тощо).

Алгоритм роботи з пошуковими системами

гугл_пошук.mp4

Яким відомостям, що подані на сайті можна довіряти?)

Відкривши веб-сторінку, бажано оцінити її за основними ознаками, щоб упевнитися в надійності поданих матеріалів.

Авторитетність джерел та авторів. Зверни увагу на те, яка організація або особа створила цей сайт, яка мета його створення, для кого було створено.

Точність даних і фактів. З’ясуй ,з яких джерел автор сайта отримує відомості. Зверни увагу на наявність або відсутність списку першоджерел і посилань на інші сайти.

Об’єктивність поданих даних. Більшу довіру викликають неупереджені сайти. Зазвичай автори таких сайтів відтворюють різні погляди на одне й те саме питання або взагалі утримуються від висновків і коментарів, подаючи лише факти.

Актуальність даних. Зверни увагу на те, як часто оновлюються матеріали на сайті. Саме за цим показником визначається їх актуальність.

IV Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Пошук в Інтернеті

Знайди відомості про визначні місця Ужгорода.

Завдання 2. Створення маршруту

Визнач відстань між містами України. Проклади маршрут автомобільної подорожі між ними.


Завдання 3. Пошукові системи

Досліди, які об’єкти можна шукати за допомогою пошукових систем Google. Визнач спільне і відмінне. За результатами побудуй діаграму Венна.

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

Завдання 4. Працюємо у парах

Знайдіть в Інтернеті відповіді на такі запитання:

  • Яка висота Кельнського собору?
  • Скільки гетьманів було в Україні? Хто вони?
  • У якому році народився І.Я Франко?
  • Скільки президентів було в США?
  • Де похований Наполеон Бонапарт?
  • У якому році народився В. Стус?
  • Де було встановлено перший пам’ятник Лесі Українки?

Обговоріть з іншою парою, який спосіб пошуку був вами використаний та чомV

V Підсумок уроку

Обговорюємо

Які засоби для організації простого пошуку використовуються у браузерах?

  1. Що таке пошукові системи?
  2. Які пошукові системи використовують твої знайомі, батьки?
  3. Які об’єкти можна шукати за допомогою пошукових систем?
  4. Чи завжди можна довіряти відомостям, що подані на сайті?

Рефлексія Що нового сьогодні дізналися?

    • Чого навчилися?
    • Що сподобалось на уроці, а що ні?
    • Чи виникали труднощі?