Основи роботи в Internet


Електронний освітній ресурс ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище"

Урок № 2

Тема: Принципи роботи Інтернет. Ресурси Інтернет

Мета:

  • навчальна: ознайомити з історією виникнення мережі Інтернет, її призначенням і структурою, сформувати поняття адресації в Інтернеті, IP-адреси, доменного імені та URL-адреси, розглянути способи підключення до Інтернету, дати уявлення про служби Інтернету;
  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ.

І. Організація класу до уроку

1) Привітання

2) Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

Повторення

Виконання завдання за допомогою сервісу Веб 2.0 LearningApps.org


ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Інтернет — це глобальна інформаційна мережа, яка об’єднує велику кількість регіональних мереж і водночас мільйони ПК у всіх кінцях світу з метою обміну даними та доступом до інформаційних і технологічних ресурсів.


ІР-адреса — унікальна числова адреса, за допомогою якої визначають місце знаходження кожного ПК в адресному просторі всесвітньої мережі Інтернет.

Доменна адреса ПК — символьна адреса, яка складається на основі доменної системи імен та являє собою декілька сегментів (слів), розділених крапками.

Доменна система імен — ієрархічний метод призначення імен шляхом покладання на різні групи користувачів відповідальності за підмножини імен.

(Домен — ділянка.Сегмент — складова частина адреси.)

Способи підключення до Інтернету:

  • прямий доступ через виділений (спеціальний) канал зв’язку;
  • прямий доступ через виділений телефонний канал зв’язку;
  • комутований доступ (на час зв’язку) через телефонну мережу (dialup);
  • доступ через асиметричну цифрову абонентську лінію (ADSL — AsymmetricDigitalSubscriberLine);
  • радіозв’язок;
  • супутниковий зв’язок;
  • стільниковий зв’язок тощо.

Викладач звертається до групи: «Ви неодноразово користувалися Інтернетом. Які можливості надає сучасний Інтернет?» (Діти називають пошу кінформації, спілкування електронною поштою або через ICQ тощо.) Усе це складає послуги Інтернету, або ресурси.

Служби Інтернету: віддалений доступ; електронна пошта; FTP-сервіс; телеконференції; WWW-сервіс; інтерактивне спілкування, ІР-телефонія.

Адреса інформаційного ресурсу в мережі називається його URL-адресою.

Структура URL-адреси: протокол // домене ім’я / шлях до файлу / ім’я файлу.

Щоб скористатися послугами, треба зареєструватися в місцевого адміністратора (провайдера) Інтернету.

IV Формування практичних умінь і навичок

Завдання 1. Працюємо за комп’ютером

1. З’ясуйте IP-адресу вашого комп’ютера.

2. Укажіть помилки у записі ІР-адрес: 195.168.201, 195-168-201-88, 195.168.291.88.

З. Зробіть припущення про призначення ресурсів з доменними іменами man.gov.ua, uk.wikipedia.org, hostmaster.net.ua, ua.textreferat.com, windowshelp.microsoft.com.

4. Запропонуйте доменне ім’я, яке могло б бути надане серверу вашого навчального закладу. Поясніть, з чого воно складається.

7. Поясніть структуру URL-адрес ресурсів:

а) http://formula.co.ua/vectors.php;

б) http://www.ednu.kiev.ua/index_u.htm;

в) http://www.nenc.gov.ua/isef/view/index.php;

г) ftp://ftp.pmgl 7. vn.ua/pub/netolymp.

8. Заповніть таблицю даними про адреси ресурсів у мережі

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

V Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. З чого складається мережа Інтернет?
  2. Які організації називають первинними провайдерами?
  3. Поясніть, яким чином відбувається розширення мережі Інтернет.
  4. Чим, на вашу думку, викликане стрімке зростання кількості комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет, та її користувачів?
  5. З чого складається IP-адреса у стандарті IPv4? Наведіть приклади ІР-адрес.

Цікава інформація (перегляд відео)

ЩО ТАКЕ ІНТЕРНЕТ.mp4

Рефлексія

    • Що нового сьогодні дізналися?
    • Чого навчилися?
    • Що сподобалось на уроці, а що ні?
    • Чи виникали труднощі?