Основи роботи в Internet
Електронний освітній ресурс ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище"
Урок № 1
Тема Історія створення Інтернет.
Мета:
- навчальна:сформувати поняття про комп’ютерні мережі, мережну взаємодію, типи комп’ютерних мереж;
- розвиваюча:формувати вміння бачити закономірності, аналізувати й узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;
- виховна:виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
урок засвоєння нового матеріалу.
ХІД УРОКУ.
І. Організація до уроку
1) Привітання із класом
2) Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда Чи всі ви користувались раніше Інтернетом?
- А чи знаєте ви що таке Інтернет?
- Як ви думаєте, що таке комп’ютерна мережа?
III. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовується інтерактивна дошка)
Що таке комп’ютерна мережа?
Мережа – це сукупність взаємопов’язаних об’єктів, що мають однакове призначення та спільні властивості.
Комп’ютерна мережа – сукупність комп’ютерів та інших пристроїв, з’єднаних між собою для обміну даними і спільного використання пристроїв.
Чим відрізняються локальні і глобальні мережі?
Локальна мережа – це комп’ютерна мережа, що об’єднує комп’ютери та інші пристрої, розміщені на порівняно невеликій відстані один від одного.
Глобальна мережа – це мережа, що об’єднує комп’ютерні мережі та окремі комп’ют
ери, розміщені в різних частинах світу.
Найвідомішою глобальною мережею є Інтернет.
Назва Інтернет походить від англ. Inter – між, net – мережа, і означає – мережа мереж.
Для роботи в глобальній мережі потрібен певний пристрій, що буде здійснювати перетворення даних на вході й на виході комп’ютера. Одним із таких пристроїв є модем.
Сьогодні розвиток технологій відбувається настільки стрімко, що межа між локальною і глобальною мережею стирається. Пристрої для під’єднання до мережі Інтернет вбудовують не лише в комп’ютери, а й в мобільні телефони.
Історія створення мереж Інтернет
ARPA (1957 р.). У 1957 р. у СРСР булорозпочато запуск першого в історіїлюдстваштучногосупутникаЗемлі. У відповідь на це в США створено Агентство перспективних науковихтехнологій при Міністерстві оборони США (ARPA), метою якогобулозабезпечитипершість Америки в галузіпередових технологій.
Система комутаціїпакетів (1968 р.). Напочатку 1960-х років Поль Беренізфірми «RandCorporation» міркував над непростимзавданням: як добитися того, щобвійськовакомп’ютерна мережа працюваланавіть у випадкуядерної атаки?
У повідомлення (пакети), щопередаються через мережу, закладаєтьсяінформація про маршрут, внаслідокчого будь-який підключений до мережікомп’ютерможевизначити, куди треба надіслатиповідомлення.
ARPANET (1969 р.). У 1969 р. організація ARPA створила мережу ARPANET з метою наданнясвоїмспівробітникамможливостіефективногообмінуінформацією
Що таке сервер і клієнтський комп’ютер?
У мережах обмін даними може відбуватися спеціальними каналами – проводами, або безпровідним способом.
Саме завдяки цим каналам можна налагодити мережну взаємодію між об’єктами мережі.
Мережна взаємодія – обмін повідомленнями між пристроями мережі.
Сервер – це комп’ютер, що надає послуги або ресурси за відповідними запитами іншим комп’ютерам.
ІV Формування практичних умінь і навичок
Завдання 1. Локальна мережа класу
Створи малюнок локальної мережі кабінету інформатики, використовуючи зображення, що містять у папці Мережі\Мережа_класу, так, щоб кількість додаткових пристроїв була найменшою.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)
Завдання 2. Працюємо у парах
Яка комп’ютерна мережа створена у вашій школі? Висловіть спочатку свою гіпотезу, а потім доведіть свої припущення.
Завдання 3. Працюємо у парах
Порівняйте спільне і відмінне між телефонним зв’язком і мережною взаємодією . Обговоріть аргументи кожного.
V Підсумок уроку
Обговорюємо
- Поясни на прикладах поняття мережа.
- Яку мережу називають комп’ютерною?
- Для чого створюють комп’ютерні мережі? Що в них спільного і відмінного?
- Які мережі використовуєш ти у школі, а які – твої батьки на роботі?
- Яке призначення сервера?
- У чому різниця між клієнтським комп’ютером і сервером?
Рефлексія
- Що нового сьогодні дізналися?
- Чого навчилися?
- Що сподобалось на уроці, а що ні?
- Чи виникали труднощі?