Щодо знесення малих архітектурних форм (МАФів) біля станцій метро та у підземних переходах міста Києва (№22)
Автор:
Андрій Семенов
Дата: 08.11.2015
Відповідальна посадова особа:
Пантелеєв Петро Олександрович
Відповідальна постійна комісія Київської міської ради:
з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики
СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ:
23.12.2015
Між КМДА і Національною поліцією України підписано Меморандум про співпрацю.
Департаментом економіки та інвестицій укладено 5 інвестиційних договорів на здійснення заходів з облаштування 228 пішохідних підземних переходів з визначеними інвесторами та замовниками проектів – балансоутримувачами переходів (комунальними підприємствами, підпорядкованими КК «Київавтодор»).
По договорах оренди, які не відповідають вимогам Правил пожежної безпеки в метрополітенах та термін дії яких закінчився Департаментом комунальної власності вживаються заходи щодо припинення їх дії.
Приведення розміщення тимчасових споруд, на території міста у відповідність з затвердженою Комплексною схемою розміщення тимчасових споруд на території м. Києва (розпорядження від 16.06.2015 №585) та демонтаж тимчасових споруд, розташованих з порушенням чинних вимог та правил.
12.03.2016
Відповідь на петицію:
Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 231 Закону України «Про звернення громадян» у Київській міській раді розглянуто в порядку, визначеному рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», ініційовану Вами та підтриману у встановленому порядку територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради «Щодо знесення малих архітектурних форм (МАФів) біля станцій метро та у підземних переходах міста Києва» та за результатами розгляду інформуємо.
За результатами опрацювання та у відповідності до рішення постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики ухвалено низку рішень, а саме:
- Створити при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) комісію із залученням фахівців від різних представництв виконавчої гілки влади по опрацюванню питань, пов’язаних з розміщенням МАФів у метрополітені на кожній станції.
- Започаткувати відеонагляд у підземних переходах міста за рахунок підприємців з виходом на патрульну поліцію.
- Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації) передбачити при розробці детальних планів територій міста Києва відповідну кількість торговельних площ, яку можна буде запропонувати підприємцям для перенесення своєї діяльності.
- Структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а саме: Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, Департаменту економіки та інвестицій, Департаменту комунальної власності м. Києва, Департаменту транспортної інфраструктури, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва забезпечити виконання порушених питань відповідно до прийнятих Київською міською радою рішень від 04.09.2014 №62/62 та від 25.12.2014 №746/746.
Ситуація, викладена у зазначеній петиції, є актуальною проблемою сьогодення нашого міста і питанням, що турбує велику кількість небайдужих киян. Але це питання торкається й інтересів та прав підприємців міста Київ. Тому воно потребує всебічного, комплексного та ґрунтовного вивчення та опрацювання.
Про перебіг кожного етапу виконання вже запланованих та розроблених у майбутньому механізмів вирішення питання, зазначеного в петиції, громадськість буде обов’язково поінформована.
01.03.2017
Своїм окремим дорученням №08/3766 Київський міський голова визначив відповідальну посадову особу за реалізацію електронної петиції – Пантелеєва П.О.
13.04.2017
Проект Плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань подано на підпис Київському міському голові.
18.10.2017
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики заслухано звіти виконання планів заходів з реалізації успішних петицій, які перебувають на контролі у комісії.
Стосовно петицій №22 «щодо знесенння малих архітектурних форм (МАФів) біля станцій метро та у підземних переходах міста Києва» та №827 «Заборонити та викорінити торгівлю у підземних переходах, метрополітені, зупинках громадського транспорту» головуючий на засіданні повідомив, що комісією неодноразово направлялися звернення до відповідального структурного підрозділу виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з метою прискорення розробки та затвердження планів заходів. Відтак, на сьогодні план заходів, спрямованих на реалізацію порушених питань у петиції №22 поданий на підпис Київському міському голові, а план заходів, спрямованих на реалізацію порушених питань у петиції №827 ще досі в розробці.
«За інформацією Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з початку року в двадцяти-метровій зоні від метро було демонтовано 22 об’єкти, в підземних переходах – 4, в метрополітені – 23. Наразі 52 споруди розміщені в двадцяти-метровій зоні від метро, власникам яких винесено припис щодо усунення порушення правил благоустрою», - повідомив головуючий на засіданні
* Додатково: за інформацією прес-служби комунального підприємства «Київблагоустрій», з початку року у Києві демонтовано 605 незаконних комерційних тимчасових споруд.
Оскільки, на засіданні не були присутніми представники структурних підрозділів, відповідальні за реалізацію петиції, комісією вирішено підготувати та направити заступнику міського голови – секретарю Київської міської ради інформацію щодо ходу виконання петицій, а також повідомити про відсутність на засіданні доповідачів із цього питання.
31.01.2018
31.01.2018 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики розглядалося питання заслуховування звіту про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції. За результатами розгляду, комісією ВИРІШЕНО:
1. Інформацію взяти до відома.
2. Звернутися до Київського міського голови В.Кличка з проханням доручити профільному заступнику голови Київської міської державної адміністрації напрацювати чіткий план- графік заходів щодо виконання питань порушених в петиціях щодо знесення малих архітектурних форм (МАФів) біля станцій метро та у підземних переходах міста Києва від 02.11.2015 № 22, а також про заборону та викорінення торгівлі у підземних переходах, метрополітені, зупинках громадського транспорту від 21.11.2015 № 827 для розгляду на засіданні постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики і прийняття виваженого рішення.