старша різновікова "Чомусики"

Ліпимо сніговичка.


Хлопчаки,як справжні джентельмени спочатку катають на санчатах дівчаток.




Ось такий помідор виріс у нас на підвіконні.


Чекаємо наступного врожаю.


Вивчаємо вірші за допомогою мнемотаблиць.




Ось такі їжачки є у нас у групі.




Аплікація у підгрупах на тему "Зимовий ліс".


Піший перехід до найближчої лісополоси.


на фоні улюбленого садочка.





Похід до річки.


Інсценування казки В.О.Сухомлинського "Як Їжачок до зими готувався"






Участь в ярмарці






Похід до лісополоси

2019 рік

Похід до річки

2019 рік

Музична розвага "Літо-літечко прий- шло" 2019 рік

Дидактична гра "Їде, плаває, літає"

2019

Розвиваємо дивергентне мислення

Закріплюємо вивчені звуки

Дидактична гра "З якого дерева листочок" (математика)

Фізкультура на свіжому повітрі

2019 рік


Граємо з піском

2019 рік

Вчимо правила дорожнього руху

2019 рік

Інсценування казки "Кицькин дім"

Наш сніговичок

Новорічний карнавал

Фантазують батьки











Ігри з дотриманням дистанції

Зустрічали діток після довгої розлуки

Після сильних дощів з - під землі пробилося джерельце

«Це моя Україна - це моя Батьківщина».

Конспект інтегрованого заняття (розвиток мовлення , ознайомлення із соціумом , художня література) для дітей старшої різновікової групи.

Мета: продовжити формувати у дітей поняття «Батьківщина» , «український народ» , «рідна мова»; закріплювати знання дітей про державні символи України :герб , прапор , гімн , символічне значення кольорів прапора, знака тризуба, про багатства України:корисні копалини , вирощування овочів,фруктів та хліба в різних регіонах України.

Розширювати уявлення про рідне місто , рідний край (про герб та прапор міста Новоукраїнки).

Продовжити вчити спілкуватися українською мовою , вживати прикметники , іменники , добирати слова : епітети , синоніми до поданих слів.

Збагачувати мовленнєвий словник дітей прикметниками ( барвінкова , солов’їна , калинова , чарівна , мелодійна , мальовниче , хліборобне , працьовите , співуче …) ; активізувати мовлення дітей фразеологічними зворотами , прислів’ями , приказками.

Розвивати комунікативні здібності, поетичний слух, сприйняття співучості , мелодійності , краси та багатства української мови.

Виховувати любов до Батьківщини, рідного краю , повагу до державних символів .

Матеріал: коровай на вишитому рушнику , карта України , картинки із зображенням краєвидів природи України та міста Новоукраїнки , віночок , малюнки до фразеологічних зворотів , мнемотаблиці до віршів, дидактична гра «Мова яка?», пісні до теми.

Хід заняття.

Діти заходять до української світлиці де їх зустрічають господарі ( діти в українських костюмах : мама , тато , син і донька) із короваєм на вишитому рушникові.

Гостей дорогих ми щиро вітаємо ,

Стрічаємо їх хлібом з любовю та миром.

-А хто ж ви такі , любі дітки?

-А ми діти українські , хлопці та дівчата.

Діти сідають на лави які застелені домотканим рядном.

Вихователь . Сьогодні у нас буде цікаве заняття про рідну Україну , про нашу Батьківщину , наше місто , про мову нашу рідну українську.

Скажіть , будь ласка , що означає слово «Батьківщина»? ( Батьківщина – це місце , де людина народилася і живе , де живуть її батьки).

Як називається наша Батьківщина? (Україна).

Вихователь демонструє малюнок - карту України. Це наша Батьківщина - Україна. Погляньте , яка вона? (Велика , неозора , красива , багата , щедра , сильна , незалежна , квітуча).

Гра – моделювання «Чим багата Україна».

Вихователь разом з дітьми розташовує предметні картинки на карті. Звертає увагу дітей на те чим багата наша Україна ( на півночі та заході – лісами , на півдні – морями , центральна Україна вирощує овочі , пшеницю , а в на півдні гарні фрукти. А ще в Україні добувають корисні копалини – вугілля , а у нашій місцевості – граніт).

-Україна , як і кожна держава , має свої державні символи . Назвіть їх. ( Діти називають).

-Якого кольору наш прапор і що він символізує?

Дитина читає вірш за допомогою мнемотаблиці О. Олесь«Прапор»(додаток додається).

Дитина читає вірш за допомогою мнемотаблиці В.Паронова «Герб»(мнемотаблиця додається)

-Як називається гімн України ? Чому його потрібно слухати з пошаною ? Коли він звучить? (Діти співають гімн України «Ще не вмерла Україна»).

Гра – лото «Моя Україна».

Діти розподіляються на три команди «Калинка» , «Мальва» і «Барвінок» і добирають відповідні предметні картинки до тем «Символи та обереги» , «Українські страви» , «Предмети хатнього вжитку». Капітани команд розповідають.

Вихователь. Молодці діти , правильно визначили символи та обереги України , улюблені страви та предмети домашнього вжитку.

Діти пригадують вірш В.Лучук «Рушник»(мнемотаблиця додається).

Вихователь. У кожної людини є рідна домівка де вона народилася і живе , де живуть її рідні і близькі , все це є маленька батьківщина . Це наше місто Новоукраїнка. (демонстрація фото Новоукраїнки).

Як називається наш рідний край ? ( Новоукраїнщина).

Вихователь демонструє герб нашого міста.

Вихователь . Ми говорили , що Україна – країна багата. Та найголовніше її багатство – це люди. У нас багато видатних поетів і художників

Скажіть , будь ласка , яких видатних поетів ви знаєте ?

Так це Т. Г. Шевченко. Чому його називають великим поетом?

Назвіть вірші які ви знаєте . (« Зацвіла в долині червона калина» , «Садок вишневий коло хати» , «Реве та стогне Дніпр широкий» , «Встала весна»).

Діти читають напамять вірші Т. Г. Шевченка.

Т. Г. Шевченка називають співцем рідної мови . Чому?

У кожного народу є своя рідна мова . Якою мовою розмовляємо ми з вами? (Українською).

Вірш «Українська мова» О. Лупій.

Гра «Мова яка?» (ейдетика).

Діти добирають слова – синоніми до слова «мова» за допомогою ілюстрацій .

Ви казали , що наша мова ніжна , лагідна. Чому ви так вважаєте? (Бо кожне слово можна сказати лагідно).

Гра «Скажи лагідно».

Вихователь називає слово , а діти називають його лагідно (дівчина , сонце , мама , трава , калина , українка, листок …).

Про мову говорили «багата» . Чим вона багата? ( Словами , загадками , прислів’ями , приказками , казками).

Назвіть прислів’я , приказки , які ви знаєте про Батьківщину про сімю.

-«Без верби і калини – нема України».

-«Всюди добре , а в дома краще».

-«Нема в світі кращого ніж своя країна».

-«Від сонця тепло , від матері добро».

- « Який кущ , така калина , яка мати , так й дитина».

-«Шануй батька й неньку і буде тобі скрізь гарненько».

А ще в нашій мові є багато милозвучних пісень.

Діти слухають пісню «Наша мова» с. В. Кленца , м. М. Ведмедері.

Хлопчики – господарі співають пісню «Розпрягайте хлопці коней» (українська народна).

Вихователь. Діти , пам’ятайте , що слово – це велика сила , словом можна людину як порадувати , так і засмутити . Тож завжди думайте , що говорите, адже недарма говорять : «Слово не горобець – вилетить – не впіймаєш».

А ще наша мова весела , бо в ній є багато жартів , влучних слів.

Гра «Впіймай малюнок за висловом».

Вихователь демонструє малюнки до фразеологічних зворотів , а діти відгадують їх і пояснюють.

-«На всі руки майстер».

-«Лити крокодилячі сльози».

-«Ставити палка в колеса».

-«Впертий як осел».

-«Піймати бика за роги».

Підсумок заняття: дидактична гра на закріплення «Україна яка?»(працьовита,хліборобна,мальовнича,чарівна,квітуча,музична,багата,самостійна,

сильна).

-Ось і закінчилося наше заняття . Я дуже задоволена , як ви працювали. Що нового ви дізналися? Що для вас було особливо цікавим ? (Діти висловлюють свої думки , враження).

Дозвольте сьогодні всім побажати

Багато хороших і сонячних літ.

Так будьте ж здорові!

І будьте багаті!

Так будьте ж веселі!

В кінці заняття звучить запис пісні С. Ротару «Одна калина».

Господарі частують дітей короваєм.

додаток №1. карта України


додаток №2.


додаток №3


додаток №4


додаток №5


ДОДАТОК №6




ДОДАТОК №7




ДОДАТОК №8


ДОДАТОК №9

БАРВІНКОВА

ДИДАКТИЧНА ГРА "МОВА ЯКА?"

СПІВУЧА

КАЛИНОВА

ДЗВІНКОГОЛОСА

ЧАРІВНА

ЛАГІДНА

МАЛЬОВНИЧА

НІЖНА

ДОДАТОК №10

ФРАЗЕОЛОГІЗМИ

"МАЙСТЕР НА ВСІ РУКИ"

"ЛИТИ КРОКОДИЛЯЧІ СЛЬОЗИ"

"ВПЕРТИЙ ЯК ОСЕЛ"

"СТАВИТИ ПАЛКИ В КОЛЕСА"

Папка - пересувка















Наші квіти











Спостереження в природі.






ХПД на тему "Осінь"




Граємо в гру "Вогонь-злий, вогонь-добрий"