День толерантності

16 листопада відзначаємо Міжнародний день толерантності. В цей день практичний психолог провела семінар-тренінг для педагогів на тему "Толерантність як життєва цінність", метою якого було актуалізувати знання з поняття толерантності, набувати навички розуміння і прийняття людей з оточення, їх внутрішнього світу, акріпити довірчий стиль спілкування у групі, збагатити знання про поняття ««міжнародний день толерантності». Формувати толерантне ставлення до оточуючих.


Толерантність — це розуміння, повага, визнання рівноправності, відмова від тиску і насильства, визнання прав інших на свої думки й погляди, прийняття інших людей такими, які вони є, взаєморозуміння на основі згоди.

У словнику іншомовних слів сказано, що слово «толерантність» (з латинської) — терпіння — терпимість до чужих думок і вірувань.


Яку людину ми можемо називати толерантною? Толерантну особу можна розглядати з трьох позицій:

1. Людина і її внутрішній світ. Аутотолерантність - характеристика людини, яка може пізнавати і визнавати своє «Я» (позиції, погляди, світогляд), приймати себе такою, якою є, аналізувати свої слова і вчинки, робити висновки з своїх помилок. Але у жодному випадку не можна ототожнювати аутотолерантність з відсутністю критики до себе і своїм діям.

2. Людина - людина. Ухвалення свого партнера по спілкуванню, визначення тактики поведінки і діалогу з ним незалежно від його кольору шкіри, релігійних поглядів, соціального статусу. Тут важливо врахувати, що толерантне спілкування не припускає розчинення в партнері і відсутність власних ціннісних установок. Толерантне спілкування - це «бути з іншими і зберігати своє «Я»!

3. Людина - група. Будучи представником певної групи (наприклад, афроамериканцем), людина не оцінює всю решту людей з погляду приналежності до його національності (тобто з погляду приналежності іншого до його групи), а вибудовує відносини з іншими людьми, виходячи з позиції, що всі ми люди поза залежністю не від чого.


Формуванню толерантності сприяють:

• знання;

• відкритість;

• спілкування;

• свобода думки, совісті та переконань.