Увага CoVid 19
Міністерство охорони здоров’я підготувало рекомендації, які допоможуть мінімізувати ризики інфікування COVID-19 під час святкових заходів у школах та садочках
Окреме свято для кожного класу чи групи
Під час святкування у школі/садочку на заході можуть бути присутні лише учні одного класу/групи
Присутність глядачів не дозволяється
Традиційно на урочисті заходи до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників
Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти
Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється
Якщо у дитини помітні симптоми гострого респіраторного захворювання, краще залишити її вдома та влаштувати домашнє святкування.
Що таке новий коронавірус?
Новий коронавірус (CoV) – це новий штам коронавірусу.
Захворювання, спричинене новим коронавірусом, вперше було виявлене у Вухані, Китай, та отримало назву коронавірусного захворювання 2019 (COVID-19). «CO» означає corona (корона), «VI» – virus (вірус) та «D» – disease (захворювання). Раніше це захворювання називали «новим коронавірусом 2019 року» або 2019-nCoV.
COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із тим же сімейством вірусів, як і гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) та деякі найбільш поширені типи застуди.
Як поширюється COVID-19?
Вірус передається через прямий контакт повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. COVID-19 може жити на поверхнях протягом декількох годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.
Які симптоми коронавірусу?
Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання. У рідкісних випадках захворювання може бути смертельним.
Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду, які набагато частіше зустрічаються, ніж COVID-19. Ось чому для підтвердження інфікування людини COVID-19 необхідно провести тестування. Важливо пам’ятати, що ключові заходи профілактики однакові: часте миття рук та гігієна дихання (прикривайте рот та ніс при кашлі чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою). Також існує вакцина проти грипу – тому дотримуйтесь графіку вакцинації для себе та дитини.