Цифрова грамотність

До Всесвітнього тижня медіаграмотності. 

Участь в антифейковій грі НотаЄнота.Разом ми боремося з фейками, очищаючи наш інформаційний простір, та створюємо більш інформоване суспільство! 

Фото

Долучайтеся до інформаційної кампанії " Місяць цифрової грамотності"

·   Забезпечити ознайомлення населення  з платформами Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/ (для всього населення) та Всеукраїнська Школа Онлайн - https://lms.e-school.net.ua/ (для вчителів та школярів) з проханням зареєструватися на платформах;

·  Переглянути хоча б один освітній серіал, або ж скласти Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність).

Рекомендовані освітні серіали:

-        Основи кібергігієниhttps://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

-        Кіберняніhttps://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

-        Обережно! Кібершахраїhttps://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

-        Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

-        Як громаді стати цифровою https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

-        Електронний підпис  https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature.

 


 

Терапевти пропонують дві основні тактики для покращення свого стану і протидії таким атакам:

1. Фокусуватись на речах в колі власного контролю, на власних конкретних діях і вчинках.

 Це покращує зібраність, енергію, і впевненість.

2. Створювати людські зв’язки навколо активності зі спільною метою або справою. 

Це можуть бути як локальні групи в рамках одного подвір’я на 5 – 50 людей, так і розширення їх в межах району, області тощо. 

Це створює відчуття вдячності, спокою, та підтримує гарне самопочуття.


Часто буває, що коли ви гортаєте власну стрічку у соцмережах, практично жоден контент вас не дратує. Навіть більше — ви згодні з багатьма думками, які читаєте у дописах. Це ж стосується і вашого оточення. Часто люди, з якими ви близько спілкуєтеся, люблять схожі речі, що й ви, дивляться та читають ті ж ресурси, та слідкують за тими ж публічними людьми. Саме це і називається “Інформаційна бульбашка”

Чим небезпечна інформаційна бульбашка?

Ви хибно можете вважати, що весь світ навколо вас має таку ж думку як і ви. Також створюється ілюзія, що ви все знаєте і думаєте істинно, адже вся інформація навколо та люди — говорять та мислять, як і ви.

Як формується інформаційна бульбашка в соцмережах?

До прикладу, якщо ви вподобаєте допис, де присутня російська пропаганда, то готуйтесь, що ваша стрічка поповниться схожими матеріалами. Тобто алгоритми в соцмережах працюють так: вони постійно слідкують за вашою поведінкою в Інтернеті, вони знають, що вам подобається та чим ви цікавитеся і пропонують вам те ж.

Це ж стосується і якісних медіа та надійних джерел, соцмережі підкидатимуть вам схожий контент. Проте це не звільняє вас від інтелектуальної ізоляції та своєрідної “відірваності” від реалій та решти населення. 

Як подолати інформаційну бульбашку?

Перевіряйте джерела інформації та цікавтеся альтернативною думкою. А саме читайте та дивіться “білі медіа”, які називає щороку Інститут Масової Інформації (ІМІ).

Аби знайти цей список, потрібно в пошуку Google ввести “список білих медіа ІМІ”. Якщо якась група людей дуже впливає на вашу думку, спробуйте поспілкуватися із людьми не з вашої “бульбашки”, почути альтернативні точки зору.