Сторінка медичної сестри

Поговоримо про графік профілактичних щеплень?⠀

В Україні передбачено обов’язкову імунізацію проти 10 захворювань туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.⠀

Інфографіка допоможе зорієнтуватися, коли та від чого вакцинуватися. Додавайте в закладки , аби не загубити, та поділіться з подружкою ⠀

Пам’ятайте про необхідність консультації лікаря-педіатра  ⠀


Вакцинувати дітей  ВАЖЛИВО!

Поради сімейного лікаря

Кашлюк- бактеріальне інфекційне захворювання


#віньківцілікарня #віньківці #хмельницькаобласть

Щоби зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою.

Після приймання препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.

Приймати профілактичну дозу потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики!

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному  прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари. Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після.

Не рекомендуємо приймання препарату через 24 годин після надходження хмари.

Де брати калій йодид у разі потреби?

Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей.

Якщо аварія вже сталася, категорично не рекомендовано залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. У будь-якому випадку варто чекати сповіщень від місцевої влади.



Тренінг по наданню першої допомоги з педагогами Віньковецької громади

За сприяння Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької ОДА 09 грудня 2022 року Хмельницьке обласне Товариство Червоного Хреста провело тренінг по наданню першої допомоги з педагогами Віньковецької громади, які працюють з дітьми з ООП: вчителями інклюзивних класів, вихователями інклюзивних груп, асистентами вчителів та асистентами вихователів. Тренінг відбувся на базі Віньковецького закладу дошкільної освіти ясла-садка №2 комбінованого типу . Варто подякувати компетентним тренерам Товариства Червоного Хреста Наталі та Ірині за цікаво організоване навчання; адміністрації дитячого садка за комфортні умови, турботливе ставлення до всіх учасників тренінгу; педагогам за активність та щирі емоції. 

Консультація для батьків 



Всі ми розуміємо, що зима буде дуже важкою. На жаль, ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв. Зокрема, маємо знати, як ідентифікувати переохолодження та яку домедичну допомогу потрібно надати постраждалому, щоб не нашкодити.

Стадія 1: З’являються лихоманка, слабкість, втома й сонливість, розвивається дрібне (холодове) тремтіння м’язів і «гусяча шкіра».

Стадія 2: Холодове тремтіння досягає максимуму, з’являється поверхневе охолодження, сонливість переходить у розлад свідомості.

Стадія 3: Пригнічення холодового тремтіння свідчить про дуже небезпечне охолодження (гіпотермію), яке може призвести до зупинки дихання та серця. Постраждалий може бути непритомним. На цьому етапі вкрай важливо терміново надати допомогу — без неї людина може померти.

Окрім низької температури холодову травму можуть провокувати такі чинники:

висока вологість (навіть тривале перебування за температури +5 — +8 °С, але за високої вологості може спричинити в людини холодову травму);

вітер (наявність вітру значно збільшує втрату тепла);

хронічні захворювання/надмірна втома в людини;

вживання алкоголю;

належність до певних груп (діти, люди похилого віку особливо чутливі до дії  низьких температур через особливості теплообмінних процесів в організмі);

носіння тісного незручного взуття, легкого одягу.

Домедична допомога у разі переохолодження:

Переконайтеся, що вам, постраждалому й іншим нічого не загрожує.

Перейдіть у тепле приміщення.

Заспокойте постраждалого, поясніть подальші дії.

Зателефонуйте на «103» та слідуйте вказівкам диспетчера.

Зніміть з постраждалого холодний чи вологий одяг.

Дайте йому безалкогольний теплий напій.

Накрийте термопокривалом або ковдрою і будьте поряд до приїзду медиків.

Якщо стан людини погіршується, повторно зателефонуйте на «103».

Якщо постраждалий знепритомнів і не має ознак життя, розпочніть серцево-легеневу реанімацію.


Організація роботи з формування навичок здорового способу життя у дітей

Зустріч середньої групи №4 „РОМАШКА” з медичною сестрою 


Гра - провідний вид діяльності дошкільника. У сюжетно-рольових іграх відбиваються уявлення дітей про навколишній світ, взаємини і професійні обов'язки людей. Дитина переноситься з повсякденної рутини: приміряє цікаву роль, використовує образи пам'яті і фантазію для дії у вигаданій ситуації.

           Сюжетно-рольова гра не тільки розважає дитину, але й є елементом освітнього процесу в дитячому садку.

Це одна з улюблених ігор молодшої групи.