Психологічна служба в закладі освіти є складовою частиною системи охорони фізичного і психічного здоров′я здобувачів освіти і діє з метою виявлення та створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку особистості.

Психологічна служба в закладі професійної (професійно-технічної) освіти керується Конституцією, законодавчими  і нормативно – правовими актами України, наказами і нормативно – методичними матеріалами Міністерства освіти і науки УкраїниПоложенням про психологічну службу в системі освіти України зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за No 885/32337; статутом закладу освіти; наказами ( вказівками ) керівника; цією посадовою інструкцією.

Психологічна служба забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку дитини, мотивів її поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяє виконанню освітніх завдань закладу освіти. Тісно працює з органами охорони здоров′я, соціального захисту, сім′ї та молоді, внутрішніх справ, а також із громадськими і благодійними організаціями.

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ) ОСВІТИ  РЕАЛІЗУЄ ТАКІ ЗАВДАННЯ:

Сприяння повноцінному розвитку особистості здобувачів освіти на кожному віковому етапі, створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку.

Забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виробничого та виховного процесів на основі його психолого-педагогічного вивчення.

Здійснення діагностичних, психокорекційних, консультаційних, просвітницьких та соціолого-аналітичних функцій, що сприяють:

Забезпечення своєчасного і систематичного вивчення психічного розвитку учнів, мотивів їх поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, статевих та інших індивідуальних особливостей.

Створення умов для саморозвитку та самовиховання, сприяння виконанню освітніх і виховних завдань закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Профілактика і психокорекція негативних емоційних станів здобувачів освіти.

Психологічне забезпечення розвитку особистості, збереження психічного здоров’я учнів та працівників закладу освіти, сприяння їхньому особистісному росту, покращення особистісної та професійної реалізації.

Суть роботи практичного психолога та соціального педагога в закладі професійної (професійно-технічної) освіти в полягає в пошуку оптимального способу взаємодії дитини, її родини, всіх учасників освітнього процесу.

Соціальний педагог це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту здобувачів освіти та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості. У закладах освіти він є громадським інспектором з охорони дитинства.

Соціальний педагог:

- здійснює соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми;

- бере участь в організації безкоштовного харчування учнів з малозабезпечених родин та здобувачів освіти інших пільгових категорій;

- бере участь у виховній роботі з питань профілактики появи негативних форм поведінки у неповнолітніх (паління, алкоголізму, наркоманії; дитячої злочинності тощо), пропаганди здорового способу життя, статевого виховання молоді;

- допомагає виявленню творчих нахилів, розкриттю здібностей, сприяє участі здобувачів освіти у суспільно-корисній, волонтерській діяльності;

- проводить просвітницьку роботу з батьками або особами, що їх замінюють (індивідуальні бесіди, виступи на батьківських зборах);

- є посередником між закладом освіти, сім'єю, державними установами по захисту прав дітей та громадськістю;

- бере участь в організації взаємодії всіх учасників освітнього процесу з метою створення умов для нормального розвитку дітей і підлітків.

Соціальний педагог закладу професійної (професійно-технічної) освіти виконує й організаторську роботу - забезпечує змістовне дозвілля здобувачів освіти в закладі професійної освіти та соціальному середовищі, залучає сім'ї та представників громадськості до соціально-педагогічного процессу. Важливим напрямом роботи соціального педагога у психологічній службі є соціально-профілактична (превентивна) діяльність. 

Важливими завданнями в роботі соціального педагога  в умовах воєнного та післявоєнного стану є: 

- зниження рівня тривоги, страхів, паніки;

- профілактика домашнього насильства та булінгу;

- формування навичок безпечної поведінки;

- запобігання професійному вигорянню;

- підвищення рівня стресостійкості й підтримка емоційної рівноваги;

- мотивація здобувачів освіти до навчання вдома;

- консультування (в онлайн-режимі, Skype-режимі, Viber, телефонному режимі) тощо;

- проведення методик з програми підтримки «Поруч»;

-  проведення тренінгів: «Емоційне вигоряння: будуємо резильєнтність та життєстійкість», "Перша психологічна допомога" тощо.