Дистанційне навчання

УВАГА!

ПІД ЧАС ПРИЗУПИНЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ПРИМІЩЕННІ

НАВЧАННЯ НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ

Виконання навчальних планів освітніх програм здійснюється шляхом використання таких форм дистанційного навчання:

E-mail дистанційне навчання (листування учителя і учнів через мережу Інтернет)

навчання на платформах соціальних мереж (FaceBook, Офіс 365 тощо) створені окремі групи, на яких учитель розміщує навчальні матеріали, як свої власні матеріали, так і матеріали інших авторів з теми, що розміщені в Інтернеті.

Також повідомляємо, що вся інформація про електронні освітні ресурси для учнів та вчителів розміщена на сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка ippo.kubg.edu.ua

та на сайті «Столичний центр відкритої освіти» vo.ippo.kubg.edu.ua

До уваги учасників освітнього процесу!

З 16 березня 2020 року телеканалом ТРК «Київ» 2 години ефірного часу відведено для проведення телеуроків: 4 телеуроки по 30 хвилин з різних предметів.

Через Інтернет телеканал можна переглядати, використовуючи он-лайн список відтворення http://hls-kyivtv.cdnvideo.ru/kyivtv/kyivtv2.sdp/playlist.m3u8 за допомогою плейерів:

VLC Media Pleyer, Home Player Classiс та інших.

  • ІППО створено каталог електронних освітніх ресурсів для учнів та вчителів urok.ippo.kubg.edu.ua.

  • На сайті «Столичний центр відкритої освіти vo.ippo.kubg.edu.ua розміщено відкриті електронні освітні ресурси для дистанційного навчання учнів.


Дистанційне навчання з 05.04.2021

ШАНОВНІ БАТЬКИ!


Як відомо, ІІ семестр 2020-21 навчального року в більшості закладів освіти розпочався з дистанційного навчання — з 8 по 24 січня включно усі заклади освіти забезпечують освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, окрім тих, які наразі на канікулах, а також дитсадків та спеціальних закладів загальної середньої освіти.

Отже, ми, педагоги і діти

Спеціального навчально-виховного комплексу "Мрія",

продовжуємо працювати у звичайному режимі

з дотриманням всіх необхідних протиепідемічних правил.


Нагадуємо, що через ситуацію з пандемією, спричинену коронавірусом (COVID-19), та з метою створення безпечних умов перебування ваших дітей у закладі освіти, необхідно суворо дотримуватись протиепідемічних правил. Крім того, згідно Регламенту розроблено опитувальник, який батькам необхідно заповнити онлайн за посиланням, що надіслане в групи у Вайбері. Заповнення анкети після довготривалої відсутності вихованця чи учня є обов’язковою, єдиною умовою для прийняття дитини до закладу.

Дякуємо за розуміння! Будьте здорові!

З повагою, адміністрація СНВК "Мрія"



У зв’язку з тривалим періодом призупинення навчання в освітніх закладах оперативно прийнято рішення не переривати навчання під час карантину, а використовувати можливості дистанційного навчання. Адже закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів. Основними формами роботи з учнями, відповідно до рівня ІК-компетентності, вчителі обрали сучасні сервіси електронної комунікації. Дистанційне навчання учнів здійснюється завдяки використанню всіх технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів он-лайн зв’язку, «Електроннго щоденника» та сервісів Office 365. Кожен день вчителі школи в електронному режимі інформують учнів та батьків про домашні завдання з усіх предметів та надають рекомендації та побажання батькам з приводу організації навчання під час карантину. У цей період за допомогою он-лайн засобів вчителі щоденно розміщують домашні завдання та іншу інформацію для учнів і батьків. Це здійснюється у вигляді розміщення новин на сайті школи; відправлення миттєвих повідомлень через електронну пошту; участі в обговореннях на форумі в соціальних мережах. Сервіси Office 365 надали можливість організації співпраці учнів у малих групах та повсюдної комунікації. Учитель і клас завжди поруч, хоч і віртуально. Це допомагає учням при виконанні домашнього завдання, самостійного вивчення матеріалу. Педагоги проводять он-лайн уроки, виховні години та батьківські збори, розміщують важливі для навчання матеріали – презентації, схеми, аудіо- та відеофайли, дають посилання на корисні ресурси для додаткового вивчення. Застосування електронних ресурсів допомагає вчителям шкіл надавати учням знання на достатньому рівні та без скорочених тем, тобто карантин не стане на заваді якісної освіти.


Під час карантинних обмежень робота педагогів здійснювалась дистанційно. В цей період вчителі та вихователі ефективно підвищували самоосвітній рівень шляхом проходження вебінарів від мережевих платформ, ресурсів та студій онлайн-освіти "На Урок", "EdEra", "Prometheus" та інших, у руслі підвищення кваліфікації. Для ознайомлення педагогів з нормативними документами щодо здійснення дистанційної роботи з учнями, що мають ООП було організовано групи у Viber «Карантин», «Педагогічний патронаж», «Виховна робота». За допомогою платформи ZООM проведено засідання педагогічної ради, методичні оперативки. Упродовж всього періоду дистанційної роботи учителі та вихователі ГПД вели «Індивідуальні плани дистанційної роботи» відправляючи їх щоп’ятниці на електронну пошту закладу.


Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу для дітей з ООП під час карантину

Для того, щоб реалізувати освітній процес та завдання індивідуальних освітніх програм для осіб з особливими освітніми потребами та організації дистанційного навчання у період введеного карантину пропонується запроваджувати елементи дистанційної роботи шляхом застосування технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів онлайн зв’язку, освітніх онлайн платформ, Інтернет-ресурсів.

Слід зазначити, що освітній процес учнів з особливими освітніми потребами потрібно базувати на положеннях дидактики, психології, методики, підборі оригінальних завдань і видів діяльності, моделюванні творчої діяльності учнів з урахуванням створення умов для розвитку мовних, соціальних, громадянських, здоров’язбережувальних та інших компетентностей, визначених навчальними програмами.

Для реалізації поставлених завдань та цілей вчителям та асистентам вчителів інклюзивних класів слід проаналізувати індивідуальну програму розвитку дитини, календарно-тематичне планування, визначити теми для вивчення у дистанційному режимі, розробити тематичні завдання в системі онлайн в межах встановленого навантаження. Організовуючи дистанційне навчання для осіб з особливими освітніми потребами, варто пам’ятати, що форму, обсяг, структуру, зміст завдань вчителі обирають на власний розсуд використовуючи різноманітні методи і прийоми навчання.

З метою виконання індивідуальної програми розвитку і відповідно до потенційних можливостей та з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дитини рекомендується використовувати: відеозаписи уроків, занять, різні освітні веб-ресурси та онлайн-платформи, віртуальні класні кімнати, мультимедійні матеріали, навчальні відеофільми, мультфільми, інтерактивні корекційно-розвиваючі вправи та ін.

Пам’ятаємо, що діяльність дитини з особливими освітніми потребами оцінюється не лише з позиції набутих знань, а насамперед – з позиції прогресивного розвитку. Отже, для успішної реалізації дистанційного навчання надзвичайно важливим є: залучення батьків до освітнього процесу, консультування їх щодо особливостей виконання запропонованих завдань, повторення та актуалізація раніше вивченого матеріалу, урахування індивідуальної працездатності дитини відповідно до стану її здоров’я, моніторинг динаміки втомлюваності, дотримання охоронного режиму, позитивні емоції педагогів та батьків.

Рекомендовані Інтернет-джерела для організації освітнього процесу:

https://ranok.com.ua

https://dostupnaosvita.com.ua/video-lessons

https://childdevelop.com.ua

https://learningapps.org/index.php?overview&s=&category=0&tool=

https://naurok.com.ua/

https://osvitoria.media/

https://jmil.com.ua/2020-1

http://kazkar.info/

http://abetka.ukrlife.org/

https://chudo-udo.com/ot-4-do-6-let

https://www.youtube.com/user/plusplustv/videos

https://osvita.ua/shool/inclusive_education

https://osobluvadutuna.com.ua

https://vseosvita.ua

https://logopedija.at.ua

https://irina-logo.at.ua

https://abcd-logoped.at.ua

https://www.youtube.com/playlist?list=PLHDk0PxxAP_Kv4eKqov7VoPm0-Xhn9yEO

https://www.youtube.com/user/SonechkoProject

https://www.youtube.com/watch?v=7sVAbMdmpxE

https://www.facebook.com/PediatricOccupationalTherapySolutions/

https://www.facebook.com/www.logoplanet/

Рекомендації для батьків дітей з ООП на період карантину