Сторінка вихователя-методиста

З 01.05.2023 по 14.05.2023 педагоги нашого закладу пройшли навчання з  базового  рівня  онлайн-курсу «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти», який проводить  ТОВ «Академія Цифрового РОЗВИТКУ».

Мета цього рівня навчити педагогів використовувати в професійній діяльності мобільні пристрої, які покращать та урізноманітнять форми роботи з дітьми та батьками під час дистанційного навчання.

За результатами складених тестів педагоги отримали сертифікати базового рівня в обсязі 30 академічних годин.


28.03.2023 на платформі ZOOM в рамках обміну досвідом «Методичний калейдоскоп» керівники гуртків Олена КОЧІНА (вокально-хоровий) та Наталія КАБАНОВА (театральний) поділилися цікавими видами гурткової роботи з дошкільнятами, який проходив на базі Кегичівського Будинку дитячої та юнацької творчості Кегичівської селищної ради. Переглянути фото

Життя триває.

Продовжуємо працювати над підвищенням своєї професійної майстерності.

28.03.2023 – науково-практичний вебсемінар  в межах Школи педагогічної майстерності вихователів, вихователів-методистів закладів дошкільної освіти за темою «Розвиток професійної компетентності вихователів закладів дошкільної освіти в умовах упровадження нової редакції Базового компонента дошкільної освіти»  за темою «Особливості змісту освітнього напряму «Дитина у світі мистецтва». (2-га зустріч).

P.S. Перша зустріч відбулася 06.02.2023 за темою «Формування особистості дитини в умовах реалізації засад Концепції Нової української школи, вимог Базового компонента дошкільної освіти (2021). Переглянути фото


Тиждень фінансової грамоти  

Наш заклад долучився до проведення Всесвітнього тижня грошей.

Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти фінансового процвітання і фінансової стійкості.

З 20.03.2023 по 24.03.2023 у закладі був проведений Тиждень фінансової грамоти за такими блоками: «Я і мої потреби», « Ресурси», « Вибір і ціна», «Ринок», «Я - підприємець», «Професії».

Пропонувалася інтеграція економічних знань у зміст таких розділів програми: Екопростір розвитку дитини (предметний, соціальний, природний світ), Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі, Гра дитини, Дитина у світі мистецтва (художня література, малювання, ліплення), Комунікативний розвиток.

Під час роботи перевага надавалася бесідам, іграм, розвагам, цільовим екскурсіям та практичному втіленню економічних знань та навичок у повсякденному житті. 

Методичні рекомендації

щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях

(лист Міністерства освіти і науки України від 25.04.2022 № 1/4428-22

«Про методичні рекомендації»)


Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів дошкільної освіти є забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, які на сьогодні страждають від російської воєнної агресії. А життя та здоров’я дітей – це найбільша цінність людства.

Володіти необхідними знаннями, потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності, є важливим завданням для кожного з дорослих.

Враховуючи широкомасштабну війну російських окупаційних військ на всій території України, є велика загроза отримати враження мінами та вибухонебезпечними предметами.

Вбачаємо за доцільне проведення протягом місяця роботи з просвіти учасників освітнього процесу в закладах дошкільної освіти щодо питань мінної небезпеки і вибухонебезпечних предметів та дій в надзвичайних ситуаціях.

Головним для всіх дорослих, які опікуються дітьми раннього та дошкільного віку, повинен бути контроль за переміщенням дітей за межами будівель.

Не допускати прогулянок дітей без догляду дорослих. Обов’язково обстежувати територію, де проходять прогулянки, з метою виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Пояснювати дітям, про небезпеку, яку несуть незнайомі предмети, покинуті іграшки тощо.

Рекомендуємо вихователям проводити з дітьми дошкільного віку роз’яснювальну роботу щодо безпечної поведінки в умовах воєнного стану з використанням різних форм організації освітньої діяльності.

Для організації роботи з дітьми радимо скористатися інформаційно-освітніми матеріалами, що розміщені на сайті МОН України у вільному доступі:


6-7 грудня 2021 року пройшли підсумкові заняття на осінню тематику в ІІ молодшій групі "Подорож осіннього листовика" (вихователь Василенко В.В.) та в старшій групі "Завдання від Кленовичка і його друзів" (вихователь Кабанова Н.П.)

31.08.2021 року в закладі пройшла педагогічна рада за темою "Завдання педагогічного колективу на 2021/2022 навчальний рік", під час якої обговорювалися такі питання:

6. Затвердження:

7. Індивідуальні маршрути професійного розвитку педагогів (доповідач: В.Стельмах). Переглянути фото

28. 04 2021 пройшов тренінг для педагогів закладу "Інноваційні технології в закладі дошкільної освіти - сучасний погляд на навчання". Переглянути фото

21 та 22 квітня пройшли колективні перегляди занять.

У ІІ молодшій групі з логіко-математичного розвитку "Її величність Математика", вихователь Даниленко Я.О. Переглянути фото

У І молодшій групі з екологічного виховання "Незвичайна подорож", вихователь Василенко В.В. Переглянути фото

Пам'ятка для батьків

"Безпека дітей у побуті"

Відповідно до плану роботи, наказу № 27 від 29.03.2021 з 12 по 16 квітня 2021 року у закладі пройде Тиждень безпеки. 

План проведення Тижня безпеки

Згідно річного плану роботи з 09.11.2020 по 13.11.2020 прошли тематичні перевірки по групах на тему "Формування культури здоров'я дошкільників в контексті впровадження програми "Дошкільнятам - освіту для сталого розвитку".

В І молодшій групі 11.11.2020 р. пройшло сюжетне заняття з ліплення "Мисочка для песика" (вихователька Василенко В.В.). Переглянути фото

В ІІ молодшій групі - 10.11.2020 відбулося інтегроване заняття "Будемо здорові. Друзі та шкідники здоров'я" (вихователька Даниленко Я.О.). Переглянути фото

В середній групі 11.11.2020 р. - інтегроване заняття "Осінь чарівниця" (вихователька Кабанова Н.П.). Переглянути фото

Старша група 13.11.2020 р. завершила тиждень тематичної перевірки заняттям "Про себе дбаємо - здоровими виростаємо" (вихователька Старіченко С.Г.). Переглянути фото

21 лютого в закладі пройшло засідання форуму "Методичний конструктор" з вихователями дошкльних закладів району, мета якого навчити старших дошкільників усвідомлювати необхідність  збереження ресурсів Землі та особисту причетність до майбутнього суспільства і природи.

В процесі роботи "Методичного конструктору" педагоги змогли теоретично і практично опрацювати кожен етап. Переглянути фото

11 лютого відповідно плану проведення атестації пройшов колективний перегляд заняття у ІІ молодшій групі на тему "Ділитися - це приємно" (моральне виховання), вихователь Стельмах Валентина Миколаївна. Переглянути фото

Згідно плану роботи методичного кабінету 15.01.2020 р. пройшов колективний перегляд заняття у І молодшій групі "Хмаринка кличе нас до гри" (сенсорне виховання), вихователь Даниленко Я.О. Переглянути фото

09.01.2020 року вихованці та викладачі Слобожанської дитячої музичної школи привітали наш заклад чудовими різдвяними колядками. Переглянути фото

06.01.2020 р. згідно річного плану роботи відбувся "Методичний колаж" на тему "Імідж сучасного ЗДО - центр розвитку дитини". 

В ньому взяли участь педагогічні працівники закладу:

Відповідальна - вихователь-методист Стельмах В.М. Переглянути фото

4.12.2019 року у Слобожанському дошкільному навчальному закладі пройшов районний семінар

 для завідувачів, вихователів-методистів та вихователів закладів дошкільної освіти "Про екологічну свідомість дошкільників, як одного з складників освіти для сталого розвитку". Переглянути фото

Згідно річного плану 21 листопада о 13 годині відбудеться "Методичний колаж" на тему "Імідж сучасного дошкільного закладу".

Мета: 

Мета: