Навчальна та навчально-методична діяльність

Шановні вчителі історії, правознавства та курсу "Громадянська освіта", 2024 році заплановано проведення наступних курсів підвищення кваліфікації: категорії:


15.01.2024

31.01.2024

Учителі історії та правознавства

05.02.2024

21.02.2024

Учителі історії та правознавства

26.02.2024

06.03.2024

Учителі курсу "Громадянська освіта"

26.02.2024

13.03.2024

Учителі курсу "Громадянська освіта"

11.03.2024

20.03.2024

Учителі історії та правознавства

25.03.2024

03.04.2024

Учителі інтегрованих курсів громадянської та історичної освітньої галузі

25.03.2024

10.04.2024

Учителі інтегрованих курсів громадянської та історичної освітньої галузі

15.04.2024

24.04.2024

Учителі курсу "Громадянська освіта"

16.09.2024

02.10.2024

Учителі історії та правознавства


Освітня програма курсів оновлена з врахуванням викликів сьогодення. Запрошуємо на навчання!

Шановні вчителі історії, правознавства та курсу "Громадянська освіта", 2023 році заплановано проведення наступних курсів підвищення кваліфікації: категорії:

16.01.-01.02.2023 року - КПК вчителів історії та правознавсьва;

27.02-06.2003 року - КПК вчителів курсу "Громадянська освіта";
27.03.-12.04.2023 -  КПК вчителів історії та правознавсьва;

25.09-11.10.2023 року -  КПК вчителів історії та правознавсьва.

Освітня програма курсів оновлена з врахуванням викликів сьогодення. Запрошуємо на навчання!

   30 квітня 2021 року 33 вчителя історії Запорізького регіону мали можливість взяти участь в онлайн-тренінгу "Критичне мислення та протидія маніпулюванню свідомістю", який провела доктор наук з державного управління, доцент кафедри кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Національної академія державного управління при Президентові України Рена Марутян. Тренінг проведено на волонтерських засадах. 

   Учасниками онлайн-тренінгу на етапі рефлексії зазначено, що захід проведено на високому рівні. Поєднання викладу теоретичного матеріалу та виконання інтерактивних вправ надало ім можливості розвитку критичного мислення та професійної компетентності. Висловлено слова вдячності та надії на подальшу співпрацю.

Відеозапис заходу

З 12 до 28 квітня 2021 року на базі  КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР  26 педагогів Запорізького регіону пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів історії та правознавства. Програмою курсів було передбачено як вивчення теоретичних основ наукової дисципліни та методики викладання, так і відпрацювання навичок розробки навчальних кейсів, створення системи компетентнісно-орієнтованих завдань відповідно до таксономії Б.Блума, визначення можливостей реалізації компетентнісної складової Державного стандарту базової середньої освіти тощо. 

На підсумковому вебінарі вчитель історії Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чкаловської СР Веселівського (Мелітопольського) району Запорізької області, керівник гуртків - методист КЗ "Центр туризму" ЗОР, заступник голови обласного відділення ВГДР "Школа безпеки в школах" Анатолій Остроконь провів майстер-клас з надання первинної домедичної допомоги. Слухачі курсів висловили слова вдячності за надані рекомендації та зазначила про актуальність теми та практикоорієнтованість заняття.

Рефлексія по завершенню курсів:

З 1 по 17 березня 2021 року на базі КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР  44 педагога Запорізького регіону пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів історії та правознавства. Протягом цього часу наші колеги мали змогу відвідати серію вебінарів, виконати практичні завдання, ознайомитися з досвідом роботи вчителів-новаторів м. Запоріжжя та Запорізької області, зустрітися з розробниками програми з історії для 5-9 класів, авторами підручників та методичних посібників, обмінятися думками один з одним.

24 лютого 2021 року відбулося чергове засідання обласної творчої групи вчителів історії та правознавства з теми "Формування інфомедійної грамотності на уроках суспільствознавчих дисциплін" у форматі Zoom-конференції.

В ході засідання Зоя Похмельник (Запорізький навчально-виховний оздоровчий комплекс № 110 ЗМР ЗО), Ганна Дубасова (Запорізька гімназія № 45 ЗМР ЗО), Марина Дашко (Запорізька гімназія гуманітарного профіля № 25 ЗМР ЗО) ознайомили членів творчої групи зі своїм досвідом роботи  з проблеми формування інфомедійної грамотності учнів.

Особлива увага була звернена на методичні аспекти формування навички аналізування медіатекстів, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти засобами створення власних медіаповідомлень на історичну тематику.

Шановні колеги!

У зв'язку з виробничою необхідністю до  графіку проведення тренінгів на 2020 рік було внесено деякі зміни, з яким можна ознайомитися у наказі

Навчально-методичний семінар "Навички таймменеджменту як складова професійної компетентності вчителя"

Викладач: Сирцова Ольга Миколаївна, к.і.н., доцент, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Контактні дані: syrtsova.olga73@gmail.com

тел.: 0504844304

Термін проведення: 28-30.10.2020 р.

Категорія учасників: керівники МО та вчителі суспільних дисциплін, учителі історії, правознавства та курсу “Громадянська освіта” 

     Матеріали:

4. Інтерактивна презентація.  Презентація містить посилання на інші матеріали (спробуйте натиснути на слайди, якщо до нього приєднано інший матеріал, то відбудеться автоматичний перехід).

29 жовтня 2020 року відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії, правознавства та курсу "Громадянська освіта" з теми "Формування інфо-медійної грамотності учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін" у форматі  Zoom-конференції. 

В ході роботи ряд вчителів ознайомили  учасників засідання із результатами власної роботи з цього напряму.

Так, вчитель історії та правознавства Запорізької гімназії № 25 гуманітарного профіля ЗМР Марина Володимирівна Дашко виступила з результатами аналізу  сутності інфо-медійної грамотності як складової історичної предметної компетентності.  Пані Мариною було представлено матеріали щодо співставлення ключових компетентностей, які мають бути сформовані в учнів в рамках впровадження  Концепції Нової української школи, предметних компетентностей та складових інфо-медійної грамотності.  Зроблено висновок про можливість та доцільність формування інфо-медійної грамотності учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін.

Вчителі історії та правознавства Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 91 Запорізької міської ради Юлія Володимирівна Іваніцька,  Запорізького колегіуму “Елінт” Запорізької міської ради Олександра Сергіївна Лихолай та заступник директора з методичної роботи, вчитель історії Запорізького навчально-виховного комплексу №67 Запорізької міської ради Юлія Петрівна Соболенко ознайомили учасників творчої групи та ряд запрошених на засідання вчителів суспільствознавчих дисциплін Запорізького регіону  з власним досвідом роботи із зазначеної теми.

Так,  пані Юлія Іваницька охарактеризувала педагогічні методи формування в учнів навички вирізняти факти, судження та фейки, пані Олександра Лихолай представила аналіз можливостей застосування в освітньому процесі методики аналізу медіаповідомлень на наявність в ньому ознак токсичного контекту, а пані Юлія Соболенко визначила можливості формування інфо-медійної грамотності учнів за створення ними власного медіапродукту.  

Необхідно відзначити, що ці вчителі є  учасниками проєкту "Вивчай та вирізняй: інфо-медійна грамотність", який реалізується в Україні організацією з розвитку та навчання IREX, про що неодноразово наголошували під час свої виступів. Також, вчителі висловили слова вдячності  організаторам зазначеного проєкту та відзначили його роль у методичній підготовці  ряду педагогів та інформаційній підтримці  процесу формування інфо-медійної грамотності учнів.

Дистанційний навчально-методичний семінар "Розвиток мислення учнів: від теорії до практики"

Викладач: Сирцова Ольга Миколаївна, к.і.н., доцент, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Контактні дані: syrtsova.olga73@gmail.com

тел.: 0504844304

Термін проведення: грудень 2020 р.

Категорія учасників: педагогічні працівники  загальноосвітніх навальних закдадів (на замовлення).


Матеріали: