Спільнота вчителів-логопедів ЗДО, педагогів, що працюють з дітьми з ООП

асистент вчителя, асистент вихователя.pptx
Асистент учня (дитини).ppt

Для перегляду запису конференції перейдіть за посиланням https://bit.ly/3H6l6pq 

Матеріали конференції доступні за посиланням https://bit.ly/3Ft7yUr 


метод_рекомендації 2023-24.pdf

Міністерство освіти і науки затвердило типову програму підвищення кваліфікації асистентів учителів

Наказ про затвердження опубліковано на сайті МОН https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/614/350/1e6/6143501e692df370658292.pdf 

Кабмін затвердив порядок організації інклюзії в школах

Кабінет Міністрів затвердив Порядок організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Відповідну постанову було ухвалено під час засідання уряду.

Документ визначає організаційні засади інклюзивного навчання за очною формою навчання та затверджує нову форму індивідуальної програми розвитку й ведення рівнів підтримки в освітньому процесі для учнів з особливими освітніми потребами.

Окрім того, ним встановлюються правила надання підтримки учням з особливими освітніми потребами за рівнями та механізми її надання.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року.

КМУ удосконалив організацію інклюзії в дитсадках

Під час інклюзивного навчання у дитсадках педагоги працюватимуть за новою формою індивідуальної програми розвитку та визначатимуть рівні підтримки для впровадження диференційованого підходу до забезпечення підтримки дітей з особливими освітніми потребами.

Такі зміни вніс Кабінет Міністрів до постанови «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти».

Як повідомляють у Міносвіти, зміни спрямовані на індивідуалізацію освітнього процесу для дошкільнят з особливими освітніми потребами та допомогу в підтримці кожної дитини у відповідності до її потреб.

Згідно з документом, у дитсадках запровадять 5 рівнів підтримки: від труднощів І ступеня прояву (незначні чи поодинокі, підтримка визначається та надається у закладі освіти), до труднощів V, найтяжчого ступеня прояву, тобто дітям надаватиметься підтримка другого-п’ятого рівня, яка визначається фахівцями ІРЦ та зазначається у Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Кількість дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах залишається незмінною і має становити не більше трьох осіб. Проте тепер вона буде визначатись за рівнями підтримки:

Якщо інформація про рівень підтримки, якої потребує дитина, буде відсутня у висновку ІРЦ, то дитина розподілятиметься у групу відповідно до рекомендацій команди психолого-педагогічного супроводу та складності порушень.

Для всіх дітей з особливими освітніми потребами, незалежно від визначеного рівня підтримки, команда психолого-педагогічного супроводу має скласти індивідуальну програму розвитку, а для тих дошкільнят, які цього потребують, – індивідуальний навчальний план.

Якісна інклюзія: інструкція для керівника школи

Державна служба якості освіти пропонує матеріал, покликаний допомогти вдосконалювати якість інклюзивного навчання у школах, де воно вже запроваджене, а також розпочати цей шлях закладам, які лише планують відкривати інклюзивні класи.