"І Н Т Е Л Е К Т   У К Р А Ї Н И"

Дуже важливою у Проєкті є емоційна сфера дитини, усвідомлення нею її цінності як особистості. Учні проєктних класів - це маленькі свідомі громадяни держави Україна. Уроки формують не тільки пізнавальні вміння та навички дітей, але й виховують ціннісне ставлення до мови, Батьківщини, сім’ї 

Процес пізнання через пальчики рук, через діяльність, через усвідомлення потрібності того, що ти робиш, вчиш.

Кожне слово, кожне завдання - це частина єдиного цілісного процесу пізнання. Немає нераціональних завдань, випадкової інформації, бездумного заучування. Це нова якість освіти, новий підхід до навчання.

Виконуємо "Секретне завдання"

"На нас чекають відкриття"

Вирішуємо складну задачу разом

Вміємо працювати в команді

Засідання круглого столу з теми "НУШ"

Освітній науково-педагогічний проект

«Інтелект України» 

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Ми маємо нагоду привітати Вас з Новим 2020 роком, якого так чекала Ваша малеча. Мабуть прихід Святого Миколая, для нас, дорослих, теж дуже важливо. Ми звертаємось до нього з проханням допомогти здійснити наші мрії, подарувати довгі роки здорового, щасливого життя, а подумки, розуміючи, що наші діти у 2020 році будуть долати нові вершини у своєму житті, стануть учнями, зустрінуться зі своєю Першою вчителькою! Як складуться стосунки у Вас і Вашої дитини з вчителькою, однокласниками! Ці питання дуже суттєві і важливі. Тут ми будемо Вам намагатися допомогти.

Але ще є дуже важливе питання, до якого причетні тільки Ви дорослі – батьки! Ви маєте обрати освітню програму за якою будуть навчатися Ваші діти. Сьогодні в освітньому просторі діють 10 державних освітніх програм, серед них дві Типові, які розроблені під керівництвом МОН України, інші 8 розроблені науковцями та вчителями-практиками, які базуються на найкращому світовому та європейському досвіді.

Наша освітня програма, яка має назву «Інтелект України», одна з них -  успішно реалізується в Україні з 2008 року, має багато прихильників серед батьківської спільноти. В цьому році ми мали перших випускників і вони нас порадували успіхами при здачі ЗНО (бали 170-200), всі вступили до вишів на бюджетну форму навчання. Це наша гордість, щастя батьків, діти обрали різноманітні професії, але всі вони перспективні,  на ринку праці, тому що ми приділяємо велику увагу природничо-математичній освіті (STEM-освіті).

Детально Ви зможете ознайомитися з проєктом на нашому сайті «Інтелект України».

Крім того, Ви будете отримувати інформацію, практичні поради, відповіді на Ваші питання - професійні зустрічі з психологом Проєкту Щербаковою Оленою Олександрівною, кандидатом психологічних наук, а також з лікарями Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України, його директором – професором Даниленко Георгієм Миколайовичем, доктором медичних наук.

А ми з січня місяця розпочнемо підготовку Вас і Ваших дітей до школи на нашому сайті (на окремих сторінках «Крокуємо до школи, вчимося бути учнями»). Раді будемо з Вами зустрітися.

Команда «Інтелекту України»

Інтелект — один з найдорожчих ресурсів. Щоб пересвідчитися, наскільки цінним у сучасному світі є інтелект, варто переглянути інформацію про галузі економіки, що найбільш динамічно розвиваються: телекомунікації та Інтернет-проекти, фінансова галузь, високотехнологічне виробництво і ринок програмних продуктів. Навіть металургію, нафтопереробну та хімічну промисловість не можна уявити без сучасних технологій, і наукоємність цих галузей невпинно зростає.

Упродовж другої половини ХХ сторіччя, а особливо на початку нинішнього, усі розвинені країни опікуються проблемою створення спеціальної системи освіти, а також залучення талановитої молоді з інших країн через усілякі грантові та інші програми. На обдарованих молодих спеціалістів, можна сказати, полюють, бо кожен з них спроможний принести надзвичайну користь не лише певним компаніям, а й країні. 

В Україні також розуміють необхідність виховувати інтелектуальну еліту нації.

2006-го року команда провідних науковців Харкова на чолі з доктором педагогічних наук Гавриш І. В. запропонувала до впровадження власну концепцію виховання й навчання дітей у закладах загальної середньої освіти, яка розроблена на основі власних напрацювань і передових, найбільш ефективних методик.

Сутність проекту полягає не в насиченні дитини знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів - сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра - цілеспрямованості, працелюбності, наполегливості, сили волі, організованості, охайності тощо.

 Програма розроблялася таким чином, щоб урахувати вікові особливості учнів і не лише зберегти, а й збільшити інтерес дітей до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності й відеоматеріалам об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

 До переліку загальношкільних предметів, програма яких спеціально адаптована, уведені нові: предмет «Навчаємося разом», на якому діти розвивають пам’ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, та предмет «Еврика», на якому учні розвивають творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюють над розв’язанням складних задач. Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект супроводжували провідні науковці Інституту здоров’я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого — втоми, втрати цікавості. Крім обов’язкових уроків фізичної культури, кілька разів протягом кожного уроку учні беруть участь у музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовуючи елементи, що сприяють релаксації.

 За результатами, які демонструють учні проектних класів, Міністерство освіти і науки України рекомендувало навчально-педагогічний проект «Інтелект України» до подальшого впровадження.