Умови прийому до школи.docx
прийом в 1 клас.docx
Poryadok zarahuvannya do pershogo klasu.docx

Ми всі - діти України, йдемо в Нову школу. 

Радо приймемо всі зміни, все буде чудово!  

Створення лепбуків на уроках ЯДС

Створення  Міста мрії з Лего

Використання цеглинок Лего на уроках математики та української мови

Досліджуємо зміну дня і ночі

Квест - це цікаво, весело, пізнавально!

Ми лепбуки полюбили, на всі теми поробили 

Всі ми дружний 2 клас, працювати в групі -

просто клас! 

Ранкова зустріч. Наш настрій 

Навчання з LEGO

Формуємо фінансову грамотність

Займаємося математикою - розвиваємося! Кмітливі розумники 

Новорічне ранкове коло 

Новорічне ранкове коло 

Кожна дитина особлива. Ділити дітей на розумних відмінників та на галасливих розбишак-двієчників  — це кліше минулого сторіччя. Чому першокласник швидко втрачає інтерес до навчання? Чому дитина відчуває стрес та не хоче йти до школи? Чому виникають проблеми у спілкуванні та дратівливість? Відповідь на все одна: школа вже давно не адаптується під потреби нового покоління дітей.

Цьогоріч 1-го вересня усі першокласники перетнуть поріг Нової української школі (далі — НУШ). І це буде не лише крок до старту нової освітньої системи, але величезний стрибок наших дітей у майбутнє, де кожен із них умітиме адаптуватися до тих вимог і реалій, що пануватимуть через 12–20 років. Це буде вже зовсім інший світ, що ми не можемо навіть передбачити, тому головне завдання освіти і виховання: підготувати до цього дітей.

Що це означає і що із цим робити?

Детиноцентризм — ось основна ідея Нової української школи! Відтепер у центрі всього навчання стоятиме дитина. Мета вчителя: створити найкраще освітнє середовище для кожного із школярів, мотивувати їх до навчання, бажання досліджувати і пізнавати навколишній світ. Математика та українська мова нікуди не подінуться, лише суттєво зміниться спосіб їхного викладання.

Найважливіші вміння учнів НУШ:

Це лише невелика кількість тих навичок, якими володітиме школяр НУШ. Зміни торкнулися і вчителів…

Новий учитель Нової української школи

Учитель НУШ не лише передаватиме дітям знання, але й сприятиме формуванню власної самооцінки та розвитку навичок необхідних для життя: бути відповідальним, уміти слухати та мати почуття безпеки. Педагог має виявляти здібності та схильності кожного вихованця, аби досягти гармонійного та цілеспрямованого розвитку.

Активною буде й участь батьків у освітньому зростанні дитини:

Завдяки спільним зусиллям дитина відчуватиме свою значущість для важливих для неї дорослих, отже, зростатиме її самоповага та відчуття підтримки. Розкриття та розвиток здібностей, можливостей та талантів кожної дитини можливі лише завдяки основі партнерства між учителем, дитиною та батьками. Це цілеспрямована місія НУШ.

Висновок один: не варто боятися змін! Упевнене крокування до успішного майбутнього — ось мета шляху, яким поведе наших дітей Нова українська школа!

Просто про складне. Що варто знати батькам  про новий Закон "Про освіту"

UPD: Новий закон “Про освіту” було ухвалено. Під час засідання Верховної Ради депутати вносили правки “з голосу” зокрема, була відновлена норма, що була проголосована у першому читанні, щодо мінімального розміру заробітної плати у 3 мінімальні заробітні платні – тобто більше 9 600 тисяч. Невдовзі ми проаналізуємо всі правки та напишемо оновлення.


Детальніше читати...http://nus.org.ua/questions/prosto-pro-skladne-shho-varto-znaty-batkam-pro-novyj-zakon-pro-osvitu/ 

Перший клас – за новими правилами.

Про що новий Порядок зарахування учнів

5 травня 2018 року Міністерство юстиції погодило нашумілий Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів.

Його головна мета – запропонувати альтернативу вступним конкурсам у перші класи. Документ набуде чинності 8 травня, тож “Нова українська школа” підготувала аналіз того, як відтепер зараховуватимуть дітей у перші класи.

Детальніше читати...http://nus.org.ua/questions/u-pershyj-klas-za-novymy-pravylamy-pro-shho-novyj-poryadok-zarahuvannya-uchniv/ 

Групова робота вимагає багато зусиль 

Цікава математика з LEGO 

Цікава математика з LEGO 

Групова робота вимагає багато зусиль 

4 головні статті про те, якою буде Нова українська школа

Перші висновки вчителів пілотних шкіл та закордонний досвід, на який орієнтується реформа.  Освіторія зібрала для вас матеріали, що допоможуть краще зрозуміти концепцію Нової української школи.

Переглянути за посиланням: https://osvitoria.media/experience/4-golovni-statti-pro-te-yakoyu-bude-nova-ukrayinska-shkola/

Летимо в майбутнє!

ЩО ТАКЕ НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА?

Нова українська школа – це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні.

Саме Нова українська школа зустріла першокласників 1 вересня 2018 року.

Працюємо з LEGO 

Розв'язуємо задачі 

Ранкове коло 

3-А, "Розв'язуємо задачі" (ситуація купівлі-продажу) 

ЯК НАВЧАЮТЬ ДІТЕЙ?

Головна ідея Нової української школи – компетентісне навчання. Це означає, що учні не просто набувають знань, а вчаться використовувати їх на практиці й опановують навички. Для НУШ створено новий Стандарт освіти і нові програми.

ЗАКОН «ПРО ОСВІТУ» ЗАКЛАВ ТАКІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:

РОБОТА В КОМАНДІ

Дуже складно передбачити, у якому світі житимуть наші діти – адже він швидко змінюється. Проте із впевненістю можна сказати, що їм потрібно буде вміти працювати в команді і співпрацювати. Саме тому значну частину навчального часу в НУШ присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розвʼязуватимуть, наприклад, математичні приклади, а робитимуть проекти і спільно шукатимуть рішення проблем.

ДОСЛІДЖЕННЯ І ВМІННЯ ВЧИТИСЯ

Уміння вчитися – це ще одна навичка, яка стане в пригоді кожній людині. Адже у світі, який швидко змінюється, потрібно не відставати, а значить – уміти самостійно навчатись. Саме тому навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукає відповіді на запитання, осмислює вивчене, а вчитель допомагає їй у цьому.

Тому в НУШ діти часто навчаються, граючись. Це означає, що вони опановують той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. Вчителю не потрібно більшість часу розповідати щось класу, стоячи біля дошки. Через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні зможуть дізнатися набагато більше.

ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ І ВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЬ

Людина з розвиненим емоційним інтелектом розуміє власні емоції, керує ними й дослухається до відчуттів інших. Навчання цьому – одне з важливих завдань Нової української школи. Тому дітям пропонують висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного і не робити людині щось, що їй неприємно. Цьому, зокрема, навчають під час ранкового кола – щоденної зустрічі, на якій діти обговорюють свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говорять на цікаві їм теми.

НОВИЙ УЧИТЕЛЬ

У 21 сторіччі учитель перестав бути єдиним джерелом знань, а отже – він повинен опанувати нову роль. З ретранслятора він має перетворитись на помічника, ментора дитини, який супроводжує її у процесі пізнання і досліджує світ разом із нею. Учитель і дитина – це партнери, тому рішення щодо роботи на уроці вони приймають спільно. Своїм запитанням дитина може спрямувати урок, а правила поведінки в школі та за її межами вчителі й учні випрацьовують разом. Усі вчителі, які взяли перші класи у 2018\2019 навчальному році, пройшли спеціальне навчання і з 1 вересня вже працюють по-новому.

ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА

Батьки разом з учителями та адміністрацією школи мають спільну мету – щаслива і успішна дитина. Тому стосунки між цими 3-ма категоріями побудовані, насамперед, на співпраці, взаєморозумінні й бажанні разом йти до мети.

У НУШ пропонують відійти від традиції публічного обговорення успішності учнів на батьківських зборах. Навчальні результати – тема індивідуальних консультацій з батьками, а на загальних зборах вирішуються важливі для класу і школи питання.

Нова українська школа працює прозоро – тому щорічно має публікувати звіти про отримані та використані кошти, і не має права примусово збирати гроші з батьків. НУШ дослухається до думки батьків і прагне працювати з ними спільно.

Стаття підготовлена за матеріалами семінару “Як писати про медичну і освітню реформи?”, організованого в рамках проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс ІІ”, що впроваджується Центром політичних студій та аналітики “ЕЙДОС” за підтримки U-LEAD з Європою.

Про оцінювання в Новій українській школі

Вже незабаром перший дзвінок скличе всіх школярів до школи. 1 вересня 2018 року розпочнеться новий навчальний рік та впровадження Нової Української школи з 1 класу. Вчителі будуть вчити школярів не лише писати, читати і рахувати, а й навчать конструктивно виражати свої емоції та керувати ними, співпрацювати в парах і в групі, висловлювати свою думку, критично мислити, аналізувати, шукати різні варіанти рішень, мирно вирішувати конфлікти, брати на себе відповідальність за свої дії. Це так звані м’які навички (soft skills), визнані у світі як необхідна складова сучасної освіти, оскільки лише людина, яка володіє цими навичками і вміннями, може бути успішною в 21-му столітті.

Формувальне оцінювання ґрунтується не на кількісних (скільки помилок), а на якісних показниках. Наприклад, як працював учень, чи співпрацював з іншими, чи докладав зусилля, чи ставився до навчання з цікавістю. Це можливо оцінити лише через спостереження за роботою учня, а не перевірку результатів навчання. “Спостереження за навчальним поступом учнів та оцінювання цього поступу розпочинається з перших днів навчання дитини у школі і триває постійно. Невід’ємною частиною цього процесу є формування здатності дітей самостійно оцінювати власний поступ. Передбачається, що за результатами формувального оцінювання вчитель може підкорегувати навчальний процес, свою роботу, а також вибудувати індивідуальну освітню траєкторію учня.  

Оцінювання в Новій українській школі: ресурс для розвитку замість вироку Детальніше читати... http://nus.org.ua/view/otsinyuvannya-v-novij-ukrayinskij-shkoli-resurs-dlya-rozvytku-zamist-vyroku/

Як по-новому оцінюватимуть учнів перших класів. Детальніше читати тут... http://nus.org.ua/articles/yak-po-novomu-otsinyuvatymut-uchniv-pershyh-klasiv/