Хореографічний гурток "Смайлик"

  Керівник гуртка Громова В. О.

  Хореографічне мистецтво є багатющим джерелом збагачення особистості. Завдяки систематичній хореографічній освіті та вихованню учні набувають не тільки професійні навички, а збагачуються розвитком цілого комплексу рис: почуттям колективізму, працьовитості, витримки, чуйності, милосердя, що дуже важливо на життєвому шляху.

  Основне завдання програми – задовольнити зацікавленість дітей у вибраному виді мистецтва, дати вихованцям початкову хореографічну підготовку, сприяти розвитку музикальності, почуттю ритму, формуванню основних рухових навичок, які дадуть змогу дитині визначитися в подальшому хореографічному навчанні.

Програма складається з основних розділів: основи музичного руху, елементи рухів екзерсису класичного та народно-сценічного танцю, танцювальні етюди та танці, а також відомості з народознавства.

     Пропонований обсяг змісту програми забезпечує набуття учнем основних знань і навичок із хореографічного мистецтва, які надалі можна застосовувати як у побуті, так і в сценічній діяльності.

   У практичній роботі доцільно навчальні години розподілити по семестрах, орієнтуючись на навчально-тематичний план.

Гурток народної вишивки

Керівник Мельник Т. В.

В Україні вишивка з давніх часів була одним із найпоширеніших і доступних видів народної творчості. Це мистецтво краси, фантазії, естетичної  насолоди; мистецтво мудрого декоративного відтворення світу, природи, почуттів людини, її історичного минулого. Протягом віків це мистецтво передавалось із покоління в покоління. Не тільки передавалось, а й  удосконалювалось. Тому до нашого часу дійшли цікаві композиції, орнаменти та кольорова гама ниток. В Україні існує значна кількість етнографічних центрів вишивальних промислів — київські, чернігівські, полтавські, подільські, гуцульські буковинські та ін. Кожна з вишивок цих центрів вирізняється з-поміж інших притаманними лише їй особливостями. Усе це дає різноманітний і цікавий матеріал для занять у гуртку.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

1. Пізнавальної, що забезпечує ознайомлення з поняттями та знаннями, які стосуються художньої вишивки як одного з видів народної творчості.

2.Практичної, що сприяє оволодінню навичками виготовлення різноманітних вишитих виробів.

3. Творчої, що забезпечує формування творчих здібностей.

4. Соціальної, що сприяє вихованню дбайливого, шанобливого ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку; популяризації художньої вишивки.

Образотворче мистецтво «Чарівний пензлик»

Керівник гуртка Толстикова Д. К.

Малювання є одним з найважливіших засобів розвитку творчих здібностей дітей, які мають важливе значення для всебічного, гармонійного розвитку особистості. У процесі малювання в дитини вдосконалюється спостережливість і естетичне сприйняття, художній смак і творчі здібності. Малюючи, дитина формує і розвиває у себе певні здібності: зорову оцінку форми, орієнтування у просторі, почуття кольору. Також розвиваються спеціальні вміння і навички: координація очей і руки, володіння кистю руки, дрібна моторика.

Мета програми - розвиток індивідуальних творчих здібностей дітей, збагаченні їх емоційно-естетичного досвіду шляхом художньої діяльності.

Основні завдання:

      На заняттях кожній дитині надається можливість проявити себе, відчути радість творчого творення.

Результатом навчання є виставки дитячих робіт для батьків, тематичні виставки, підсумкова виставка та залікове заняття.

Військово-спортивні гуртки патріотичного напряму

 

Керівник  гуртків О. М. Петричко

В організації виховної роботи в Україні патріотичне виховання молоді завжди мало пріоритетний напрямок і розглядалося як одне із умов зміцнення обороноздатності держави.

Події останнього десятиліття змінили відношення суспільства до військової служби, зробили її не престижною для молоді. Відзначається зниження якісних характеристик випускників загальноосвітніх закладів, збільшилася кількість дітей, які мають обмеження по стану здоров'я, знижується рівень освіченості молоді.

У світлі вищесказаного, виховання Захисників Вітчизни - це сьогодні в значній мірі проблема соціальна, яка вимагає вирішення на державному рівні.

Мета і завдання гуртків:

Мета - розвиток у молоді патріотичної свідомості, готовності самореалізації в основних сферах життя суспільства, в тому числі - його захист, залучення їх для участі у військово-патріотичній роботі навчального закладу.       

Завдання :

1.    Виховні:

§   розвиток громадянської позиції і патріотизму як найважливіших духовно - моральних і соціальних цінностей;

§   сприяння формуванню і розвитку внутрішньої готовності до виконання громадянського обов'язку;

§   сприяння формуванню і розвитку відповідальності і дисциплінованості;

§   здійснення роботи по формуванню позитивних світоглядів і позицій з основних, соціальних, історичних, моральних, політичних і військових проблем;

§   сприяння формуванню і розвитку таких якостей, як повага до закону, стійкість, взаємовиручка, мужність, хоробрість, здатність до подолання труднощів.

2.    Навчальні:

§   формування знань, вмінь і навичок з дисципліни, що вивчається, як основи їх професійної підготовки;

§   розвиток культури і освіти;

§   ознайомлення з правилами і обов'язками громадянина України, що є основою для формування і розвитку їх правової свідомості;

§   формування   вмінь,   знань  і   навиків   для   „виживання"   в екстремальних умовах.

3.    Розвиваючі:

§     сприяння збереженню і зміцненню здоров'я дітей;

§     фізичний розвиток через систему і зміст роботи об'єднання;

§     формування психологічної врівноваженості.