Seire ja hindamise aruanne

Keila Rukkilille lasteaed on oma mõtlemislaadilt väga roheline. 

Seoses õuesõppesuunitlusega sööme väga palju õues ning kasutame selleks korduvkasutatavaid plastiknõusid. Sel õppeaastal ostsime juurde õues söömiseks kokkupandavaid õuelaudu.

Oleme väga sportlikud ning soosime laste rattasõitu, paigaldasime lisaks uued rattahoidjad. Õpetajatele ostsime projekti raames nullheitega elektrilise kastiratta, mis võimaldab lastega väikeste gruppide kaudu teha toredaid väljasõit.

Meie lasteaias toimub prügi sorteerimine. 

Lapsed ise korjavad väga hoolsasti kasutatud (kunstitegevustest ülejäägid) paberi eraldi kottidesse, spetsiaalselt tehtud kastidesse, mis viiakse siis üheskoos organiseeritult ja teadvustatult paberi-ja kartongi konteinerisse. Eraldi veel pakendite konteiner ja olmeprügi oma.

Paberi-ja kartongikonteineri tühjendamine toimub RagnSells poolt üle nädala veograafiku alusel.

Olmejäätmete konteineri tühjendamine RagnSells poolt igal nädala reedel.

Osaleme lastega ka koristustalgutel "Teeme ära", kus põhitähelepanu alla on õueala rikastamine, ümbruskonna koristamine.

Sellel õppeaastal oleme hoolsad olnud pakendite korjamisel, kõik meie keefiripudelid ja muu plastikpakend pestakse ja viiakse eraldi konteinerisse.

Patareid jm spetsiaalset utiliseerimist vajavad materjalid (printerite tühjad kassetid) viiakse vastavalt tekkinud vajadusele Jäätmejaama. Mahakantud vanad arvutid, muusikakeskused, telefonid jms tehnika utiliseeritakse samuti Jäätmejaama vastavalt vajadusele või antakse taaskasutamiseks või varuosadeks.

Lehe-ja oksapraht viiakse Jäätmejaama vastavalt vajadusele kuid mitte harvem kui 2x aastas - kevadel ja sügisel. Koolieelikud valmistavad ise komposti riisumisjäätmetest.

Pakendikonteineri tühjendamine toimub RagnSellsi poolt 1kord kuus.

Kemikaalide tühi taara kuulub tagastamisele kemikaalide müüjale Avera.

Lastele õpetatakse taaskasutamist, kuidas saab ühekordsetest pakenditest valmistada midagi uut ja kasulikku, selleks on ellukutsutud meil #päästame kilepakendid vaibaks projekt, kus korjame kokku leiva-, saia- jm küpsetiste pehmed kilepakendid ning viime need sorteeritult Keila Sotsiaalkeskusesse, kus valmivad pakendimaterjalist imelised vaibad. Kaasatud mitu erinevat lasteaeda ja kooli üle Eesti.