Sibulamudel (onion-model) näitab erinevaid tasandeid, mis võivad mõjutada õpetaja mõtlemist ja tegutsemist. Oluline on, et refleksioon suunaks õpetaja arutlust ja mõtteid liikuma erinevate tasandite vahel, nii väljast sissepoole kui seest väljaspoole. Et ta ei jääks oma mõtlemises ja tegutsemises kumbagi äärmusse kinni. On oluline, et missiooni ja identiteedi tasandil reflekteerimine muutuks konkreetseks tegutsemiseks pädevuse ja käitumise tasandil ning et pelgalt välistel, keskkonna ja käitumise tasandil arutlemine jõuaks tõekspidamise, identiteedi ja missiooni tasandini (sügavamate tasanditeni).
Keskkond (environment). Millega ma kohtusin, silmitsi sattusin? Millega end sidusin? Keskkonna tasand viitab kõigele, mida õpetaja kohtab väljaspool iseennast, sealhulgas klassiruumi asendit, õppekava, koolikultuuri kogu oma nähtavate ning nähtamatute normidega.
Käitumine (behaviour). Mida ma teen? Refleksioon võiks keskenduda nii vähem efektiivsetele käitumismudelitele (ärritunud vastus) kui efektiivsematele käitumistele (empaatia väljendamine).
Pädevus, oskused (competence). Milles olen kompetentne, pädev, hea? Näiteks pädevus vastata empaatiliselt.
Tõekspidamised/uskumused (beliefs). Mida ma usun? Tõekspidamiste tasand viitab ümbritsevale maalimale, mis on sageli tundmatu.
Identiteet (identity). Kes ma olen (oma tööl)? Identiteedi tasandil arutletakse teemadel, kuidas me ennast ja oma enesekontseptsiooni kogeme.
Missioon (mission). Mis mind inspireerib? Mis on minu üldisem olemus, millega tunnen end ühenduses olevat? Missiooni tasandil toob refleksioon esile küsimuse, miks üldse tuldi õpetajaks õppima, ning üldised maailmavaatelised küsimused (Korthagen & Vasalos, 2009).
Kuidas siis õpetaja saaks arutleda neil erinevatel olulistel tasanditel ja nii, et see ei oleks kaldu vaid välise süüdistamisele või omaenda identiteedi ja missiooni kahtluse alla seadmisele? Siin tulevad appi teadmised sügavast refleksioonist. Järgmisel lehel võime näha, kuidas muutub refleksiooniprotsess kui asetame sinna küsimused lähtuvalt sügavast refleksioonist.