Новини
Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2024/2025 навчальному році. Їх складено згідно з оновленим Положенням про атестацію педагогічних працівників.
Ознайомитися з рекомендаціями корисно керівникам закладів освіти і педагогам, членам атестаційних комісій різних рівнів.
Серед запитань, на які є відповіді в документі:
Який строк повноважень атестаційної комісії?
Як додати до складу атестаційної комісії представників первинних або територіальних профспілкових організацій?
Як і хто може створювати атестаційні комісії?
Як провести атестацію педагогічного працівника філії закладу загальної середньої освіти?
Які документи потрібні для проходження атестації?
Які особливості присвоєння кваліфікаційних категорій педагогам, які мають освітньо-науковий / освітньо-творчий ступінь вищої освіти, науковий ступінь або вчене звання?
Які особливості присвоєння кваліфікаційних категорій педагогам, які не мають педагогічної освіти, але мають стаж роботи в одній із галузей економіки?
У яких випадках можливе присвоєння педагогічного звання або кваліфікаційної категорії без дотримання послідовності?
Чи зберігаються педагогічні звання і кваліфікаційні категорії в разі переведення педагога в інший заклад освіти або на іншу посаду в тому ж закладі освіти?
05.11.2024, набрала чинності нова редакція Положення про атестацію педагогічних працівників
МОН установило, що кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, присвоєні до 05.11.2024, є дійсними до атестації педагогічних працівників, що буде проведена згідно з новою редакцією Положення.
Педпрацівникам, яким до 05.11.2024 за результатами попередньої атестації було присвоєно педагогічне звання та які мають відповідний освітньо-професійний ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), при проведенні чергової атестації:
встановлюватимуть відповідність (невідповідність) займаній посаді;
підтверджуватимуть (не підтверджуватимуть) педагогічне звання.
У разі підтвердження педагогічного звання педагогічному працівникові присвоюватимуть кваліфікаційну категорію, яка дає право на присвоєння (підтвердження) такого педагогічного звання.
Право на зарахування сертифікації як чергової атестації мають педагогічні працівники, які до 05.11.2024 успішно пройшли сертифікацію, мають чинні сертифікати про її проходження та які не скористалися таким правом до 05.11.2024.
Наказ МОН від 10.09.2024 № 1277, яким затверджено нову редакцію Положення, набрав чинності 05.11.2024.