Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.

У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.

Але професія ця, як і раніше залишається небезпечною і стресовою, особливо для молодих електромонтерів.

Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові й освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки; включає, вимикає і оглядає трансформатори, перевіряє стан ізоляторів і запобіжників, заземлення та освітлення, ремонтує електродвигуни та генератори постійного та змінного струму, обладнання та апаратуру розподільних пристроїв та інш. Електромонтер здійснює діяльність як в приміщенні, так і поза ним.

Повинен знати і вміти:

Повинен знати: основи електротехніки; будову і принципи роботи електродвигунів, генераторів, трансформаторів, комутаційної і пускорегулювальної апаратури, акумуляторів і електроприладів; основні види електротехнічних матеріалів, їх властивості і призначення, правила і способи монтування і ремонту електроустаткування в обсязі виконуваної роботи; назву, призначення і правила користування робочим та контрольно-вимірювальним інструментом і основні знання про виробництво і організацію робочого місця; прийоми і способи заміни, зрощування і паяння проводів низької напруги; правила надання першої допомоги в разі ураження електричним струмом; правила охорони праці під час обслуговування електроустановок в обсязі ІІ кваліфікаційної групи; прийоми і послідовність виконання такелажних робіт; основи електроматеріалознавства; основи технічного креслення; основи технічних вимірювань.

Повинен уміти: виконувати окремі нескладні роботи з ремонту і обслуговування електроустаткування під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Монтувати і ремонтувати розподільні коробки клемників, запобіжних щитків і освітлювальної арматури. Очищати і продувати стисненим повітрям електроустаткування з частковим розбиранням, промиванням і протиранням деталей. Чистити контакти і контактні поверхні. Здійснювати оброблення, зрощування, ізолювання і паяння проводів напругою до 1000 В. Прокладати установочні проводи і кабелі. Обслуговувати і ремонтувати сонячні і вітрові енергоустановки потужністю до 50 кВт. Виконувати прості слюсарні, монтажні і теслярські роботи під час ремонту електроустаткування. Вмикати і вимикати електроустаткування та виконувати прості вимірювання. Працювати з пневмо- і електроінструментом. Виконувати такелажні роботи із застосуванням простих вантажних засобів і кранів, якими керують з підлоги. Перевіряти і вимірювати мегомметром опір ізоляції розподільної мережі, статорів і роторів електродвигунів, обмоток трансформаторів, вводів і виводів кабелів.

Перспективи розвитку:

Електромонтер – одна з передових і затребуваних професій на ринку праці.

Професія електромонтера входить до розряду високо затребуваних. Знайти хорошого електромонтера, який відмінно знає свою справу, нелегко, але ж він потрібен практично в кожній організації.

Існує можливість адміністративного просування (електромонтер, старший електромонтер, бригадир, технік).

Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.

Професійні навички електромонтера корисні і в побуті. Тому є можливість підприємницької та індивідуальної трудової діяльності: Електромонтер може відкрити майстерню з ремонту та налагодження електро-, радіо- та іншої апаратури, в тому числі в умовах надомної праці.

7241 Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Хто такий електромонтер.pdf
Урок теоретичного навчання Електромонтер1.mp4
video_2024-09-19_12-17-26.mp4