Доброго ранку шановні батьки і наші любі вихованці!
Четвер 15 .04 .2021 н.р
Навчання продовжуємо дистанційно!!!
За розкладом у нас сьогодні заняття з розвитку мовлення . (Художня література)
Тема: ,,Слухання вірша
Г .Малик ,,Дві зелені жабки ''.
Мета: розвивати у дітей фонематичний слух , мовленєве дихання та звукову культуру мовлення- вміння правильно вимовляти звуки , слова . Збагачувати словник словами ( жабка-скрекотушка) .
Наслідувальними словами
(ква-ква-ква) ,словами діями ( стрибає ) .
Навчати емоційно сприймати вірш .
Виховувати інтерес до віршів.
Дві зелені жабки
Дві зелені жабки
Рахували лапки:
- В тебе п’ять,
-і в мене – п’ять!
Ми умієм рахувать!
Вийшов бусол з комишу:
-Вас до школи запишу!
Жабки миттю до води –
Поховались хто куди.
І чого було тікати?
Бо не вміють рахувати!
П'ятниця 16.04 2021 н.р.
Заняття дистанційно
Доброго дня, шановні батьки!!
Заняття з розвитку мовлення : "Весна в гостях у малюків"
Програмовий зміст: розвивати тактильні відчуття, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, інтерес до пізнавальної діяльності. Продовжувати вчити дітей виконувати прості дії з предметами, формувати уявлення про поняття «один, багато», працювати над умінням узгоджувати числівник «один» з іменниками. Закріпити вміння дітей групувати предмети за сенсорними ознаками: колір, розмір, орієнтування у властивостях предметів на дотик, пробуджувати у малят емоційний відгук: вчити співчувати, вміти радіти. Збагачувати словник дітей. Формувати уявлення дітей про весну, весняні явища в природі.
Понеділок 19.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
-Доброго дня, дітки та батьки!
За розкладом у нас сьогодні заняття з ліплення "Колобок".
Конспект заняття з ліплення з пластиліну «Колобок» в молодшій групі
Завдання: Вчити дітей ліпити колобка на основі круглої форми. Розвивати почуття форми і дрібну моторику. Виховувати інтерес до казкового героя.
Попередня робота: Читання російської народної казки «Колобок», бесіда з її змістом.
Матеріали: Шматочки пластиліну жовтого кольору, намистинки для очей, носика і ротика, дощечки, серветки. Картинки з казки «Колобок».
Хід заняття:
Вихователь: загадує загадку
Формою він схожий на м'яч.
Був колись він гарячий.
Зістрибнув зі столу на підлогу
І від бабусі пішов.
У нього рум'яний бік ...
Хто ж це? (КОЛОБОК).
Вихователь: пропонує дітям зліпити веселого колобка.
Але перед цим хлопці ми з вами зробимо зарядку для пальчиків.
Пальчикова гімнастика:
Раз два три чотири п'ять!
Пальчики стиснуті в кулачки, розгинаємо кожен пальчик, починаючи з великого
Вийшли пальчики гуляти!
Стискаємо і разжимаем кулачки.
Раз два три чотири п'ять!
Загинаємо кожен пальчик, починаючи з великого
У будиночок сховалися знову.
Вдаряє кулак об кулак
Вихователь показує спосіб ліплення і пояснює свої дії. Хлопці беремо клубочок пластиліну жовтого кольору і розгортаємо його в долонях як кулька (кругові рухи долонями).
Подивіться який кулька у нас вийшов, справжній колобок. Давайте прикріпимо нашому колобку очі, носик і ротик з намистин.
Вихователь хлопці які гарні колобки у вас вийшли. Які ви молодці.
В кінці заняття колобки виставляються на виставку.
Вівторок 20.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
-Доброго дня батьки і дітки!
Заняття. Ознайомлення з природним довкіллям.
Тема: Свійські тварини.
Тема: Свійські тварини Мета: – поглибити та закріпити знання дітей про свійських тварин і їх характерні ознаки; -продовжити вчити малят вправлятися у звуконаслідуванні; – розвивати мовлення вихованців; - збагачувати їх словниковий запас, – навчати уважно слухати віршики про тварин; – зіставляти малюнок та іграшку, що зображує одну і ту саму тварину; – виховувати дбайливе ставлення до тваринного світу. Обладнання: – малюнки із зображенням свійських тварин; – іграшкові свійські тварини. Базові слова: – «корівка», – «кізочка», – «баранець», – «свинка».
Середа 21.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
Доброго ранку, шановні батьки і дітки!
Заняття. Ознайомлення з природним довкіллям.
Тема: "Великдень".
Мета: Ознайомити дітей з особливостями святкування цього свята в нашій країні та традиціями які приурочені до цього свята; розвивати в дітей допитливість, кмітливість, чесність; виховувати працелюбність любов; до природи.
Обладнання: предметні малюнки, макети писанок.
Хід заняття.
Розповідь про Великдень.
Великдень або як його це називають Паска є одним із найвеличніших і найрадісніших свят світі. Адже саме в цей день Ісус Христос Воскрес із мертвих. Адже після того як Христа розіп'яли на хресті його поховали в гробницю і після трьох днів він воскрес і це стало великим чудом для усіх людей, а особливо для його учнів.У ніч воскресіння Христа проводиться святкове богослужіння в храмі, її найурочистіша частина настає тоді коли священник сповіщає людям що Христос воскрес А всі йому відповідають Воістину Воскрес.
Гра «Склади писанку». На загальному ватмані зображені контури пасхальних яєць. Самі яйця «розбились», оскільки мишка бігла, хвостиком зачепила… Завдання в тому, щоб разом склеїти за допомогою клею-олівця всі яйця. А потім прикрасити крашанки гарними паєтками. Потім плакат можна помістити в групі на згадку про свято. Вправа на вміння діяти в команді, поступатися, брати на себе ініціативу.
Четвер 22.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
Доброго ранку, шановні батьки і малюки!
Заняття з екологічного виховання.
Конспект заняття з екологічного виховання для дітей молодшого дошкільного віку "Наша домівка - планета Земля".
«Наша домівка – планета Земля»
Мета: познайомити дітей з живою і неживою природою нашої планети, вчити правилам поводження для збереження природи на Землі; розвивати увагу, спостережливість, пам'ять, мислення; виховувати любов і бережне ставлення до природи.
Словник: планета, жива, нежива природа.
Матеріал: глобус, відео-картинки, запис музики природи, д/гра «Живе-неживе».
Попередня робота: бесіда «Природа рідного краю», розгляд ілюстрацій, вивчення віршів про природу, спостереження.
Хід заняття:
Вступна частина
(діти стоять у колі)
Вихователь: Скажіть, будь-ласка, хто ми з вами?
Діти: Люди.
Вихователь: Де живуть люди? Як називається наша планета?
Діти: Земля.
Розгляд глобуса
Вихователь: Яка вона, наша планета?
Діти: Кругла, велика.
Вихователь: Що ви бачите на глобусі?
Діти: Воду, землю, гори…
Вихователь: Давайте ближче розглянемо нашу планету.
Основна частина
Перегляд відео-картинок, читання вірша:
(у супроводі музики)
«Земля прекрасна, вона для тебе:
І сонце ясне, і сине небо,
Птахи і звірі, моря і ріки.
Нехай же буде вона навіки!
Планеті люди добро несіть!
Любіть планету і бережіть!»
Вихователь: Яка вона наша планета? Що є на Землі? Це все …?(природа)
(відповіді дітей)
Яка буває природа?
Діти: Жива і нежива.
Вихователь: Що значить жива природа?
Діти: Тварини, рослини. Все, що дихає, росте, живиться.
Д/гра «Живе-неживе»
(діти обирають картинки із зображенням живої природи)
Вихователь: Діти, давайте пригадаємо, як треба поводитися із живою природою.
1 дитина: «Ти тварин не ображай, лише за ними спостерігай.»
2 дитина: «По травичці не ходи, там маленькі сплять жучки.»
3 дитина: «Пташеняток не лякай, їх люби й оберігай.»
4 дитина: «Не ламай дерев гілки, не топчи траву, не рви.»
5 дитина: «Краще ти їх посади, доглядай і збережи.»
6 дитина: «Із природою дружи, і здоровим будеш ти!»
Вихователь: Без чого не може жити усе живе – тварини,рослини, люди?
Діти: Без води, світла, повітря,землі.
Вихователь: Яка це природа? (нежива) Чи потрібно її оберігати?
Розвиваюча гра «Сонце-земля, повітря-вода» (під музику):
«Як велике сонечко, посилаємо промінці до самісенькой землі.
Земля плодовита, народжує трави і квіти.
Чисте повітря все живе вдихає.
Вода - річки, моря й озера наливає.»
Заключна частина
Вихователь: Що може трапитись, якщо ми не будемо оберігати природу нашої планети?
(відповіді дітей)
Вихователь: «Це наша домівка планета Земля,
Ти гарна із близька красива здаля
Блакитні озера, зелені ліси –
Ніде ти не знайдеш такої краси!
Будь ти її другом, люби, бережи,
Приклад у цьому усім покажи!»
П'ятниця 23.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
Доброго ранку, шановні батьки і любі малюки!!!
Заняття з пізнавального розвитку. "Хто нас лікує?"
(лікар і медсестра) в молодшій дошкільній групі
Мета: продовжувати розвивати уявлення дітей про працю лікаря і медичної сестри.
завдання:
- вміти розрізняти їх працю;
- розвивати вміння наслідувати їхній спільній роботі;
- виховувати дбайливе ставлення до хворих.
матеріал:
кольорова картинка доктора, пластмасові ложки, градусник, дитячі медичні халати, атрибути для гри << Поліклініка >>, ляльки, бинт.
Хід заняття:
Збоку на дивані сидять перев'язані ляльки.
Вихователь: Ой, хлопці, дивіться, хто це до нас прийшов. А що це з ними?
Діти: Ляльки. Вони захворіли.
Вихователь: Що ж нам з ними робити? Як нам бути?
Діти: Треба їх лікувати.
Вихователь: А хто ж їх буде лікувати?
Діти: Лікар.
Вихователь: А ви знаєте що, він робить?
Діти: Розмовляє з хворим про те, що його турбує, оглядає хворого і призначає лікування.
Вихователь: А хто ж йому допомагає?
Діти: Медична сестра.
Вихователь: А що робить медсестра?
Діти: Виконує призначення лікаря: виписує рецепти, робить уколи, закопує в очі краплі, видає таблетки, ставить гірчичники.
Вихователь: Давайте згадаємо, що ж потрібно для роботи лікаря і медсестри.
Підійдемо ближче і подивимося (на столі стоїть таця з медичним обладнанням). Діти відповідають, що це за предмети і для чого вони потрібні.
Вихователь: А зараз ми з вами пограємо і полікуємо наших ляльок. Беріть по ляльці.
Проводиться сюжетно-рольова гра << Поліклініка >>
Вихователь: Молодці, вилікували всіх хворих ляльок, а тепер вони підуть в сад, а ми з вами пограємо в гру << Корисно-шкідливо >>
Діти стоять у колі, вихователь кидає м'яч дитині і називає дію, а дитина повинна сказати, корисно це чи шкідливо для здоров'я, і пояснити чому. (Брати в рот сніг, є немиті фрукти, овочі, чистити вранці зуби, займатися зарядкою, фізкультурою, ходити під дощем без парасольки і т. Д.)
Вихователь: Молодці, як дружно і весело ми з вами грали. Тепер ми з вами багато знаємо про професію лікаря і медсестри. Але у нас залишилося ще одне завдання: "Лист хворому одному".
Вихователь запитує хворіє чи хтось із дітей в їх групі, і пропонує написати їм листа, підбадьорити їх.
Діти: Так, хворіють Даша з Денисом.
Вихователь: Намалюйте веселі листівки хворим друзям, а потім ми разом підпишемо на ній кілька слів, які допоможуть їм одужати і набратися сил.
Ну, а зараз прийшов час прощатися, наше заняття закінчилося. Хочеться побажати, вам не хворійте, загартовувати і займайтеся зарядкою.
Дистанційна освіта.
Понеділок 26.04.2021 н.р.
Доброго ранку, шановні батьки та малюки!
За розкладом у нас сьогодні заняття з ліплення
"Ліпимо курчатко".
Розвивальні ігри для малят.
Дистанційна освіта.
Вівторок. 27.04.2021 н.р.
Доброго ранку, наші любі малюки і батьки!
За розкладом у нас сьогодні заняття "Ознайомлення з природним довкіллям."
Конспект інтегрованого заняття ознайомлення з природним довкіллям + розвиток мовлення у другій молодшій групі на тему : "Жили - були..." за мотивами казки "Котик і Півник" з пріоритетом правового виховання (право на піклування та право на захист).
Продовжувати вчити дітей вести діалогічну розмову за змістом казки "Котик і Півник", аналізувати дії героїв казки та робити висновки, відповідати на запитання вихователя реченням. Поглибити знання дітей про "право на захист", "право на піклування", "право на сім ю".Закріпити знання про домашніх тварин та диких звірів: середовище існування, де живуть, що їдять, хто про них піклується. Вправляти в звуконаслідуванні криків тварин. Удосконалювати навички дітей групувати тварин та звірів в родині.
Середа 28.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
Доброго дня, любі наші малюки та шановні батьки!
За розкладом заняття: Ознайомлення з природним довкіллям.
Заняття під час карантину
Лексична тема тижня : «Сільськогосподарська праця навесні»
Тема: «Праця людей навесні»
Мета: розширити знання дітей про роботу дорослих навесні, розвивати пізнавальний інтерес до праці людей у селі; інструментів, що потрібні для роботи; викликати бажання допомагати; повагу до праці дорослих.
Розвивати пам'ять, зв’язне мовлення, логічне мислення; дрібну моторику рук, бажання доводити розпочату справу до кінця.
Матеріали: улюблена іграшка дитини, простий та кольорові олівці, альбомний листок.
Хід заняття:
Організаційний момент
Батьки читають віршик, пропонують дитині познайомитися з новою темою заняття і позайматися з улюбленою іграшку, щоб не було сумно.
СОНЦЕ СТУКАЄ В ВІКОНЦЕ
Сонце стукає в віконце.
Ти не спи, як сходить сонце,
Прокидайся — й на зарядку,
А з зарядки та й на кладку,
Через кладку на лужок,
А з лужечка та в садок.
Там лежать граблі, лопата,
То ямки берись копати:
Треба вчасно навесні
Посадити яблуні,
Груші, персики, горіхи
Добрим людям для утіхи
І для цвіту, і для плоду —
На здоров'ячко народу.
Михайло Стельмах
Розгляд ілюстрацій, обговорення.
Які справи у людей навесні? (обкопування і побілка дерев, висаджування квітів у садках, праця людей на городах).
Які інструменти використовують для роботи?
А зараз усі разом робимо веселу зарядку!
Дидактична гра “Весна яка?” Збагачувати словниковий запас по темі «Весна», вчити виділяти характерні ознаки весни, підбирати слова прикметники до іменника, розвивати зв'язне мовлення, пам’ять, мислення, спостережливість.
Четвер 22.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
Доброго ранку, шановні батьки і любі малюки!
Вітаю усіх з Чистим Четвергом!!!
За розкладом заняття з розвитку мовлення "Казочка про пасочку".
Великдень – велике церковне свято, про яке кожному з нас відомо ще з дитинства. До торжества фарбують яйця і печуть смачні паски, які прийнято освячувати в церкві. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.
Бажаю гарного настрію!
П'ятниця 30.04.2021 н.р.
Дистанційна освіта.
Доброго ранку, наші любі малюки та шановні батьки!
За розкладом у нас сьогодні заняття "Вивчення віршика Сонечко".
А зараз пропоную пограти в дидактичну гру.
Загадки для найкращіх малюків!
А зараз будемо рухатись з веселим зайчиком.
Тематичний тиждень для малят.