Психологічні вправи 

«Крокодил»

Загадати слово яке має показати за допомогою рухів і жестів. Дитина при цьому не використовує слова. Той хто відгадав показує наступне слово яке на вушко каже йому попередній учасник. Можна загадувати слова, наприклад, по темі уроку

«Вітер дує на...»

Зі словами «Ві­тер дує тим хто ...» ведучий починає гру. Напри­клад, «вітер дує на того, у кого світле волосся». Усі світло­волосі збираються в одну групу. Для того, щоб учасники гри дізналися один про одного, запитан­ня мають бути наступними: 

—У кого є сестра?

— Хто любить тварин? 

Тощо. 

Ведучого необхідно змінювати, даючи змогу всім учням побути в цій ролі 

Вправа «Опиши товариша»

Одна дитина заплющує очі, ве­дучий просить її описати по пам'яті іншого учня. Яке в нього волос­ся, який одяг, очі тощо. Ведучий слідкує, щоб у грі брали участь усі учасники

«Чорний ящик»

У коробці ведучого схований якийсь предмет. Діти задають уточнювальні запитання з метою з'ясу­вати, що там приховано. Ведучий відповідає: «Так» або «Ні». Можна брати, або роздрукувати картинки по темі уроку

Наприклад:

— Він білий?

— Він маленький?

— Він дерев'яний

— Він легкий?

«Малюнок емоцій»

Розділити аркуш на 4 частини, вибрати 4 емоції, намалювати їх

«Скарбничка труднощів»

Ведучий пропонує дітям зібра­ти «Скарбничку труднощів» по темі уроку, тобто назвати все те, що може викликати утруднення і засмутити його. («Важко тихо си­діти на уроці», «Важко не робити помилок» тощо.) Діти беруть кубик, називають свою проблему й кидають кубик у кошик, нібито позбавляючись від нього. Інші діти можуть дати поради для подолання цих складнощів

«Тримай і далі передай»

Отримувати від попереднього учасника і передавати далі по черзі уявну річ, нібито тримаючи її в руках. Ведучий обирає що за предмет чи істоту передавати, потім загадує наступну

«Від початку до кінця»

Можна грати всім класом, можна двома-трьома командами. Треба врахувати щоб вистачило місця для колони і переміщення дітей. Діти стають разом, або групками (в залежності від поділу на команди, наприклад ряди парт),ведучий загадує за якою ознакою учні мають вишикуватись від найменшого до найбільшого, найсвітлішого-найтемнішого, і т.д. Наприклад:

-                 За зростом

-                 За розміром стопи

-                 За кольором/довжиною волосся

-                 За місяцем народження

-                 За кількістю братів/сестер

-                 За величиною долоні

«Моя літера: «…»»

Кожен учень загадує собі одну літеру, можна записати на аркуш і тримати її щоб усім було видно. Ведучий задає питання, учні мають дати слово-відповідь що починається на обрану літеру

«Моя Супер-сила сьогодні …»

Кожен по черзі називає свою супер-силу. Якщо такої немає, можна придумати бажану.

Рисунковий експрес-тест «Годинник»

Мета: визначення рівня своєї життєвої енергії та задоволеністю життям. Можна використовувати як аналог «Криголамів»

Наручні та настільні, настінні і кишенькові, камінні і «з зозулею», куранти і пісочні... Годинники роблять наше життя більш упорядкованим. У той же час, вони нагадують нам, що час не стоїть на місці, а значить потрібно поспішати, інакше все найцікавіше промайне, а ми і не помітимо. А ще за допомогою годинника можна визначити рівень нашої життєвої енергії. Це стверджують розробники графічного експрес-тесту, який так і називається «Годинник».

Намалюйте сві годинник. Робіть так, як вам до вподоби!

Інтерпретація малюнків

Стрілки

     Отже, стрілки, невід'ємний атрибут будь-яких годинників... Якщо на вашому малюнку вони спрямовані вгору – немає ніяких приводів для занепокоєння: з вашою життєвою енергією все гаразд: ви бадьорі, повні сил і вас, безсумнівно, чекають великі звершення. Якщо ж стрілки «дивляться» вниз, ймовірно ваші сили закінчуються, а значить, є сенс подумати про «підзарядку». Справи йдуть зовсім погано, якщо ваш будильник показує половину шостої. Це говорить про серйозний енергетичний спад. І тут вже не до роздумів: як би не складалися зараз ваші життєві обставини, здоров'я – передусім. Тому тайм-аут взяти безперечно варто.

Цифри

          Якщо ви зобразили, в першу чергу, цифри, зробили акцент саме на них, або - промалювали циферблат з особливою ретельністю, не забувши і про секундні ділення, значить, на сьогоднішній день ви ведете досить метушливе життя. Ймовірно, вам не вистачає розміреності і впорядкованості. Спробуйте, по можливості, навести порядок в повсякденних справах. Ставши для самого себе ефективним тайм-менеджером, ви з подивом виявите, що, розумно плануючи свій час, можна заощадити сили і встигнути набагато більше.

Кнопка дзвінка

     Якщо ви заштрихували цей елемент, схоже, те, чим ви зараз професійно займаєтеся – аж ніяк не робота вашої мрії. Можливо, вам варто пошукати справу до душі. І тоді життя засяє новими фарбами, а ранковий дзвін будильника буде викликати не звичне роздратування, а радість від того, що починається новий, цікавий день.

Фон

      Якщо ви приділили підвищену увагу фону, інтер'єру, що  оточує годинник – намалювали стіл, «підклали» під будильник серветочку, «поставили» поруч з ним вазу з квітами, «розсипали» по стільниці олівці – ви, швидше за все, «підзаряджаєтеся», спілкуючись з іншими людьми. Світячись в суспільстві, ловлячи на собі захоплені погляди, привертаючи до себе підвищену увагу оточуючих – ви черпаєте енергію і життєві сили. До речі, як давно ви виходили «в люди» увостаннє? Можливо, це саме те, що вам зараз потрібно?

       Експрес-тест «Годинник» є показником того наскільки Ви енергійні, активні та життєрадісні, а значить – щасливі та задоволені життям.

Обирай найкраще

Обирай найкраще

      Якщо ви бажаєте змінити якість життя в кращу сторону – треба робити кроки назустріч бажаному. Починати можна з малого. Хоча б один пункт в місяць/тиждень, потім в день, потім декілька пунктів. Аж поки ви не потрапите в точку реальності в якій вам все подобатиметься про себе

     Ці речі варто підбирати індивідуально, що саме для вас важливо. Наприклад:

-                 Носити гарну білизну

-                 Запалювати свічки

-                 Їсти з красивого посуду чи гарно сервіровані страви

-                 Носити новий одяг і вдома

-                 Не носити взуття більше одного сезону

-                 Купувати собі букети просто так

Коло оточення

     Ви являєтесь «середньоарифметичним» вашого найближчого кола спілкування. Якщо ви зміните оточення, то поступово скочуватиметесь, або дотягуватиметесь до їх рівня. Отже треба  спілкуватись з такими людьми якими ви б хотіли стати.

        Для того щоб проаналізувати своє коло оточення випишіть на аркуш 7 людей з якими ви спілкуєтесь найчастіше(найбільше), родичів сюди не слід писати.

         Якщо ви прагнете знайти другу половинку – погляньте: чи всі ці люди успішні в стосунках. Ваша ціль престижна робота – подивіться ким працюють люди з вашого кола. Вийти на новий рівень доходу – прикиньте суму доходу кожної людини, додайте всі і поділіть на 7 – це і буде приблизно ваш рівень на якому ви вже є чи якого можете досягти.

        Поки оточення не буде відповідним вашим цілям – успіху досягти, якщо тут є проблеми - буде складно.

Щоденник успіху

      "Щоденник успіху" - це потужний інструмент самомотивації, підтримка на шляху досягнення цілей, а також ефективний спосіб зосередитися на позитивних моментах вашого життя.

Придбайте зошит / блокнот / щоденник зручного вам формату

         Щодня записуйте в неї 5-7 успіхів (досягнень) дня. Не оцінюйте при цьому, наскільки значущий той чи інший успіх. Головне, що він приніс вам позитивні емоції!

Робити записи в щоденнику найкраще перед сном

       Намагайтеся не пропускати жодного дня, поповнюйте скарбничку своїх успіхів щодня. Нехай позитивне завершення дня стане для вас хорошою звичкою!

Афірмації

      Афірмації — це позитивні, самопідсилювальні твердження, які люди використовують, щоб покращити свій розумовий та емоційний стан, мотивувати себе та внести бажані зміни у своє життя. Афірмації, що йдуть корінням у галузях психології та нейронауки, служать інструментом для зміни моделей мислення, переконань і поведінки з метою сприяння особистому зростанню та самовдосконаленню. Завдяки частому повторенню цих позитивних тверджень люди можуть зміцнити позитивні переконання, змінити негативні думки та розмови з собою на позитивні, та покращити свій загальний психічний стан. Афірмації підбирайте залежно від власного відчуття, їх безліч по різним тематикам на просторах інтернету. Зранку обираєте одну афірмацію що вам пасує, повторюєте її декілька разів, можна і записати, і протягом дня, також, бажано згадувати її зміст.

       Також щодня слід використовувати 2 слова: «достатньо» і «гідна». Замість того щоб казати «В мене мало грошей», кажіть: «В мене достатньо грошей»; «Мене не поважають» - «мене достатньо поважають» і т.д.. І при нагоді використовуйте фрази зі словом «гідна»: «Я гідна більшого», «Я гідна справжнього кохання», «Я гідна (такого-то) авто/ одягу/доглядових процедур і т.д.»