Закон змін

Як діє закон змін ?

Все є рух, зміни неминучі, відсутність руху веде до загибелі. Життя ніколи не стоїть на місці, все постійно змінюється, і людині потрібно змінюватися разом зі Всесвітом. Стабільність - це ілюзія. Чим більше людина боїться змін, тим більше чіпляється за старе. Коли ви легко розлучаєтеся з минулим, ви відкриваєте своє життя майбутньому. Там, де закінчується одне, починається інше. Якщо є питання, яке сильно вас турбує - значить ситуація дозріла для змін, відмова від яких тільки погіршить проблему. Змінюйтеся, коли прийшла пора, і радійте змінам, вони завжди на краще. Навіть якщо зараз ви так не думаєте. Шукайте нові виходи для себе, нові захоплення, будуйте нові плани. Не чекайте, що життя зміниться само. Не чекайте, що життя зміниться само.

Концепція Саймона Синека "Почніть з чому"

Людям не цікаво що ви робите, ім цікаво - чому ви це робите!

Гнучкість як суперсила в епоху змін.

Зміни в житті відбуваються в тих сферах, яким ми найбільше приділяємо своєї уваги. Більшості з нас відомо, що під лежачий камінь вода ніколи не потече. Щоб зрушити ситуацію з мертвої точки, необхідно зробити хоч щось. Не залишайте без нагляду жодного куточка своєї душі, свого життя. 

Сократ якось сказав: 

"Хто хоче - шукає можливості, хто не хоче - шукає причини"

Постановка цілей від Брайана Трейсі 10 технік

Брайан Трейсі - професійний лектор, консультант, голова Brian Tracy International, мільйонер, провідний фахівець у сфері особистісного розвитку, на прикладі свого життя доводить, що бути успішним можливо, причому в будь-якій сфері. Головне - навчитися правильно планувати свій час та організувати роботу, концентрувати увагу на найголовніших задачах, прагнути досягти найкращих результатів у всіх справах, визначати пріоритети, доводити все розпочате до кінця. 

Закони Всесвіту: якщо ти не керуєш своїми цілями, то ними керує хтось інший, якщо робити так як робив завжди, то і отримаєш те, що завжди !!!

Постановка цілей по SMART – приклади, критерії (тут) 

Використовуйте смарт метод для середньострокових (рік) і короткострокових (тиждень; місяць) цілей. Перевірений варіант планування по Smart: складати списки цілей - плани на рік або на 3 місяці - і працювати над ними. Хоча б раз на тиждень звірятися з планом, і контролювати хід їх реалізації. Якщо просувань по цілям немає, то вони занадто важкі. Зменшуйте складність аж до мікроскопічного завдання. Через технологію наше абстрактне «хочу» перетворюється з «бажаного» результату в «планований» результат. 

Система SMART забезпечує чіткість при реалізації завдань 

Specific - конкретна ціль 

🫤 Неправильна постановка цілей - подорожувати 

😉 Постановка цілей по смарт - провести тиждень за кордоном 

Measurable - вимірна ціль 

🫤 Неправильна постановка цілей - подорожувати 

 😉 Постановка цілей по смарт - зустріти Новий рік в Амстердамі. 

Achievable - досяжна ціль 

🫤 Антиприклад - завести блог 

😉 Постановка цілей по смарт - писати цікаві пости на Фейсбуці 

Relevant - актуальна ціль 

🫤 Неправильний приклад - бігати вранці 

😉 Постановка цілей по смарт - спробувати танці/йогу/теніс 

Time-bound - обмежена терміном ціль

🫤 Неправильний приклад - навчитися медитувати

😉 Постановка цілей по смарт - медитувати по часу в день впродовж місяця 

Таксономія Блума (тут)

Цілі навчання у когнітивній сфері можуть бути виражені через такі елементи засвоєння (елементи таксономії Блума): знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез і оцінка. 

Готові уроки на платформі AR Book (тут)

Зворотний зв'язок - фідбек (з англ. "feedback")

Хороший фідбек - відповідає потребі того, хто його отримує; щирий з боку того, хто його дає; відпровідає спільній меті; має прояснену форму.

Коригувальний фідбек - початок з позитиву, перелічуємо тільки факти без емоцій, уточнюємо причини подій без зависання, просимо запропонувати, як надалі уникати подібних ситуацій (говорить дитина), закінчуємо позитивом.

 Креативні  методики 

«Піца»


Намалюйте на ватмані чи дошці коло. Розділіть його на чотири частини-сектори. Зверху кожного «шматочка» цієї імпровізованої «піци» напишіть твердження: «Мені зрозуміло все, про що говорив учитель», «Мені було цікаво на цьому уроці», «Інформація була новою для мене», «Мені подобається тут і я чекаю наступних уроків/занять».

Тепер запропонуйте кожному учню поставити цятки - біля кожного твердження. Поясніть їм, що чим ближче цятка до середини «піци», тим більше вони згодні з твердженням.

«Долонька»


Запропонуйте дітям обвести контури руки на аркушах паперу. Кожен палець - це місце, де записують відповіді на запитання.

Вказівний палець - «Мій настрій», великий палець - «Що цікавого я вивчив сьогодні?», середній - «Що було важко? Які я мав труднощі?», безіменний - «Мені не сподобалося сьогодні», мізинець - «Що б я хотів ще вивчити? Що мені було б цікаво?» Завдання такого типу демонструють дітям ще змалку, що їхня думка цінна та буде врахована вами. Це спонукає їх вчитися обдумувати та висловлювати свої відчуття. 

«Дерево»


Намалюйте на ватмані дерево з корінням та кроною. Роздайте дітям по два стікери одного кольору та по два - іншого. Завдання - написати дві речі, які запам’яталися чи сподобалися на уроці, і дві - що не сподобалися чи були нецікаві. Перші стікери діти ліплять на кроні дерева, другі - біля коріння.

«Валіза»


Найкраще робити цей тип фідбека перед канікулами. Запропонуйте дітям намалювати валізу чи рюкзак - кому що більше до вподоби. Усередині валізи учні малюють, пишуть слова чи речення. Усі вони є відповідями на запитання: «Що ти забираєш із собою з цього предмета?» Для тих, хто невдовзі закінчує школу, запитуйте так: «Що ти забираєш із собою зі школи?» 

Онлайн формат (тут)

7 матеріалів про найкращі освітні методики (тут)

Навчання потребує не лише стандартних і очевидних підходів, а й небанальних освітніх методик. Ці матеріали допоможуть вчителям додати до уроків «Філософію для дітей», застосувати сторітелінг та використати для навчання Minecraft. 

Нейровправи для дітей 

Розвивають міжпівкульні зв’язки, синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам’яті та уваги  (тут)