Закон свободи вибору

Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе! (Сократ) 

Не кожен готовий взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в його житті. Але закон вибору має тільки кілька винятків. Ми не обираємо своїх батьків, але все інше вже залежить від нас самих.

Доля долею, але вибір завжди за тобою. 

Рости вгору буде тільки той, хто не боїться робити вибір. (Джордж Еліот) 

 Пам'ятайте, що ваше щастя тільки у ваших руках! 

Закону вибору реакції вчить, що немає нічого хорошого і немає нічого поганого в житті, є тільки наше ставлення до цього.

Іноді життя під виглядом подарунка подає нам проблему, а під виглядом проблеми, подарунок. Тільки ми визначаємо самі, як реагувати на ті чи інші обставини.

Кожен з нас має право обирати спосіб життя: вдосконалюватися на роботі або ні, створити сім’ю або стати відлюдником. 

Наприклад, ти щось втратив, можна з цього зробити трагедію, а можна побачити новий шанс для себе, або запам’ятати це як корисний урок. Це наше майбутнє.

На все, що відбувається є своя причина. Чотири способи реакції

Осуд – ми обурюємося і даємо негативну оцінку тому, що відбувається, при цьому сильно нервуємо і ще більше погіршуємо своє становище при цьому

Прийняття – ми приймаємо обставини життя, примиряємося з тим, що відбувається і терпляче все переносимо, не нарікаючи і не скаржачись. Це вже значно краще за осуд, але теж далеко від ідеалу

Визнання – будь-яку ситуацію у своєму житті бачимо як шанс для розвитку або урок і намагаємось отримати з нього користь.

Це спосіб сприйняття світу переможців та різних успішних людей, які інтуїтивно прийшли до цього способу сприйняття

Спостереження – це спосіб сприйняття світу Мудреців та Просвітлених людей, які бачать у всьому сенс і взаємозв’язок

Все, що відбувається з нами в житті – це наслідки наших рішень

Вийдіть з зони комфорту

Зона комфорту - це коли нам зручно робити щось так, як ми звикли. Через це ми постійно чинимо опір змінам, навіть позитивним. Так робить більшість: 80% живуть в зоні комфорту. Щоб досягнути того, чого ви ніколи не мали - почніть робити те, чого ви ніколи не робили. Вчіться новому - виходьте за межі зони комфорту в освітньому процесі.

Змініть імідж (поради тут)

Вчитель постійно на видноті. Отже, звикає до певної самопрезентації. Нюанс у тому, що перехід від школи знань до школи компетенцій передбачає заміну вчителя-лектора на вчителя-умільця.

Вийти із зони комфорту складно. Але ще важче, коли з неї вчителя «виштовхують» інші. Однак ніколи не пізно «привласнити» зміни, налаштувати себе, що вони - саме те, що потрібно вам. Тож є шанс, що реформа стане вашою. Варто лише подивитися на неї з цього боку. 

Уявіть тенісний м'ячик і баскетбольне кільце. У м'ячику – ваша особиста зона комфорту, а окружність кільця – приблизно та зона зростання, на яку ви можете розраховувати. Тому якщо в якийсь момент у вас виникне відчуття тісноти у звичному світі, значить, ви готові збільшити його або залишити 

Доведеться частіше наводити приклади з життєвого досвіду, мислити практично, демонструвати, захоплювати виконанням. Якщо раніше ви відчували себе швидше знавцем, теоретиком, «супернянею», то тепер про себе слід подумати як про майстра, наставника.