9 клас

УВАГА! Розклад травень-червень 2022!

Завдання на 06.06.2022 року (Понеділок)

1.Українська мова Тема. Підсумковий урок - мовна граМовна гра. Сьогодні розслідуємо випадки нестандартного використання мови. Їх називають мовною грою.

Мовна гра – це один із прийомів, що дає змогу посилити виражальність тексту (в основному це стосується публіцистичного стилю). Вона являє собою специфічний різновид мовотворчої діяльності. Подібно до будь-якої гри, вона відбувається за правилами. Для того щоб мовна гра відбулася, потрібні: 1) учасники гри (той, хто створює, і той, хто “одержує” мовлення); 2) матеріал для гри (мовні засоби); 3) умови гри; 4) розуміння учасниками умов гри; 5) відповідна умовам і правилам гри поведінка учасників.

Для привернення уваги адресата мову роблять незвичною, позбавляють її автоматизму сприйняття: трансформують сталі вислови, створюють нові слова, “міксують” різні стилі (скажімо, офіційно-діловий із розмовним), зіштовхують різні граматичні форми тощо. Як видно, мовна гра являє собою навмисне відхилення від літературної норми, при якому автор свідомо йде на порушення з розрахунком на те, що адресат мусить розшифрувати це відхилення.

Мовну гру також називають “гра слів”, “мовленнєва гра”, “словесна гра”. Сьогодні мовну гру розглядають як засіб: 1) створення комічного ефекту; 2) емоційної комунікації; 3) формування стилістичних ефектів; 4) естетичного впливу тощо. Вияви мовної гри можливі на різних ділянках мови. Найчастіше “граються” з фонетикою (римування, звуконаслідування, навмисне зближення звучання слів) та з графікою (різні види шрифтів, які привертають увагу та викликають певне ставлення до написаного тощо).

Мовна гра стала частиною нашого щоденного життя. Доводять це численні випадки її застосування в текстах українських мас-медіа, рекламних слоганах, назвах кінофільмів тощо. Можна виділити кілька прийомів МГ, виявлених у мас-медійних текстах. Це використання:

1) елементів інших мов (переданих як латиницею, так і кирилицею): а) як словотворчих компонентів: “VIP-піп: ЗМІ показали елітне майно головного священика Харківщини”; Шатун і backvocal-шатунята”; “Піар-угар генпрокурора Луценка”. Такі елементи, як правило, доволі впізнавані; б) як окремих слів, виділених лапками: “НА ЩО ВИТРАТИТИ ОСТАННЮ “ЖИЗНЬ”; в) як транслітерованих одиниць (коли слова однієї мови записуються літерами іншої): “Ліпєцкая фабріка”;

2) великої літери (“капслок”), що втілюється у: а) написанні з великої загальних назв: “Говорити Мовою Гідності, а не мовою окупанта!”; б) передача великими літерами цілих слів: “ПЕРЛИ” від розпіяреного анти-мовного закону 5670, що насправді УТВЕРДЖУЄ ДВОМОВНІСТЬ“. Як видно, тут певні слова пишуть з великої літери (чи великими все слово) для надання їм більшої смислової ваги, наголошенні на них; в) виділенні компонентів слова, співвідносних з іншими словами: “КРУки над міськрадою”; “День ПРмоги?”; “Провокацію проти сина Ганни Герман організували політтехноЛОХи з БЮТу”;

.Факт використання мовної гри демонструє низку тенденцій: розкріпачення текстів, їхнє перетворення на полігон для випробування нових засобів створення образності, пошук зручних та оригінальних форм реалізації авторських намірів, один із способів розкриття глибокого виражального потенціалу мовної системи. Особливо це стосується електронних ЗМІ, що є органічною частиною простору Інтернет-комунікації, засоби передачі інформації якого залучаються до текстотворчих процесів і поза ним.

Мовна гра – це намагання відійти від усталеності, застояності, звичайності та внести нове, знайти оригінальні прийоми образотворення, підкреслення індивідуального стилю, зробити виклад модернішим, таким, що відповідав би вимогам сьогодення.


2.Зарубіжна література.Тема. Контрольна робота (Різнорівневі завдання)

Тести

1 Місто,з яким пов*язані дитинство і юність М. Булгакова

А)КиЇв Б)Полтава

В) Таганрог Г) Черкаси

2. Перша назва сатиричної повісті "Собаче серце"

А) "Собаче серце. Метаморфоза" Б) "Метаморфоза. Жахлива історія"

В) "Собаче щастя. Жахлива історія" Г) "Собаче серце. Жахлива історія"

3. Ім*я, яке собі обрав новий організм:

А) Клім Чугункін Б) Клім Поліграфов

В) Поліграф Чугункін Г) Поліграф Поліграфович

4. Твори Рея Бредбері:

А) переважно песимістичні , сумні Б) наповнені оптимізмом і вірою в людство

В) адресовані лише дорослим читачам

5. Що детально описує Бредбері у романі "451* за Фарингейтом"

А) натовп, який відмовився від літератури Б) важливість душевних переживань

В) живе спілкування в родинному колі.

6. Укажіть, який твір критики назвали "сентиментальною бурею в стакані":

А) "451* за Фаренгейтом" Б) "Історія одного кохання"

В) "Собаче серце"

7. Людина, зустріч із якою змушує Монтега переосмислити сенс свого життя та засумніватися в ньому :

А) Міс Фелпс Б) Місіс Бауелс

В) Міс Блек Г) Міс Маклеллан

8. Згадайте професію головного героя роману Гая Монтега:

А) пожежник Б) лікар

В) військовий

9. Установіть відповідність між назвою твору та його жанром:

  1. "Собаче серце" А) роман

  2. " 451* за Фаренгейтом" Б) оповідання

  3. "Історія одного кохання" В) роман-антиуутопія

Г)філософсько-сатирична повість

Д) повість

10. Установіть відповідність :

  1. Революція 1917 р. А) "Історія одного кохання"

  2. Друга Світова війна Б)" 451* за Фаренгейтом"

  3. Велика депресія В)"Собаче серце"

  4. Указ російського царя про заборону євреям працювати на землі

11. Дайте повну розгорнуту відповідь: Поясніть, що зрозумів у фіналі повісті професор Преображенський, висловіть свою думку з приводу зображеного у творі.


3. Фізика

Тема. Фізика і проблеми безпеки життєдіяльності людини

Опрацювати матеріал

Безпека життєдіяльності - це система базових знань з проблеми забезпечення оптимальних умов існування людини у природному, соціальному і техногенному середовищах, а також організаційних і технічних заходів та засобів на рівні окремої особи (колективу, держави), спрямованих на запобігання або мінімізацію загроз її життю та здоров’ю в усіх сферах діяльності. Система безпеки життєдіяльності на рівні держави охоплює комплекс заходів і засобів, які є її складовими (підсистемами): це охорона навколишнього природного середовища; охорона здоров’я населення; безпека санітарно-епідеміологічна, пожежна, транспортна та радіаційна, біологічна; охорона праці. Діяльність кожної із цих підсистем регулює відповідний орган центральної виконавчої влади.

Охорона навколишнього природного середовища. Призначення цієї основної складової системи безпеки життєдіяльності полягає в підтримуванні стану довкілля, прийнятного для існування життя на Землі, збереженні природних ресурсів, обмеженні шкідливих викидів, сприянні гармонійному розвитку суспільства та природи. У систему безпеки життєдіяльності людини входять: охорона здоров’я населення; санітарно-епідеміологічна безпека, основною метою якої є забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, зменшення інтенсивності епідемій інфекційних захворювань. Контроль за використанням небезпечних речовин і матеріалів на виробництві, за якістю та безпекою харчових продуктів, лікарських засобів тощо здійснюють органи санітарно-епідеміологічного нагляду.

Входять також пожежна безпека; транспортна безпека; біологічна безпека, призначення якої - охорона довкілля, а також здоров’я і життя людей від небезпечних грибів, мікроорганізмів, вірусів, наслідків генетично-інженерної діяльності, генетично модифікованих організмів рослин, тварин та продуктів, що містять їхні складові.

Це також радіаційна безпека, основною метою якої є охорона життя і здоров’я населення, його майна, навколишнього середовища від негативного впливу йонізуючого випромінювання. Радіаційна безпека набуває особливого значення в умовах розвитку атомної енергетики та промисловості. Актуальність радіаційної безпеки в Україні зумовлюється також наслідками катастрофи на Чорнобильській АЕС. Це також охорона праці, техніка безпеки на виробництві. Основну відповідальність за безпеку життєдіяльності людей на виробництві (підприємстві, в установі, організації, фірмі) покладено на роботодавця, який має створити безпечні умови праці для своїх працівників.

Отже, безпека життєдіяльності - це наука, покликана виявляти можливі причини та шляхи виникнення небезпеки, передбачати вірогідність її виникнення, а також захищати людей від небезпеки, ліквідувати наслідки її проявів тощо. Ця наука ідентифікує небезпечні та шкідливі чинники навколишнього середовища, розробляє заходи, пов'язані зі створенням сприятливих умов для існування людини.

Безпека життєдіяльності людини - це комплексний науковий напрям, пов’язаний з багатьма іншими напрямами науки - анатомією, фізіологією, психологією, екологією, охороною здоров’я, виробничою санітарією і гігієною, технікою, економікою, соціологією тощо.

Ще на стадії проектування будь-якого механізму, машини, пристрою першою умовою його застосування розглядається безпека оператора - людини, яка управляє ними. Це стосується і крокуючого екскаватора, і електричного тостера тощо. Другою важливою умовою є зручність управління (використання), що забезпечує високий рівень працездатності оператора протягом тривалого часу. Третя умова - безпечність (або мінімальна шкідливість) для навколишнього середовища. Головна мета безпеки життєдіяльності - сформувати в людини свідоме та відповідальне ставлення до питань особистої безпеки й безпеки тих, хто її оточує, навчити людину розпізнавати й оцінювати потенційні небезпеки, визначати шлях надійного захисту від них, у разі потреби вміти надавати допомогу собі та іншим, а також оперативно ліквідовувати наслідки прояву небезпек у різноманітних сферах людської діяльності.

На основі поданого матеріалу та інших джерел інформації підготуйте повідомлення з однієї з тем і надішліть на вайбер 0669355185

  1. Приклади використання досягнень фізики у вирішенні проблем безпеки життєдіяльності.

  2. Як знання з фізики допомагають зробити ваше повсякденне життя більш безпечним на побутовому рівні



4. Алгебра

Опрацювати #20- 24 виконати вправу.

Надіслати на меседжер

6.Українська література

Урок виразного читання. Марко Вовчок "Інститутка".

Підготуватись до контрольної роботи.

7. Фізична культура

Виконати тестове завдання за модуль Футбол

https://www.youtube.com/watch?v=YNCHODzkPOY


Завдання на 07.06.2022 року (Вівторок)

  1. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №7

Надіслати на меседжер.

5.Мистецтво.Тема.Відвідування кінотеатру на https://premjera.com.ua/articles/5

7. Біологія

Повторення з теми "Основні загальні властивості живих систем" опрацювати ст.248-249

Завдання на 08.06.2022 року (Середа)


1.Зарубіжна література. Тема. Узагальнення та систематизація навчального матеріалу. Завдання: Виконати завдання літературного практикуму ( підручник с. 304)і надіслати на вайбер

1.Українська література (контрольна робота)

Контрольна робота "Нова Українська література" (тести)

2. Алгебра

Опрацювати #20- 24 виконати вправу.

Надіслати на меседжер

4. Українська мова. Тема. Повторення та систематизація вивченого з синтаксисута пунктуації за рік . Переглянути відеоурок

3. Фізика

Тема. Фізичні основи бережливого природокористування та збереження енергії

Опрацювати матеріал сторінок 261-263 підручника

https://www.youtube.com/watch?v=g_H4Fv52-cc

https://www.youtube.com/watch?v=Sj4QsPA5CAU

https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-fizika-ta-ekologiya

Дати письмові відповіді на запитання

1. Що означає термін «природокористування»?

2. Які основні екологічні проблеми на сьогодні існують в Україні?

3. Яких основних заходів потрібно вжити, щоб поліпшити екологічний стан навколишнього середовища?

5. Геометрія

Опрацювати # 18-24 виконати Вправу

Надіслати на меседжер.

7.Трудове навчання. Тема.Мій власний стиль. https://www.youtube.com/watch?v=yD1hIikDuqU

6. Англійська мова

Дивитися відеопрезентацію про Лондон.

Завдання на 09.06.2022 року (Четвер)

  1. Хімія

Повторити всі матеріали з теми






4. Геометрія

Опрацювати # 18-24 виконати Вправу

Надіслати на меседжер.

5. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №8

Надіслати на меседжер.

6.Українська література

Диспут за творами, які вивчалися впродовж навчального року.

7. Фізична культура

Виконати тестове завдання за модуль Футбол

https://www.youtube.com/watch?v=YNCHODzkPOY

Завдання на 10.06.2022 року (П*ятниця)

Українська мова.Тема. ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ

Розміщено: 3 Березня , 2021 |

1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

2. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%). До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.

3.В українській мові, на відміну від решти східнослов’янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.

4. 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова “мед” і “страва”. Це була перша згадка українських слів.

5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва “руська мова”.

6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру “П”.

7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера “Ф”.

8. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.

9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.

10. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово “вороги” – “вороженьки”.

За різними даними, українська мова займає 25 або 32 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.

Нагадаємо, “Мова – ДНК нації” – волонтерський освітній проект для всіх охочих вдосконалювати свої знання української мови.


2. Англійська мова

Дивитися відео та повторити Modals of Advice.

3. Хімія

Виконати проєкт "Найважливіші хімічні поняття на практиці" у вигляді презентації

5. Біологія

Повторити всі матеріали з теми "Генетика людини"

6.Фізика

Тема. Фізичні основи бережливого природокористування та збереження енергії

Опрацювати матеріал сторінок 261-263 підручника

https://www.youtube.com/watch?v=g_H4Fv52-cc

https://www.youtube.com/watch?v=Sj4QsPA5CAU

https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-fizika-ta-ekologiya

Як пов’язані наукові досягнення фізики та глобальні проблеми екології?

На відміну від решти живих істот, людей не цілком задовольняє те, що може дати природа. В усі часи вони намагалися зробити своє життя зручнішим, комфортнішим, створюючи своє техногенне середовище. Але майже всі досягнення людства мають свій зворотний бік. Бурхливі темпи зростання виробництва, екстенсивне й нераціональне використання природних ресурсів, забруднення відходами виробництва та суспільства - усе це суперечить можливостям планети (її ресурсному потенціалу, запасам прісних вод, здатності самоочищення атмосфери, вод, річок, морів, океанів) і є причиною екологічних проблем.

Основними джерелами забруднення середовища є:

а) виробники енергії (ТЕС, АЕС, ГРЕС, сотні тисяч котелень);

б) промислові об’єкти (у першу чергу, металургійні, хімічні, нафтопереробні, цементні та целюлозо-паперові);

в) екстенсивне, перехімізоване сільське господарство;

г) військова промисловість і військові об’єкти;

д) транспорт (автомобільний, морський, річковий, залізничний, повітряний);

е) гірниче виробництво.

Вони забруднюють довкілля сотнями токсичних речовин, шкідливими електромагнітними полями, шумами, вібраціями, надмірним теплом.

Що таке сталий розвиток? Екстенсивне й нераціональне використання природних ресурсів обумовлено тим, що за останні 100 років з надр Землі видобуто корисних копалин більше, ніж за всю історію людства. Часто воно зводилося до хижацького вичерпування природних ресурсів.

Усвідомлення цієї небезпеки спонукало світове співтовариство до пошуку шляхів виходу із загрозливого становища. Наприкінці XX ст. прийнято концепцію сталого розвитку людства. Сталий розвиток передбачає таке використання природних ресурсів теперішніми поколіннями, яке б не ставило під загрозу існування майбутніх поколінь. Техногенне навантаження на довкілля не повинно перевищувати його можливостей до самовідновлення. Необхідною умовою реалізації цієї концепції є усвідомлення суспільством переваги екологічних цінностей над іншими.

Проблеми питної води. За твердженням Всесвітньої організації охорони здоров’я більш як 80 відсотків хвороб, що має людина, пов’язані з якістю води, яку вона п’є. Унаслідок активної господарської діяльності людини на планеті різко знижується кількість і якість питної води.

Майже три чверті поверхні Землі вкриває вода, що робить її одним з найпоширеніших природних ресурсів. Однак людство на свої потреби може використовувати лише невелику частину цього скарбу. Адже 97,5 % усього обсягу вод планети припадає на солону морську воду, і тільки 2,5 % цих запасів - прісна вода. Але навіть цей обсяг доступний людині далеко не весь - більше двох третин прісноводних ресурсів «законсервовано» у вигляді льоду.

Окрім опріснення і транспортування полярних льодовиків, учені-дослідники шукають інші способи забезпечення прісною водою.

Компанія «Architecture and Vision» змогла придумати вирішення цієї проблеми. Зі стебел бамбука та біопластику вони створили вежу й назвали її «Warka Water». Технологія дуже проста: вежа утримує вологу з навколишнього повітря, конденсує її і збирає в спеціальну ємність. Для її роботи не потрібна електрика.

Отримати прісну воду із солоної морської можна й за допомогою так званого водяного конуса (Watercone). Водяний конус виготовлений із пластику, стійкого до дії ультрафіолетових променів. Конус поміщається на лоток із солоною водою (або на вологу землю), і залишається на сонці. Вода починає випаровуватися, конденсуватися і стікати по стінках конуса в резервуари на його основі. Наприкінці дня ви просто перевертаєте конус, знімаєте зверху ковпачок і п’єте воду.

Проблема утилізації батарейок, перегорілих люмінесцентних ламп і несправних термометрів. Проблема з утилізацією використаних батарейок, перегорілих люмінесцентних ламп і несправних термометрів стає з кожним роком все актуальнішою.

Зазвичай люди викидають ці предмети на смітник і не замислюються над тим, що буде далі. А між тим, шкоду від таких дій можна порівняти буквально з бомбою сповільненої дії. Адже потрапивши в землю, одна пальчикова батарейка здатна забруднити 400 л води або 20 м2 ґрунту.

Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайники чистої води. Не менш шкідливими для довкілля є лампи денного освітлення, а про небезпечність ртуті в термометрах знають навіть діти. То куди ж подіти ці токсичні відходи людського побуту?

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

• Запропонуйте свої конструкції пристроїв для опріснення води.

• Наберіть у ємність солоної води й поставте її до морозильної камери. Переконайтеся в тому, що сіль сконцентрується всередині шматка льоду. Якщо її видалити, отримана тала вода буде прісною.

Хто, на вашу думку, має вирішувати проблему утилізації батарейок, люмінесцентних ламп і несправних термометрів: виробники цих засобів, державні органи охорони навколишнього середовища, громадські активісти? Які ваші особисті дії у вирішенні зазначеної проблеми?

7. Фізична культура

Виконати тестове завдання за модуль Футбол

https://www.youtube.com/watch?v=YNCHODzkPOY

Завдання на 13.06.2022 року (Понеділок)

за розкладом п*ятниці

2. Англійська мова

Дивитися відео та повторити Modals: Must / Have to.

3. Хімія

Виконати проєкт "Найважливіші хімічні поняття на практиці" у вигляді презентації

5. Біологія

Повторити всі матеріали з теми "Генетика людини"

6. Фізика.

Тема. Альтернативні джерела енергії

Опрацювати матеріал сторінок 264-265

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=g_H4Fv52-cc

https://www.youtube.com/watch?v=yOiKzG4T3ek

https://www.youtube.com/watch?v=DQmCcvojZgQ

Описати переваги і недоліки одного з видів альтернативних джерел енергетики

7.Фізична культура

Виконати тестове завдання за модуль Футбол

https://www.youtube.com/watch?v=YNCHODzkPOY

Завдання на 30.05.2022 року (Понеділок)


1 Українська мова онлайн-урок о 9:00 ( Диктант- онлайн )

2.Зарубіжна література."Історія одного кохання".Сучасні інтерпретації твору .Підготуватись до контрольної роботи



3. Фізика

Тема. Навчальний проект.

Людина і Всесвіт

Переглянути відеоурок

https://www.youtube.com/watch?v=2h_5rJ8hQGs

https://www.youtube.com/watch?v=o1Fr-ZL_Xdw

Одним з найбільш суперечливих і до цього часу до кінця не досліджених питань в суспільствознавстві є взаємини людини і Всесвіту. Більшість з нас задаються дилемою, що являє собою людина у вселенських масштабах: мікроскопічну порошинку, або ж вершину еволюційних процесів, що відбуваються в Космосі. Спроби пошуку відповіді на настільки неординарні питання були зроблені людством ще в давні часи, коли люди почали вірити в те, що доля людини і цілого народу прямо залежить від того, як у небесній сфері розміщені світила. Такі уявлення позначилися в пізніших працях західних філософів, які вивчали ритми Всесвіту і їх вплив на людське життя.

Згідно з цими вченнями, Всесвіт періодично посилає негативні і позитивні імпульси на землю, в результаті чого на планеті починаються: війни; революції; природні катаклізми. Або ж навпаки: періоди миру; хороший урожай, і т.д. Справжність таких теорій ще не доведена, однак заперечувати взаємозв’язок Всесвіту і людини категорично не можна. Більше того, після деяких психологічних та соціальних досліджень, деякі вчені доводять тотожність людини і Всесвіту. Тобто людина – це не тільки частина Космосу, це і є сам Космос, який укладено в земну оболонку. Психічні та фізіологічні процеси, які відбуваються в людському тілі, в точності повторюють моделі явищ, які щодня відбуваються у Всесвіті. Навіть з тим масштабним науково-технічним потенціалом, який ми маємо на сьогодні, загадки Всесвіту розгадати до кінця не вдається. Те ж саме можна сказати і про людину, адже нам дотепер точно не відома таємниця її походження, не кажучи вже про загадки його внутрішнього світу. Формування людини являло собою вельми тривалий еволюційний процес, який продовжився близько мільйона років. У цьому процесі індивідуум зміг піднятися від рівня мавпоподібної істоти до людини мислячої, Homo Sapiens, ставши вінцем творіння природи, поступово знищує її. Знайшовши здатність мислити, людина високо стала над усіма іншими витворами природи, проте біологічні фактори, які залишилися їй притаманними, до кінця історії людства будуть нагадувати їй про те, що все ж вона продовжує залишатися частиною природи і істотно залежати від неї. Людина представляє одне ціле з природою – вона складається з живої та неживої її матерії. Людина і природа також єдине ціле, як людина і Всесвіт. Вищою метою духовного розвитку кожної людини є усвідомлення єдності з природою і Всесвітом. Розуміння цього сприяє гармонізації, як внутрішнього світу людини, так і його взаємин з навколишнім середовищем


Проект. Людина і Всесвіт

Характеристики проекту: теоретико-практичний, міжпредметний, індивідуальний, середньої тривалості, творчий.

Можливі об’єкти дослідження: людина як користувач природою.

Ключові питання (проблема):

· Закони збереження енергії у повсякденному житті людини.

· Відповідальність людини за навколишнє середовище.

· Наслідки існування людства на землі.

· Джерела інформації.

Ресурси:

http://geoknigi.com/book_view.php?id=377

http://www.medved.kiev.ua/arhiv_mg/st_2003/03_4_4.htm


Україна - космічна держава

Переглянути відео

https://www.youtube.com/watch?v=6obqMh9UEIQ

https://www.youtube.com/watch?v=RYmy4JeXe_M

Проект. Україна – космічна держава.

Характеристики проекту: теоретико-практичний, міжпредметний, груповий, середньої тривалості, дослідницький.

Можливі об’єкти дослідження: вклад українців у розвиток космонавтики; розвиток космонавтики в Україні.

Ключові питання (проблема):

· Українські вчені та їх внесок у розвиток космонавтики.

· Підприємства України та їх участь розробках для космічних досліджень.

· Джерела інформації.

Мета. Виховувати почуття гордості за досягнення вітчизняної науки та техніки, сприяти сумлінному ставленню до праці; розвивати вміння систематизувати інформацію та подавати її в цікавому вигляді; сприяти збагаченню словникового запасу.

Ресурси:

http://osvita.ua/vnz/reports/astronom/22946/

https://sites.google.com/site/practic18/istoria

https://uk.wikipedia.org


Проект. Сучасний стан фізичних досліджень в Україні та світі. Характеристики проекту: теоретико-практичний, монопредметний, груповий, середньої тривалості, інформаційний.

Можливі об’єкти дослідження: фізичні відкриття та винаходи останніх років; фізичні інститути України та світу.

Ключові питання (проблема):

фізичні винаходи для застосування в медицині, будівництві, і т.д.

напрямки фізичних досліджень українських вчених.

Нобелівські лауреати з фізики останніх років

Джерела інформації.

Мета. Пробуджувати пізнавальних інтерес в процесі пошуку новин науки і техніки; розвивати вміння оригінально оформлювати творчу роботу, використовуючи різні засоби; виховувати почуття гордості за досягнення вітчизняної науки і техніки та вчених-фізиків, сприяти профорієнтації учнів.

Ресурси:

http://espreso.tv/article/2015/07/24/top_22_ukrayinskykh_vynakhody___bez_yakykh_by_ne_isnuvav_svit

http://www.bbc.com/ukrainian/news/2011/08/110811_independence_physics_dt.shtml

https://uk.wikipedia.org

http://school.xvatit.com/


Проект. Фізика в житті сучасної людини.

Характеристики проекту: теоретико-практичний, позапредметний, груповий, середньої тривалості, творчий.

Можливі об’єкти дослідження: технічні засоби, які сучасна людина використовує щодня.

Ключові питання (проблема):

використання різних пристроїв за один день життя людини;

автори цих винаходів та час створення.

Джерела інформації.

Мета. Формувати світогляд, пов'язаний з використанням фізичних процесів у розвитку науково-технічного прогресу; сприяти формуванню пізнавальної самостійності розвитку уваги, мислення та уяви; виховувати сумлінне ставлення до людей інтелектуальної та фізичної праці, готовність до вибору професії.

Ресурси:

http://0552online.com/information/229-top-10-vinahodv-chervnya.html

http://blog.knukim.edu.ua/cikave/najcikavishi-vinaxodi-2014/


Проект. Видатні вітчизняні та закордонні вчені – фізики.

Характеристики проекту: теоретичний, позапредметний, індивідуальний, короткостроковий, інформаційний

Можливі об’єкти дослідження: вчені-фізики ХХ – ХХІ століття

Ключові питання (проблема):

Науки в яких працював вчений.

Відкриття, закони.

Застосування відкриттів, законів.

Їх імена навколо нас (на банкнотах, назви вулиць, загальні назви).

Основні етапи життя вченого.

Джерела інформації.

Мета. Виховувати повагу до людей інтелектуальної праці; формувати навички самостійного пошуку інформації та подання її в цікавому вигляді; сприяти збагаченню словникового запасу та розвитку зв’язного мовлення.

Ресурси: https://uk.wikipedia



Звіт про виконання обраного проекту надіслати на вайбер 0669355185

4. Алгебра

Опрацювати # 21-24 виконати №1-6 ст.235

Надіслати на меседжер.

5 історія України Початок українського національного відродження

6. Українська література

Марко Вовчок. Життя і творчість. Вовчок як перекладач. "Народні оповідання". Продовження теми народного життя в повісті "Інститутка".

Ознайомитись з біографією Марко Вовчок. Читати повість "Інститутка".

7.Фізична культура

Виконати вправи за допомогою відеоуроку "Футбол. Розминка і техніка"

https://www.youtube.com/watch?v=YwCM6S4jOro

Завдання на 31.05.2022 року (Вівторок)


  1. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №6

Надіслати на меседжер.


3.Українська мова. Тема. Ділові папери. Заява. Опрацювати с.254-255, впр.530(усно), 531. Перегляньте відеоурок

4 географія

5. Мистецтво. Тема Відвідування кінотеатру.https://www.youtube.com/watch?v=0OxLXJvXOmU

7. Біологія

Виконати контрольну роботу Тести на ст.245-247 завдання №1-19

Відправити на вайбер +380501677912

Завдання на 01.06.2022 року (Середа)

2. Алгебра

Опрацювати # 21-24 виконати семестрову контрольну роботу №1-12 ст.227 (з розгорнутими відповідями)

Надіслати на меседжер.

1.Зарубіжна література Тема Ж.Врінс." Восьмикласники не плачуть".Завдання: 1.Прочитати твір; 2. Підготуватись до контрольної роботи за темою"ЛітератураХХ- ХХІ ст."


3. Фізика

Тема. Навчальний проект

Закони збереження в природі, техніці, побуті

Переглянути відео та презентації

https://ppt-online.org/277057

https://ppt-online.org/38103

https://gdz4you.com/prezentaciyi/fizyka/zakony-zberezhennya-v-mehanici-12592/

https://sites.google.com/view/galinaokhotnik-t3/

https://www.youtube.com/watch?v=IdhAi72DFUY

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

1. Яке поняття не є складовою системи відліку?

А) Система координат; Б) Прилад для відліку часу

В) Матеріальна точка; Г) Тіло відліку

2. М’яч масою 500 г унаслідок удару набув прискорення 500 м/с2. Визначте середню силу удару.

А) 250 Н; Б) 500 Н; В) 2500 Н; Г) 1 Н

3. Щоб розірвати мотузку, яка витримує силу натягу 150 Н, двоє хлопців тягнуть її за протилежні кінці із силою по 120 Н кожен. Якою є сила натягу мотузки?

А) 120 Н; Б) 150 Н; В) 240 Н; Г) 0

4. Лижник, спускаючись із гори, рухається з прискоренням 0,5 м/с2. Яку відстань пройде лижник за 30с спуску, якщо його початкова швидкість дорівнювала нулю?

А) 450 м; Б) 60 м; В) 75 м; Г) 225 м

5. У скільки разів сила тяжіння, що діє на тіло на поверхні Землі, більша за силу тяжіння, що діє на те саме тіло, але розташоване на висоті, яка дорівнює радіусу Землі?

А) У 2 рази; Б) Сили однакові; В) У 8 разів; Г) У 4 рази

6. Камінчик кинули вертикально униз зі швидкістю 2 м/с. Якою буде його швидкість через 2 с? Прийміть g = 10 м/с².

А) 24 м/с; Б) 18 м/с; В) 14 м/с; Г) 22 м/с

7. Два вагони масами 24 т і 36 т рухаються назустріч один одному зі швидкостями 1 м/с і 0,5 м/с відповідно. Визначте швидкість вагонів після зіткнення (у м/с), якщо вони стали рухатися як одне ціле.

8. Бурулька падає з даху будинку заввишки 20 м. Чому дорівнювала б швидкість бурульки наприкінці падіння (у м/с), якби вона падала вільно? Прийміть g = 10 м/с².

4. Геометрія

Опрацювати # 18-24 виконати № 1-5 ст.207

Надіслати на меседжер.

4. Українська мова. Тема.Ділові папери. Автобіографія. Опрацювати с.256, впр.532 (усно), 534 (письмово).

7.Трудове навчання.Тема.Стилі в одязі. Мій стиль. Завдання: Переглянути відео.https://www.youtube.com/watch?v=mxCL58fagqw

6. Англійська мова

Контроль навичок аудіювання

Прослухати текст з відео, перейти за посиланням https://naurok.com.ua/test/kontrol-audiyuvannya-9-klas-338909.html та виконати завдання (у зошиті). Відповіді надіслати на Viber 0993808865.

Завдання на 02.06.2022 року (Четвер)

  1. Хімія

Виконати контрольну роботу і відправити на вайбер +380501677912

1. Способи перетворення розчина з насиченого на ненасичений

А. Упарювання, нагрівання

Б. Охолодження, упарювання

В. Нагрівання, додавання розчинника

2. Як називається процес виділення твердої речовини з насиченого розчину

А. Випаровування

Б. Конденсація

В. Кристалізація

3. Яка розчинність брому у воді?

А. 72.47г

Б. 10г

В. 3.58 г

4. Що таке насичені розчини?

5. Від чого залежить розчинність газів?

6. Кристалізація це процес хімічний чи фізичний? Чому?


2 Історія україни


3. всесвітня історія

4. Геометрія

Опрацювати # 18-24 виконати семестрову контрольну роботу № 1-12 ст.206 (з відкритими відповідями)

Надіслати на меседжер.

5. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №7

Надіслати на меседжер.

6. Українська література (онлайн урок)

Марко Вовчок. "Інститутка". Антилюдяна суть кріпосництва та солдатчини. Образи персонажів. Закінчити читання повісті "Інститутка".

7.Фізична культура

Виконати вправи за допомогою відеоуроку "Футбол. Розминка і техніка"

https://www.youtube.com/watch?v=YwCM6S4jOro

2. Російська мова.

Підсумковий онлайн-урок о 09.30 год. за поданим нижче посиланням. До уроку підготувати зошит з виконаними завданнями, ручку, підручник.

Завдання на 03.06.2022 року (П"ятниця)


2. Англійська мова

Контроль навичок письма

1. Write the corresponding geographical terms from the box to the proper names below.

city, mountains, Forest, river, Sea, Isles

1) Thames - _______ 4) the British - __________

2) Cardiff - ________ 5) the Pennine - _________

3) the Irish - _______ 6) Sherwood - ___________

2. Make up sentences about Albert Einstein.

1) had / the / Albert Einstein / quotient / of / intelligence / a / genius.

_______________________________________________________

2) He / relativity / is / his / theory / of / known / for.

_______________________________________________________

3) in / 1879 / Einstein / in / Germany / was / born.

_______________________________________________________

4) won / the / Nobel / Einstein / in / 1921 / Physics / in / Prize.

_______________________________________________________

5) the / country / and / lived / Einstein / his / in / States / left / he / died / until / 1955 / in.

_______________________________________________________________________

3. Fill in a, an or the or where necessary.

(1) ___ British Isles are (2) ___ group of (3) ____ islands in (4) ___ North Sea on (5) ___ Atlantic coast of (6) ____ Europe. (7) ____ two largest islands are called (8) ____ Britain and (9) ____ Ireland. (10) ___ Ireland is divided into (11) ___ two countries: (12) ___ Irish Republic and (13) ___ Northern Ireland which is part of (14) ___ United Kingdom. (15)___ two islands are separated by (16) ___ Irish Sea.

4. Answer to the questions.

1) What the official name of the country which we call Great Britain?

________________________________________________________

2) What are the main colours of the Union flag?

________________________________________________________

3) What parts does the United Kingdom consist of?

________________________________________________________

4) Who is the Head of State in Great Britain?

________________________________________________________

5) What is the famous airport in London?

________________________________________________________

6) What country Great Britain borders on land?

________________________________________________________

3. Хімія

Виконати перевірку та аналіз контрольної роботи

4. Українська мова. Тема. Контрольна робота

"Найважливіші відомості з орфографії та правопису"

1. Знайдіть рядок, у всіх словах якого слід уживати буквосполучення -ьо:

А) ран…ї; міль…н; л…тчик;

Б) ра…н; л…н; Вороб…в;

В) буль…н; павіль…н; медаль..н

Г) пол…вий; Ковал…в; тр…х.

2. Визначте рядок в якому всі слова правильно поділені на склади

А) о-лі-вець, по-мідо-ри, оло-во;

Б) ра-йон, кро-пи-ва, фа-уна;

В) мо-ре, дав-ній, про-сте-жи-ти;

Г) тво-рчий, море-пла-вець, но-га.

3. Укажіть групу слів, кожне з яких пишеться без подвоєння

А) програм…а, кас…а, шас…і;

Б) мас…а, брюс…ельський, кол…ектив.

В) шос…е, ім…унітет, тон…а;

Г) ал…ея, ван…очка, ап…етит.

4. Укажіть рядок, де всі прикметники утворено правильно.

А) Кагарлик → кагарлицький, Запоріжжя → запоріжський, Прага → празький;

Б) Дрогобич →дрогобицький, Овруч → овруцький, Рига → рижський;

В) ехія → чешський, Париж → паризький, Кременчук → кременчуцький;

Г) Гадяч → гадяцький, Сиваш → сиваський, Буг → бузький.

5. Укажіть рядок, у якому всі іменники у формі орудного відмінка однини записано правильно.

А) народною піснею, далекою дорогою, молочною кашею;

Б) своєю головою, кам’яною огорожею, сірою мишою;

В) потрібною книгою, високою кручею, темною гущою;

Г) земною поверхнею, міською друкарнею, золотою чашою.

6. Неозначену форму дієслова вжито в значенні наказового способу в реченні:

А) Коротке земне життя потрібно прожити чесно.

Б) Яка складна це і звичайна річ – жить на землі і знати: я – людина.

В) Нікому не дано змінити безповоротний часоплин.

Г) Для внесення Державного прапору стояти струнко!

7. Укажіть слово з префіксом -з-.

А) (с, з) сипати;

Б) (з,с)тримати;

В) (з,с)пекти;

Г) (с, з) фотографувати.

8. Укажіть рядок слів, у кожному з яких у корені пишеться - і.

А) зач..пати, веч..р, ч..тко;

Б) щ..рий, щ..тка, зач..ска;

В) ч..стий, щ..пнути, щ..рість;

Г) щ..лина, щ..т, розч..суватись.

9. Укажіть рядок іменників, у яких на місці пропуску пишеться одна й та сама буква.

А) пряд..во, блюд..чко, пал..чка;

Б) горл..чко, мереж..во, крол..ня;

В) кіш..чка, вул..чка, галяв..на;

Г) душ..чка, добр..во, вар..во.

10. Укажіть рядок, у якому кожен іменник у кличному відмінку записано правильно.

А) Світлано Борисівно, Володимире Семеновичу, Ніно В’ячеславівно;

Б) Ігорю Вікторовичу, Олеже Олеговичу, Віталіє Петровичу;

В) Галино Сергіївно, Марію Петрівно, Андрію Олександровичу;

Г) Валентино Дмитрівно, Валеріє Павловичу, Ольго Іванівно.

11. Визначити рядок, у якому всі займенники пишуться через дефіс:

А) хтозна/зким, аби/чий, ні/який;

Б) ні/хто, казна/який, аби/який, де/що;

В) аби/хто, будь/чий, котрий/сь, де/хто;

Г) казна/що, будь/який, хтозна/що, яка/небудь.

12. Правильно поєднано числівник з іменником у словосполученні:

А) три кілометра;

Б) одна друга дороги;

В) два автомобіля;

Г) чотири альбоми.


5. Біологія

Параграф 54-58 - повторити

6. Фізика

Тема. Навчальний проект

Дослідження пружного і непружного ударів

Переглянути відео

https://www.youtube.com/watch?v=FMaomAho03Q

Дослідження пружного та непружного ударів

Прикладом вивчення законів збереження енергії та імпульсу може бути явище удару. Удар – зміна стану тіл у результаті короткочасної їхньої взаємодії при зіткненні. Час взаємодії тіл при ударі дуже малий і дорівнює сотим долям секунди. Одним з найпростіших видів удару є центральний удар двох куль. Центральний удар‑це удар, при якому лінія удару проходить через центр куль. Лінія удару – пряма, яка проводиться нормально до елементу поверхні зіткнення куль у момент удару.

З точки зору механізму удари діляться на абсолютно пружні і абсолютно непружні.

Непружний удар спостерігається при взаємодії двох тіл з пластичних матеріалів або з пластичних і пружних тіл. Непружним ударом називається удар, після якого швидкості обох тіл, що ударяються, стають рівними і деформація після удару не змінюється. Цю швидкість можна знайти, використовуючи закон збереження імпульсу

Пружний удар спостерігається при взаємодії двох тіл, виготовлених з пружних матеріалів (наприклад з сталі). Процес пружного співудару проходить у два етапи. Перший – удар після початку зіткнення: сили, які діють на кулі, збільшуються зі збіль­шенням деформації. Збільшення деформації супроводжується зміною швидкості шарів. Тіло, яке мало більшу швидкість, буде зменшувати його швидкість, а тіло з меншою швидкістю буде прискорюватись. При досягненні максимального значення деформації швидкості обох куль рівні між собою. З цього моменту, який характеризує початок другого етапу першого удару, значення деформації зменшується. При цьому сили деформації розштовхують кулі. Після того, як деформації зникнуть, шари розійдуться, повністю відновлять свою форму і будуть рухатися з різними швидкостями. Таким чином, в кінці другого етапу, запас потенціальної енергії пружно деформованих тіл знову перетворюється в кінетичну енергію.

Абсолютно пружним ударом називають удар, в результаті якого не перетворюється кінетична енергія системи взаємодіючих тіл в інші енергії, а деформація повністю відновлюється.

Зіткнення твердих тіл при ударі триває хоча і малий, але скінчений проміжок часу, а сили дії та протидії хоча і великі, але теж скінчені. При зіткненні куль вони обидві деформуються, точка зіткнення переходить у колову площу, кінетична енергія кулі, що вдаряє переходить в енергію пружної деформації. Виникають пружні сили, які по мірі збільшення деформації зростають і досягають найбільшої величини в момент найбільшого стискання куль. Після цього йде обернений процес переходу потенціальної енергії деформації в кінетичну енергію руху, доки кулі знову не розійдуться. Час зіткнення залежить від пружних властивостей матеріалу куль, їх відносної швидкості в момент початку удару та їх радіуса.

Оскільки удар триває дуже малий час, то при ударі може розвиватись велика потужність.

Явище удару широко використовується в техніці при штампуванні, ковці та

дробленні матеріалів.

Створення і спостереження реактивного руху

Англійською мовою слово «реактивний» звучить як «jet». Під ним мається на увазі рух тіла, який утворюється в процесі відокремлення від неї частини з певною швидкістю. Кожен раз, коли матерія виривається з предмету, а предмет при цьому рухається у зворотному напрямку, спостерігається реактивний рух. Для того щоб піднімати предмети в повітря, інженери повинні спроектувати потужну реактивну установку. Випускаючи струмені полум’я, двигуни ракети піднімають її на орбіту Землі. Іноді ракети запускають супутники і космічні зонди. Щоб створити потужну ракету, необхідно, щоб вона постійно випускала велику кількість високошвидкісної енергії. В космосі, де ракета практично не має ваги, навіть незначний поштовх від ракетних двигунів здатний змусити великий корабель швидко летіти вперед.

Фізика реактивного руху полягає в тому, що прискорення або гальмування тіла відбувається без впливу оточуючих тіл. Процес відбувається внаслідок відокремлення частини системи.

Приклади реактивного руху в техніці – це:

· явище віддачі від пострілу;

· вибухи;

· удари під час аварій;

· віддача при використанні потужного брандспойта;

· катер з водометним рушієм;

· реактивний літак і ракета.

Приклад фізики реактивного руху можна побачити скрізь. Під час святкування дня народження повітряна кулька цілком може стати ракетою. Яким чином? Історія реактивних двигунів почалася ще за 120 років до нашої ери, коли Герон Олександрійський сконструював перший реактивний двигун – еоліпіл. В металевий кулю наливають воду, яка нагрівається вогнем. Пар, який виривається з цієї кулі, обертає її. Це пристрій показує реактивний рух. Двигун Герона жерці успішно застосовували для відкривання і закривання дверей храму. Модифікація еоліпіла – Сегнерове колесо, яке ефективно використовується в наш час для поливу сільськогосподарських угідь. У ХVІ столітті Джовані Бранка представив світові першу парову турбіну, яка працювала на принципі реактивного руху. Ісаак Ньютон запропонував один з перших проектів парового автомобіля.

Перші спроби використання реактивного руху в техніці для переміщення по землі відносять до ХV - ХVІІ століть. Ще 1000 років тому китайці мали ракети, які використовували як військову зброю. Наприклад, в 1232 році, згідно хроніці, в війні з монголами вони використовували стріли, обладнані ракетами.

Переглянути відео

https://www.youtube.com/watch?v=CD8yU3050cs

https://www.youtube.com/watch?v=shyxqmJJwiI

https://www.youtube.com/watch?v=pX6Tesr5INY


Здати звіт про виконаний проект

7.Фізична культура

Виконати вправи за допомогою відеоуроку "Футбол. Розминка і техніка"

https://www.youtube.com/watch?v=YwCM6S4jOro

Завдання на 23.05.2022 року (Понеділок)

1.Українська мова. Тема. Правопис службових частин мови. Повторити п.55, впр.522

2. Зарубіжна література. Тема. Конфлікт натовпу, масової свідомості та інтелекту. Персонажі- "двійники"(Шаріков- Швондер) Завдання:Переглянути https://www.youtube.com/watch?v=vKENXnbEjSY

3. Фізика

Тема. Вплив фізики на суспільний розвиток та науково-технічний прогрес

Повторити параграфи 39 – 40

Переглянути відеоурок

https://www.youtube.com/watch?v=syM-rR0aFo4

Науково-технічний прогрес (НТП) у буквальному розумінні означає безперервний взаємозумовлений процес розвитку науки і техніки; у ширшому суттєво-змістовому значенні — це постійний процес створення нових і вдосконалення застосовуваних технологій, засобів виробництва і кінцевої продукції з використанням досягнень науки.

Фізика є однією з найважливіших наук. Вона справила настільки серйозний вплив на життя людства, що цього просто неможливо не помітити. Тим не менш, багато людей не відразу дадуть відповідь на питання про її значення.

Заслуги фізики важко переоцінити. Будучи наукою, що вивчає найбільш загальні і фундаментальні закони оточуючого нас світу, вона невпізнанно змінила життя людини. Колись терміни «фізика» і «філософія» були синонімами, так як обидві дисципліни були спрямовані на пізнання світобудови і керуючих ним законів. Але пізніше, з початком науково-технічної революції, фізика стала окремим науковим напрямком.

Так що ж вона дала людству? Щоб відповісти на це питання, досить озирнутися навколо. Завдяки відкриттю та вивченню електрики люди користуються штучним освітленням, їх життя полегшують незліченні електричні пристрої. Дослідження фізиками електричних розрядів привело до відкриття радіозв’язку. Саме завдяки фізичним дослідженням у всьому світі користуються інтернетом і мобільними телефонами.

Колись вчені були впевнені в тому, що апарати важче повітря літати не можуть, це здавалося природним і очевидним. Але брати Монгольф’є, винахідники повітряної кулі, а за ними і брати Райт, які створили перший літак, довели необгрунтованість цих тверджень.

Саме завдяки фізиці людство поставило собі на службу силу пари. Поява парових машин, а разом з ними паровозів і пароплавів, дало потужний поштовх до промислової революції. Завдяки приборканої силі пару люди отримали можливість використовувати на заводах і фабриках механізми, які не тільки полегшують працю, а й в десятки, сотні разів підвищують її продуктивність.

Без цієї науки не були б можливі і космічні польоти. Завдяки відкриттю Ісааком Ньютоном закону всесвітнього тяжіння з’явилася можливість розрахувати силу, необхідну для виведення космічного корабля на орбіту Землі. Знання законів небесної механіки дозволяє запущеним із Землі автоматичним міжпланетним станціям успішно досягати інших планет, долаючи мільйони кілометрів і точно виходячи до призначеної мети.

Можна без перебільшення сказати, що знання, здобуті фізиками за століття розвитку науки, присутні в будь-якій області людської діяльності. Огляньте поглядом те, що вас зараз оточує — у виробництві всіх, хто знаходиться навколо вас предметів найважливішу роль зіграли досягнення фізики. У наш час ця наука активно розвивається, у ній з’явився такий по-справжньому загадковий напрямок, як квантова фізика. Відкриття, зроблені в цій галузі, можуть невпізнанно змінити життя людини.

Підготувати повідомлення, презентацію з теми і надіслати на вайбер 0669355185

1. Фізика в сільському господарстві

2. Фізика в будівництві (використання матеріалів, створення комфорту проживання тощо)

3. Фізика в побуті

4. Фізика в спорті

2. Алгебра

Опрацювати # 21-24 виконати домашню самостыйну роботу №5

Надіслати на меседжер.



5. Історія України Українські землі в складі Російської імперії (Урок-повторення )

6. Українська література

Урок розвитку мовлення. Твір-характеристика персонажа роману П.Куліша "Чорна рада".

Написати твір-характеристику одного героя на вибір.

Завдання на 24.05.2022 року (Вівторок)

1 Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №4

Надіслати на меседжер.

2. Російська мова

Тема: Контрольна робота "Сложные предложения. Бессоюзное сложное предложение"

Виконайте контрольну роботу за поданим нижче посиланням в робочому зошиті (тести, завдання).

Фото виконаної роботи надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

3. Українська мова. Тема. Написання НЕ з різними частинами мови.. Повторити п.56, впр.526. Перегляньте відеоурок

4.Мистецтво.Тема.Мистецтво в діалозі культур.Завдання :Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=4PDP-VOz4iE

6. Географія ІТ-технології

7. Біологія

Параграф 48 -поторити, вивчити короткий конспект

Завдання на 25.05.2022 року (Середа)

1.Зарубіжна література. Тема.Ерік Рудольф Сігел "Історія одного кохання" Завдання: Прослухати аудіокнигу.https://www.youtube.com/watch?v=X5OFfGfF9GA

2. Алгебра

Опрацювати # 21-24 виконати №1-6 ст.228

Надіслати на меседжер.

3. Фізика

Контрольна робота з теми «Рух і взаємодія. Закони збереження»

Опрацювати матеріал стор 256 – 257

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=5dS5hHBHmAA

https://www.youtube.com/watch?v=7ZEa5ldp7NE

https://www.youtube.com/watch?v=GJPXpaRipcU

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

1. Камінь падає без початкової швидкості. Вважаюси, що опором повітря можна знехтувати, виберіть правильну відповідь.

а) імпульс каменя збільшується ; б) робота сили тяжіння від'ємна

в) кінетична енергія каменя зменшується; г) потенціальна енергія каменя збільшується

2. Куля, що рухається горизонтально, застряє у дерев'яному бруску, підвішеному на нитці і який знаходиться у стані спокою. При взаємодії:

а) зберігається механічна енергія системи; б) зберігається імпульс системи

в) зберігається механічна енергія і імпульс системи;

г) імпульс системи зберігається, а механічна енергія не зберігається

3. Що означає твердження: у замкненій системі тіл векторна сума імпульсів тіл до взаємодії дорівнює векторній сумі імпульсів тіл після взаємодії.

а) закон збереження механічної енергії; б) реактивний рух;

в) закон збереження імпульсу; г) механічна енергія

4. Рух, що виникає внаслідок відділення з деякою швидкістю від тіла якоїсь його частини, це

а) рівномірний рух; б) реактивний рух; в) рух по колу; г) криволінійний рух

5. Тіло масою 2 кг кидають вертикально вгору зі швидкістю 144 км/год. Чому дорівнює кінетична енергія тіла в момент кидка?

а) 288 Дж; б) 576 Дж; в) 3200 Дж; г) 1600 Дж

6. Знайдіть коефіцієнт жорсткості пружини, . якщо при її розтягу на 2 см виконується робота 20 мДж.

а) 50Н/м; б) 100 Н/м; в) 10 Н/м; Гг) 200 Н/м

7. На якій висоті перебуває гиря масою 5 кг , якщо вона має потенціальну енергію 0,2 кДж?

8. З якою швидкістю повинна летіти хокейна шайба масою 160 г, щоб її імпульс дорівнював

4,8 н • м/с.

9. Платформа масою 150 кг рухається з певною швидкістю. Спортсмен масою 50 кг наздоганяє платформу та стрибає на неї, унаслідок чого швидкість платформи досягає 3 м/с. Визначте початкову швидкість платформи, якщо швидкість спортсмена в момент стрибка становила 3,6 м/с.

4.Українська мова. Тема. Найважливіші відомості з орфографії та правопису. Повторити п.55, впр., 503, , 520, 555.

5. Геометрія

Опрацювати # 24 виконати № 1041, 1043

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Впр. 6 (с. 223 - 224) - читати і перекладати.

7 Трудове навчання. Тема Собівартість виробу.Захист проєкту.Завдання:Вміти захищати проєкт

Завдання на 26.05.2022 року (Четвер)

1. Хімія

Доробити проєкт на тему "Вплив хімічних сполук на довкілля і здоров'я" та відправити на вайбер +380501677912

(зробити презентацію на 8 слайдів, або підібрати гарний відеоролик)

2 Історія України Українські землі у складі Австро-угорської імперії (Готуємося до контрольної роботи )

3 Всесвітня історія Література та мистецтво (Підготовка до контрольної роботи )

4. Геометрія

Опрацювати # 24 виконати № 1047, 1049

Надіслати на меседжер.

5Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №5

Надіслати на меседжер.

6. Українська література (Онлайн урок)

Урок літератури рідного краю. Поети Кіровоградщини.


Завдання на 27.05.2022 року (П*ятниця)

1 основи здоров'я

Тема "Глобальні загрози людству. Оцінювання ризику на особистому рівні"

&30, Опрацювати, усно виконати практичну роботу 14 на стор.153

2. Англійська мова

Виконати контрольну з читання і надіслати на Viber 0993808865

Контроль навичок читання

Task 1. Read the text and do the tasks.

A famous English writer, Sir Arthur Conan Doyle, travelled in France. A French taxi- driver once played a joke on him. The man drove Sir Arthur from the station to a hotel. After receiving the pay he said, “Thank you, Mr. Conan Doyle.” Sir Arthur was surprised.

“Why, how did you guess my name?” asked Sir Arthur.

“Well, sir, I saw in the papers that you were coming from the south of France to Paris. From your appearance I understood that you were English; the barbers of the south of France use to cut hair in the style you have: not long. I put two and two together and came to the conclusion it was you”

“That is very clever. Well, but how did you know my name?”

“Well,” said the man, “it was very simple: your name is on your suitcases.”

Choose the right answer:

1. What country did the taxi driver live in?

а)England

б)Germany

в)France

2. How did A.Conan Doyle get to the hotel?

а)by bus

б)by underground

в)by car

3. Where did A.Conan Doyle come to Paris from?

а)Ukraine

б)the south of France

в)the north of France

4. How did the driver learn the nationality of A.Conan Doyle?

а)by appearance

б)from TV news

в)from newspapers

5. Did A.Conan Doyle have long or short hair?

а)very long

б)short

в)he was bald

6. How did a taxi driver know the writer's name?

а)it was on a suitcase

б)he saw it a passport

в)he just guessed

Task 2. Complete the following text with the words below

piece, background, reason, matter, however, recognising, check, cope, disappointment, fuzzy

If the claims of the camera makers are to be believed, then every picture taken should be a winner. Automated film transport takes the film into the camera and then winds it on between frames; autoexposure ensures 'living colours and a perfect balance of tones' no _______ what the lighting conditions; while autofocus means you will never have to look at a _________ photograph ever again in your life. Strange, then, that so many people express _________ when they see their prints back from the processor.

The _______ for this is that good photography has little to do with the type of camera you use. It's just as easy to take a bad picture with an excellent camera as it is to take a good picture with even the most basic __________ of equipment. The tendency of many automated camera systems is to encourage users to confine their photography to the types of situation the automatics ________ with best. This often means centrally placed subjects the autofocus cannot confuse, with the sun positioned directly behind the photographer. ________, taking good photographs means _________ and then making the most of whatever it is your subject has to offer. The first part of this magic formula means really looking at your subject before pressing the shutter. Look out, for example, for features to the side or in the _________ that would be better included or, just as important, excluded. ________ whether your subject is looking directly into the sunlight and is squinting as a result. A slight change of camera position might be all that is needed to improve your composition or finding some shade might be the answer.

3. Хімія

Зробити проєкт на тему "Електроліти в сучасних акумуляторах" та відправити на вайбер +380501677912

(зробити презентацію на 8 слайдів, або підібрати гарний відеоролик)

4. Україська мова. Тема. Словосполучення. Речення і його граматична основа. Повторити п.57. Впр.540, 543. Перегляньта відео уроки

5. Біологія

Параграф 49 -вивчити, дати відповіді на питання №1-4 на ст.208

6. Фізика

Тема. Навчальний проект.

1. Фізика в житті сучасної людини

Людина – це найвища цінність нашої цивілізації, вона вивчає ряд наукових дисциплін: біологію, антропологію, психологію та інші. Однак створення цілісного уявлення про феномен людини неможливо без фізики. Фізика є лідером сучасного природознавства і фундаментом науково-технічного прогресу, а підстав для цього достатньо. Фізика в більшій мірі, ніж будь-яка з природних наук, розширила межі людського пізнання. Фізика дала в руки людини найбільш потужні джерела енергії, вона різко збільшила владу людини над природою. Фізика є зараз теоретичним фундаментом більшості основних напрямків технічного прогресу і областей практичного використання технічних знань.

Важливість фізики для людини. По-перше фізика є для людини найважливішим джерелом знання про навколишній світ. По-друге, фізика, не безперервно розширюючи і багаторазово множачи можливості людини, забезпечує його впевнене просування по шляху технічного прогресу. По-третє, фізика вносить істотний внесок у розвитку духовного обличчя людини, формує його світогляд, вчить орієнтуватися у шкалі культурних цінностей. Тому можна говорити відповідно про наукове, технічне та гуманітарне потенціалах фізики. Ці три потенціалу містилися у фізиці завжди. Але особливо яскраво і вагомо вони проявилися у фізиці ХХ століття, що і зумовило ту винятково важливу роль, яку стала грати фізика в сучасному світі.

Фізика, її явища і закони діють в світі живої і неживої природи, що має дуже важливе значення для життя і діяльності людського організму і створення природних оптимальних умов існування людини на Землі.. Людина - елемент фізичного світу природи. На нього, як і на всі об'єкти природи, поширюються закони фізики, наприклад, закони Ньютона, закон збереження і перетворення енергії та інші. Тому, на мій погляд, порушена тема є надзвичайно актуальною для сучасної людини

Фізика є однією з найважливіших наук Вона справила настільки серйозний вплив на життя людства, що цього просто неможливо не помітити Колись терміни «фізика» і «філософія» були синонімами, так як обидві дисципліни були спрямовані на пізнання світобудови і керуючих ним законів. Але пізніше, з початком науково-технічної революції, фізика стала окремим науковим напрямком.

У сучасному світі значення фізики надзвичайно велике. Не можна точно сказати яка саме частина її впливає на життя людини більше, а яка менше. Дослідження в області електромагнетизму призвели до появи телефонів і пізніше мобільних телефонів. Відкриття в термодинаміки дозволили створити автомобіль. Розвиток електроніки призвело до появи комп'ютерів.

Саме завдяки фізиці людство застосовує електроприлади Так само як і електрика, магнетизм є повсякденним явищем в нашому житті. Найчастіше ми зустрічаємося з магнітним полем, яке оточує нас всюди. Магніти застосовуються в різних радіо- електроприладах. Музичні інструменти, акустичні динаміки, ультразвукові діагностичні апарати - всього цього не було б якби в фізиці не відкрили таке явище, як коливання і хвилі.

Саме завдяки фізиці людство поставило собі на службу силу пари. Поява парових машин, а разом з ними паровозів і пароплавів, дало потужний поштовх до промислової революції. Завдяки приборканої силі пару люди отримали можливість використовувати на заводах і фабриках механізми, які не тільки полегшують працю, а й в десятки, сотні разів підвищують її продуктивність.

Саме завдяки фізиці людство змогло літати Колись вчені були впевнені в тому, що апарати важче повітря літати не можуть, це здавалося природним і очевидним. Але брати Монгольф’є, винахідники повітряної кулі, а за ними і брати Райт, які створили перший літак, довели необгрунтованість цих тверджень.

Без цієї науки не були б можливі і космічні польоти Завдяки відкриттю Ісааком Ньютоном закону всесвітнього тяжіння з’явилася можливість розрахувати силу, необхідну для виведення космічного корабля на орбіту Землі. Знання законів небесної механіки дозволяє запущеним із Землі автоматичним міжпланетним станціям успішно досягати інших планет, долаючи мільйони кілометрів і точно виходячи до призначеної мети

2. Сучасний стан фізичних досліджень в Україні і в світі

Серед установ Національної академії наук України особливе місце посідає Інститут фізики – заклад із довгою історією та непересічними здобутками в галузі вивчення найбільш загальних і фундаментальних закономірностей, якими визначається розвиток матеріального світу. І хоча революційні відкриття тут трапляються нечасто, зате вони докорінно змінюють всі сфери суспільного життя.

Основними напрямами фундаментальних досліджень інституту, як зазначив його директор академік НАН України Леонід Петрович Яценко, є фізика твердого тіла (або так званого конденсованого стану) та м’якої речовини (тобто рідких кристалів), а також нанофізика, оптична фізика, фізика поверхні, фізика кристалів. Ідеться не лише про виявлення нових фізичних закономірностей у природі, а й про можливість користуватися цими закономірностями аби впливати на перебіг різноманітних процесів.

Одним із головних інструментів та популярних об’єктів досліджень для сучасної фізики є лазер. Нині існує чимало різновидів цих пристроїв, але в основі їхньої роботи лежить спільний принцип – вимушене випускання атомами речовини квантів електромагнітного випромінювання. В Інституті фізики також намагаються різнобічно використовувати його можливості – передусім у керуванні рухом атомів за допомогою світла. При цьому атоми можна зупиняти, збуджувати або впорядковувати їх у такий спосіб, аби утворилася наноструктура. Лазер можна застосовувати також і як точний вимірювальний прилад.

Сучасна електроніка, оперуючи нанорозмірними об’єктами, здійснює дослідження і на молекулярному рівні. Передбачається, що в майбутньому робочими елементами інтегральних електронних схем будуть окремі молекули. У лабораторіях інституту група молодих фізиків займається сканувальною тунельною мікроскопією, яка дає змогу вивчати речовину навіть на атомному рівні. За результатами подібних досліджень учені спільно з науковцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка розробили молекулярний випрямляч, який дає змогу випрямляти змінний струм.

Окрім лазерних приладів, світло використовується і для вивчення властивостей нових функціональних матеріалів – кристалів. Сьогодні ця тематика є особливо актуальною, з огляду на стрімке зростання ринкового попиту на технічні прилади із рідкокристалічними дисплеями. Рідкі кристали є штучно створеними матеріалами. Існує пряма залежність між рівнем досконалості структури рідкого кристалу та зображення на дисплеї. Для забезпечення високої якості зображення молекули рідкого кристалу мають бути якомога рівніше орієнтованими. І науковці відділу фізики кристалів Інституту фізики винайшли оригінальний спосіб їх орієнтації – за допомогою поляризованого ультрафіолетового світла. Цікавим та перспективним (як із власне наукової, так і з комерційної точки зору) напрямом досліджень є нанофізика рідких кристалів, яка має на меті кардинально змінювати властивості кристалів за допомогою додавання до них наночастинок.

Фахівці інституту займаються також розробкою приладів для контролю якості води, що ґрунтуються на використанні фотометричних методів.

Для потреб медицини науковці відділу газової електроніки сконструювали прилад для холодної стерилізації медичних виробів за допомогою плазми газового розряду – плазмовий стерилізатор. Найпопулярнішим методом стерилізації нині є застосування високої температури, однак він не є придатним для обробки інструментів, виготовлених із пластмаси.

Мешканцям багатоповерхових будинків може стати у пригоді створений науковцями інституту приймач теплового випромінювання, який функціонує як елемент системи енергозбереження, вмикаючи чи вимикаючи електричне освітлення у приміщеннях нежитлового призначення (наприклад, ліфтах) залежно від присутності у них людини.

Варто зазначити, що Інститут фізики НАН України є одним із провідних розробників різних видів кріостатів – пристроїв для підтримання низьких температур, – які зазвичай застосовуються для дослідження фізичних властивостей матеріалів.

До актуальних розробок інституту належать пірометри спектрального відношення – дистанційні вимірювачі температур, які можуть мати широке застосування в металургійному виробництві. Для підприємств, що виробляють оптичні чи мікроелектронні прилади, вчені пропонують оригінальну технологію лазерної різки (яка виконується під плівкою води) і мікрообробки матеріалів, яка забезпечує екологічність та прецизійність (точність) процесу.

Попри те, що Інститут фізики НАН України робить наголос саме на фундаментальних дослідженнях, результати цих досліджень часто мають прикладне значення.

Підготувати повідомлення, презентацію з теми і надіслати на вайбер 0669355185

1. Фізика в професії кухаря (пекаря, кондитера)

2. Фізика в професії лікаря

3. Фізика в професії агронома

4. Фізика в моїй професії

Завдання на 16.05.2022 року (Понеділок)



  1. Українська мова. Тема. Правопис числівників і займенників. Вправи 511, 517. Перегляньте відеоуроки.

2. Алгебра

Опрацювати # 24 виконати № 994, 996.

Надіслати на меседжер.

2. Зарубіжна література

Тема. Михайло Булгаков . Українські сторінки життя і творчості письменника. Булгаков і влада. Трагедія митця.

Завдання: переглянути презентацію за посиланням - https://naurok.com.ua/prezentaciya-zhittya-i-tvorchist-m-bulgakova-103117.html

3. Фізика

Тема. Прояви законів збереження в механічних і теплових процесах

Повторити параграфи 38, 39

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=mmoX0z_7hg8

https://www.youtube.com/watch?v=KS-6eABBen0

https://www.youtube.com/watch?v=_Rdqm4pCIsQ

https://www.youtube.com/watch?v=IZ01HRU0Y5c

Дати письмові відповіді на запитання, сфотографувати та надіслати на вайбер 0669355185

1. Наведіть приклади об’єктів кожного зі структурних рівнів Всесвіту.

2. Яка теорія переважно описує мікросвіт? макросвіт? мегасвіт?

3. Чому кожна фізична теорія має межі застосування?

4. Які фундаментальні взаємодії ви знаєте? Наведіть приклади їх проявів.

5. З якою властивістю простору або часу пов’язаний закон збереження і перетворення енергії? закон збереження імпульсу?

6. Які існують види енергії?

7. Наведіть приклади проявів закону збереження та перетворення енергії.


5 історія України Література театр і музичне мистецтво ХІХ поч ХХ ст

6. Українська література

П.Куліш. Роман "Чорна рада", походження його назви. Історична основа й авторська уява.

Продовжити читання роману.

7. Фізична культура

Переглянути та проаналізувати відео з історії виникнення футболу

Завдання на 17.05.2022 року (Вівторок)

1 Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №3

Надіслати на меседжер.

2. Російська мова

Тема: Правильное понимание при чтении вслух и молча содержания сложных предложений.

Виконайте вправи №572 (усно), 576 (Б) -письмово.

Фото виконаної роботи надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

5.Мистецтво.Тема.Поширення мистецтва.Завдання:Опрацювати матеріал підручника с.181-191, виконати завдання с.205 (8-11) ,виконану роботу скинути на вайбер 0950133514

3. Українська мова. Тема. Дієслово і його особливі форми. Правопис особових закінчень дієслова. повторити п.55, впр.518 (усно),520 (письмово). Перегляньте відеоурок

4. географія Глобальні проблеми

7. Біологія

Параграф 47 - повторити, виконати практичну роботу №4 на ст.200

Завдання на 18.05.2022 року (Середа)

1.Зарубіжна література.Тема. Михайло Булгаков"Собаче серце"Завдання:Переглянути https://www.youtube.com/watch?v=mb7LlYYQEhg

2. Алгебра

Опрацювати # 24 виконати № 998, 1000.

Надіслати на меседжер.

3. Фізика

Тема. Еволюція фізичної картини світу

Опрацювати параграф 40

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=ngmzyTTwdtg

https://www.youtube.com/watch?v=6duac8MNjmE

https://www.youtube.com/watch?v=F0TN8GcVjEo

Підготувати письмове повідомлення за самостійно обраним питанням теми:

1. Назвіть і охарактеризуйте основні етапи становлення сучасної фізичної картини світу.

2. Які фундаментальні відкриття у фізиці приводили до зміни фізичної картини світу?

3. Що являє собою сучасна фізична картина світу?

4. Як розвивалися погляди на природу світла?

5. Вплив фізики на розвиток інших наук (з прикладами і поясненнями)


4. українська мова. Тема. Правопис прислівників.Повторити п.55, впр.521. Перегляньте відеоурок

5. Геометрія

Опрацювати # 23 виконати № 997, 999

Надіслати на меседжер.

7.Трудове навчання.Тема: Захист проєкту Підготувати захист виготовлених виробів (Нове життя- старим речам)

6. Англійська мова

Впр. 1 (с. 226); впр. 2 (с. 226 - 230) - читати і перекладати.

Завдання на 19.05.2022 року (Четвер)

  1. Хімія

Підготувати проєкт на тему "Вплив хімічних сполук на довкілля і здоров'я"

(зробити презентацію на 8 слайдів, або підібрати гарний відеоролик)

2. Екологічні проблеми онлайн урок

3 всесвітня Контрольна робота Міжнародні відносини в кінці 19 ст поч 20 ст

4. Геометрія

Опрацювати # 23 виконати № 1001, 1003

Надіслати на меседжер.

5 Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №4

Надіслати на меседжер.

6. Українська література

П.Куліш "Чорна рада". Непросте життя та романтичні пригоди головних героїв. Загальнолюдські риси працьовитості, лицарства, благородства, вірності почуттю та обов'язку.

Закінчити читати роман.

7. Фізична культура

Переглянути та проаналізувати відео з історії виникнення футболу

Завдання на 20.05.2022 року (П*ятниця)


2. Англійська мова

с. 231 - 232 - читати і перекладати, впр. 3 (с. 232 - 233) - тести (письмово).

3. Хімія

Доробити проєкт на тему "Вплив хімічних сполук на довкілля і здоров'я" та відправити на вайбер +380501677912

(зробити презентацію на 8 слайдів, або підібрати гарний відеоролик)

4 Українська мова. Тема. Правопис складних слів. Повторити п.56, впр. 508,527. Перегляньте відеоурок

5. Біологія

Параграф 48 - опрацювати, скласти короткий конспект

6. Фізика

Тема. Вплив фізики на суспільний розвиток та науково-технічний прогрес

Повторити параграфи 39-40

Переглянути відеоуроки:

https://kpi.ua/931-2-foto

https://classmill.com/659/9/m/3YzeL

Підготувати повідомлення за однією з тем стор 260, надіслати на вайбер 0669355185

7. Фізична культура

Переглянути відео з правилами гри у футбол та вивчити їх

Завдання на 09.05.2022 року (Понеділок)

(за розкладом четверга 10.03)

1. Хімія

Виконати навчальний проєкт на тему: "Вирощування кристалів солі" (створити презентацію) та відправити її на вайбер 0501677912

4. Геометрія

Опрацювати # 22 виконати № 986, 988.

Надіслати на меседжер.

5.Фізична культура Тема:Футбол

Фінти, обіграш суперника, швидкість.

https://youtu.be/bLmcpHcvSm0

6. Українська література

Контрольна робота. "Нова українська література" (тести), відповіді прислати вчителю на вайбер.


Завдання на 10.05.2022 року (Вівторок)


4844843. Українська мова. Тема. Слово і його лексичне значення. Групи слів за значенням, походженням і використанням. Повторити п.53, впр.483, 484 Переглянути відеоурок

5.Мистецтво. Тема. Поширення мистецтва: музеї,галереї, бібліотеки.https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3729714 Виконати тести до 17.05.22

4 географія Наука і освіта

7. Біологія

Параграф 47 - опрацювати, скласти короткий конспект та замалювати малюнок №268

Завдання на 11.05.2022 року (Середа)

1Трудове навчання Тема підготовка до захисту проєкту Завдання:Переглянути відео.Працювати над оздобленням виробу https://www.youtube.com/watch?v=8UJl2O1Rah4 Запрошую приєднатися до онлайн -уроку.

2. Алгебра

Опрацювати # 23 виконати № 972, 974.

Надіслати на меседжер.

3. Фізика

Тема. Межі застосування фізичних законів і теорій

Опрацювати параграф 39

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=6JQaFiN2KCs

https://www.youtube.com/watch?v=VhegWzxdysI

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

  1. Обчислити швидкість тіла масою 2 кг, якщо його імпульс становить 0,6 кг м/с

а) 1,2 м/с; б) 3 м/с; в) 0,3 м/с; г) 3,3 м/с

  1. На скільки зміниться імпульс тіла, якщо протягом 0,2 с на нього діє сила 50 Н?

а) 100 Н с; б) 10 Н с; в) 1 Н с; г) 0,1 Н с

  1. Дві непружні кульки масами 0,5 кг і 1 кг рухаються назустріч із швидкостями відповідно 8 м/с та 7 м/с Визначити швидкість кульок після зіткнення

а) 2 м/с; б) 5 м/с; в) 3 м/с; г) 4 м/с

  1. Криголам масою 4000 т рухається рівномірно зі швидкістю 5 м/с. Наштовхнувшись на крижину він рухає її попереду себе зі швидкістю 3 м/с. Знайти масу крижини

а) 10700 т; б) 3000 т; в) 2700 т; г) 5350 т

  1. Космічна ракета стартує з поверхні Землі вертикально вгору з прискоренням 25 м/с². Якою буде вага космонавта в ракеті, якщо його маса 75 кг?

а) 1125 Н; б) 1875 Н; в) 2625 Н; г) 1575 Н

  1. За допомогою динамометра піднімають вантаж масою 1 кг з прискоренням 1 м/с². Жорсткість пружини 100 Н/м. Обчислити видовження пружини динамометра

а) 10 см; б) 9 см; в) 8 см; г) 7 см

4. Українська мова. Тема.Значущі частини слова. Основні способи словотвору. Повторити п.54, впр.493,494. Перегляньте відеоурок

5. Геометрія

Опрацювати # 23 виконати № 998, 1000

Надіслати на меседжер.

7. Зарубіжна література. Тема. Роман-антиутопія"451 градус за Фаренгейтом".Провідні мотиви твору.Натовп і влада. Завдання: Прочитати уривки із твору с.292-294.,опрацювати матеріал підручника с.296-298.

6. Англійська мова

Впр. 6 (с. 216) - читати; впр. 2 (с. 218 - 219) - читати і перекладати.

Завдання на 12.05.2022 року (Четвер)

1. Хімія

Виконати навчальний проєкт на тему: "Виготовлення розчинів для надання домедичної допомоги" (створити презентацію) та відправити її на вайбер 0501677912

2 всесвітня Література та мистецтво

4. Геометрія

Опрацювати # 23 виконати № 1002, 1004

Надіслати на меседжер.

6. Українська література (Онлайн урок)

Пантелеймон Куліш - відомий письменник, перший український професійний літературний критик, перекладач, автор підручників для школи, українського правопису. Романтична основа світогляду. "Чорна рада" - перший україномовний історичний роман-хроніка.

7. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №2

Надіслати на меседжер.

Завдання на 13.05.2022 року (П*ятниця)

2. Англійська мова

Впр. 3 (с. 220 - 221) - читати, перекладати.

3. Хімія

Виконати Домашній експеримент №1 "Виготовлення колоїдних розчинів" на ст.235

и4. Українська мова. Тема. Частини мови. Рід, число іменників. Правопис відмінкових закінчень іменників і прикметників. Повторити п.56, впр. 525. Перегляньте відеоурок ОБОВ*ЯЗКОВО

5. Біологія

Параграф 47 - повторити, виконати практичну роботу №4 на ст.200

6. Фізика

Тема. Прояви законів збереження в механічних і теплових процесах

Повторити параграфи 38, 39

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=E883-jJHXAM

https://www.youtube.com/watch?v=Ju-WQZZDaEw

https://www.youtube.com/watch?v=nXjtpynoPTM

Базовий матеріал - на допомогу!

Уявлення про частинки заряду дають підстави стверджувати, що заряд зберігається. Коли тіла заряджаються шляхом тертя, то заряджені частинки переносяться від одного тіла до іншого. Той заряд, який набуває одне тіло, інше тіло втрачає. Коли пластини електричних терезів заряджаються від батареї гальванічних елементів, то остання переносить заряд від однієї пластини до іншої. Заряди пластин рівні й протилежні за знаком.

За деяких дуже незвичайних обставин можна «створювати» заряджені частинки, але ми побачимо, що вони завжди утворюються парами, і заряд однієї частинки дорівнює за значенням і протилежний за знаком до заряду другої. Іноді природа сама «створює» заряджені частинки, наприклад нейтрон перетворюється у протон і електрон. Повний заряд дорівнює нулю до і після перетворення.

Досліди і наявні дані спостережень показують, що повна кількість заряду ніколи не змінюється. Подібно до закону збереження енергії, збереження заряду є законом природи, що поширюється на всі явища, які ви знаєте.

Отже, під час електризації тіл справджується фундаментальний закон природи, який називають законом збереження електричного заряду. Цей закон справджується лише для електрично ізольованих, або замкнутих, систем, які не обмінюються електричними зарядами з тілами чи частинками, що не входять до цих систем.

У замкнутій системі заряджених тіл алгебраїчна сума зарядів залишається сталою.Якщо окремі заряди позначити через q1, q2, q3 ... qn, то

q1 + q2 + q3 + - + qn = const.

Із цього закону також випливає, що під час взаємодії заряджених тіл не може виникнути чи зникнути заряд тільки одного знака. Виникнення позитивного електричного заряду завжди супроводжується появою такого самого за модулем негативного електричного заряду.

Закон збереження заряду встановив у 1750 р. американський учений і видатний політичний діяч Бенджамін Франклін. Він також уперше ввів поняття про позитивні й негативні електричні заряди, позначивши їх знаками «+» і «-».

Одним з основних законів природи є закон збереження маси та енергії:

сумарні маса та енергія, що вступили в реакцію, дорівнюють сумарній масі та енергії продуктів реакції.

По суті, це є універсальний закон, але, як правило, його розділяють на два. Хімія має справу із законом збереження маси, а фізика - із законом збереження енергії.

Закон збереження маси: маса речовин, що вступили в реакцію, дорівнює масі речовин, що утворилися внаслідок реакції.

Цей закон не є точним, адже він не враховує зміну маси під час виділення або поглинання енергії. Однак під час хімічних процесів зміна маси така мізерна, що нею просто нехтують.

Закон збереження та перетворення енергії: енергія не створюється з нічого і нікуди не зникає, а лише перетворюється з одного виду в інший в еквівалентних кількостях.

Залежність між масою та енергією математично виразив Ейнштейн:

Е = mс2.

Зміна маси відчутна тільки під час ядерних реакцій, у ході яких виділяється велика кількість енергії.

З точки зору атомно-молекулярної теорії закон збереження маси пояснюють так: під час перебігу хімічних реакцій атоми не зникають і не з’являються, а відбувається їх перегрупування.

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

  1. Прискорення, якого набуває тіло внаслідок дії сили, прямо пропорційне цій силі та обернено пропорційне масі тіла.

а)Це І закон Ньютона; б) Це ІІ закон Ньютона; в) Це ІІІ закон Ньютона; г) Це закон всесвітнього тяжіння

  1. Сила гравітаційного притягання двох фізичних тіл залежить

а) Тільки від маси цих тіл б) Тільки від швидкості руху тіл в) Тільки від відстані між тілами

г) Від маси тіл і відстані між ними

  1. Яка формула є математичним записом ІІІ закону Ньютона?

а) F = mg; б) F = ma; в) F1 = -F2; г) Fx = -k x

  1. До однієї точки тіла прикладені сили 30 Н і 12 Н, які мають протилежний напрям. Визначити рівнодійну цих сил.

а) 70 Н; б) 50 Н; в) 18 Н; г) 27Н

  1. Існують такі системи відліку, відносно яких тіло зберігає стан спокою або рівномірного прямолінійного руху, якщо на тіло не діють жодні сили або ці сили скомпенсовані. Це формулювання...

а) І закону Ньютона; б) ІІ закону Ньютона; в) ІІІ закону Ньютона; г) Закону всесвітнього тяжіння

  1. Як називають стан, за якого вага тіла дорівнює нулю?

а) Інертність; б) Невагомість; в) Вільне падіння; г) Перевантаженн.

  1. Світ молекул, атомів і їх складників називають

а) Всесвіт; б) Макросвіт; в) Мікросвіт; г) Мегасвіт.

  1. Фізичною теорією, що описує Мегасвіт, є

а) квантова механіка; б) релятивістська механіка; в) класична механіка; г) біоніка

  1. Кількість фундаментальних взаємодій у природі

а) 6; б) 5; в) 4; г) 3

  1. Фізична величина, яка є загальною мірою руху та взаємодії всіх видів матерії, це

а) робота; б) потужність; в) енергія; г) сила

Завдання на 02.05.2022 року (Понеділок)

(за розкладом середи 09.03)

1.Зарубіжна література. Тема. Рей Дуглас Бредбері "451*(градус ) за Фаренгейтом" Тривога за майбутнє суспільства у творі .Завдання:1. Опрацювати матеріал підручника с.273-277, 2.Виписати визначення термінів; 3.Прочитати уривок із твору с.277-292

2 історія України Суспільно-політичне життя у складі Австро-угорської імперії

4. Алгебра

Опрацювати # 23 виконати № 965, 967.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

с. 207, 209 - записати слова у словник і вивчити.

3. Фізика

Тема. Контрольна робота з теми "Рух і взаємодія. Закони збереження)

Повторити параграфи 33 - 38

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=5dS5hHBHmAA

https://www.youtube.com/watch?v=rJoIJpxtwg8

https://www.youtube.com/watch?v=7ZEa5ldp7NE

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

  1. Визначити жорсткість пружини динамометра, якщо під дією сили 27 Н вона видовжилась на 9 см. На скільки видовжиться пружина під навантаженням 3 Н?

  2. Автомобіль, що має масу 123 тонни, рівномірно рухається під дією сили 26,4 кН. Визначити коефіцієнт тертя.

  3. Визначити зміну імпульсу автомобіля масою 3 тонни при збільшенні швидкості з 36 км/год до 54 км/год.

  4. Вагон масою 3 тонни, що рухається з швидкістю 2 м/с по горизоньальній ділянці шляху, зчіплюється з нерухомою платформою, що має масу 20 тонн. Чому дорівнює спільна швидкість платформи і вагона?

  5. Визначити видовження троса жорсткістю 2 · 10⁵ Н/м під час буксирування автомобіля масою 3 тонни з прискоренням 0,2 м/с²

  6. Чому під час пострілу рекомендується гвинтівку притискувати міцно до плеча?

  7. Чи змінюватиметься і як швидкість ракети, якщо гази вириваються з її сопла з швидкістю, яка більша, дорівнює або менша від швидкості ракети?

6. Українська література

Біблія в житті Тараса Шевченка. Світле прородство поета ("Ісаїя.Глава 35"). Художня інтерпретація творів із "Книги псалмів".

Прочитати матеріал підручника, сторінка 243-244. Виразно прочитати й проаналізувати твір "Ісаїя.Глава 35".

7.Трудове навчання.Тема.Процес виготовлення обраного об*єкта проєктування.Завдання:продовжити роботу над проєктом.

Завдання на 03.05.2022 року (Вівторок)

3. Українська мова. Тема. Основні орфограми у суфіксах. Букви Н і НН у різних частинах мови. Опрацювати п.56, с.252, впр.524

1. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №1

Надіслати на меседжер.

2. Російська мова.

Тема: Тире в безсполучниковому реченні

  • усно опрацюйте таблицю на с.212

  • виконайте письмово впр. 540, 541

Фото виконаних робіт надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

5.Мистецтво.Тема.Поширення мистецтва: музеї, галереї, бібліотеки.Завдання: переглянути https://www.youtube.com/watch?v=zVA6GnZ7ocg

4 географія Туристичні об’єкти Світу ЮНЕСКО

7. Біологія

Параграф 45 - опрацювати, підібрати відеоролик, що найкраще пояснює вам матеріал данної теми та відправити на вайбер

Завдання на 04.05.2022 року (Середа)

1.Зарубіжна література. Тема. Тема знецінення культури. Провідні мотиви твору - книги ( читання), пожежі,тотального контролю, інакомислення тощо. Завдання: прочитати уривки з твору с.277-292

2. Алгебра

Опрацювати # 23 виконати № 969, 970.

Надіслати на меседжер.

4. Українська мова. Тема. Уживання м*якого знака, апострофа (повторення), Впр. 470,с.241

3. Фізика

Тема. Фундаментальні взаємодії в природі

Опрацювати параграф 39, дати усні відповіді на контрольні запитання 1 - 6 стор 248

переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=Pwwc6qCtsfQ

https://www.youtube.com/watch?v=VhegWzxdysI

https://www.youtube.com/watch?v=nXjtpynoPTM

Виконати завдання 1-3 вправи 39 сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

5. Геометрія

Опрацювати # 22 виконати № 978, 980.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Переглянути відео, записати правила у граматичний довідник і вивчити.

7.Трудове навчання.Тема.Технологічна послідовність обробки і з*єднання виробу.https://www.youtube.com/watch?v=cRlpnxHgurY

Завдання на 05.05.2022 року (Четвер)


1. Хімія

Параграф 43 - повторити, підібрати найкращий відеоурок (який зрозумілий саме вам)

2 іст гео Наукова Діяльність

3 всесвітня Контрольна робота Модернізація країн Європи

4.Фізична культура Тема:Футбол

Удари по мячу

https://youtu.be/9HHlouCx7lI

5. Геометрія

Опрацювати # 22 виконати № 982, 984.

Надіслати на меседжер.

6. Українська література (онлайн урок)

Свтова велич українського поета. Визначні діячі світової культури про Шевченка. Його вплив на літератури інших народів. Вшанування пам'яті поета в Україні й за кордоном.

2. Російська мова.

Тема: Бессоюные сложные предложения. Тире в бессоюзных предложениях.

  • опрацювати таблицю на с. 212;

  • виконати письмово вправи 541, 543. Фото виконаних завдань надіслати у Вайбер 0663380060. Дякую!


7. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 59-66 №1

Надіслати на меседжер.

Завдання на 06.05.2022 року (П*ятниця)


1 основи здоров'я

Тема "ВІЛ/СНІД: проблеми людини і людства"

&25, Опрацювати, виконати усно практ. Завдання 10 на стор.131-132

2. Англійська мова

Впр. 1 (с. 210), 2 (с.211) - письмово.

1. Хімія

Виконати навчальний проєкт на тему: "Вирощування кристалів солі" (створити презентацію) та відправити її на вайбер 0501677912

4. Українська мова. Тема.РМ.Жанри мовлення. Особливості побудови. Написання оповідання на самостійно вибрану тему. Опрацювати с.244-245, впр 486 (усно), 489 (письмово).

5. Біологія

Параграф 46 - опрацювати, на ст.195 питання №1-6 письмово

6. Фізика

Тема. Фундаментальні взаємодії в природі

Опрацювати параграф 39, дати усні відповіді на контрольні запитання 1 - 6 стор 248

переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=7yGxzyzASAk

https://www.youtube.com/watch?v=OpY5HEa3e2c

Виконати завдання 4-6 вправи 39 сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

7.Фізична культура Тема:Футбол

Фінти

https://youtu.be/bLmcpHcvSm0

Завдання на 14.03.2022 року (Понеділок)


1.Українська мова. Тема. Безсполучникові складні речення, синоніміка складних синтаксичних конструкцій.. п.39, впр.357 або 355 (на вибір). По можливості надсилайте на вайбер 0500410730.

2. Зарубіжна література. Тема: М. Гоголь "Шинель". Цикл петербурзьких повістей: основні теми та проблеми. Побутовий, психологічний і філософський плани повісті "Шинель". Особливості сюжету і композиції. Завдання: 1. Опрацювати матеріал підручника с. 215-216. 2. Прочитати повість "Шинель" (с. 216-227). 3. Виконати завдання на с. 227- 228 (усно)

3 урок Фізика

Тема Рівноприскорений рух

Опрацювати § 28, 29

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=RR3aIIxIQ1w

https://www.youtube.com/watch?v=qdcRJpqGLWk

https://www.youtube.com/watch?v=BkVXwDeXSls

Завдання 1-7 стор 258 (з розв'язком)

Виконані завдання сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

4. Алгебра

Опрацювати # 15 виконати №667,669, 773,676.

Надіслати на меседжер.

Фізична культура тема: Баскетбол

Вправи для відпрацювання техніки ведення м'яча у баскетболі

Переглянути відео

https://youtu.be/jyEyCQGbTXQ

5. Історія України тема: Соціально-економічний розвиток на початку ХХ ст. в Російській імперії опрацювати # 35-36

Підготуватись до контрольної роботи ТЕМА 4


6. Українська література. Тема. Тарас Шевченко. Рання творчість. Оглядове вивчення історичної теми у творчості Кобзаря ("Іван Підкова", "Тарасова Ніч", "Гайдамаки")

Домашнє завдання:

Проаналізувати ідейно-художній зміст поезій.


Завдання на 15.03.2022 року (Вівторок)

1.Інформатика

Опрацювати # 9.1 виконати завдання в зошиті Урок44

Надіслати на меседжер.



2. Російська мова.

Виконати впр. 412, 414 - письмово. Фото надіслати на Вайбер 0663380060. Вправи на повторення. Будьте уважні!

2. Мистецтво. Тема: Українське кіно. Творчість О. Довженка. Українське поетичне кіно.

Завдання: 1. Опрацювати матеріал підручника с. 148-159.

2. Переглянути презентацію - https://vseosvita.ua/library/prezentacia-do-uroku-mistectva-9-klas-ukrainske-poeticne-kino-167692.html

3.Українська мова. Тема. Безсполучникове складне речення, розділові знаки в ньому. Тренувальні вправи. Повтор.п.37-39. Викон. впр.362

4. Географія тема : Легка промисловість , опрацювати # 32


5. Правознавство тема Кримінальний злочин Опрацювати # 22-23


7. Біологія

Параграф 32 - опрацювати, питання на ст.129 (№1-6) - письмово

Завдання на 16.03.2022 року (Середа)

1.Зарубіжна література Тема. Образ Башмачкіна та засоби його створення. Образ столиці ( як чужого й ворожого для людини простору). Трактування фіналу, значення елементів фантастики в реалістичному творі . Тема "маленької людини". Завдання : охарактеризувати Башмачкіна ( письмово) і надіслати на вайбер

2. Алгебра

Опрацювати # 16 виконати №690, 692, 694, 696, 699.

Надіслати на меседжер.

3 урок Фізика

Тема. Інерціальні системи відліку. Перший закон Ньютона

Опрацювати § 30

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=7pCUldfi_3o

https://www.youtube.com/watch?v=CfPzOxtiFFk

https://www.youtube.com/watch?v=VAhVZmS5DuU

https://www.youtube.com/watch?v=sRELPfeRdNI

Виконати завдання вправи 30, згідно обраного рівня,

сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

4.Українська мова. Контрольна робота на с. 181."Готуємось до ЗНО".

5. Геометрія

Опрацювати # 14 виконати №611, 613, 615, 616, 628.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Переглянути відео "Умовні речення 1-го типу (Conditional I)", записати у граматичний довідник і вивчити.

7. Трудове навчання Тема: Вибір конструкційних матеріалів, необхідних для виготовлення одягу для тематичного свята. Завдання: 1.Повторити вивчений матеріал про конструкційні матеріали. 2. Дібрати конструкційні матеріали для виготовлення одягу для тематичного свята( наприклад- День гумору, Свято весни тощо), придумати аксесуари.



Завдання на 17.03.2022 року (Четвер)

  1. Хімія

Параграф 35 опрацювати, питання на ст.186 (№1-5 письмово)

2. Історія України Тема : КОНТРОЛЬНА РОБОТА

3 Всесвітня ісорія Тема Австро-Угорщина. Опрацювати параграф 23


4. Геометрія

Опрацювати # 15 виконати № 719, 721, 726, 728,730.

Надіслати на меседжер.

5.Інформатика

Опрацювати # 9.1 виконати завдання в зошиті Урок45

Надіслати на меседжер.

6.Українська література

Т.Шевченко. Вісь неперервності історичного часу ("До Основ‘яненка")

Прочитати послання "До Основ‘яненка", записати в зошиті поняття "послання".

Домашнє завдання. Визначити у чому полягає основна думка й ідея твору, кому адресовано твір?

7.Фізкультура. Тема: Баскетбол

Вправи для відпрацювання техніки передачі м’яча у баскетболі

Переглянути відео

https://youtu.be/FOM4vjVc4v0

Завдання на 18.03.2022 року (П'ятниця)

1 урок Основи здоров'я

Тема "Роль життєвих цінностей у формуванні характеру" &20,

опрацювати та дати письмову відповідь у зошиті " Коли починають формуватися життєві цінності?"


2. Англійська мова

с.163 - записати слова у словник і вивчити; впр.4 (с.162) - письмово.

3 Хімія

Параграф 36 опрацювати, питання на ст.191 (№1-6 письмово)

4. Українська мова. Тема. складні речення з різними видами зв*язку. Опрац. п.40, впр.371.

5. Біологія

Параграф 33 - опрацювати, питання на ст.132 (№1-6) - письмово


6 урок Фізика

Тема. Другий закон Ньютона

Опрацювати § 31

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=Rt04DsuYxfI

https://www.youtube.com/watch?v=HLakkd85aMY

Виконати завдання вправи 31, згідно обраного рівня,

сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

7.Фізкультура. Тема: Баскетбол

Вправи для відпрацювання техніки кидка м'яча у баскетбол

Переглянути відео

https://youtu.be/srMIk_moYuI

Завдання на 21.03.2022 року (Понеділок)

1.Українська мова. Тема. Складне речення з сурядним і підрядним зв*язком, розділові знаки у ньому. Опрацювати п.40. впр.373. Переглянути відеоурок

2.Зарубіжна література Тема Контрольна робота ( твір) Завдання: написати твір на одну із обраних тем і прислати роботу на вайбер: 1 Гобсек казково багатий і водночас безмірно бідний. 2. "Його вважали великим, а він був маленьким" ( Образ Хлестакова в комедії М. Гоголя " Ревізор") . 3.Мої роздуми над повістю М. Гоголя "Шинель"

3. Фізика

Тема. Другий закон Ньютона

Повторити §§ 30,31

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=cbm6Whd_fNA

https://www.youtube.com/watch?v=bY6bUK6tWFs

Виконати завдання:

1. Яку масу має човен, якщо під дією сили 100Н він отримує прискорення 0,5 м/с²?

2. Маса футбольного м'яча становить 0,7 кг. Під час удару, який тривав 0,03 с, м'яч набув швидкості 15 м/с. Визначте силу удару.

3. Під дією сили 2500 Н швидкість автомашини масою 5000 кг зросла з 15 м/с до 20 м/с. Визначити шлях і час розгону.

4. Алгебра

Опрацювати # 17 виконати № 729, 733

Надіслати на меседжер.

5. Історія України Суспільно-політичне життя 60-80 рр Опрацювати параграф 29


6.Українська література

Т.Шевченко. Національна проблематика періоду "Трьох літ". Поема (комедія) "Сон" і тогочасна суспільно-політична діяльність. Композиційний прийом "сну", його роль для розширення можливостей поетичного зображення.

Виразне читання поеми "Сон".

Домашнє завдання. Визначити фрагмент напам'ять з поеми "Сон" (навибір).

7.Фізична культура. Тема: Баскетбол

Зупинка стрибком після ведення м'яча

https://youtu.be/6lNOuzOjnJk


Завдання на 22.03.2022 року (Вівторок)

1.Інформатика

Опрацювати # 9.2 виконати завдання в зошиті Урок 46

Надіслати на меседжер.


2. Російська мова.

Розділові знаки в складносурядних реченнях (повторення).

  1. Виконайте письмово впр. 433 (А чи Б) - на Ваш вибір, охайно запишіть в зошит, фото надішліть на Вайбер 0663380060. Дякую.

  2. Пригадуємо складнопідрядні речення . Пограйте в гру за посиланням

3.Українська мова. Тема. Складне речення з сурядним і підрядним зв*язком, розділові знаки у ньому. Тренувальні вправи. Опрац. п.40, впр.372

5 Мистецтво. Тема. Українське кіно. Завдання: Опрацювати матеріал підручника с.148-159 Переглянути фрагменти із фільмів "Поводир"," За двома зайцями"," Мелодія для шарманки", " Зайчик", " Плем'я"

5. Географія Тема : Харчова промисловість опрацювати параграф 34


6. Правознавство Органи державної влади в Україні опрацювати параграф 13-14

7. Біологія

Параграф 34 - опрацювати, питання на ст.135 (№1-5) - письмово

Завдання на 23.03.2022 року (Середа)

1.Зарубіжна література Тема." Стара" і "нова драма". Зміни в драматургії кінця ХІХ - початку ХХст. Онлайн- урок. Запрошую приєднатися за посиланням в Google meet

2. Алгебра

Опрацювати # 17 виконати № 747, 745

Надіслати на меседжер.

4..Українська мова. Тема. Складне речення з сполучниковим і безсполучниковим зв*язком, розділові знаки у ньому. Опрацювати п.41. впр.378. Переглянути відеоурок


3. Фізика

Тема. Закони Ньютона. Третій закон Ньютона

Опрацювати параграф 32 (запамятати правила і формули)

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=5tQLwTcfJUs

https://www.youtube.com/watch?v=ulbjxTf3org

https://www.youtube.com/watch?v=UOQFKe89yi8

Виконати вправу 32 згідно обраного рівня


5. Геометрія

Опрацювати # 16 виконати № 761, 763, 771

Надіслати на меседжер.


6. Англійська мова

с. 166-167 читати "Do you know"; впр.2 (с.168) - письмово.

7. Трудове навчання Тема.Послідовність і правила побудови кресленика обраного виробу для власних потреб.Моделювання Поняття про комп'ютерне конструювання виробів.Завдання: Переглянути відео.https://www.youtube.com/watch?v=sLXtCTKUGow

Завдання на 24.03.2022 року (Четвер)





1. Хімія

Параграф 37 опрацювати, питання на ст.195-196 (№1-5 письмово)

2. Історія України онлайн урок (Урок-консультація ) о 10:10


3. Всесвітня історія Російська імперія Опрацювати параграф 22

5. Геометрія

Опрацювати # 17 виконати № 799,801, 7811

Надіслати на меседжер.


5.Інформатика

Опрацювати # 9.2 виконати завдання в зошиті Урок 47

Надіслати на меседжер.

6.Українська література

Т.Шевченко "Сон". Протистояння імперсього режиму і вільнодумної національно свідомої особистості. Сатеричний характер поеми.

Виразне читання поеми "Сон", виписати в зошити поняття "гротеск", "контраст", "умовність".

Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника сторінка 203-208.

7. Фізкультура Тема: Баскетбол

Подвійний крок

Переглянути відео

https://youtu.be/ewK7VysEMOU

Завдання на 25.03.2022 року (П'ятниця)

1 урок Основи здоров'я Тема "Моральний розвиток особистості "

&21, Опрацювати, викон. в зошиті практичну роботу 8 (ст.111 , 1 - 5 завдання)



2. Англійська мова

с. 170 - переписати слова у словник і вивчити; впр. 7 (с.172), 8 (с.173) - письмово.

3. Хімія

Параграф 38 опрацювати, питання на ст.200 (№1-6 письмово)

4.Українська мова. Тема. РМ. Доповідь на суспільну тему в публіцистичному стилі на основі 2-3 джерел. Опрацювати с. 219, впр. 436 (усно)

5. Біологія

Параграф 35 - опрацювати, переглянути відеоурок

6. Фізика.

Тема. Закони Ньютона. Третій закон Ньютона

Повторити параграф 32

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=65cmFJgfO8k

https://www.youtube.com/watch?v=6dzmkQ24DLk

Виконати завдання:

  1. Дві групи учнів перетягують канат і діють в різні сторони із силами, рівнодійні яких по 340 Н. Чи витримає канат, якщо його міцність на розрив становить 350 Н?

  2. Трактор тягне агрегат з трьох сівалок. За третім законом Ньютона сила, з якою трактор діє на агрегат, дорівнює силі, з якою агрегат діє на трактор. Чому ж сівалки рухаються за трактором, а не навпаки?

  3. Двоє учнів тягнуть динамометр у протилежні сторони. Яким буде показ динамометра, якщо перший учень може прикласти силу 200 Н, а другий - 150 Н?

7.Фізична культура. Тема: Баскетбол

Техніка штрафного кидка

https://youtu.be/gTuFiWs2yz8

Зверніть увагу на зміни в розкладі!!!

Завдання на 28.03.2022 року (Понеділок)


1.Українська мова. Тема. Складне речення з сполучниковим і безсполучниковим зв*язком, розділові знаки в ньому. Тренувальні вправи. Повторити п. 40-44, впр.404



2. Зарубіжна література

Тема: Генрік Ібсен "Ляльковий дім". "Ляльковий дім" як соціально-психологічна драма.

Завдання: 1. Опрацюати матеріал підручника с. 237 - 240. Виписати терміни.

2. Прочитати уривки з твору "Ляльковий дім" с. 241 - 250 .


3. Фізика

Тема. Закони Ньютона

Повторити параграфи 28-32, запвмятати формули, правила, визначення, закони

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=vx4FJ1YdM7I

https://www.youtube.com/watch?v=46F-OX-apAU

Виконати завдання згідно обраного рівня , сфотографувати та надіслати на вайбер 0669355185

  1. (1 бал) Якщо дія на тіло інших тіл скомпенсована, то швидкість тіла....

а) дорівнює нулю; б) зростає; в) зменшується; г) не змінюється

  1. (1 бал) До тіла прикладені сили 3 Н, 8 Н, 7 Н, напрямлені вздовж однієї прямої. Їх рівнодійна не може дорівнювати:

а) 4 Н; б) 2 Н; в) 12 Н; г) 13 Н.

  1. (1 бал) Яка сила надає тілу масою 0,2 кг прискорення 1,2 м/с² ?

а) 240 Н; б) 24 Н; в) 0,24 Н; г) 2,4 Н.

  1. (2 бала) Швидкість автомобіля масою 1500кг за час 10 с зросла від 15 м/с до 20 м/с. Визначити силу, що надала автомобілю даного прискорення.

а) 250 Н; б) 500 Н; в) 750 Н; г) 1000 н.

  1. (2 бала) Сила 20 Н діє на тіло так, що рівняння його руху має вигляд х = 4t + 0,4t². Яка маса тіла?

а) 2,5 кг; б) 50 кг; в) 16 кг; г) 25 кг

  1. (2 бала) Тіло масо. 100 г рухається під дією двох взаємно перпендикулярних сил значеннями 6 Н та 8 Н. Із яким прискоренням рухається це тіло?

а) 100 м/с²; б) 600м/с²; в) 800м/с²; г) 48м/с².

  1. (3 бала, записати повний розвязок задачі) Яку силу треба прикласти до тіла масою 500 г, що знаходиться в спокої, щоб за 5 с воно набуло швидкості 2 м/с? Який шлях пройде тіло за цей час?

4.Фізична культура. Тема: Баскетбол

Модуль "спортивні ігри БАСКЕТБОЛ"

https://youtu.be/hphsz8Vhtu8

5. Історія України Культурне життя поляків євреїв та німців в 19 ст. на території України

Заповніть гугл презентацію , 1 слайд . Умови в самій презентації.


6.Українська література

Т.Шевченко "Кавказ". Пристрасний відгук на тогочасну загарбницьку імперську політику. Продовження теми національно-визвольної боротьби.

Виразно читати та коментувати фрагменти поеми.

Домашнє завдання. Прочитати поему до кінця.

7. Алгебра

Опрацювати # 18 виконати № 765, 769

Опрацювати # 19 виконати № 801, 803

Надіслати на меседжер.

Завдання на 29.03.2022 року (Вівторок)


Шановний 9 клас у вівторок о 12: 00 чекаю вас на онлайн -класну годину


1.Інформатика

Опрацювати # 9.3 виконати завдання в зошиті Урок 48

Надіслати на меседжер.


2. Російська мова.

Тема: "Повторение изученного о сложносочиненных и сложноподчиненных предложениях"

Подготовиться к контрольной работе, выполнив письменно упражнение 421 (А и Б). Фото пришлите на Вайбер 0663380060. Спасибо!

Также , повторяя изученное, выполните интересное задание:

3. Українська мова. Тема. Використання складних речень з різними видами зв*язку в мовленні. Синоніміка складних синтаксичних конструкцій з простими. Повторити п.43, впр.впр. 398.

4. Географія Народні промисли .

Попрацюйте з мережею інтернет та знайдіть інформацію про народні промисли України. По завершеню вивчення теми заповніть свій слайд в онлайн презентації. Умови в самій презентації . Успіху у виконанні завдань !!!

5.Мистецтво .Тема.Телебачення: погляд у світ. Завдання: Переглянути відео

7.Біологія

Параграф 36 - опрацювати, ст.144 питання №1-7 письмово

Завдання на 30.03.2022 року (Середа)

1.Зарубіжна література.Тема.Генрік Ібсен "Ляльковий дім". Особливості драматичного конфлікту та розвиток сценічної дії ( зовнішньої і внутрішньої). Композиція п'єси. Завдання : прослухати аудіокнигу

2. Алгебра

Опрацювати # 20 виконати № 812, 823

Надіслати на меседжер.


3 урок Фізика

Тема. Контрольна робота №1 з теми "Рух і взаємодія. Закони збереження"

Повторити параграфи 28 - 32

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=lAfF9f_08gE

https://www.youtube.com/watch?v=MEg3GU_z0JA

Виконати завдання згідно обраного рівня, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

  1. (1 бал) Інерціальною називають систему відліку:

а) абсолютно нерухому; б) повязану з поверхнею Землі; в) яка рухається рівномірно прямолінійно відносно іншої системи відліку або знаходиться в стані спокою.

  1. (1 бал) До тіла прикладені сили 20 Н і 18 Н, напрямлені протилежно. Чому дорівнює рівнодійна цих сил?

а) 20 Н; б) 18 Н; в) 38 Н; г) 2 Н.

  1. (1 бал) Якого прискорення набуде тіло масою 0,5 кг під дією сили 80Н?

а) 40м/с²; б) 160м/с²; в) 16м/с²; г) 400м/с².

  1. (2 бала) Яку силу треба прикласти до шайби масою 500 г, що знаходиться в спокої, щоб за 5 с вона набула швидкості 2 м/с?

а) 0,2 Н; б) 2 Н; в) 20 Н; г) 0,02 Н

  1. (2 бала) Визначити силу, під дією якої тіло масою 3 кг рухається прямолінійно так, що рівняння руху має вигляд

х = 20 + 10t + t²

а) 6 Н; б) 3 Н; в) 1,5 Н г) 7,5 Н

  1. (2 бала) На тіло масою 5 кг діють дві взаємно перпендикулярні сили 12 Н і 9 Н. Визначте прискорення руху тіла

а) 3м/с²; б) 15м/с²; в) 60м/с²; г) 45м/с²

  1. (3 бали, розвязати задачу з поясненням) Визначити масу і переміщення мотоцикла, якого тягнуть на буксирі за 10 с руху, якщо сила 100 Н надає йому прискорення 0,2м/с², а початкова швидкість дорівнює нулю.

4. Українська мова. Тема. РМ. Контрольний письмовий твір на суспільну тему в публіцистичному стилі (підготовча робота). Опрацювати с.189-190, зверніть увагу на пам*ятку (с.190).впр.384, 385 (усно).

5. Геометрія

Опрацювати # 15-17 виконати ст. 162 №1-12 (розписати)

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Впр. 1 (с.175 - 176) - читати і перекладати, слова записати у словник і вивчити.

7. Трудове навчання. Тема Технологічна послідовність виготовлення виробу. Завдання переглянути презентацію

Завдання на 31.03.2022 року (Четвер)


1. Хімія

Параграф 39 опрацювати, питання на ст.206 (№1-6 письмово)

4. Геометрія

Опрацювати # 18 виконати № 887, 889

Надіслати на меседжер.

5. Фізична культура. Тема: Баскетбол

Основні ігрові прийоми

https://youtu.be/GDPgB_62r34

6.Українська література

Т.Шевченко "Кавказ". Узагальнена ідея поеми - неприйняття насильства, поневолення людей, осуд загарбницьких воїн.

Опрацювати матеріал підручника, сторінка 214-216.

Домашнє завдання. сторінка 217 підручника, завдання №5.

7.Інформатика

Опрацювати # 9.4 виконати завдання в зошиті Урок 49

Надіслати на меседжер.

Завдання на 01.04.2022 року (П*ятниця)


  1. Основи здоровя'я тема Дослідження ринку праці за матеріалами ЗМІ (описати власний дрсвід )

2. Англійська мова

Зробити проєкт "Nature and the Environment" (до наступної п'ятниці) та надіслати на електронну адресу ptm_86@ukr.net .

3. Хімія

Параграф 40 опрацювати, переглянути відеопрезентацію

4.Українська мова. Тема.РМ. Контрольний письмовий твір на суспільну тему в публіцистичному стилі (виконання роботи). Опрацювати с.189-190, зверніть увагу на пам*ятку (с.190).впр.386 (1 тема на вибір).

5. Біологія

Параграф 37 - опрацювати, виконати контрольну роботу (тести) на ст.149-150 питання №26 письмово, і відправляти на Вайбер +380501677912

6 урок Фізика

Тема. Закон всесвітнього тяжіння

Опрацювати параграф 33 (запамятати формули, визначення, правила, закони)

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=zuziKHj3ydY

https://www.youtube.com/watch?v=PQf7zz9MoUU

Виконати завдання вправи 33 (завдання 1, 2, 3, 4)

7.Фізична культура Тема: Баскетбол

ТЕСТОВЕ ЗАВДАННЯ "БАСКЕТБОЛ" (ЗАКРІПЛЕННЯ МОДУЛЯ). ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ.

https://youtu.be/L7yazSCYfCM


Завдання на 04.04.2022 року (Понеділок)

1.Українська мова. Тема. Період, основні його ознаки, структурні типи.. Особливості інтонації та розділові знаки між частинами періоду. Опрацювати п.45, впр.409 (усно),412 (письмово)

2. Зарубіжна література.Тема."Ляльковий дім " Образна система. Підтекст.Символіка. Відкритість фіналу. Запрошую до проведення онлайн уроку о 09.25 за посиланням

3. Фізика.

Тема. Прискорення вільного падіння

Повторити матеріал параграфа 33

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=_Izvd59ZFqw

https://www.youtube.com/watch?v=zuziKHj3ydY

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

  1. Закон всесвітнього тяжіння сформулював:

а) Ньютон; б) Архімед; в) Піфагор; г) Галілей

  1. Знайти масу тіла, на яке діє сила тяжіння 1 Н

а) 1 кг; б) 100 г; в) 10 кг; г) 1 г

  1. Сила всесвітнього тяжіння прямо пропорційна:

а) масі одного з тіл; б) масі обох тіл; в) відстані між тілами; г) квадрату відстані між тілами

  1. Сила всесвітнього тяжіння обернено пропорційна:

а) масі одного з тіл; б) масі обох тіл; в) відстані між тілами; г) квадрату відстані між тілами

  1. Прискорення вільного падіння на Місяці 1,63 м/с2. Яка сила тяжіння діє на тіло на Місяці, якщо на Землі на нього діє сила тяжіння 98 Н?

а) 0,163 Н; б) 1,63 Н; в) 16,3 Н; г) 163 Н

  1. Як зміниться сила всесвітнього тяжіння між двома тілами, якщо: а) масу одного з них збільшити в 2 рази; б) відстань між ними збільшити в 2 рази?

7. Визначити прискорення вільного падіння на висоті, яка дорівнює трьом радіусам Землі.


4. Фізична культура. Тема: Волейбол

Правила гри у волейбол.Модуль волейбол.

https://youtu.be/zozC0dvnFOM


6.Українська література

Т.Шевченко "І мертвим, і живим, і ненародженим...". Продовження теми "землячків у посланні". Засудження комплексу меншовартості.

Прочитати поему, сторінка 218-224. Ознайомитись з теоретичним матеріалом, сторінка 224-227.

Домашнє завдання. Вивчити уривок напам'ять (на вибір).

7. Алгебра

Опрацювати # 15-20 виконати № 1-12 мати розгорнуті розв'язки.

Надіслати на меседжер.


Завдання на 05.04.2022року (Вівторок)

1. Інформатика

Опрацювати # 9.5 виконати завдання в зошиті Урок 50

Надіслати на меседжер.

2. Російська мова.

Тема: Аудирование. Восприятие на слух особенностей интонации, понимание содержания прослушанных сложносочиненных и сложноподчиненных предложений.

Выполните задания по тексту из упр. 423:

  • внимательно прочитайте текст из данного упражнения.

  • составьте простой план к данному тексту (в рабочей тетрадке)

  • с целью подготовки к контрольной работе выпишите из даного текста по одному сложносочиненному и сложноподчиненному предложению ( в рабочей тетрадке)

Фото выполненных заданий пришлите на Вайбер 0663380060. Спасибо!

3.Українська мова. Тема. Складне синтаксичне ціле (ССЦ), його основні ознаки. Опрацювати п.46,47, впр.428

4. Географія Контрольна робота (Перед проходженням контрольної роботи повторіть теми ,що вивчили. Контрольна обмежена в часі та має 36 запитань)

5. Мистецтво.

Тема: Телебачення - погляд у світ.


6 Правознавство підготувати повідомлення юридичні професії одну на вибір.

7. Біологія

Параграф 38 - опрацювати, проаналізувати всі малюнки до параграфу (усно), виписати і вивчити термін "еволюція"

Завдання на 06.04.2022 року (Середа)

Шановний 9 клас у середу об 11: 00 чекаю вас на онлайн -класну годину


1.Зарубіжна література.Тема.Бернард Шоу . Особливості світогляду Б. Шоу."Пігмаліон" Специфіка втілнння античного міфу в п'єсі ''Пігмаліон".Завдання: Опрацювати матеріал підручника с.253-259

2. Алгебра

Опрацювати # 21 виконати № 896, 898, 900.

Надіслати на меседжер.

3. Фізика

Тема. Рух тіла під дією сили тяжіння

Опрацювати параграф 34 ( запамятати формули, розібрати задачі, розвязані в параграфі)

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=GPzzlxcbyts

https://www.youtube.com/watch?v=kkErsJ_9T-k

Виконати завдання 1-5 вправи 34, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185


5. Геометрія

Опрацювати # 19 виконати № 907, 909, 911.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Впр. 2 с (с. 182) - записати слова у словник і вивчити; впр. 3 (с.184-185) - читати, виділені слова записати у словник ; впр. 4 (с.185) - письмово.

7. Трудове навчання.Тема.Процес виготовлення обраного об'єкта проєктування.Завдання: Повторити основні етапи проєктування, переглянути презентацію.


Завдання на 07.04.2022 року (Четвер)

1. Хімія

Виконати практичну роботу №5 на ст.212 за допомогою відеоматеріалів

2 історія України онлайн урок о 10:00

3 Всесвітня історія тема Османська імперія

Опрацювати відповідний параграф підручника

4. Геометрія

Опрацювати # 19 виконати № 912, 914, 916.

Надіслати на меседжер.


5. Фізична культура. Тема: Волейбол

Нижня пряма подача

https://youtu.be/ROmmexFehDQ

6.Українська література

Т.Шевченко "І мертвим, і живим, і ненародженим...". Критичний перегляд національної історії задля перспективи її кращого майбутнього.

Ознайомитись з теоретичним матеріалом, сторінка 224-227.

Домашнє завдання. Дайте відповіді на запитання №9, 10 сторінка 228.

7. Інформатика

Опрацювати # 9.5 виконати завдання в зошиті Урок 51

Надіслати на меседжер.

Завдання на 08.04.2022 року (П*ятниця)

1 основи здоров'я

Тема "Екскурсія до центру зайнятості населення "

Переглянути відео в ютубі "Міський центр зайнятості в Кропивницькому "

2. Англійська мова

Впр. 6 (с.186) - письмово, впр. 7 (с. 186 - 187) - читати і перекладати.

3. Хімія

Праграф 41 - опрацювати, переглянути відеопрезентацію, при наявності натхнення виконайте завдання із рубрики "Творча майстерня" на ст.215

5. Біологія

Параграф 39 - опрацювати, питання №1-5 на ст.160 - письмово

6. Фізика

Тема. Рух тіла під дією сили тяжіння

Опрацювати параграф 34 ( запамятати формули, розібрати задачі, розвязані в параграфі)

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=GtnfzNLN89s

https://www.youtube.com/watch?v=h_aFqzMPf54

https://www.youtube.com/watch?v=WGez1KmTk8E

Виконати завдання 6-9 вправи 34, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

7. Фізична культура. Тема: Волейбол

Верхня подача мяча

https://youtu.be/iKMSeijnnEQ

4.Українська мова. Тема. ССЦ і абзац. Види і засоби міжфразного зв*язку. Опрацювати п.48, впр.432.

Завдання на 11.04.2022 року (Понеділок)

2.Зарубіжна література.Тема."Пігмаліон".Динаміка образу Елайзи Дулітл.Завдання:1 Опрацювати матеріал підручника с.257-258.,2.Прочитати уривки із твору "Пігмаліон"

1.Українська мова. Тема.Види і засоби міжфразового зв*язку. Опрацювати п.49, впр.446.

3. Фізика

Тема. Рух тіла під дією кількох сил.(у вертикальному та горизонтальному напрямках, по похилій площині)

Опрацювати параграф 35, запамятати алгоритм розвязування задач з динаміки, розглянути хід розвязку задач з параграфа)

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=_jPcuQx5dEs

https://www.youtube.com/watch?v=u4GfeSaE-qA

Виконати завдання 1, 2 вправи 35, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

4. Фізична культура. Тема: Волейбол

Прийом мяча знизу

https://youtu.be/ycQvFDqzkaI

5. історія України

Російська революція 1905-1907 рр

Опрацювати параграф

6.Українська література (Онлайн урок)

Т.Шевченко. Вічна тема матері і сина, еволюція жіночого образу у творах Т.Шевченка. Романтичний тип втілення теми жіночої долі. Поема "Катерина".


7. Алгебра

Опрацювати # 21 виконати № 912, 914, 916.

Надіслати на меседжер.

Завдання на 12.04.2022року (Вівторок)

1. Інформатика

Опрацювати # 9.6 виконати завдання в зошиті Урок 52

Надіслати на меседжер.



3Українська мова. Тема. Актуальне членування речень у висловлюванні:відоме інове. Опрацювати п.50, впр.450

2. Російська мова.

Контрольная работа "Текст. Синтаксис. Пунктуация. Сложносочиненное и сложноподчиненное предложения" (тестирование).

Виконайте тестову контрольну роботу в Google формі за поданим нижче посиланням. Дякую!

4. Географія тема транспортна система Світу (До ознайомлення )

5.Мистецтво.Тема.Телебачення: погляд у світ.Завдання: переглянути відео

6 правознавство Вирішуємо задачі з Конституційного права Користуємось підручником та інтерненет ресурсами.


7. Біологія

Параграф 40 - опрацювати, скласти короткий конспект

Завдання на 13.04.2022 року (Середа)


1 Урок зарубіжна література.

Тема: Б. Шоу "Пігмаліон".

Прочитати уривки з твору с. 259 - 267


2. Алгебра

Опрацювати # 22 виконати № 933, 935, 937.

Надіслати на меседжер.


3. Фізика

Тема. Рух тіла під дією кількох сил.(у вертикальному та горизонтальному напрямках, по похилій площині)

Повторити параграф 35, запамятати алгоритм розвязування задач з динаміки, розглянути хід розвязку задач з параграфа)

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=_jPcuQx5dEs

https://www.youtube.com/watch?v=u4GfeSaE-qA

Виконати завдання 3, 4 вправи 35, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

4.Українська мова. Тема. Контроль аудіювання

Із попелюшок – у королеви

Життя легендарної французької модельєрки Коко Шанель можна описати корот­ко: «Із попелюшок – у королеви». Дівчинка з сиротинця стала головною зіркою паризько­го світу моди. Її біографія – це вже готовий сценарій до фільму. Тому дивно, що кінема­тограф до останнього часу лише раз звертав­ся до такої «золотої жили» – у 1981 році на екрани вийшла американо-франко-британська кінопродукція «Самотність Шанель». Стрічка не мала особливого успіху, що, ймо­вірно, відбило бажання в інших звертатися до цієї теми. Невідомо, у якому порядку роз­ташувалися планети на небі, але нині, після майже 40 років кінозабуття, у роботі перебу­вають відразу три художні біографічні філь­ми про життя Коко. Перший – під простою назвою «Коко Шанель» – виготовлено для американського телебачення. Робоча версія другого – «Коко Шанель та Ігор Стравінський», виробництва Франції, – демонстру­валася на церемонії закриття Каннського кінофестивалю. А вже зараз на екранах Єв­ропи – найцікавіша кіноверсія біографії – «Коко до Шанель».

Габріель Бонер Шанель, як звучать її по­вне ім'я та прізвище, народилася 19 серпня 1883 року в містечку Сомюр. Хоча за жит­тя вона стверджувала, що з'явилася на світ... 1893 року в Оверньє. Жінкам властиво ви­давати себе молодшими, а у випадку Габрі­ель накладався ще один чинник – молоді роки жінки припали на період після Першої світової війни, яка відчутно викосила чоло­вічу половину Франції. Нові документи за­мість утрачених можна було виправити.

У шестирічному віці Габріель утратила матір, а батько невдовзі покинув майбутню зірку та її чотирьох братів і сестер. Діти були змушені перебиватися в родичів та по дитя­чих притулках. Габріель шість років провела в сиротинці.

18-річною дівчина влаштувалася пра­цювати продавцем у магазині одягу, а у вільний час співала в кабаре. Оскільки її улюбленими піснями були композиції під назвами Kо Ko Rі Kо та Qui qu'a Coco, то до дівчини й пристало прізвисько Коко.

Шанель так і не досягла успіху як співач­ка, але мала незаперечний успіх у чоловіків. З одним із них, офіцером Етьєном Бальзаном, вона втекла до Парижа. Там невдовзі змінила його на заможнішого шанувальника – Артура Кейпела, капітана британської ар­мії, промисловця та відомого гравця в поло. Кейпел на прізвисько Хлопчисько профінансував відкриття першого модного магазину Шанель, тобто зв’язок із ним був визначаль­ним у біографії Коко. Елегантний британець віддавав перевагу блейзерам і тим самим надихав модельєрку на впровадження більш чоловічих, «квадратних» елементів у жіно­чий костюм. Кейпел загинув в автомобіль­ній аварії 1919 року.

Коко Шанель знаменита тим, що здій­снила революцію в царині жіночої моди – саме вона позбавила жінок корсетів та інших обов’язкових «знарядь тортур». Прогресивна француженка пропагувала жіночі костюми простих і водночас елегантних фасонів. Від­так у 1926 році Шанель винайшла славетну «маленьку чорну сукню».

Після Другої світової війни, коли Єв­ропа та світ почали відроджуватися і зно­ву з’явився інтерес до моди, Коко в бук­вальному сенсі перевдягнула жінок із шинелей у «шанелі». Модельєрка запровади­ла в моду короткі спіднички-дзвони, форма яких утримувалася дротиками, подарувала жінкам легкі плащі та костюми з приталеного жакета й спідниці, яка облягала до колін, що стали вершиною елегантності. Її стиль – це також короткі спіднички без зайвих оздоб, гольфи та жіночі брюки, довгі низки перлів, пластикова біжутерія – усього й не перелічити.

Винаходом Шанель є й коротка жіноча зачіска «під пажа». Ну і хіба можна забути легендарні, створені ще 1922 року, популярні в усі часи парфуми «Шанель № 5»...

Десять фактів із життя Коко Шанель:

1. Мала роман із представником царської родини князем Дмитром Романовим, який подарував їй «перли Романових». У 1924 – 1928 роках Коко разом із Пабло Пікассо була костюмером у виставах відомого балет­мейстера Сергія Дягілєва.

2. У роки Першої світової війни деякий час працювала медсестрою у фронтовому шпиталі.

3. На межі 1920-1930-х років у Домі моди Шанель, у Парижі на рю Камбон, у Коко в парфумерній лабораторії, на тек­стильній фабриці та в майстерні художньої біжутерії працювало 3,5 тисячі осіб.

4. У роки Другої світової війни Коко мала роман із нацистським офіцером, тому після звільнення Парижа припинила актив­ну діяльність у світі моди і переселилася до Швейцарії, звідки повернулася лише в 1954 році.

5. Попри великі статки, Шанель ніколи не мала власного дому. Її паризьким по­мешканням із середини 30-х років і до самої смерті були апартаменти в готелі «Рітц» на рю Камбон навпроти фірми «Коко Шанель».

6. У 1920-х роках Коко запровадила моду на засмагу, повернувшись із відпочинку на яхті із золотаво-бронзовою шкірою. Доти взірцевою була порцеляново-біла шкіра – уважалося, що лише представники нижчих класів можуть мати засмагу, оскільки пра­цюють на сонці.

7. Попри численні романи, Шанель зали­шилася незаміжньою і не мала дітей.

8. Померла 10 січня 1971 року в Парижі у віці 87 років, але за заповітом похована у швейцарському місті Лозанна.

9. Після смерті Коко Шанель у її шафі знайшли лише три сукні.

10. У 1969 році на Бродвеї поставили мюзикл «Коко» зі знаменитою Кетрін Хепберн у головній ролі. 86-річна на той час Шанель заявила, що Хепберн у свої 62 над­то стара, щоб виконувати її роль (О. Боровський, 765 сл.).

Виконання тестових завдань.

1. Істинними є всі твердження, ОКРІМ

А Шанель ніколи не мала власного дому

Б у шестирічному віці Габріель втрати­ла матір

В Габріель шість років провела в сиро­тинці

Г у роки Першої світової війни працю­вала офіціанткою

2. Молоді роки Габріель Шанель при­пали на період

А до Першої світової війни

Б після Першої світової війни

В французької революції

Г після Другої світової війни

3. У Шанель було

А двоє братів і сестер

Б троє братів і сестер

В четверо братів і сестер

Г п'ятеро братів і сестер

4. У тексті зазначено, що Габріель Шанель НЕ досягла успіху як

А модельєр

Б співачка

В танцівниця

Г художниця

5.НЕ є винаходом Шанель

А коротка жіноча зачіска «під пажа»

Б короткі спіднички-дзвони

В пластикова біжутерія

Г жіночі корсети

6. Шанель створила популярні в усі часи парфуми «Шанель № 5» у

А 1922 році

Б 1932 році

В 1942 році

Г 1952 році

7. Прізвисько Коко пристало до Ша­нель від назви

А кабаре, де співала майбутня модельєрка

Б міста, де народилася Габріель

В улюбленої пісні жінки

Г жіночої зачіски, що носила Габріель

8. Відкриття першого модного мага­зину Шанель профінансував

А Етьєн Бальзан

Б Артур Кейпел

В Пабло Пікассо

Г Сергій Дягілєв

9. Автор тексту НЕ вживає до Габріе­ль Шанель образний вислів

А легендарна французька модельєрка

Б головна зірка паризького світу моди

В знаменита королева парфумів

Г прогресивна француженка

10. Виділений фразеологізм у реченні Тому дивно, що кінематограф до остан­нього часу лише раз звертався до такої «золотої жили» вжито в значенні

А об'єкт постійних розмов, думок

Б щось, що визначає напрям у житті

В духовні цінності й інтереси

Г щось дуже цінне, найкраще

11. Виділене слово в реченні Еле­гантний британець віддавав перевагу блейзерам можна замінити синонімом

А витончений

Б шикарний

В фешенебельний

Г вишуканий

12. У реченні Коко в буквальному сенсі перевдягнула жінок із шинелей у «шанелі» як засіб увиразнення мовлен­ня вжито

А пароніми

Б омоніми

В синоніми

Г антоніми


5. Геометрія

Опрацювати # 19 виконати № 917, 919, 921.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Впр. 3 (а, б) (с. 189) - записати слова у словник і вивчити; впр.5 (а) (с.191) - письмово.



7. Трудове навчання.

Тема: Процес виготовлення обраного об"єкта проектування.

Завдання: Повторити етапи роботи над проєктом.


Завдання на 14.04.2022 року (Четвер)

1. Хімія

ст.216-217 - Завдання-оповідання до теми "Початкові поняття про органічні сполуки" табличку письмово і відправити на вайбер +380501677912

2 Географія Транспорт України

3 Всесвітня історія Контрольна робота модернізація країн Європи ,Америки та Азії

4. Геометрія

Опрацювати # 20 виконати № 928, 930, 932.

Надіслати на меседжер.

5.Фізична культура. Тема: Волейбол

Прийом мяча зверху

https://youtu.be/sdu4p4S5qYA5.

6.Українська література

Т.Шевченко. Харкатеристика головної героїні поеми "Катерина"

Ознайомитись з матеріалом підручника, сторінка 234-235.

Домашнє завдання. Вміти характеризувати образ головної героїні поеми "Катерина".


7. Інформатика

Опрацювати # 9.7 виконати завдання в зошиті Урок 53

Надіслати на меседжер.

Завдання на 15.04.2022 року (П*ятниця)


1 , основи здоров'я

Тема "Стосунки і рівні спілкування"

&,22 , опрацювати, виписати рівні спілкування( їх 6)

Онлайн урок о 9 годині


2. Англійська мова

Переглянути відео "Articles: "The", записати правила у граматичний довідник та вивчити.

4.Українська мова.Тема. Складне багатокомпонентне речення з різними видами зв*язку. Тренувальнівправи. Підготовка до контрольної роботи. Виконайте завдання "Готуємось до ЗНО", с.204

5. Біологія

Параграф 40 - опрацювати, скласти короткий конспект

6. Фізика

Тема. Рух тіла під дією кількох сил.(у вертикальному та горизонтальному напрямках, по похилій площині)

Повторити параграф 35, запамятати алгоритм розвязування задач з динаміки, розглянути хід розвязку задач з параграфа)

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=_jPcuQx5dEs

https://www.youtube.com/watch?v=u4GfeSaE-qA

Виконати завдання 5 - 7 вправи 35, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

7.Фізична культура. Тема: Волейбол

Передача мяча двома руками зверху

https://youtu.be/wvjG82r3c3A

Завдання на 18.04.2022 року (Понеділок)

  1. Українська мова. Тема. Контрольна робота з теми Складне багатокомпонентне речення з різними видами

сполучникового і безсполучникового зв’язку

І. Завдання 1 – 3 початкового рівня. Вибрати одну правильну відповідь.

1. Яке з поданих речень – складне з різними видами зв'язку?

А Про юність золоту, що одцвіла зорею, лишились старості лиш спогади одні (В. Сосюра).

  1. Б Осінній вітру крок, і хмари над землею, і пада жовтий лист в вечірньому огні (В. Сосюра).

  2. В Коли почую твій співучий голос і легкий сміх навколо забри­нить, мені здається: серед поля колос гойдається і пташка десь дзвенить (П. Филипович).

  3. Г На старості літ Джеря любив довгими зимніми вечорами розказувати дочці й онукам, де він бував, що він бачив, в яких краях ходив, з якими людьми зустрічався (І. Нечуй-Левицький).

  4. 2. Укажіть, з якої кількості частин складається речення.

  5. Сумно і смутно людині, коли висихає і сліпне уява, коли, обертаючись до найдорожчих дже­рел дитинства і юності, нічого не бачить вона дорогого, небуденного, ніщо не гріє її, не будить радості, ані людяного суму (О, Довженко).


  6. А. дві;

  7. Б. три;

  8. В. чотири;

  9. Г. п'ять.


  10. 3. Укажіть розділові знаки, які пропущено в реченні:

  11. Дивишся вгору _ світло заливає очі, сліпить; опустиш погляд на землю _ відбите від землі, воно теж починає різати зір, і ти примружуєшся, кліпаєш…(Є. Гуцало)


  12. А. коми;

  13. Б. двокрапки;

  14. В. тире;

  15. Г. крапки з комами.


  16. ІІ. Завдання 4 – 6 середнього рівня. Вибрати дві правильні відповіді.

  17. 4. Правильно вжито розділові знаки в складних синтаксичних конструкціях.

  18. А. Тепер поле все ширше розкривало свої рамена, все далі розстеляло свою одежу, і коли хлопець зійшов на горбок, перед ним встали в повній красі всі ниви, зелена пляма низької луки, далека смужка лісу.

  19. Б. Покірливо дав я себе забрати і, поки залізо тряслось та лящало, я ще раз, востаннє, вбирав у себе спокій рівнини, синю дрімоту далеких просторів.

  20. В. Квартири Чубинських гості добре не знають, бо вони не­давно переїхали сюди, а коли побачать замкнені віконниці, то подумають, що дім порожній.

  21. Г. Спочатку Маріуца тільки світила на Раду своїми очима, а він злегка підморгував їй гарячим оком та чорним вусом, але коли скрипка починала підсипати жару, молодиця не витримувала й кидалася в танець.

  22. Д. У вікна било полудневе проміння і видно було, як цілим морем пливли кудись ще зелені ниви, дев'ятсот десятин панського поля, що спускалося часом у балку, а потім зді­ймалося знову, як хвиля.

  23. 5. У яких реченнях поєднано безсполучниковий і сурядний зв'язок?

  24. А. Він так розійшовся, що в Євмена не залишилося найменшої сумніву: буде все так, як вирішив Таливон (Я. Стецюк).

  25. Б. Половець став на порозі – досвіток був повитий білими пасмами, під стіною темніла калюжа, проте не дощило (Є. Гуцало).

  26. В. Море дедалі втрачало спокій; чайки знімались з одиноких берегових скель, припадали грудьми до хвилі і плакали над морем (М. Коцюбинський).

  27. Г. Якось химерно запахли абрикоси: запах був ніжний і нагадував чомусь старий Прованс і старомодні кабріолети (М. Хвильовий).

  28. Д. Постановник не осипав Ярославу компліментами, він після роботи тільки потиснув їй руку, але цей мовчазний потиск руки був для неї дорожчий за слова (О. Гончар).

  29. 6. Які з поданих речень не належать до складних із різними видами сполучникового і безсполучникового зв'язку?

  30. А. Повний місяць стояв над степом, через нього переплива­ли легкі хмарки, і здавалося, що місяць котився морем, занурюючись у шумовиння (Ю. Яновський).

  31. Б. Мокрі віти миготять, і проміння ллється, вся природа — як дитя, що в сльозах сміється (Л. Левицький).

  32. В. У дитинстві, як бігав стежками між напоєних сонцем хлі­бів, заколисаний колосками, жайворонком я стать хотів (Є. Бандуренко).

  33. Г. Ми працю любимо, що в творчість перейшла, і музику палку, що ніжно серце тисне (М. Рильський).

  34. Д. Але землю вкриває асфальт і бетон, небо затягується димами і ревом моторів, і ку­дись шалено, в метушливій тривозі летить життя, засмоктує і не залишає тієї чис­тої години для душі, коли можна замислитись над собою і подумати про головне (Є. Сверстюк).

  35. ІІІ. Завдання 7 – 8 достатнього рівня.

  36. 7. Установіть відповідність між складними синтаксичними конструкціями і їх типами.

  37. 1. Складне речення із безсполучниковим, сурядним і підрядним зв’язком.

  38. 2. Складне речення зі сполучниковим підрядним та безсполучниковим зв'язком.

  39. 3. Складне речення із сурядним та підрядним зв’язком.

  40. 4. Складне речення із безсполучниковим і сурядним зв’язком.

  41. А. Глибока ніч цілою вагою налягала на груди та не давала дихати, а думки несміло знов мацали мозок, ворушились і розгортались.

  42. Б. Щоб шанувати, треба мати талант; щоб заздрити, таланту не треба (Г. Тютюнник).

  43. В. Ще сніг кругом, ще голі віти в дуба, і не курличуть в небі журавлі (В. Сосюра).

  44. Г.Тепер я розумів її страх; вона стояла посеред страху, немов посеред крижаної води, і я мусив вишукувати слова, щоб її страх розтопити; я шукав для неї розради, а до мене самого крижана вода підпливала, просочувалася в душу (Р. Федорів).

  45. Д. Ти з’явилась мені — і здалося, що світ помолодшав навколо на тисячу літ (В. Симоненко).

  46. 8. Зробіть синтаксичний розбір даної конструкції (розділові знаки пропущено). Дати загальну характеристику, намалювати схему.

  47. Народи й царства мруть міняються віки і там де чабани дрімали супокійно зростають городи кип­лять криваві війни в змаганні вічному шаліє люд! (М. Рильський)

  48. ІV. Завдання високого рівня.

  1. 9. Скласти висловлювання на тему «Здоров’я людини в її руках», використавши різні види складних речень


2.Зарубіжна література. Тема. Бернард Шоу "Пігмаліон"Ідеї "одухотворення" людини й життя засобами мистецтва. Завдання: Дати усні відповіді на запитання. Запрошую приєднатися до онлайн уроку https://meet.google.com/thn-rjsv-wzh

3 Фізика

Тема. Взаємодія тіл. Імпульс

Опрацювати §36(запамятати формули,

https://www.youtube.com/watch?v=QGL6Fl6Km7k

https://www.youtube.com/watch?v=lFB-vuyNee.

Виконати вправу 36 (задачі 1 - 3)

2. Алгебра

Опрацювати # 22 виконати № 940, 942, 943.

Надіслати на меседжер.


4.Фізична культура Тема:Волейбол

Нижня передача мяча

https://youtu.be/Q-YmY0Y67Yw

5 історія України Суспільно-політичне становище у 1907-1914 рр

6. Українська література. Тарас Шевченко. Реалістично-побутовий тип втілення теми жіночої долі "Наймичка". Прочитати твір "Наймичка". Записати характеристику Ганни.

Завдання на 19.04.2022року (Вівторок)


1. Інформатика

Опрацювати # 9.8 виконати завдання в зошиті Урок 54

Надіслати на меседжер.


3. Українська мова. Тема. Лінгвістика тексту. Актуальне членування: дане і нове.. Опрацювати п.46,50, впр.450.

2. Російська мова.

Тема: Значение и строение бессоюзных предложений. Запятая и точка с запятой в данных предложениях.

  1. Опрацювати таблиці на с.199-200, 204.

  2. Опрацюйте презентацію за поданим нижче посиланням.

  3. Виконати письмово впр. 514 (А), 524 (А). Фото виконаних вправ надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

9 класс. Бессоюзное сложное предложение.pptx

4 географія Торгівля як вид послуг (по 5 травня )


7. Біологія

Параграф 41 - опрацювати, ст.168-169 питання №1-5 письмово

Завдання на 20.04.2022року (Середа)


1.Зарубіжна література. Тема. РМ Твір- роздум Завдання: Написати твір- роздум на одну із тем с.271

2. Алгебра

Опрацювати # 22 виконати № 946, 948, 955.

Надіслати на меседжер.

3. Фізика

Тема. Закон збереження імпульсу

Опрацювати §36(запамятати формули, розібратися з розвязком задачі)

https://www.youtube.com/watch?v=dDrGkwVQdH4

https://www.youtube.com/watch?v=mjmHOZRdSvU

Виконати вправу 36 (задачі 4 - 6)

4. Українська мова. Тема. Структура тексту. Складне синтаксичне ціле (ССЦ), його основні ознаки. Опрацювати п.46-47. Д/З на с.211 "Перевірте себе"

5. Геометрія

Опрацювати # 20 виконати № 934, 936, 937.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Впр. 3 а, b (с. 196-197); впр. 6 а (с.199-200).

7.Трудове навчання. Тема Процес виготовлення обраного об*єкта проєктування.Завдання: Працювати над виготовленням виробу для власних потреб. Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=q2GjgwovBF4

Завдання на 21.04.2022року (Четвер)


1. Хімія

Параграф 42 - опрацювати, знайти два - три відеоролики на Ютубі, які, на Вашу думку, найкраще розкриває тему уроку


Фізична культура. Тема: Волейбол

Нападаючий удар

https://youtu.be/iOPryepYcfw

3 всесвітня Міжнародні відносини в кінці 19 ст поч 20 ст (До самостійного опрацювання )


Шановний 9 клас у вас о 10: 00 сьогодні онлайн-урок з основ здоров'я посилання дивіться за п'ятницю 22 .04.22 р.


4. Географія Торгівля в Україні Онлайн -урок

5. Геометрія

Опрацювати # 21 виконати № 949, 951, 953.

Надіслати на меседжер.

6. Українська література (онлайн урок)

Тарас Шевченко. Трагедія жінки-матері, боротьба за своє материнство, жорстокість народної моралі "У нашім раї на землі".

7. Інформатика

Опрацювати # 9.8 виконати завдання в зошиті Урок 55

Надіслати на меседжер.

Завдання на 22.04.2022року (П'ятниця)

1 Основи здоров'я

Тема " Цінність родини.Готовність до сімейного життя"

&23, Опрацювати та намалювати схему з стоп.121

Онлайн урок о 10.00 в четвер

2. Англійська мова

Переглянути відео "Past Tenses", записати правила у граматичний довідник і вивчити. Впр. 2 (с.192) - письмово.

3. Хімія

Параграф 42 - повторити, ст.224 Застосуйте свої знання питання№5-7 письмово

4. Українська мова. Тема. Розділові знаки у простому неускладненому й ускладненому реченні (повторення). Повторити п. 27-28, 61-62,63-64 (підручник для 8 класу)

5. Біологія

Параграф 42 - опрацювати, малюнки№221,222,223 - замалювати і підписати

6. Фізика

Тема. Реактивний рух. Фізичні основи реактивної техніки. Розвиток космонавтики

Опрацювати параграф 37

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=iqSoj5-tGAM

https://www.youtube.com/watch?v=JEEzYq3YA9M

Виконати вправу 37 згідно обраного рівня сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

7.Фізична культура. Тема: Волейбол

Блокування нападаючого удару

https://youtu.be/N6HlHYWd5xQ

5.Мистецтво. Тема. Фотомистецтво та реклама. Завдання: Переглянути відео, опрацювати матеріал підручника с.168-179https://www.youtube.com/watch?v=_CGN847idec

Завдання на 25.04.2022року (Понеділок)


  1. Українська мова. Тема. Розділові знаки у простому неускладненому й ускладненому реченні (повторення). Повторити п. 66-67, 68-69,72-79 (підручник для 8 класу). Вправа 7, с.199 (підр.8 кл), п.51( підр.9кл.)

2.Зарубіжна література.Контрольна робота "Нові тенденції у драматургії кінця ХІХ- початку ХХ ст." ( Прислати на вайбер)

1.Визначте суть злочину Нори ( за твором Г. Ібсена " Ляльковий дім"):

А) Позичила гроші в лихваря й не повернула;

Б) Зрадила чоловіка і дітей;

В)Підробила документ;

Г) Відмовилася допомагати подрузі фру Лінне.

2.На яке "диво" очікувала Нора:

А)Що Крогстад передумає шантажувати її;

Б)Що фру Лінне вмовить Крогстада не видавати її;

В) Що улюблений чоловік стане на захист її честі і гідності.

3.Нора залишає дім Торвальда:

А)Бо зрадила його довіру;

Б) Щоб захистити свою людську гідність;

В)Бо вже не кохала його;

Г)Щоб мати змогу обирати свій стиль життя.

4.Причина, через яку Нора скоїла злочин:

А) Щоб урятувати чоловіка;

Б) Щоб жити в розкоші;

В)Щоб урятувати репутацію батька;

Г)Щоб прогодувати дітей.

5.Письменник, який не є представником " нової драми":

А)М.Метерлінк; Б)Б. Шоу; В) В. Винниченко ; Г) А Чехов; Д) М. Старицький.

6.Основний конфлікт твору" Ляльковий дім":

А) Жінка та її материнський обов*язок;Б) Батьки і діти; В) Два протилежні світи з різними моральними законами; Г)Влада релігії та суспільство.

7. Професор Хіггінс почав давати уроки Елайзі Дуліттл,бо:

А) Зацікавився нею; Б)Закохався в неї; В) Заключив парі; Г) Щиро допомагав,

8..Що покладено в основу п*єси Б. Шоу " Пігмаліон:

А)Давньогрецький міф; Б; Анекдотичну ситуаціюВ) Випадок із життя автора; Г) Вигаданий сюжет.

9.Відновіть правильну послідовність подій у творі " Ляльковий дім"

А) Хельмер " пробачає" Норі;

Б)Нора приховує таємницю;

В)Хельмера призначено директором банку;

Г) Нора заявляє про свої права;

Д) Крогстад шантажує Нору.

10. Установіть відповідність:

1.Елайза

2.Хіггінс

3. Пікерінг

4.Клара

А. Знайома Хіггінса

Б.Добрий полковник

В.Квіткарка

Г. Мати

Д)Професор.

11. Дайте визначення поняття" нова драма"

12.Охарактеризуйте Нору. ( Проаналізуйте розвиток образу Нори).

3. Фізика.

Тема. Застосування законів збереження енергії й імпульсу в механічних явищах

Опрацювати параграф 38 (запамятати означення й закони, розглянути розвязки задач)

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=KS-6eABBen0

https://www.youtube.com/watch?v=IOpX9qH_5S0

https://www.youtube.com/watch?v=GJPXpaRipcU

Розвязати задачі 1, 2 вправи 38, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

4. Фізична культура. Тема: Волейбол

Тестове завдання з волейболу. Модуль волейбол

https://youtu.be/FLHqJzszrOw

5. історія України Ідеї автономії

6. Українська література (онлайн урок)

Лірика Шевченка періоду арешту й заслання і післяповернення з нього. Вірші "Доля", "Росли у купочці, зросли...".

Вірш "Доля" вивчити напам'ять.

7. Алгебра

Опрацювати # 23 виконати № 957, 958, 960.

Надіслати на меседжер.

Завдання на 26.04.2022року (Вівторок)

1. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 52-58 №3, 10.

Надіслати на меседжер.

2. Російська мова.

Тема: Двоеточие в бессоюзном сложном предложении.

  1. Опрацювати таблицю на с.208

  2. Виконати письмово впр. 535 (А чи В). Фото виконаноъ вправи надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

3. Українська мова. Тема. Синоніміка складних синтаксичних конструкцій з простими.Повторити п.39, впр., впр.357

5.Мистецтво. Тема. Фотомистецтво і реклама.Завдання:1 Опрацювати матеріал підручника с.168-179 ; 2.Створити рекламу українських товарів у стилі мінімалізму. с.213 Прислати роботу на вайбер.

4. Географія тема Туризм в світі


Завдання на 27. 04. 2022 року (середа)

1.Зарубіжна література. Тема.Сучасна література. Б. Космовська." Золота рибка" Прочитати твір (можна скорочений варіант) і визначити тему і проблему.

2. Алгебра

Опрацювати # 23 виконати № 962, 964.

Надіслати на меседжер.

3. Фізика.

Тема. Застосування законів збереження енергії й імпульсу в механічних явищах

Опрацювати параграф 38 (запамятати означення й закони, розглянути розвязки задач)

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=_Rdqm4pCIsQ

https://www.youtube.com/watch?v=IZ01HRU0Y5c

https://www.youtube.com/watch?v=em8LRsCXBhs

Розвязати задачі 3,4 вправи 38, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

4. Українська мова. Тема. РМ.Виразне читання тексту публіцистичного стилю.

БЛИСК І ВБОГІСТЬ ЛЕГЕНДАРНОЇ КАЧАНІВКИ

Палацовий ансамбль і парк дворянської садиби в Качанівці засновані в 70-х роках XVIII ст. Сьогодні ця садиба єдина в Україні, яка збереглася в комплексі. Спочатку вона належала графові Румянцеву-Задунайському. Тоді було побудовано розкішний палац у романтичному стилі і сплановано при ньому парк.

На початку XIX ст. садиба пережила другий будівельний бум — за нових господарів: поміщика Григорія Почеки і його дружини Параски. Розширили територію, палац перебудували у стилі класицизму, заклали пейзажний парк.

Поміщики-меценати Тарновські вступили у володіння маєтком у 1824 році, і почався найцікавіший період, який приніс славу цьому чарівному куточку. Садиба поступово стала своєрідним клубом для творчої інтелігенції. Яких тільки автографів не зустрінеш у Качанівському альбомі для гостей! Це ціла історія та культура України в обличчях. Наприклад, Михайло Глинка саме тут у 1838 році написав безліч своїх романсів, пісень, оперу «Руслан і Людмила». Кілька разів бував тут і Тарас Шевченко.

Свого розквіту Качанівка досягла при Василі Тарновському-молодшому. Парк, який він випестував, зараз є одним із найбільших пейзажних парків в Україні і Європі. Тут збереглися паркові мости, легендарні гірки Любові й Вірності, унікальні дерева-екзоти: оксамит амурський, лох вузьколистий, птелея, катальпа та ін. У колекції раритетів господаря були шабля Хмельницького, особисті речі Мазепи, Полуботка, Розумовського, козацькі клейноди, гетьманські універсали. Не випадково до Качанівки приїздив Ілля Рєпін, щоб попрацювати над картиною «Запорожці пишуть листа турецькому султанові».

Проте величезні витрати на добродійність і колекціонування, розкішний спосіб життя поставили Тарновського на межу розорення. І в 1897 році він змушений був продати рідну садибу меценатові Павлу Харитоненку. Цей мільйонер зробив значний внесок до подальшого облаштування маєтку, електрифікував і телефонізував його. Власне, у такому вигляді він і існує на сьогодні.

У різні роки в садибі селилися всілякі організації та служби, які менш за все поважали історичну пам’ять країни, а до 1981 року там працював санаторій для людей, хворих на туберкульоз. Аж до оголошення її заповідником Качанівка була жалюгідним видовищем: споруди руйнувалися, парк запустів. І лише останніми роками тут все почало змінюватися. Качанівку включено до Державного реєстру національної культурної спадщини, до національної системи туристичного маршруту «Намисто Славутича».

Зусиллями спадкоємців колишніх господарів садиби, які живуть у Великій Британії, Німеччині та Києві, створено міжнародне співтовариство «Друзі Качанівки», що займається залученням коштів спонсорів і меценатів (Л. Білякова).


7.Трудове навчання. Тема . Процес виготовлення обраного об*єкта проєктування. Самоконтроль якості виконання технологічних операцій. Завдання: продовжити роботу над проєктуванням виробу Переглянути https://www.youtube.com/watch?v=h5I8QnZJCjk

5. Геометрія

Опрацювати # 21 виконати № 955, 957, 959.

Надіслати на меседжер.

6. Англійська мова

Впр. 1 а (с. 201) - читати та перекладати; впр. 1 b (с. 202) - дати відповіді на питання письмово.

Завдання на 28.04.2022року (Четвер)

іст гео Туризм в Україні онлайн


всесвітня Міжнародна криза. Україна в геополітиці Росії Австро-угорщини Німеччини


4. Хімія

Параграф 43 - опрацювати, переглянути відеоурок

5. Геометрія

Опрацювати # 22 виконати № 974, 976.

Надіслати на меседжер.

5.Фізична культура Тема: Футбол

Ведення мяча

https://youtu.be/Y7inxrqg59k

6. Українська література

Позакласне читання. Тарас Шевченко. Поема "Невольник".

Прочитати поему, зробити ідейно-художній аналіз.

7. Інформатика

Опрацювати # 10.1 виконати завдання в зошиті Урок 52-58 №14,15.

Надіслати на меседжер.

Завдання на 29.04.2022року (П*ятниця)

2. Англійська мова

Впр. 2 а (с. 203) - читати і перекладати.

3. Хімія

Параграф 43 - опрацювати, ст.228 питання №1-4 письмово

4. Українська мова. Тема. Повторення: зкуки мови і знаки письма. Вимова голосних і приголосних звуків. Опрацювати п.52, впр.468. Перегляньте відеоурок ОБОВ*ЯЗКОВО

5. Біологія

Параграф 44 - опрацювати, на ст.183 питання №1-4 письмово

6. Фізика

Тема. Лабораторна робота № 7 "Вивчення закону збереження механічної енергії"

Повторити матеріал параграфів 36-38, опрацювати матеріал сторінок 241-242

Переглянути відеоуроки:

https://www.youtube.com/watch?v=G8_-LxLgM9s

https://www.youtube.com/watch?v=rrmERS6ccn4

https://www.youtube.com/watch?v=76UTl-vv7XA

На основі матеріалу відеоуроків та матеріалу сторінок 241-242 підручника оформити звіт про виконання роботи сфотографувати та надіслати на вайбер 0669355185

7.Фізична культура Тема: Футбол

Передача мяча

https://youtu.be/LK4rIAsy0tE

Завдання на 02.05.2022 року (Понеділок)


1 Українська мова. Тема.Типи орфограм. Основні орфограми у префіксах.


3. Фізика

Тема. Контрольна робота з теми "Рух і взаємодія. Закони збереження)

Повторити параграфи 33 - 38

Переглянути відеоуроки

https://www.youtube.com/watch?v=5dS5hHBHmAA

https://www.youtube.com/watch?v=rJoIJpxtwg8

https://www.youtube.com/watch?v=7ZEa5ldp7NE

Виконати завдання, сфотографувати і надіслати на вайбер 0669355185

  1. Визначити жорсткість пружини динамометра, якщо під дією сили 27 Н вона видовжилась на 9 см. На скільки видовжиться пружина під навантаженням 3 Н?

  2. Автомобіль, що має масу 123 тонни, рівномірно рухається під дією сили 26,4 кН. Визначити коефіцієнт тертя.

  3. Визначити зміну імпульсу автомобіля масою 3 тонни при збільшенні швидкості з 36 км/год до 54 км/год.

  4. Вагон масою 3 тонни, що рухається з швидкістю 2 м/с по горизоньальній ділянці шляху, зчіплюється з нерухомою платформою, що має масу 20 тонн. Чому дорівнює спільна швидкість платформи і вагона?

  5. Визначити видовження троса жорсткістю 2 · 10⁵ Н/м під час буксирування автомобіля масою 3 тонни з прискоренням 0,2 м/с²

  6. Чому під час пострілу рекомендується гвинтівку притискувати міцно до плеча?

  7. Чи змінюватиметься і як швидкість ракети, якщо гази вириваються з її сопла з швидкістю, яка більша, дорівнює або менша від швидкості ракети?



2. Російська мова.

Тема : Повторення вивченого із теми "Бессоюзное предложение"

Виконайте вправи №544 (усно), 546 (А) -письмово.

Фото виконаної роботи надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

6. Факультатив із зарубіжної літератури "У колі літературних героїв"

Тема: Крістіне Нестлінгер "Мислитель діє" - повість з елементами детективу. Проблеми в дитячому колективі, стосунки підлітків і дітей.

Після прочитання твору дайте відповіді коротко письмово на наступні запитання:

  1. Ім"я Мислителя.

  2. У кого з героїв була дуже строга мама?

  3. Хто вичислив справжнього злодюжку?

  4. Що влаштовувала досить часто мама Лілібет?

  5. Яка найперша річ пропала в класі?

  6. Як називався зошит, до якого Мислитель занотовував свої думки?

  7. Риса характеру вчителя математики, за яку учні поважали його?

Фото виконаної роботи надішліть у Вайбер 0663380060. Дякую!

1Зарубіжна література.Тема. Ерік Вольф Сігел "Історія одного кохання" Завдання: Прослухати аудіокнигу https://www.youtube.com/watch?v=X5OFfGfF9GA



6. Англійська мова

Контроль навичок аудіювання