2 тиждень навчання 23.03.20-27.03.20

Завдання для опрацювання:

  1. За результатами опрацювання навчального матеріалу 1-го тижня навчання виконайте тестову роботу Формула Планка. Світлові кванти. Фотоефект. Закони фотоефекту . Звертаю увагу, тест містить розв'язки задач.

  • перехід за посиланням join.naurok.ua

  • код приєднання 731213

  • ГОЛОВНЕ! більшість із учнів використовує можливість сайту join.naurok.ua та багаторазово виконує тестову роботу, деякі аж мають 10! спроб її виконання, тому результат роботи буде зарахований як середній бал якнайкращої та якнайгіршої спроб. /наприклад: найкраща-12 балів, найгірша - 0 балів, тому середня оцінка буде складати 6 балів/

  1. На попередньому тижні вам були надані для самостійного розв'язання задачі. Пропоную вам переглянути розв'язки задач перейшовши за посиланням. Якщо при розв'язанні ви припустилися помилок, виправить їх, якщо ви не впоралися з їх розв'язанням задач, перепишіть їх розв'язки до зошита.

  2. Пропоную підготувати матеріали (відео, фото, презентацію, відеодослід) щодо захисту навчальних проєктів за темами "Оптичний телеграф Клода Шапца", "Застосування інтерференції в техніці", "Практичне застосування дифракції", або обрати на свій розсуд тему навчального проєкту запропонованого на с.257 підручника "Фізика 11". Увага! матеріали для звітування подавати лише на сторінці віртуального класу Googlee Classroom /Велике прохання, усіх хто надіслав мені матеріали презентацій на поштову скриньку, ще раз надіслати (виставити) на сторінку віртуального класу/

  3. Перегляньте відеоурок "Шкала електромагнітних хвиль"та навчальну презентацію до уроку "Шкала електромагнітних хвиль". Опрацюйте навчальну презентацію, зробіть відповідні записи до робочого зошита.

  4. Повторити § 24–35Виконати завдання рубрики «Завдання для самоперевірки до розділу ІІІ “Оптика”». Підготуватися до контрольної роботи

Урок 71 Шкала електромагнітних хвиль.pptx

5. Розв'язати задачі подібні до тих, які будуть на контрольній роботі. Записати їх розв'язок до робочого зошита (розв'язки задач будуть надані на наступному тижні) (розгорніть!)

Підготовка до контрольної роботи з теми «Оптика» . РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

  1. Визначте абсолютний показник заломлення середовища, якщо кут падіння світла 45°, а кут заломлення 30°.

  2. Під час лабораторної роботи учень дістав чітке зображення запаленої свічки. Яка фокусна відстань й оптична сила лінзи, якщо відстань від свічки до лінзи становить 24 см, а відстань від лінзи до екрана – 12 см?

  3. Знайдіть імпульс фотона із частотою 5·1014 Гц.

  4. Яка кількість штрихів на одиницю довжини має дифракційна решітка, якщо світло з довжиною хвилі 500 нм в спектрі другого порядку спостерігається під кутом 25°?

  5. Робота виходу електронів з Цинку дорівнює 4 еВ. Якою має бути довжина хвилі випромінювання, що освітлює поверхню цинкової пластини, щоб при фотоефекті максимальна кінетична енергія фотоелектронів дорівнювала 2,9ꞏ10–19 Дж?

  6. Фотоелектрони, що вириваються з поверхні деякого металу світлом із частотою 2,2ꞏ1015 Гц, затримуються напругою 6,6 В, а ті, що вириваються світлом із частотою 4,6ꞏ1015 Гц – напругою 16,5 В. Визначте за цими даними сталу Планка.

  7. Промінь світла падає на плоскопаралельну скляну пластинку під кутом 30°. Зміщення променя при виході з пластинки становить 1 см. Знайдіть товщину пластинки.

  8. У дно водойми глибиною 2,5 м вбито стовп, причому верхня частина стовпа піднімається над поверхнею води на 1 м. Обчисліть довжину тіні на поверхні й на дні водойми, якщо висота Сонця над горизонтом 30°.

  9. Дифракційну ґратку, період якої 0,01 мм, освітлюють монохроматичним світлом. На екрані, розташованому на відстані 70 см від ґратки, відстань між нульовим і першим максимумами дорівнює 3 см. Знайдіть довжину світлової хвилі.