3.1.16. Комбіновані плити КНАУФ

Комбіновані плити КНАУФ – це гіпсокартонні плити з особливим покриття з іншої сторони. Спеціальне покриття плит може бути виконане з алюмінієвої фольги (для пароізоляції), свинцю (для захисту від радіації), мінеральної вати або полістиролу (для теплоізоляції).

Гіпсокартонний КНАУФ-лист з алюмінієвою фольгою ГБП-А, ГБП-Н2, ГБП-DF.

Рис. 3.21. Гіпсокартонна плита КНАУФ з алюмінієвою фольгою ГБП-А, ГБП-Н2, ГБП-DF

Комбінована плита Кnauf з алюмінієвою фольгою – це комбінована (з’єднана) пароізоляційна плита, яка складається з гіпсокартонного КНАУФ-листа та алюмінієвої фольги.

Плита рентгенозахисна КНАУФ Bleiblech з литого свинцю

Рис. 3.22. Плита рентгенозахисна КНАУФ Bleiblech з литого свинцю

Гіпсокартонні плити з литого свинцю – спеціальний матеріал, призначений для монтажу гіпсокартонних конструкцій в рентгенкабінетах. Плити рентгенозахисні Bleiblech – це звичайні гіпсокартонні плити товщиною 12,5 мм, на зворотній стороні, за допомогою спеціального клейового складу, кріпиться свинцевий лист. Товщина свинцю на зворотній стороні може бути від 0,5 мм до 3 мм з кроком 0,5 мм.

Ці плити використовуються коли по технічним причинам не завжди можливо застосувати плити Safeboard, так як для досягнення потрібного свинцевого еквіваленту потрібна більш товста конструкція плит, що не вміщують свинець. Ще одна перевага плит Bleiblech – це маса конструкції при тому ж значенні свинцевого еквіваленту.

Клас вогнестійкості – F30.

Високий рівень звукоізоляції.

Матеріал не потребує особливих заходів безпеки, не токсичний.

Шар свинцю забезпечує непрохідність рентгенівських променів.

Гіпсокартон зі свинцевим покриттям встановлюється в системах перегородок, облицювань і підвісних стель таким чином, щоб шар свинцю був обернений до стінок приміщення.

Теплоізоляційна гіпсокартонна плита КНАУФ PS

Конструкції і параметри

Теплоізоляційна плита КНАУФ PS представляє собою двошарову будівельну конструкцію прямокутної форми – гіпсокартонний лист, з приклеєною до нього в якості теплоізоляційного шару з тильної сторони пінополістирольною плитою.

Умовні позначення панелі складаються з абревіатури ГКП PS – гіпсова комбінована панель з пінополістирольним шаром (при використанні гіпсокартонних КНАУФ-листів ГБП-А – або ГКПВ PS (при використанні гіпсокартонних КНАУФ-листів вологовогнестійких (ГБП-DFН2), розмірів панелі по довжині, ширині і товщині в міліметрах і позначення технічних умов.

Довжина і ширина панелі визначається розмірами застосованого гіпсокартонного листа. В якості номінальних розмірів використовуються стандартні розміри гіпсокартонних листів (мм):

- по довжині (а) – 2500;

- по ширині (b) – 1250.

Ізоляційний шар пінополістиролу для забезпечення щільності стику може трохи виступати за межі гіпсокартонного листа «е» (рис.3.23).

Рис. 3.23. Теплоізоляційна плита КНАУФ PS

Виступ «е» гарантує щільне прилягання ізоляційного матеріалу сусідніх панелей при монтажі і, як наслідок, попереджує утворення «теплових містків» через які відбувається втрата тепла. Величина виступу регламентується технічними умовами.

Зазор, що утворився після монтажу між гіпсокартонними листами, на цьому етапі шпарування швів заповнюється шпаклівкою.

В якості складових панелі використовується фірмова продукція КНАУФ, сучасні технології виробництва якої забезпечують високу якість матеріалів:

- КНАУФ-лист (ГБП-А по ДСТУ EN 520:2018);

- плити КНАУФ-Терм (пінополістирол ПСБ-С марок 15, 25 і 35.

Для приклеювання шарів застосовуються спеціальні клеї, які забезпечують високу якість склеювання.

Товщина теплоізоляційної гіпсокартонної плити КНАУФ PS утворюється виходячи з встановлених сполучень товщин гіпсокартонного листа і пінополістирольної плити.

Якість комбінованих панелей контролюється впродовж всього технологічного процесу і перевіряється по всім показникам, встановлених в ТУ.

Сфера застосування

Теплоізоляційна плита КНАУФ PS застосовується для утеплення і облицювання огороджувальних конструкцій зовнішніх стін всередині приміщень з сухим і нормальним вологісним режимом всіх груп будівель (А, Б, В) з будь-якими функціональними призначеннями.

Теплоізоляційна гіпсокартонна плита КНАУФ MW

Рис. 3.24. Теплоізоляційна гіпсокартонна плита КНАУФ MW

Теплоізоляційна гіпсокартонна плита КНАУФ MW – це комбінована (з’єднана) теплоізоляційна плита (гіпсокартон + теплоізоляція).

Теплоізоляційна гіпсокартонна плита КНАУФ MW випускається двох варіантах:

- комбінована плита КНАУФ з мінеральною ватою, ГБП-DF 12,5 мм;

- комбінована плита КНАУФ з алюмінієвою фольгою і мінеральною ватою, ГБП-DF 12,5 мм.

Використовується для утеплення зовнішніх стін, як суха штукатурка.

Декоративні ГКЛ

Рис. 3.25. Стінова панель Віпрок (Viprok)

Стінова панель Віпрок (Viprok) – це уніфікований декоративний елемент повної заводської готовності.

Оформлення інтер’єрів декоративними панелями Віпрок входить в індустріальну систему опорядження приміщень і займає провідні позиції, витіснивши (штукатурно-малярні) способи.

Індустріальний метод дозволяє покращити якість опорядження, підвищити декоративні і експлуатаційні властивості інтер’єру, а також забезпечує якість і швидкість монтажу при мінімальних затратах праці.

Панелі Віпрок виготовляють промисловим способом з фінського гіпсокартону Giproc та зносостійкого вінілового покриття Newmor або Durafort.

Сфера застосування

Стінові панелі Віпрок – це довговічний, естетичний і економічний матеріал для створення внутрішніх інтер’єрів.

Також панелі Віпрок широко застосовуються в системах перегородок, що дозволяє оформити інтер’єр приміщення в єдиному стилі.

Переваги перед іншими видами опорядження

Ефективна і вигідна технологія встановлення:

- скорочення термінів робіт в 3-5 разів;

- можливість суміщення з паралельними роботами;

- встановлювати панелі можна навіть в приміщеннях, що не опалюються, при низьких температурах і без попередньої підготовки стіни;

- відсутність мокрих процесів, зменшення бруду і сміття на об’єкті;

- оригінальна система декоративних профілів забезпечує ідеальну якість стикування панелей.

Зручність в експлуатації:

- підвищена міцність і зносостійкість, світлостійкість;

- додаткова звукоізоляція і утеплення;

- легко миється, опір ударним навантаженням і тертю;

- дозволяє швидко замінити, встановити, зняти або перемістити панель. Легко демонтується і замінюється;

- конструкція не сприймає рух будівлі (не утворюються тріщини);

- легкий доступ до інженерних мереж. Дозволяє провести додаткову проводку або внести зміни в конфігурацію внутрішніх мереж.

Широкі можливості декорування приміщень:

- поверхня панелі (зовнішній декоративний шар) імітує різні натуральні матеріали: штукатурку, тканину, шовк, мармурову крошку, дерево, перфорований лист металу;

- кінцевий елемент опорядження. Панелі не потребують додаткової обробки і фарбування. В процесі роботи панель можна підрізати і викроювати у відповідності з проектом;

- незамінна при необхідності швидкої зміни планування і дизайну приміщення.

Використовують також для створення офісних перегородок.