Вступ

Сучасне матеріалознавство – це наука, яка вивчає властивості речовин та їх з метою отримання матеріалів з заздалегідь заданими робочими характеристиками; є базою для розвитку наукоємких технологій ХХІ ст.

Вивчаючи зв’язок між властивостями матеріалу, його складом і будовою, а також основні технологічні процеси виготовлення, можна навчитися грамотно оцінювати якість матеріалів і знаходити сфери і практичні прийоми найбільш раціонального їх застосування.

В сучасних умовах виробництво будівельних матеріалів повинне відповідати світовим стандартам якості. Вимагається не тільки модернізація застарілого обладнання і виробництво нових конкурентноспроможних опоряджувальних матеріалів, але і знання їх властивостей для подальшого застосування на будівельному майданчику.

Провідні іноземні фірми – виробники сучасних опоряджувальних матеріалів, такі як КНАУФ, почали інвестувати кошти у вітчизняну промисловість, реконструювати старі підприємства, будувати нові заводи, стимулюючи розвиток будівельної індустрії в Україні.

Знання матеріалознавства для монтажників гіпсокартонних конструкцій необхідне для:

- прогнозування властивостей матеріалів, які використовуються у будівництві; їх поводження в конструкціях з урахуванням складу і структури;

- розробка ефективних шляхів і засобів поліпшення властивостей традиційних матеріалів, а також створення нових матеріалів із заданою структурою і властивостями.

Матеріалознавча підготовка монтажників гіпсокартонних конструкцій має органічно поєднувати вивчення загальних теоретичних закономірностей, які формують структуру та властивості матеріалів, з конкретною їх будівельно-технічною характеристикою і технологією.

Даний підручник дозволяє зрозуміти процеси, які проходять в будівельних матеріалах, при дії на них різних факторів в умовах виробництва і експлуатації; вивчити способи отримання і застосування матеріалів, які забезпечують надійність і довговічність конструкції.