3.2.4. Пожежно-технічні характеристики гіпсоволокнистих листів

Гіпсоволокнисті листи складаються на 80-83 % з гіпсу, хімічно зв'язана кристалізаційна вода в якому забезпечує ефективний захист від вогню і придає матеріалу високі пожежно-технічні характеристики:

■ група горючості Г1;

■ група займистості В1;

■ група димоутворювальної здатності Д1;

■ група токсичності продуктів горіння Т1.

Вказані раніше технічні характеристики дозволяють застосовувати гіпсоволокнисті листи у відповідності з вимогами "Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд": на шляхах евакуації і для опорядження стін та стель в будівлях усіх ступенів вогнестійкості і класів конструктивної пожежної небезпеки, де вимагається застосування матеріалів з класом пожежної небезпеки матеріалів КМ1.

Гіпсоволокнисті листи і гіпсові будівельні плити мають як спільні, так і спеціальні області застосування, які визначаються їх основними властивостями. Виробниками цих будівельних матеріалів створені суперлисти (рис. 3.26), які знайшли широке застосування у якості елементів для влаштування основи підлоги. Особливо ефективні вони при вирівнюванні і утеплюванні підлог.

Рис. 3.26. Елемент підлоги

Конструкції з застосуванням гіпсових будівельних плит і гіпсоволокнистих листів можуть використовуватися у будівництві та ремонті житлових, громадських і виробничих будівель:

■ різного призначення;

■ різної системи вогнестійкості і класу функціональної пожежної небезпеки;

■ будь-якої кількості поверхів та будь-яких конструктивних систем, які споруджуються у всіх кліматичних районах, включаючи сейсмічні.

Конструкції з застосуванням гіпсових будівельних плит і гіпсоволокнистих листів поділяються:

■ на каркасні (металеві або дерев'яні);

■ безкаркасні (клейовий спосіб);

■ пустотні і безпустотні.

Матеріали, які застосовують для їх влаштування, класифікуються на основні (ГБП, ГВЛ, металеві профілі і т.д.) та допоміжні (кріпильні, армувальні, клеєві, тепло- і звукоізоляційні і т.д.).