3.2.2. Технологічна схема виробництва гіпсоволокнистих листів

Принципова технологічна схема виробництва гіпсоволокнистих листів показана на рис. 3.2.

Макулатура в кипах зі складу заводу грейферним захватом 1 подається до дозувального стрічкового конвеєру 2. Далі макулатура подається в молоткову дробарку 3, де розривається на дрібні шматочки розмірами 2х2 см. Потім шматочки макулатури відсмоктувальною установкою 7 транспортується в бункер попереднього зберігання 4.

За допомогою стрічкових конвеєрів через завантажувальні шнеки 5 і лоток паперові обрізки розподіляються на три волоконні драбини 6 для подрібнення. З млинів через сито з розмірами комірок 1,5-2,0 мм отримані волокна відсмоктувальною установкою 7 транспортуються через циклонний сепаратор 8 на стрічкові ваги 9 для зважування паперового волокна і гіпсової суміші.

Гіпсове в'яжуче з бункеру 10 за допомогою розвантажувального шнеку 11 і ваг 12 поступає у змішувач для гіпсової суміші 16, в цей же змішувач з бункеру 13 подається гіпсовий пил через шнек 14 і ваги 15.

Готова гіпсова суміш шнековим конвеєром 17 подається на ваги 9. Розмелена макулатура також транспортується до свого дозатору 9 і далі обидва продукти поступають у змішувач 18. Після інтенсивного перемішування суміш за допомогою шнекових конвеєрів 19 і 20 поступає на настильну машину 21. Обладнана вирівнювальним пристроєм 23 настильна машина розподіляє гіпсоволокнисту суміш на настильній стрічці 22 у вигляді килиму.

Гіпсоволокниста суміш вирівнюється вирівнювальним пристроєм (валиком з шипами) 23, рештки матеріалу скидаються. Після цього килим зважується на вагах 24 і проводиться бокова обрізка кромок 25. Висота килиму регулюється вирівнювальним валиком 29. Зайвий матеріал збирається і скидається у шнековий конвеєр 27 і через елеватор 28 повторно подається в лотковий шнековий конвеєр 19 і далі на настильну машину 21.

Безперервний килим гіпсоволокнистої маси з настильної стрічки 22 передається на водонепроникну сітчасту стрічку, де проходить ущільнювання на 1/3 висоти. Потім проводиться попереднє зволоження його водою через форсунки. Далі килим поступає на зволожувальний пристрій 30. Там на килим з водяних коробок зверху безперервно подається вода.

Після зволоження килим поступає на гідравлічний прес 31 де починається пресування при тиску 5 Мпа на протязі 28 с. Потім прес розмикається і повертається у вихідне положення. Потім цикл продовжується.

Водяним струменем від високим тиском проводиться попередній поперечний розкрій на подвійну довжину і обрізання повздовжніх кромок.

Розрізані вологі гіпсоволокнисті листи поступають на стрічковий конвеєр 34, на якому вони твердіють. Після цього листи двома стрічковими конвеєрами 35 направляються в завантажувальну етажерку 38.

Після заповнення усіх ярусів листи транспортуються у завантажувальний візок 39 і далі в сушарку 40.

Висушені листи передаються з розвантажувального візка 41 на етажерку 42, звідки по одному подаються на лінію остаточної обробки.

Розкрій листів здійснюється двома кромкообрізними пилками і однією пилкою поперечного зрізу 44. Потім листи шліфуються і обробляються з двох сторін машиною 47. Звичайні листи (ГВЛ) просочуються водним розчином грунтовки, а вологостійкі (ГВЛВ) просочуються грунтовкою і силіконовим маслом пристроєм 48. Після просочення листи направляються в одноповерхову сушарку.

Висушені листи поступають на обрізання 54 кромок і фрезерування повздовжніх кромок 57.