2.4.5. Хімічні властивості

Адгезія (в перекладі з латинської – прилипання) – зчеплення та зв’язок між поверхнями різних по складу речовин, що знаходяться в контакті. Ця властивість має велике значення при зварюванні та паянні матеріалів, склеюванні, нанесенні захисно-декоративних (штукатурних, лакофарбових та ін.) покриттів.

Корозія (в перекладі з латинської – роз’їдаю) – процес руйнування матеріалу під дією агресивних факторів навколишнього середовища.

Корозія металів – руйнування внаслідок хімічної та електрохімічної взаємодії їх з корозійним середовищем; корозію заліза і сплавів на його основі називають ржавінням.

Корозію гірських порід називають вивітрюванням. Корозія бетону – руйнування бетону у результаті фізичної, хімічної, фізико-хімічної та біологічної взаємодії з зовнішнім середовищем.

Корозійна стійкість – здатність матеріалу чинити опір руйнуванню в результаті дії зовнішнього агресивного середовища.

Довговічність – здатність матеріалу зберігати свої властивості під впливом несприятливих факторів в умовах експлуатації. Такими факторами можуть бути: зміна температури та вологості; дія різних газів, які знаходяться у повітрі, або розчину солей, які знаходяться у воді; спільна дія води та морозу, сонячних променів. Три цьому втрата матеріалом механічних властивостей може проходити у результаті утворення тріщин, обмінних реакцій з речовинами зовнішнього середовища.

Процес поступової зміни (погіршення) властивостей матеріалів в експлуатаційних умовах інколи називають старінням.