Рекомендації як покращити свій сон під час війни.

В умовах постійної тривоги та небезпеки для життя заснути буває непросто. Сон – базова потреба організму. Навіть під час війни їм не можна нехтувати. Заснути під частими сиренами, вибухами та обстрілами дуже непросто. До того ж, страшно проспати повітряну тривогу. Розповідаємо, як можна покращити свій сон у такий складний час.

§ Адекватно оцінюйте ситуацію Якщо ви змушуєте себе не спати, бо боїтеся упустити якусь небезпеку – усвідомте, що війна може тривати довго, а нервове виснаження через брак сну вам не допоможе. Дозвольте собі спати без докорів сумління.

§ "Ні" новинам Перед сном закрийте всі новинні сайти та вимкніть телевізор. Погані новини вас стривожать і лише зашкодять, адже ви не можете вплинути ні на що. У воєнний час всім хочеться бути в курсі подій, але це точно не піде на користь вашому сну.

§ Якщо заснути не вдається - відпочивайте Якщо заснути не виходить - не діставайте телефон та не відволікайтеся на інші справи. Лежіть із заплющеними очима і постарайтеся розслабитися. Такий відпочинок допоможе мозку трохи розслабитись.

§ Пийте заспокійливі препарати Пити будь-які ліки без призначення лікаря дуже небезпечно – вдавайтеся до цього лише у крайніх випадках. Найбезпечніше приймати заспокійливі на рослинній основі: новопасит, настоянки валеріани, півонії або м'яти, персен. Не перевищуйте вказане в інструкції дозування!

§ Забезпечте максимальну звукоізоляцію Вставте навушники у вуха, накрийте голову шарфом або капюшоном - максимально заглушіть навколишні звуки.

§ Спіть по черзі Якщо ви живете в небезпечному регіоні та боїтеся проспати повітряну тривогу – спите по черзі зі своїми близькими. Тоді хтось точно попередить інших про небезпеку.

§ Обіймайтесь Обійміть уві сні близьку людину, дитину, іграшку або подушку. Тактильний контакт допоможе заспокоїтися та трохи зняти стрес.

За матеріалами Віолетти Орлової.