Навчання в школі. Допомога в адаптації. Практичні поради

Навчання в школі. Допомога в адаптації. Практичні поради

Школа зараз – це одна з часток нашого відчуття стабільності. Діти у вересні щороку йдуть до школи. Так було, так є, так, напевно, буде. Саме відчуття повернення до школи нагадує “повернення” до стану “нормальності”, звичності.

Режим. Уже важливо починати прокидатися раніше. Зараз сил на адаптацію до нового режиму замало. Але режим і дотримання рутин додають стабільності.

За будь-якої форми навчання важливо за можливості означити вдома місце, яке є “шкільним”, робочим. Хоч маленька поличка, стіл, де буде позначка – прапорець чи наліпка. Нам потрібні “переходи” з простору в простір. Це буде прискорювати налаштування на роботу.

За онлайн навчання важливо все ж таки намагатися виходити в ефір не з ліжка.

Домовитися про сніданки, щоби не витрачати час та сили на вибір та супротив (мюслі, каші?).

Підготувати можливий одяг, щоби дитина сама торкнулася того, що буде одягати.

Якщо дитина навчається онлайн, треба домовитися, що робити вдома під час сирени. Нагадати, як вмикаються додатки, які використовують у навчанні.

Якщо дитина навчається офлайн і буде ходити до школи сама – пройти кілька разів дорогою до школи.

Обов’язково подивитися, де на шляху є укриття, домовитися, що дитина має робити під час сирени, якщо йде, їде в транспорті, як обов’язково дитина виходить на зв’язок.

Підготувати «тривожний рюкзачок»: що зі собою потрібно мати (зарядка для телефона, печиво, вода, ліхтарик, список телефонів близьких, бейджик з ім’ям та прізвищем і телефоном рідних, необхідні ліки, вологі та сухі серветки).

Нагадати дітям правила:

· Перепитувати, коли не зрозуміло.

· Обов’язково знати, де туалет, вода.

· Вітатися, просити про допомогу, просити вибачення, дякувати – пережитий стрес, зміни в житті та оточенні в багатьох дітей ці навички приглушили.

· Дізнаватися правила нового середовища – вони можуть відрізнятися.

· Обов’язково пам’ятати: не виходити зі школи, не попередивши вчителя та батьків.

· Нічого на вулиці не чіпати!!! Не підіймати зі землі предмети, не залазити на дерева.

Перший етап у шкільному житті – відновлення взаємин, можливість відчути та зайняти своє місце. Близькість зцілює, створює простір безпеки.

За матеріалами сімейної й дитячої психологині Світлани Ройз