заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи у початкових класах, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист. 

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Духовне виховання молодших школярів як основа формування життєвих компетентностей особистості" 

-Освітяни повинні дати дітям "моральний компас" у сучасному світі, а особливо це важливо у нинішніх умовах економічної та духовної кризи, коли в суспільстві частина людей зневірилася і втратила справжні ідеали високого призначення людини. 

   Прагматизм і раціоналізм виховання дітей у сім'ї і школі не можуть самі по собі створити цілісну картину світу. Левова частка у вирішенні цих завдань припадає на початкову школу.

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист. 

Голова МО

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Використання інноваційних технологій на уроках математики в початковій школі".

  Використання інноваційних технологій - це вимога часу, це творчість, самобутність, мистецтво педагога. Інноваційні технології стимулюють пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу учнів, вони дають можливість підводити дітей до усвідомленої і емоційно пережитої потреби міркувати і висловлювати свої думки. 


вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист. 

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Формування швидкісних навичок читання в молодших школярів".

-В час непомірного зростання інформаційного потоку одним із засобів пізнання світу стає читання. Дослідження показали: з трьохсот факторів, що впливають на успішність школярів, найсуттєвішим є навички читання.                                                 

 В.О.Сухомлинський писав, що "читання - це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самого себе". 

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист. 

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Інтеграція на уроках музичного мистецтва як один із засобів формування предметної компетентності учнів молодшого шкільного віку"

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Формування культури здоров’я молодших школярів шляхом впровадження здоров’язбережувальних освітніх технологій".

-Вважаю, що навчання за допомогою ІКТ дає можливість організувати роботу кожного учня, сприяє розвитку творчого потенціалу особистості, значно розширює можливості подачі навчальної інформації. Урок з використанням ІКТ викликає в дітей емоційний підйом, навіть слабкі учні охоче працюють на уроці.

   ІКТ роблять урок цікавим і насиченим.

Мартинюк Людмила Омелянівна

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Розвиток предметної математичної компетентності молодших школярів".

Актуальність обраної теми: моя навчально-виховна діяльність як вчителя початкових класів полягає в тому, щоб не тільки дати учням певну кількість знань, умінь, навичок, але й сформувати їх математичну компетентність. Це вміння бачити і застосовувати математику в реальному житті, розуміти зміст і метод математичного моделювання, вміння будувати математичну модель, досліджувати її методами математики.

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Формувальне оцінювання".

Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти - обов'язкова складова освітнього процесу. Нині він змінюється, тож, природно, слід переглядати й реалізовувати принципово нові підходи щодо оцінювання в освітній системі. Таким концептуальним підходом є формувальне оцінювання. Подобається аналізувати та спостерігати, які методики спрацьовують у моєму класі, а що взагалі не працює. До того ж формуються довірливі стосунки між дітьми та вчителем.

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії. 


Науково-методична проблема, над якою працюю: "Використання дидактичних ігор на уроках".


Молодші школярі - активні і швидко розвиваються через вплив великої кількості інформації, тому треба зацікавити дітей навчанням, спрямувати їх увагу до уроків, направити енергію в правильне русло.

   Під час гри у дітей формуються і закріплюються властивості, вміння, здібності, необхідні їм для виконання соціальних, професійних, творчих функцій у майбутньому.

  Гра - один із шляхів виховання та підтримання інтересу молодших школярів до знань.

                                                               В.Сухомлинський

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої  кваліфікаційної категорії.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Розвиток творчих здібностей молодших школярів ".


-Кредом моєї педагогічної діяльності стали слова В.Сухомлинського: "Якщо ви бажаєте, щоб діти творили, створювали художні образи, перенесіть з вогника своєї творчості хоча б одну іскру в свідомість дитини". 

   Проблема розвитку творчої особистості є однією із центральних у педагогіці. Тому важливо, якраз починаючи з молодшого шкільного віку, привчати дітей до мистецтва, вчити вдивлятись у звичне і побачити несподіване, у негарне - і побачити прекрасне, вчити вдивлятись у себе і побачити цілий світ. 

вихователь ГПД, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії. 

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Морально-етичне виховання молодших школярів у групі подовженого дня". 

-Важливо виховувати у дітей чесність і правдивість, доброту і чуйність, духовно збагачуючи кожну особистість. Працюючи з молодшими школярами, роз'яснюю їм суть моральних цінностей, вчу правильно оцінювати вчинки людей, спонукаю дітей до безкорисливих благородних вчинків. 

вчитель початкових класів, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Розвиток пізнавальної активності учнів в НУШ"

    Завдання будь-якого навчання - розвиток. Тому, через навчання ми формуємо основи пізнавальної діяльності дітей, щоб подальший розвиток відбувався природно, без примусу. Пізнавальний інтерес позитивно впливає не тільки на процес і результат діяльності, а й на перебіг психічних процесів - мислення, уяви, пам'яті, уваги, які під впливом пізнавального інтересу набувають особливу активність і спрямованість.

    Оскільки в умовах модернізації української шкільної освіти особлива увага акцентується на особистості учня та його думки, необхідно застосування сучасних педагогічних технологій, які здатні формувати активну і пізнавальну особистість.

вчитель початкових класів, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Інтерактивні технології навчання як ефективні засоби розвитку пізнавальних інтересів учнів початкової школи"

    Сучасні діти живуть у динамічному світі, де інформація оновлюється щосекунди. Їхню увагу складно утримати традиційними методами навчання. Інтерактивні технології роблять процес навчання цікавим, захоплюючим, динамічним, що відповідає потребам та особливості сприйняття інформації молодших школярів. Використання інтерактивних технологій сприяє розвитку ключових компетентностей, необхідних для успішного життя в сучасному світі.

    Вважаю, що інтерактивні технології дають учням можливість розкрити свій потенціал, стати активними учасниками навчального процесу.

вчитель початкових класів, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Інтерактивні методи як інноваційна діяльність сучасного вчителя початкової школи".

    Відомий педагог В.О.Сухомлинський в своїх творах писав: "Навчання не повинно зводитися до безперервного нагромадження знань, до тренування пам'яті, до зубріння, яке отупляє, одурманює і нічого не дає... воно має відбуватися як цікаве, різноманітне інтелектуальне життя, що приходитиме в світі казки,  гри, краси, музики, фантазії, творчості... Хочеться, щоб діти були мандрівниками, відкривачами і творцями в цьому світі".

    Вважаю, що саме використання інтерактивних методів, прийомів, вправ на уроках і в позаурочний час допомагають учням у цікавій активній навчальній формі здобувати нові знання, набувати життєво необхідних умінь і навичок, сприяють формуванню ключових компетентностей та розвитку наскрізних умінь.

вчитель початкових класів, спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Формування компетентної особистості учня засобами інноваційних технологій".


Актуальність роботи над проблемою зумовлена сучасними тенденціями у світі, необхідністю сформувати в учнів культуру життєдіяльності, вміння самостійно, усвідомлено робити вибір, активно діяти та природно сприймати зміни, вміти структурувати свій життєвий простір і вчитися протягом життя.

Формування життєвих компетентностей – це цілісний, поступальний процес, який виражається у залученні дитини до соціального досвіду, засвоєнні нею вже існуючих у суспільстві форм і видів діяльності. Розвинена і сформована особистість – це активний творець свого життя. 



вчитель початкових класів, спеціаліст другої кваліфікаційної категорії.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Формування здоров’язберігаючої компетентності учнів молодшого шкільного віку".

-Найбільш актуальним завданням сучасного вчителя є формування ключових компетентностей молодшого школяра. Одна з ключових компетентностей - це здоров'язбережувальна.                                              Актуальною проблемою сьогодення є збереження здоров'я дітей та формування здорового способу життя як цінності, навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров'я. 

   Мета моєї діяльності - пошук шляхів гармонізації й оптимізації діяльності учнів для того, щоб зберегти їх фізичне, духовне, психологічне та соціальне здоров'я.

вихователь ГПД, спеціаліст.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Ігрова діяльність учнів під час ГПД як засіб соціалізації".

    Гра дарує щохвилинну радість, задовольняє актуальні невідкладні потреби, а ще – спрямована в майбутнє, бо під час гри у дітей формуються чи закріплюються властивості, вміння, здібності, необхідні їм для виконання соціальних, професійних, творчих функцій у майбутньому. 

    А.С. Макаренко писав: «Гра має важливе значення в житті дитини…Якою буде дитина в грі,такою вона буде і в праці,коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається перш за все в грі…»

    Гра- це школа спілкування дитини. Отож гра,її організація - ключ в організації виховання.

вихователь ГПД, спеціаліст.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Формування національної свідомості молодших школярів у групі подовженого дня".

Особливої уваги нині потребує проблема формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів, набуття ними соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування особистісних рис громадянина-патріота української держави.

вихователь ГПД, спеціаліст.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Національно-патріотичне виховання  молодших школярів  у групі подовженого дня".

    У групі подовженого дня національно-патріотичний розвиток особистості дитини є необхідним елементом виховання. Це відкриває широкі можливості для формування любові до рідної країни та її культури. Під час виховних заходів та ігор діти отримують можливість поглиблювати знання про історію, традиції та цінності свого народу. Активна участь у святкуванні національних свят, проведення тематичних майстер-класів та екскурсій сприяє вихованню національної гордості та розумінню важливості єдності в різноманітті. Такий підхід допомагає створювати позитивне емоційне сприйняття національних цінностей та розвиває у дітей відчуття відповідальності за свою країну.

вчитель початкових класів, спеціаліст.

Науково-методична проблема, над якою працюю: "Інтерактивні методи роботи у початкових класах НУШ"