Школа професійної адаптації малодосвідченого педагога
Учитись важко. А учить ще важче,
Та не повинен зупинятись ти.
Як учням віддаєш усе найкраще,
То сам сягнеш нової висоти.
Іван Драч
Нова генерація молодих педагогічних кадрів має бути не лише сама готовою до педагогічної діяльності в сучасних соціально-економічних і політичних умовах, а й здатною готувати молодь до праці та життя у період, коли продовжує утверджуватися українська державність, все ширше та інтенсивніше запроваджуються ринкові економічні механізми. Центром і точкою відліку в системі професійної (професійно-технічної) освіти є особистість як того, хто навчається, так і того, хто навчає, потреба його в загальному й професійному розвитку.
Молодий педагог приходить до професійно-технічного навчального закладу з власним проєктом майбутньої професійної поведінки, зі своїм світоглядними орієнтирами та цінностями як відображення ментальності етносу й духовно-педагогічних вартостей усіх його попередніх вихователів.
Одним із провідних завдань методичної діяльності закладу стає забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих педагогів, надання їм допомоги у проходженні ступенів становлення й розвитку системи роботи.
Треба допомогти молодому спеціалістові усвідомити, що педагогічна професія не знає зупинок у своєму розвитку. А для цього потрібна наполеглива творча праця на всіх рівнях, яка допоможе успішно виконувати поставлені перед закладом освіти завдання, сприятиме прискоренню їхньої адаптації. Тільки за таких умов відбудеться успішне професійне становлення.
Склад Школи професійної адаптації малодосвідченого педагога
Кіріченко С.С. – наставник Дарморіз Р.П.
Нікітіна А. С. – наставник Авраменко Ю.С.
Переходович В.Є. – наставник Козлова О.Г.
Семикін О.І. – наставник Ятленко Л.Д.
Воробйов С.О. - наставник Берестовий В.М.
Зайцев А.В. – наставник Сидоренко Т.О.
ЗАВДАННЯ ШКОЛИ МОЛОДОГО МАЙСТРА В/Н:
· Допомогти молодому майстру у його професійному становленні. розв’язанні конкретних проблем методики проведення виробничого навчання;
· Сприяти ознайомленню із сучасними методами і технологіями навчання і виховання, передовим педагогічним досвідом і на цій основі – виробленню власного педагогічного стилю роботи.
НАПРЯМКИ РОБОТИ
ШКОЛИ МОЛОДОГО МАЙСТРА В/Н:
· ознайомлення з особливостями роботи з навчальною документацією;
· формування вмінь застосовувати теоретичні знання, одержані у ВНЗ, у конкретній практичній діяльності;
· набуття молодими майстрами практичних навичок, необхідних для педагогічної роботи;
· вивчення молодими майстрами перспективного педагогічного досвіду;
· ознайомлення та впровадження сучасних методів і принципів виробничого навчання і виховання здобувачів освіти, форм організації навчальної діяльності здобувачів освіти на уроках виробничого навчання, нових педагогічних технологій;
· ознайомлення із порядком організації виробничої практики, підготовки до ПКА та ДКА, порядком працевлаштування здобувачів освіти.