Життя бібліотеки

        Наша бібліотека - це не тільки місце, де можна взяти книгу, це -  простір для спілкування на різні гострі та цікаві теми. Це знайомство та взаємодія дітей різного віку. Це можливість в процесі бібліотечних заходів сформувати критичне мислення, вміння висловити власну думку, наводити аргументи. Це - територія знань та творчості. А ще - можливість отримати гарний настрій та позитивні емоції!

        Знайомтесь та слідкуйте за життям нашої шкільної бібліотеки на цій сторінці та в інших соціальних мережах!

Увага!

      В цьому навчальному році є можливість користуватись електронними версіями підручників з 1 по 11 класи.

    Рекомендуємо платформу   MyBook Дніпро (dniprorada.gov.ua) , спеціально розроблену для шкіл м. Дніпра. Зручність цієї платформи в тому, що після реєстрації вам пропонуються підручники, за якими навчаються саме в вашій школі.

Також є платформи        Електронні версії підручників (imzo.gov.ua) 

                                                  Підручники онлайн, скачать підручники безкоштовно (shkola.in.ua) 

                                                  Електронні підручники (e-pidruchnyky.net) 

                                                  Шкільні підручники онлайн (pidruchnyk.com.ua) 

       Сьогодні в Україні вшановують 106-ту річницю пам’яті Героїв Крут 29 січня 2024 р. 

Саме в цей день 29 січня 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів та військових, в нерівних умовах бою, показали справжню відданість своєму народу. Незалежно від різного походження – чи то діти селян, робітників, чи то священиків; військові, студенти, гімназисти – всі вони об'єдналися з єдиною метою – захищати Україну.

      Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами – приклад для багатьох наступних поколінь.

       Презентуємо книгу К. Тур-Коновалова "Крути 1918" та однойменний фільм режисера Олексія Шапарєва.

       

День Соборності України

       22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України, Це особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році - тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік. Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином "з'єднують" два береги Дніпра - лівий і правий, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.



    Канікули — чудовий час, щоб відкривати щось нове. Ми підготували добірку дитячої літератури, яка нещодавно вийшла друком в українських видавництвах. Ці книги допоможуть школярам відволіктися від буденності та набратися енергії для нового ривка вперед. 

"36 і 6 котів",  Галина Вдовиченко

       У помешканні пані Крепової та її племінника Стаса живе 36 великих і 6 маленьких котів. Коти-бешкетники розповідають про свої пригоди, розгадують загадки, складають реп, ділять територію із псами, мріють про татуювання, стають героями журналістських статей про НЛО, виступають на сцені…У книжці безліч неочікуваних ситуацій, де кожен, з одного боку, може проявити себе, а з іншого — підтримати друга. Після прочитання хочеться написати повідомлення всім своїм друзям, адже лише з ними можна розділити пригоди і досхочу насміятися так, як це роблять 36 і 6 котів. Книжка ілюстрована, тож кожен з яскравих персонажів оживає, а ситуація доповнюється деталями, без яких так складно уявити роботу котів-детективів.


"Дикий робот", Пітер Браун

      Що станеться, якщо робот опиниться посеред дикої природи? Навколо — тварини, гори, каміння, струмки, нерукотворне середовище. Як машині вижити в природних умовах, як знайти родину і друзів? Для робота Роз усе навколо — нове. А все, до чого вона доторкається (наприклад, гора хмизу для багаття), стає впорядкованим. Роз вчиться жити серед дерев і тварин та водночас адаптує цей світ під себе. Ми дізнаємось: як атакувати ведмедів шишками, як проводити консультації з бобром, що робити, коли хащі охопила пожежа та багато іншого. Читацьку уяву доповнюють ілюстрації — вони допомагають уявити дивовижний світ, який підкорює робот.


"Книга рекордів Говорухи", Саша Кочубей

      Говоруха — це прізвище хлопчика Андрія, якого в школі називають Андроїд. Він бешкетник, готовий вдягнути костюм Дарта Вейдера і діяти в масштабах Всесвіту. Протягом усієї книжки хлопець прагне встановити бодай якийсь рекорд, проте не всі його починання успішні. Андроїд ділиться секретами: як оволодіти технікою «нічогонеробіння» і допомогти друзям, що написати у творі «Ким я стану, коли виросту», як спілкуватися з подружками, якщо вони захоплюються голлівудським кіноактором і нічого навколо не бачать. «Книга рекордів Говорухи» — збірка оповідань, доповнених влучними ілюстраціями. Після прочитання хочеться відкрити блокнот і скласти власний перелік рекордів, навіть якщо їх так і не вдалося поставити. Адже іноді спроби й зусилля мають не меншу вагу, ніж результат.


"Гімназист і Чорна Рука", Андрій Кокотюха

     Юрко Туряниця вчиться в гімназії на Печерську. Власне тому автор і називає його гімназистом. Хлопець читає під ковдрою книжки та комікси з ліхтариком, неохоче прокидається вранці та вчиться з неабияким інтересом. Разом з Юрком читач ходить вулицями Києва, знайомиться з вусатим детективом Шпигом, отримує послання та погрози від Чорної Руки, розв’язує головоломку таємниць. Але чи вдасться гімназисту перемогти загадкову Чорну Руку, читач з’ясує лише наприкінці. Як і в кожному доброму детективі, в книжці є пес, плащ і небезпека. Після прочитання з острахом починаєш очікувати записку, а поза тим виникає гостра потреба прогулятися містом, щоб пройти шлях Юрка самостійно. 

"10 історій для хлопців", збірка

     У збірці оповідань зібрані абсолютно не пов’язані між собою історії, що могли відбутися будь-де: у спальному районі, на околиці міста, у невеличкому райцентрі чи селі. Адже всі ці історії так чи інакше взяті з життя. У них автори розповідають передусім про себе в дитинстві, а потім і про своїх персонажів. Їхні історії кумедні й життєствердні. Головні герої вирішують проблеми, потрапляють у різні ситуації, долають подекуди вкрай неприємні життєві обставини, граються і вчаться комунікувати зі світом.

Серед авторів збірки Сергій Гридін, знаний своїми «хлопчачими» книжками, Андрій Бачинський, чиї тексти б’ють у найболючіші місця, та багато інших. Історії для хлопців, про хлопців та від хлопців будуть цікаві не лише хлопцям, а й найширшому колу читачів. Після прочитання хочеться писати друзям, гуляти і не втрачати жодної хвилини канікул, щоб насолодитися ними сповна.

"Мій друг Персі, Баффало Білл і я", Ульф Старк

       Історія про звичайного підлітка Ульфа, який проводить канікули в селі разом зі своїм найкращим другом Персі. Хлопці шукають розваг, про які й батькам не розповіси, та й з друзями таким не завжди готовий поділитись. Вони кидають камінчики у воду, вчаться плавати, вправно веслують у човні, пробують, як це — гратися в індіанців, коли ти вже переріс цей вік. Ульф навіть переживає нерозділене кохання, адже дівчинка Пія не відповідає йому взаємністю. Проте друг Персі завжди готовий підтримати порадою й розрадити. Ульф Старк — майстер історій, узятих із життя та про життя. Після прочитання виникає майже фізичне відчуття, наче плавав у морі й провів із друзями літо тривалістю в 200 сторінок.



"Не озирайся і мовчи", Макс Кідрук

Марку 14. Він живе в невеличкому містечку, ходить до школи, захоплюється наукою, дає списувати математику дівчинці, у яку закоханий, вирішує проблеми з батьками, конфліктує з однолітками. Це історія не про виняткового героя, а про звичайного українського підлітка, чиє життя в певний момент змінюється. Так, одного дня сусідка Соня відкриває містичний бік будинку, де вони живуть: натиснувши певну комбінацію цифр у ліфті можна вирушити в небезпечну подорож і потрапити в інший світ. Як поводитися в цьому світі, які небезпеки він приховує, чому так важливо не озиратися й мовчати? Читач водночас переживає безліч емоцій — страх перед невідомим, співпереживання Марку, емпатію до проблем Соні, потребу вирішити проблему з батьками, бажання опинитися там, у ліфті, і потрапити разом з героями в інший світ. Після прочитання змінюється ставлення до ліфтів і стаєш сміливішим.

     Радіодиктант національної єдності-2023 українці, як і минулого року, писали у військових частинах, навчальних закладах, вдома.

  Цьогорічний диктант називався "Дороги України". Текст написала поетеса Катерина Калитко. Читав його актор, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному однойменному фільмі Олексій Гнатковський.


     27 жовтня 2023 року - День української писемності і мови. Свято започаткував Президент України Леонід Кучма, підтримавши ініціативу громадських організацій 6 листопада 1997 року. До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.

     Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.

     В нашій школі з нагоди Дня української писемності та мови діти проходили мовний квест "Рекорди української мови"

23 жовтня 2023 року ми відзначаємо Міжнародний день шкільних бібліотек.

Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек. Вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня.

Щодня бібліотека нашої школи відкриває учням безмежний світ книг, стає справжнім помічником і гідом читання!

Список 40 українських книжок, 

які варто прочитати дітям

Команда фахівців із лабораторії дитячого читання «БараБука» НЦ «Мала академія наук України» та експертів-освітян і психологів ГО «Смарт освіта» шляхом голосування обрали 40 книг, які увійдуть до третього тематичного посібника для батьків та освітян.

Було зібрано всі українські книги, які написали сучасні автори на тему війни, та відбулося закрите голосування експерток щодо відбору рукописів. До майбутнього третього тематичного посібника увійдуть 40 книг, що набрали від 4 і більше балів (за 5-бальною шкалою оцінювання). Експертна рада: Галина Титиш, Тетяна Стус, Світлана Ройз, Ольга Купріян, Марія Артеменко, Анна Третяк, Анастасія Музиченко, Галина Ткачук.

     Перелік сучасних дитячих та підліткових книг, які стосуються тем бойових дій, травм, втрат, а також тих, що торкаються важливих у контексті війни аспектів життя, можна переглянути нижче: 


• «Листи на війну. Діти пишуть солдатам/Letter on the War. Children Write to Soldiers» (Братське; Залізний тато); «Листи з війни. Солдати пишуть дітям / Letters from the War. Soldiers Write to Children»

• Валентина Захабура. Лео-Фу, або Я народився собакою (Видавництво Старого Лева)

• Войтенко Ольга. Кожна грудочка землі (Портал)

• Іван Андрусяк. Жерар-партизан (Віват)

• Іван Малкович. Золотий павучок (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

• Ірина Озимок. У міста є я і не лише…(Книголав)

• Катерина Єгорушкіна. Мої вимушені канікули (Віват)

• Лариса Денисенко. Діти повітряних тривог (Видавництво)

• Мар’яна Савка. Залізницею додому (Видавництво Старого Лева)

• Надійка Гербіш. Мене звати Мар’ям (Віват)

• Надійка Гербіш. Ми живемо на краю вулкана (Портал)

• Надійка Гербіш. Яблука війни (Портал)

• Настя Мельниченко. Мій дім – війна (Теза)

• Настя Музиченко. Врятовані хвостики (НК Богдан)

• Оксана Лущевська. Триматись за руки, сестричко (Крокус)

• Оксана Лущевська. Як у казці (Залізний тато)

• Олександр Корешков. Мій тато повернувся з війни. Ідея: Ілля Шпилянський (Spring Comics)

• Олександр Шатохін. Жовтий метелик (Видавництво Старого Лева)

• Олена Захарченко. Метро до Темного Міста (Видавництво Старого Лева)

• Олена Максименко. Пси, які приручають людей (Портал)

• Ольга Куждіна. Детективна агенція “САМ” в Ужгороді (АССА)

• Ольга Купріян. Коляда з лицарями (Портал)

• Ольга Купріян. Мирослава та інші з нашого двору (Видавництво Старого Лева)

• Оля Русіна. Абрикоси зацвітають уночі (Видавництво Старого Лева)

• Оля Русіна. Тор – тракторець, що тягне танк (Видавництво Старого Лева)

• Романа Романишин, Андрій Лесів. Війна, що змінила Рондо (Видавництво Старого Лева)

• Сашко Дерманський. Клуб врятованих. Непухнасті історії (Віват)

• Світлана Вертола. Юна. Війна (Чорні вівці)

• Сергій Лоскот. Чубзики (Ранок)

• Таня Стус. Таємні історії маленьких і великих перемог (Книголав)

• Тетяна Рубан. На північ від кордону (Наш Формат)

• Тетяна Стрижевська. Лінія термінатора (Видавництво Старого Лева)

• Юлія Ілюха. Зеро (Ранок)

• Юлія Рацебуржинська. Як створюють монстронароди? Книжка про пропаганду, дурнероб і Чухлера (Чорні вівці)

• Юрій Нікітінський. Вовчик, який осідлав бомбу (Час майстрів)

Проєкт реалізується завдяки Українському інституту книги. 

За матеріалами https://znayshov.com/News/Details/opublikuvaly_spysok_40_ukrainskykh_knyzhok_Yaki_varto_prochytaty_ditiam

Де шкільні підручники?! 

Зведена інформацію на початок навчального року

   Сьогодні комітет освіти заслухав зведену інформацію на початок навчального року. Ситуація з підручниками для класів НУШ ось яка:

   ✅ 6-ий клас повністю отримав друковані підручники (у деяких областях буксує зарубіжна літетатура, але це питання днів). Тут повинна зауважити, що це насправді перемога, яка б не відбулась без підтримки партнерів - ради Європи, Японського парламенту та інших.

    Складна ситуація залишається з 5-м класом. У Міністерства освіти немає достатнього фінансування для того, щоб додрукувати всі потрібні підручники. 5 клас має математику, природу і більшість має укр мову, але не всі, це залежить від автора. Бюджетних коштів поки недостатньо. Треба близько 553 млн грн, щоб надрукувати всі підручники для 5 класу! 

За матеріалами  https://znayshov.com/News/Details/de_shkilni_pidruchnyky_zvedena_informatsiiu_na_pochatok_navchalnoho_roku

    Кожного року 1 вересня в Україні відзначають День знань. У цей день в усіх школах України лунають "перші дзвоники", святкова музика та державний гімн України!

     Святково вдягнені школярі разом із батьками та вчителями у дворі школи шукають розмітку для свого класу, слухають промову директора. Лунають традиційні віршики від першокласників. А потім хтось із старшокласників несе на руках "першачка" по колу в дворі й обоє дзвонять у перший дзвоник. Це означає, що новий навчальний рік – розпочато. Цей день особливий для тих, хто йде перший раз в перший клас, і для тих, у кого цей майбутній навчальний рік – останній.

     Бібліотека нашої школи вітає всіх учнів, батьків і вчителів з новим навчальним роком!

Список рекомендованої літератури 

для читання влітку:

Початкова школа:


Список рекомендованої літератури для читання влітку. 2 клас. За програмою «Інтелект України»


Список рекомендованої літератури для читання влітку. 3 клас. За програмою «Інтелект України»


Список рекомендованої літератури для читання влітку. 4 клас. За програмою «Інтелект України»


   Список рекомендованої літератури для читання влітку. 2 клас. За програмою «НУШ»


Список рекомендованої літератури для читання влітку. 3 клас. За програмою «НУШ»


Список рекомендованої літератури для читання влітку. 4 клас. За програмою «НУШ»


Українська література:


на 5 клас. За програмою «Інтелект України»


на 5 клас. За програмою «НУШ»


на 6 клас. За програмою «Інтелект України»


на 6 клас. За програмою «НУШ»


на 7 клас


на 8 клас


на 9 клас


на 11 клас


Зарубіжна література:


на 5 клас. За програмою «НУШ»


на 5 клас. За програмою «Інтелект України»


на 6 клас. За програмою «НУШ»


на 6 клас. За програмою «Інтелект України»


на 7 клас


на 8 клас


на 9 клас


на 11 клас

    37 років тому, 26 квітня 1986 року, відбулась трагічна подія – аварія на Чорнобильській АЕС, яка негативно вплинула на Україну і країни Європи, на людську діяльність, пов’язану із атомною енергетикою. До Дня трагедії на Чорнобильській АЕС в нашій школі відбулися онлайн-заходи, присвячені вшануванню пам'яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Шевченківські дні: «Нас єднають думи Кобзаря» 

Щовесни, коли тануть сніги і сяє сонечко в Україні проходять Шевченківські дні. Саме у такий березневий день яскраво засяяла над Україною зірка Т.Г. Шевченка - пророка, поета, художника.

Бути гідними ймення Тараса Григоровича означає постійно збагачуватися духовно, берегти рідне слово, вірити в незалежну державу і працювати для добра в Україні.

Цьогоріч з нагоди відзначення 209 років від Дня народження Т.Г. Шевченка в нашій школі в кожному класі лунало слово Кобзаря.

Кожного місяця бібліотекарі навчальних закладів м. Дніпра і області зустрічаються для обміну досвідом, ідеями, думками і планами. Після таких вебінарів натхнення ще довго залишається в душі у кожного з нас.

РІК  НАШОЇ  НЕЗЛАМНОСТІ


Це був рік болю, жалю, віри та єдності! Рік жахливої повномасштабної війни. Рік, який приніс дуже багато болю та втрат.

24 лютого 2022 року – день, який неможливо забути. День, який змінив кожного з нас. Проте ми стояли, стоїмо й будемо стояти. Кожен на своєму місці, аби наблизити нашу перемогу.

Це рік нашої з вами незламності. Знаємо, що це буде роком нашої з вами перемоги! Попереду нова історія сильної та вільної України. 

InShot_20230223_135052603.mp4

Син Розстріляного Відродження 

Микола_Куліш22.mp4

Микола Куліш – один з найяскравіших та найбільш оригінальних українських драматургів першої половини минулого століття. Розквіт його творчої активності припав на 20-ті – початок 30-х років – період відродження, розвитку та трагедії України. М.Куліш – один з засновників української модерної драматургії. Його п’єси нічим не поступаються кращим світовим зразкам.

Віртуальна виставка до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди 

Сковорода22.mp4

“Світ ловив мене, але не спіймав”, - говорив чи то жартома, чи то всерйоз Григорій Савич Скоровода чи то про себе, чи то про всю українську націю в цілому. Розглядаючи особистість Сковороди, доцільно більш детально звернути увагу на декілька основоположних граней його гігантського таланту, який розкриває всю ту ж суть... української нації взагалі. 

9 Листопада - День української писемності та мови. Нагадуємо, що о 11.00 відбудеться Національний радіодиктант, а о 14.00 розпочнеться мастер-клас з української мови. Посилання дивіться в класних онлайн-групах і в Гуглкласі.

У жовтні наша школа долучилась до акції #BOOKSHARING. Звіт про це дивіться у відео

       Дорогі діти! Шановні вчителі та батьки!

     У цьому році 1 вересня, на жаль, не схоже на свято попередніх років. Вже півроку ми живемо в умовах повномасштабної війни. Кожного року ми зустрічалися на святкових лінійках, а сьогодні багато з нас розсіяні по всьому світові.

  Але попри все, жодні перешкоди не завадять нам йти шляхом пізнання до нових звершень і досягнень.

  Нехай у вашому житті завжди буде можливість вчитися, знаходити нові знання протягом всього життя! Зі святом вас! З Днем знань!

Робота бібліотеки у 2021-2022 навчальному році

Липень

Серпень