Листопад

Акція "16 днів проти насильства"
"Любов та співчуття - це необхідність, а не розкіш. Без них людство просто не виживе"Далай Лама
Наш заклад, як і Міжнародна спільнота, щорічно підтримує акцію "16 днів проти насильства". В ці дні разом з тисячами громадян та сонями державних та громадських організацій ми активізуємо свої зусилля заради об'єднуючої мети: донести інформацію щодо неможливості насильства у сучасному світі. З метою привернення уваги учнів до цієї актуальної проблеми був проведений бібліотечний урок "Ми проти насильства"

Віртуальна виставка

до акції "16 днів проти насильства"

"Володар мух та всі-всі-всі"


«Володар мух» (англ. The Lord of the Flies) — дебютний алегоричний роман англійського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури (1983), Вільяма Ґолдінґа, який вийшов 17 вересня 1954 року.

Героями повісті є група дітей та підлітків, відправлених з початком війни батьками подалі від місця катастрофи на літаку. Але з літаком сталася аварія, і діти опинилися самі на тропічному острові. Ніхто не знає де вони знаходяться, їх чекають важкі випробування, через які одні пройдуть, здобуваючи негативний досвід, а інші загинуть від рук перших.



Головною героїнею повісті В. Железнякова «Опудало» є учениця 6 класу звичайнісінької середньої школиЛена Бессольцева. Проблема дівчинки в тому, що вона стала ізгоєм у своєму власному класі. Може бути тому, що вона не відрізнялася красою, може тому що була трохи не такий як усі, весь колектив готовий зустріти тендітною і беззахисною дівчата. Однокласники навіть придумали їй образливе прізвисько «опудало», на що вона намагалася не звертати уваги і все ще намагалася знайти з однокласниками спільну мову.


«Пригоди Олівера Твіста» – це роман Ч. Діккенса, у якому розповідається про непросту долю хлопчика-сироти, який після смерті матері опинився сам на сам із жорстокою дійсністю суспільства середини ХІХ століття, з його лицемірством, злочинністю та зневагою до знедолених. Та все ж таки під кінець книги Олівер знаходить сім’ю, таємниця його народження розкривається. Але перш ніж доходиш до такого щасливого фіналу, доводиться прожити безліч страждань разом з головним героєм.


В одній з квартир сірої «хрущовки» живе, здавалося б, звичайна сім’я. Проте за зачиненими дверима того дому відбуваються тривожні події, що їх байдужі сусіди воліють не помічати.

Жінка, котра потерпає від домашнього насилля; хлопець-підліток, який шукає розуміння й підтримку на вулиці; самотня дев’ятирічна дівчинка, що вчиться жити з «демонами» своїх батьків… «Усі їхні демони» — вибуховий соціальний трилер про дітей, позбавлених дитинства, алкоголізм, байдужість…



Найвідомішою книгою про полонянку є роман відомого британського постмодерніста Джона Фаулза «Колекціонер». Головний герой книжки сором’язливий чоловік. Він, за певних вдалих обставин, викрадає дівчину, в яку палко закоханий. Ні, жодного насильства з його боку немає. Він просто хоче, щоб та дівчина краще пізнала його і, можливо, навіть покохала. У Фаулза вийшов напрочуд психологічний твір. Він дає читачам зануритися у голову і світ як викрадача, так і бранки. А вже самим читачам доведеться зробити власні висновки з цієї історії.


Новенька та інші історії | Сайко Оксана

13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться – може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях – зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді – бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві – осудом, а чи співчуттям?..



Всеукраїнська акція "Запали свічку"

до Дня пам'яті жертв Голодомору

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в нашій школі були проведені інформаційно-просвітницькі заходи. В шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Запали свічку пам'яті».

В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Учні розказували спогади своїх рідних про ту страшну трагедію, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».


28 листопада кожного року о 16-й годині проходить Всеукраїнська акці «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».


Тема Голодомору яскраво-трагічно розкрита в художніх творах українських письменників. Пропонуємо переглянути віртуальну виставку "Голодомор 1932-1933 р.р. в художній літературі"

Голодомор 1932-1933 років в художній літературі.mp4