Куди звернутися по психологічну допомогу?

 Як отримати безкоштовну консультацію, коли відчуваєш себе не ок? 

За результатами досліджень Gradus Research, 31% українців не вважають, що їхні ментальні проблеми вагомі та важливі для інших, особливо в умовах війни. Це є основною причиною, чому люди не звертаються до психологів. А 66% респондентів просто не знають, куди звертатися у разі потреби — на допомогу приходить Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської. (https://t.me/FirstLadyOfUkraine

У межах програми спеціалісти підготували контакти гарячих ліній перевірених організацій. До деяких з них можна телефонувати цілодобово (так, навіть якщо не спиться). Усі дзвінки безкоштовні — зберігайте допис або завантажуйте на ваш пристрій, аби завжди мати під рукою (для себе чи друга). 

Піклування про ментальне здоров'я — на часі! 

➡️ Більше корисної інформації. (https://howareu.com/#techniques

Всеукраїнську програму ментального здоров’я координує МОЗ України  (https://t.me/mozofficial)за підтримки ВООЗ, ГО «Безбар'єрність», USAID (https://www.facebook.com/USAID?__cft__[0]=AZVxTFdRFXSNnJubbee55l9BjBF4z_YwisIIdkldDgmKM2X7yCyjH7JMqcM4ANkNjsBg5xcQbUpNO6gs068kBOqZpS0_MiQBM3S1ekr-QWDMd2b2S8LeGZP-82j2FwLXoY4mF9d3X-55Jl5zbRdJYpbqALx4IMs1RdXH944Cmazony-_eEWBMxVCjWSSuVFzPYI&__tn__=-]K-R).


РЕЛАКСАЦІЯ

Релаксаційні вправи дозволяють дитині опанувати навички саморегуляції та зберегти більш рівний емоційний стан.

Вправа «Лимон»

Опустіть руки вниз і уявіть собі,що в правій руці знаходиться лимон, з якого потрібно вичавити сік. Повільно стискайте як можна сильніше праву руку в кулак. Відчуйте як напружена права рука. Потім киньте лимон і розслабте руку. Виконайте цю ж вправу лівою рукою. Виконання вправи може супроводжуватися віршем-інструкцією:

Я беру лимон в долоню

Відчуваю,що круглий він.

Злегка я його стискаю -

Сік лимонний вижимаю.

Все в порядку, сік готовий.

Я лимон кидаю, руку розслабляю.

Вправа «Золота рибка»

Закрийте очі. Уявіть себе біля моря, біля чистої прохолодної води. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпочуться біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Серед них є і золота. Діти, якою ви уявляєте золоту рибку? (Відповіді) Розплющіть очі. 

10 порад батькам та      вчителям

Війна принесла страх прям додому. Через те, ви можете вдаватися в питання, як навчити свою дитину виходити за межі страхів, які приносить час війни. 

Хороша новина полягає в тому, що так само як ваша дитина вчиться читати та писати, вона може навчитися навичок стійкості — здатності добре адаптуватися перед обличчям біди, травми, трагедії, загроз чи навіть значних джерел стресу.


Які поради можуть допомогти вам навчити своїх дітей стійкості? 


ВПРАВИ І ТЕХНІКИ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ ДІТЯМ ПОДОЛАТИ СТРАХИ  

Малюємо страх

Дитині можна запропонувати намалювати на альбомному аркуші паперу свій страх. Коли дитина впорається із завданням, його потрібно запитати: «А що ми тепер з ним зробимо?»


Малюємо веселку сили

На альбомному аркуші паперу дитині пропонується намалювати веселку за допомогою пластиліну. Спочатку слід підготувати з різних шматків пластиліну кольорові кульки. Потім потрібно запропонувати дитині розмазати кульки пластиліну по аркушу паперу, повторюючи вголос: «Я сильний», «Я сміливий».


Складаємо казку

Можна скласти казку разом з дитиною про чарівну скриню, на дні якої лежить те, що завжди перемагає різні страхи. Цей предмет дитина повинна придумати сама і намалювати його на аркуші паперу.


Викидаємо страх

Дитині пропонується з пластиліну зробити маленьку кульку - це буде страх, потім зробити велику кульку з отвором всередині - це буде темниця, після чого кульку під назвою «страх» посадити в темницю, звідки він не зможе вибратися на волю. Потім дитина повинна викинути зроблену кульку у відро для сміття, примовляючи при цьому: «Я викидаю страх і більше не боюся».


 Закопуємо страх

Дитині пропонується зліпити з глини або пластиліну кілька кульок. І запитати дитину: «Як цей страх буде називатися?» (Страх шуму, страх темряви і т.д.). Потім запропонуйте дитині на аркуші паперу намалювати охоронця, який буде охороняти страх і не випустить його на волю. Після виконаної роботи запропонуйте малюкові покласти страх в картонну коробочку разом зі сторожем, вийдіть на вулицю і закопати коробочку в землю.