KüberPähkel

2019 aasta uuring ja koolivoor toimuvad oktoobris!

KüberPähkel on Kaitseministeeriumi poolt ellu kutsutud ja Tallinna Tehnikaülikooli(TelTech) Küberkriminalistika ja -julgeoleku keskuse läbiviidav uuring ja testimine põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilastele. Iga aasta oktoobris ootame 4.-9, klasside õpilasi osalema uuringus ja 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilasi osalema testimises (koolivoorus).

Projekti toetavad: Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Targalt Internetis.

KüberPähkel 4.-9. klassidele - test on leitav 1.10-3.11.2019 - kliki siia

Testis võivad osaleda kõik antud vanuses, piirangut arvutiselt pole. Enamasti osaleb 9000 õpilast ja 200 asutust üle Eesti.

KüberPähkel koolivoor 7.-12. klasside ja kuni 18 aastastele (k.a) kutsekoolide õpilastele - registreerumine on lõppenud. Osalevad 60+ kooli nimed leiate siit - kliki siia

KüberPähkli koolivooru lõppvõistlus toimub 13.12.2019 TalTech Mektorys kuhu ootame koolide esindusmeeskondi (2 poissi ja 2 tüdrukut). Võistlevad vanuseklassid: põhikool, gümnaasium, põhikool+gümnaasium ja kutsekool.

...........................................

Fakte:

  • KüberPähkli võistlus algas 2015. aastal ja selle läbiviijaks oli esimesel kahel aastal HITSA.
  • 2017. aastal sai uuringu korraldamise õiguse endale TalTech ning hakkasid toimuma erinevad uuringud ja koolivoorud (vt. lehte Uuringuanalüüsid)
  • 2018 aastal korraldati esimest korda KüberPähkli koolivoor, milles osales üle Eesti 1000 õpilast, KüberPähkli testi tegi 9700 õpilast.

FOOKUSES on erinevad digitaalse ohutuse ja küberkaitse alased teadmised:

PRIVAATSUS JA TURVALISUS - Millised andmed on mõistlik internetti jagada, millised mitte? Kus oman kontot ja milline on hea parool?

TEHNILINE TAIP - Kas tead, mida teha enne kui soovid oma arvuti müüki panna? Kuidas lukustada nutiseadme ekraan turvaliselt? Küberkaitse alane probleemilahendusoskus - kuidas tuvastad, mis on toimunud ja leiad lahendusi?

KÄITUMINE INTERNETIS - Kuidas olen ise targem ja saan teisi aidata, kui mure on vaja lahendada? Kuidas tuvastan pahade eesmärkidega inimesed?

PROBLEEMILAHENDUSOSKUS - Mida teha kui asjad pole nii nagu nad olema peaks? Kas oskad märgata "valesti" olevaid asju ja neile lahendus pakkuda?

Muud tegevused KüberOlümpia projektis:

Projekti läbiviija on Tallinna Tehnikaülikool Kaitseministeeriumi tellimusel.

Infotehnoloogia teaduskond>> Tarkvarateaduste instituut >> TTÜ Kriminalistika ja küberjulgeoleku Keskus

Võistluse FB kanal - kliki siia

Kontakt:

Projektijuht Birgy Lorenz

birgy.lorenz@taltech.ee

Otsime lisatoetajaid:

Ettevõtte esindaja - kui näed ja meeldib, mida teeme, siis võtke julgesti ühendust - häid toetajaid on digiohutuses ja küberkaitses alati vaja!