Новини
Ось і завершився ще один навчальний рік – рік напруженої праці. І сьогодні у нашій родині свято. Пролунав останній дзвоник, який сповістив про завершення навчального року і про те, що ще одна сходинка в житті наших дітей пройдена.
Розквітла вишиванка кольорами,
Орнаментами душу зігріва.
У цій сорочці все – і погляд мами,
І батькові наставницькі слова,
І пісня українська колискова,
Й світанки фантастичні на полях…
Я вишиванку одягаю знову,
І серце в грудях – наче вільний птах!
Вікторія Чорній
10 травня учні 11 класів Корсунь-Шевченківського ліцею проходили навчально-польові збори на військово-тренувальному полігоні. Ліцеїсти тренувались у вмінні правильно накладати турнікет для зупинки критичної кровотечі. З вогневої підготовки тренувались у неповному розбиранні автоматів та у вмінні влучно стріляти по нерухомих мішенях. Хлопці отримали корисні вміння та навички, незабутні враження.
8 травня Україна відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.
Мак пам’яті в Україні поєднується з давнім символічним значенням цієї квітки в народній міфології та в художній літературі — зокрема і з легендами про те, що маки цвітуть там, де пролилася кров українських козаків.
В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів — скорботний знак
По нас
Мак-Крей
Наші великодні кошики ще в п'ятницю розпочали подорож до рук ЗСУ
Щиро вдячні ліцеїстам та батькам, що долучилися до привітань з Великоднем!
Слава Україні!
💙💛
"ВОДА ДЛЯ МИРУ"
Ліцеїсти підтримують активну життєву позицію!
Регіональним офісом водних ресурсів річки Рось Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось проведено творчий івент на цікавий факт за темою "Вода для миру". Участь у творчому конкурсі взяли учні закладів загальної середньої освіти, професійно-технічних закладів та вихованці закладів позашкільної освіти нашої громади. Пишаємось нашими учасниками! Також відзначено й освітні заклади за вагомий внесок у розвиток дитячої творчості, високий літературний рівень та активну участь у відзначенні Всесвітнього дня води 2024.
Всесвітній день водних ресурсів
У нашому закладі відбулися:
конкурс світлин, зроблених нашими ліцеїстами;
експерименти з водними розчинами;
літературні дослідження (контекст води на сторінках української літератури);
написання есе "Вода для миру".
Є у Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема
За участь та перемогу в X загальноміському конкурсі – фестивалі вокального, образотворчого мистецтв і художнього слова «Шевченкові вершини» вітаємо нашу талановиту ученицю.
саме у єднанні наша сила та міць
Практична частина уроку при вивченні курсу "Захист України".
УКРАЇНА ЄДИНА!!!
У День Соборності України бажаємо нам усім здорового прагматизму і щирої віри для побудови економічно незалежної та соціально відповідальної держави. Саме нашому поколінню відведено цей важливий історичний шанс. Не упустімо його і цінуймо час, у який живемо. Пам'ятаймо та шануймо наших національних героїв. Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну, і зробімо все для того, щоб їхня велична мета не перетворилася в ілюзію. Зичимо Вам щастя, добробуту та злагоди в родинах.
Слава Україні!
Героям Слава!
Під час повітряної тривоги були проведені змагання з настільного тенісу в укритті.
Учні вдосконалили уміння та навички гри.
7 грудня – Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різного віку для збереження українських традицій. Якщо вишиванка – це український генетичний код, то хустина – оберіг та символ життя, пам’ять роду, його святиня. Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хустка — жіночний аксесуар, який є символом багатовікових традицій українського народу та має свою власну історію.
Вивчення курсу "Захист України".
До Дня Збройних сил України було проведено стрільби.
Подарунки приємно не тільки отримувати, а й відправляти!
Миколайчик від Корсунь-Шевченківського ліцею попрямував до наших захисників! Пакунки наповнені різноманітними гостинцями, теплими речами, медичними засобами та листами вдячності від нашої ліцейної сім'ї.
Бажаємо нашим Захисникам козацької мужності, дідівської гідності, батьківської мудрості, могутньої сили волі!
Слава ЗСУ!
Слава УКРАЇНІ!
Продовжуємо акцію "МИ - ПРОТИ НАСИЛЬСТВА".
Разом з 11 класом переглянули короткометражний фільм. Провели виховну годину. Учні детальніше ознайомились із видами насильства та як саме запобігти психологічному тиску.
ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"
Фізичне насильство в умовах повномасштабної війни в Україні залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем, що потребує своєчасного реагування та підтримки від кваліфікованих фахівців.
Старший інспектор ювенальної превенції Черкаського РУП ГУ НП у Черкаській області, капітан поліції Богдан Попович та головний спеціаліст служби у справах дітей Корсунь-Шевченківської міської ради Вікторія Проценко провели тематичні бесіди з ліцеїстами про їхні права та обов'язки, проблеми булінгу та види насильства, надали відповіді на питання учнів та вчителів.
Вдячні за співпрацю.
НЕЗАБУДКИ ПАМ'ЯТІ
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Цього року ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
ВИШКІЛ "Вільні творять майбутнє!"
21-го листопада у м.Черкаси на території санаторію "Сосновий бір" відбувся обласний патріотичний вишкіл "Вільні творять майбутнє!" для роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Корсунь-Шевченківський ліцей представляли учні 10-х класів, виховник - учитель Захисту України Мошенський Сергій Андрійович. На вишколі відбулось практичне відпрацювання домедичної допомоги, орієнтування на місцевосці, туристська смуга перешкод, тренування в неповному розбиранні і складанні автомата Калашнікова, виховна гутірка.
Нові знайомства, позитивні враження та адреналін і досі панують у серцях наших ліцеїстів.
Усі мали змогу відчути важливість цього дня - 21 листопада - День Гідності та Свободи. Це доволі молоде, але дуже важливе свято, яке нагадує про прагнення українців до свободи попри будь-які труднощі.
Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це доволі молоде, але дуже важливе свято, яке нагадує про прагнення українців до свободи попри будь-які труднощі.
Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Наші ліцеїсти мали змогу відчути важливість цього дня.
Історичний екскурс був не лише на словах. Ми взяли участь в обласному патріотичному вишколі "Вільні творити майбутнє!"
Скарлатина у дітей: симптоми і лікування, профілактика
Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яка викликається бета-гемолітичним стрептококом групи А. Найчастіше хворіють діти переважно у віці 2-10 років. Хвороба передається повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхом (наприклад, через предмети побуту, іграшки та інше).
Для скарлатини характерні симптоми загальної інтоксикації, ангіна та висип на шкірі. Початок хвороби гострий. Тривалість інкубаційного періоду – від декількох годин до 7 – 12 днів.
Симптоми:
різке підвищення температури тіла до 38,5-40 °C
головний і м’язовий біль
сонливість, загальна слабкість, дратівливість і втома
біль у горлі, почервоніння і нальоті на мигдалинах
сухість шкіри
може бути блювота
Основні симптоми скарлатини є ангіна, висип та палаючий зів. Висип з’являється на 1-2 день хвороби. Найбільше висип сконцентрований на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і боковій поверхні шиї, боковій поверхні тулуба, животі. Особливістю шкірних змін при скарлатині є відсутність висипу біля носа і губ. Блідий носогубний трикутник особливо видно на тлі червоних щік і припухлих губ.
Протягом перших 3-х днів хвороби на язиці з’являється білий наліт, проте за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває яскраво-малинового кольору з набряклими сосочками.
Лікування такого захворювання, як скарлатина, може проводитися в умовах стаціонару медичного закладу, або вдома. Як правило, хворі на скарлатину лікуються вдома. Потрібно дотримуватися ліжкового режиму та рекомендацій лікаря (сімейний лікар, лікар-інфекціоніст). Скарлатина лікується курсом антибіотиків, оскільки якщо вчасно не почати лікування, у дітей можливий розвиток різних ускладнень хвороби.
Для полегшення загального стану здоров’я хворого рекомендується:
полоскання ротової порожнини, горла;
препарати, які знімають свербіж у місцях висипань.
Необхідність госпіталізації визначається в кожному конкретному випадку з урахуванням віку дитини, ступеня тяжкості патології, наявності ускладнень і загальної симптоматики хвороби.
Профілактика хвороби
Щеплення від скарлатини немає. Для профілактики та зниження ризику зараження скарлатиною варто дотримуватися простих правил:
провітрюйте приміщення;
гуляйте на свіжому повітрі та мийте руки після вулиці і перед їжею;
уникайте контакту з хворими людьми;
займайтеся зміцненням імунної системи у дитини;
збалансуйте раціон харчування;
звертайтесь до медичного закладу при появі перших ознак зараження.
Оскільки скарлатина має високу заразливість, і діти – це найбільш вразлива категорія, необхідно дотримуватися заходів профілактики для зниження ризику інфікування. При захворюванні дуже важлива рання діагностика і вчасно призначене лікування.
Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.
Толерантність не лише один день, один тиждень чи місяць.
Толерантність - це завжди на постійній основі.
І якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
— Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно красивими!
Л. Костенко
Спорт - частина нашого життя.
Спортивні змагання підсилюють жагу до перемоги та зміцнюють дух команди.
На початку листопада були проведені змагання з баскетболу та волейболу в 11-Б та 10-Б класах.
Учні отримали потужний емоційний заряд та вдосконалили техніку гри.
ЧОМУ ВАЖЛИВО МИТИ РУКИ З МИЛОМ!!!!!!!
ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ A
Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Основні факти
Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок уживання забруднених харчів або води.
Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, брудні руки).
ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб.
Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли інфіковані помирають від блискавичної форми ВГА.
Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.
Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина.
Шляхи інфікування
Фекально-оральний:
вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей;
недотримання особистої гігієни;
у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
Симптоми
Інкубаційний період ВГА (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14–28 днів. Симптоми ВГА можуть бути як легкими, так і тяжкими.
Найбільш розповсюджені симптоми ВГА:
виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
підвищення температури тіла;
втрата апетиту;
діарея;
блювота;
неприємні відчуття в животі;
важкість у правому підребер’ї;
потемніння сечі;
жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.
Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми.
Профілактика
1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.
3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.
4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.
Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!.. Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люди! . . . . . . . . . . .
Т. Г. Шевченко
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, наші працівники ліцею доєдналися до ХХІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності і відчули себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу, що об’єднує, – рідної мови.
Із ліцеїстами провели "Солов'їний батл" (розроблений на основі розважально-освітнього телевізійного проєкту), спрямований на всебічно-розвинену особистість з патріотичною позицією на згуртування. Закріпили правила та складні мовленнєві ситуації, значення фразеологізмів, сформували вміння працювати з іншими, дотримувались основ толерантності.
Перемогу виборов 11-А клас.
Перша чверть завершилася смачно!
Кожного року в Корсунь-Шевченківському ліцеї проходить "солодкий ярмарок". Вражень, як і ласощів, завжди дуже багато. Ліцеїсти старанно готувались, випікали самостійно або із батьками щось смачне та вишукане, одним словом - особливе. Тому і захід видався цікавим та різноманітним, багатим на маленькі кулінарні шедеври. Це і створило чудовий настрій!
Усі залишились задоволені!
Якби ви могли побудувати свій палац, де б ви це зробили?
«Хочу, щоб моя резиденція розташовувалася на острові», – подумав у XVIII ст. князь Станіслав Понятовський і спорудив у серці Корсуня велику одноповерхову будівлю з дерева та цегли.
«Хочу, щоб мій палац був найбільшим в окрузі!» – подумав у 1799 р. князь Петро Лопухін, який став наступним власником резиденції. Навколо палацу почали з'являтися манеж, каплиця, швейцарський будиночок, оранжерея. Тоді ж добудували й ворота в стилі середньовічних замків.
«А мені здається, можна ще більше!», – вирішив третій власник маєтку Микола Лопухін-Демидов у ХІХ ст., і... добудував до основної будівлі два поверхи. Але й цього здалося замало, і він спорудив навколо ще дві каплиці, флігель, лазню і розбив великий сад.
Екскурсію оновленим палацовим комплексом Демидових-Лопухіних з вивчення архітектури, інтер'єру, та історії власників відвідали ліцеїсти 11-х класів.
Українцям відомі персонажі мультфільмів «Як козаки …»
Вони є своєрідним національним символом. У сюжетах мультфільму герої потрапляють у неймовірні пригоди, зустрічаючись з людьми з різних країн і епох.
У нашому освітньому закладі є теж такі козаки, котрі мають свої пригоди, свої шляхи та зустріч з майбутнім!
Вашій увазі добірки "Як козаки у футбол грали" та "Як козаки спортом займались"!
P.S. далі буде...
День українського козацтва!!!
У кінці XV століття в історичних документах вперше побачили згадку про козаків.
Слово "козак" має значення "вільна людина".
Спершу так називали лише військові об'єднання, а згодом – і територіальні.
Наші ліцеїсти відкрили в собі всі якості справжніх козаків - спритність, кмітливість, гострий розум та вміння долати труднощі, уміння приготувати смачну КАШУ та головне - триматись разом!
Козацькому роду - нема переводу!
Слава Україні!
Так хочеться жити в мирі без війни, без тривог у спокої та тиші.
Так хочеться бачити яскраві посмішки дітей.
Так хочеться вести їх у світле майбутнє.
Так хочеться жити та радіти кожній хвилині, проведеній разом.
21.09 відбувся флешмоб, присвячений Дню МИРУ.
Мирного нам неба та світлого майбуття!
Корсунь-Шевченківський ЛІЦЕЙ доєднався до конкурсу привітання захисникам України «Дякую, солдате!»
Та для нас це не просто конкурс... слова вдячності на наших вустах і вдень, і вночі.
У відеоконкурсі були задіяні ті, кого торкнулась війна.
Монтаж, слова та сценарій, створені нашими ліцеїстами, не залишили байдужими серця.
Молимось за наших захисників!
Слова, написані нами, хай почують усі!
"Я тихо... НІ! Я голосно кричатиму до Бога:
Ти точно вернешся живим!!!"
з Україною в серці
Корсунь-Шевченківський ЛІЦЕЙ із захопленням та завзятістю розпочав 2023-2024 навчальний рік!
Ліцеїсти дружно зустріли День знань в теплому колі друзів, батьків та викладачів.
Бажаємо успіхів та натхнення всій нашій сім'ї!
Мирного неба та Перемоги!!!
Слава Україні!
Любі наші випускники 2023 року!
Ми вдячні вам, що ви гідно продовжуєте нести високе звання ліцеїста і цьогоріч укотре отримали високі результати з НМТ: 200 балів з історії України - Руденко Маргарита та 200 балів з математики – Захарченко Аліна. 33 випускники вступили до престижних закладів вищої освіти, 18 із них на державну форму навчання.
Ми пишаємося вами і бажаємо успішно навчатися під мирними небом у незалежній Україні!!!
Пам’ятайте, що ЛІЦЕЇСТ – це назавжди!
ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИМ ВИПУСКНИКАМ-ЛІЦЕЇСТАМ
Я дивлюсь на світлини бійців:
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче...
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Саме зараз її вояки
Честь країни від зла захищають,
Б’ються на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливають.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни.
Віддають найцінніше -життя,
України найкращі сини!
УКРАЇНСЬКІ ГЕРОЇ — це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії. Сьогодні ж це свято всіх захисників України від російської орди.
У ліцеї до Дня Героїв України проведено виховні години, вшановано пам'ять загиблих випускників-ліцеїстів, проведені екскурсії до історико-визначних місць Корсунщини, організовано зустріч з учасниками бойових дій та ТРО міста (Ляш С.Г., Хоружий О.Г.).
Дякуємо усім Героям, хто боронить нашу землю від загарбників й тим, хто віддав своє життя задля миру та спокою.
СЛАВА ГЕРОЯМ!
Мені часто задають одне й те саме запитання: чи потрібна участь у вишколі виховників Джури? Відповідь однозначна - потрібна. Чи є корисними такі тренування? - Дуже корисні!
Тільки виховник власним прикладом може повести за собою дітей вперед і навчити їх, якщо сам володіє практичними навичками і знаннями. І це не патріотичне гасло - це вимога часу.
При нагоді хочу привітати всіх з Днем вишиванки. Наші чарівні жінки найкращі! Наші чоловіки - мужні і славетні. Нехай Господь Бог оберігає нас і нашу неньку Україну, бо ми того варті. Слава Україні!
С.А. Мошенський
ВИШИВАНКА - прадавній код незламності, мудрості, величі та історичної пам'яті українського народу, який свідчить про нескореність та волелюбство нації.
Сьогодні хлопці-одинадцятикласники взяли участь у навчально-польових зборах, пройшли тренування у неповному розбиранні і складанні автомата Калашнікова. Також оволоділи практичними знаннями в наданні домедичної допомоги при критичній кровотечі, серцево-легеневій реанімації та пораненнях грудей. Навчились правильно тримати автомат, прицілюватись та стріляти . Позитивних вражень та адреналіну залишилось у юнаків багато.
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ
Друга світова війна — глобальний збройний конфлікт, що тривав від 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 року.Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Разом з іншими демократичними державами вшановуємо тих, хто 78 років тому виборов мир, вклоняємося всім, хто вижив і витримав це лихо. Пам’ятаємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Пам'ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!
До конкурсу "Домашні улюбленці"
20-го квітня у м.Черкаси на території санаторію "Сосновий бір" відбувся вишкіл для ройових Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" - "Гартуємо дух разом". Корсунь-Шевченківський ліцей представляла учениця 10 класу Коновал Вікторія, виховник - учитель Захисту України Мошенський Сергій Андрійович. На вишколі відбулось практичне відпрацювання елементів впоряду, домедичної допомоги, теренова гра, туристська смуга перешкод та виховна гутірка. Тренування проводились як для дітей, так і для дорослих. Ліцеїстка Коновал Вікторія, здобула остаточну перемогу в тереновій грі. І хоч змагання проводились надворі, йшов дощ, та це не стало на заваді. Дух перемоги та авантюризму здолав будь-який дискомфорт.
До Міжнародного дня пам'яті катастрофи на Чорнобильській АЕС для ліцеїстів проведені виховні години: " Чорнобиль... Без права на забуття", "Біль Чорнобиля", "Страшний дзвін". Старшокласники переглянули відеоматеріали про Чорнобильську трагедію, виступили з повідомленнями про вплив радіації на організм людини. Цікавими та змістовними були розповіді вчителів.
Кожному було про що подумати та зробити певні висновки.
Світла пам’ять усім, хто через хвороби, спричинені "мирним атомом", не дожив до цього дня. Дякуємо за виконаний громадянський обов’язок, за мужність і відвагу, за стійкість та силу духу!
23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права. З цієї нагоди учні 10-Б класу зустрілися з працівником публічної бібліотеки Корсунь-Шевченківської міської ради Завертайло Тетяною, яка презентувала нові книги сучасного українського письменника Макса Кедрука.
Орієнтуємось на професії майбутнього!
Для учнів 11-х класів упродовж навчального року активно проводилися зустрічі з представниками різних ВНЗ України, адже правильно зробити свій вибір – це дуже важливо.
Старшокласники мали можливість ознайомитися з різними спеціальностями таких закладів:
· Київський національний університет культури і мистецтв;
· Національний університет біоресурсів і природокористування України;
· Черкаський державний технологічний університет;
· Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова;
· Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба;
· Білоцерківський державний аграрний університет;
· Черкаський державний технологічний університет;
· Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини;
· Черкаський національний університет ім. Хмельницького.
Випускники відзначили, що дуже цікавою була зустріч з представниками НУБіП. Викладачі даного закладу розповіли про різноманітні спеціальності, які старшокласники можуть здобути, вступивши до їхнього вузу. Особливо зацікавила інформація про організацію дозвілля у даному закладі. На всі ці та інші питання вони отримали ґрунтовні відповіді.
Онлайн-зустріч з представниками ЧДТУ була не менш цікавою. Старшокласники мали змогу не тільки прослухати інформацію, а також задати питання, які їх цікавили.
Той, хто прагне пов'язати своє життя з культурою та мистецтвом, мав змогу зустрітися з представниками Київського національного університету культури та мистецтва.
Вибір, звичайно, залишається за дітьми, бо саме їм доведеться йти тією стежкою, яку оберуть.
СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ
Учні 10-х класів ліцею відвідали Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник. Цікавою була екскурсія по палацово-парковому ансамблю.
Кожен із жителів міста часто прогулюється доглянутими й затишними алеями парку, але таємниць тут для них ще багато. У парку є близько 100 видів дерев, серед яких третя частина дендроекзоти. Унікальними для нашого клімату є гінго білоба, сумах пухнастий, катальпа бігнонієвидна, акація рожева. У травні парк приваблює нас розмаїттям бузку. Його тут близько 10 видів. Екскурсоводи Зубко Анна Сергіївна та Гребеніченко Лариса Миколаївна також цікаво розповіли про історію створення палацу-садиби князів Демидових-Лопухіних.
Щоразу подорож до заповідника дозволяє доторкнутися до живої природи, що оточує нас, до історії нашого міста і перенестися в цікаве минуле нашого краю.
ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ 9-Б
Після крутого відпочинку продуктивне навчання гарантоване!
22 березня - Всесвітній день води. Ліцеїсти долучились до проєкту "Змінимо водойми нашої місцевості": презентували свої роботи у вигляді картин, продемонстрували презентації на тему "Вода - наше багатство!". Кращі роботи передані для оцінення членами журі.
14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.
До пам’ятного дня долучилися учні Корсунь-Шевченківського ліцею. Вони стали учасниками усного журналу «Україна понад усе», який підготувала і провела Стрельникова О.О., бібліотекар ліцею. Також учні 11–А класу мали змогу переглянути новинки літератури, що надійшли до читального залу закладу. Серед них книги про учасників бойових дій.
Учні 10 класів поспілкуватися із бійцем-добровольцем, учасником бойових дій, сапером Зозулею Андрієм, який розповів дітям про реалії війни, а також про небезпеку від мінно-вибухових пристроїв. Учні жваво долучилися до живого спілкування із нашим земляком, захисником України, навіть повітряна тривога не завадила цьому.
Дякуємо мужнім захисникам-добровольцям. Слава героям!
В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає із покоління в покоління. Є таке ім'я і у нашого народу - Тарас Григорович Шевченко. Саме його творчість є актуальною сьогодні як ніколи.
У березні українці вшановують пам'ять Великого Кобзаря. Згадували про поета і в Корсунь-Шевченківському ліцеї. У закладі організували виставку «Кобзарів» різних років, а також провели конкурс стінгазет, присвячених життю та творчості Т.Г.Шевченка.
Учні 10-Б класу переглянули фільм «Таємниці генія Шевченка», взяли участь у дискусії «У чому геніальність Шевченка» та висловили своє бачення особистості митця у власних есе. Бібліотекарем ліцею організовано виставку літератури «Наша дума, наша пісня, не вмре, не загине…». Приємно відмітити, що всі учасники освітнього процесу ліцею активно долучилися до відзначення Шевченківських днів.
Здобувачі освіти 10-х класів Корсунь-Шевченківського ліцею стали учасниками зустрічі «Знайомтеся: професія мого батька». Учні познайомилися із батьком учня 10-Б класу Савлуком Костянтином Євгеновичем, який нині є санітаром-інструктором медичної бригади ТРО Корсунь-Шевченківської громади. Старшокласники мали змогу самостійно зібрати-розібрати автомат, приміряти різні бронежилети та кевларовий шолом, а також детально переглянути укомплектовану аптечку для військових натівського зразка.
Результати зустрічі простежуються в дитячих відгуках: «Було пізнавально», «Почули корисну інформацію стосовно першої невідкладної допомоги», «Патріотизм виховується», «Отримала цікавий досвід», «Уперше розбирала автомат!», «Неймовірні враження від побаченого і почутого», «Україна починається з нас» .
У рамках національно-патріотичного виховання та профорієнтаційної роботи в Корсунь-Шевченківський ліцей завітали працівники Третього відділу Черкаського РТЦК та СП м. Корсуня-Шевченківського із цікавими та пізнавальними розповідями про важливість для держави професії військового.
УКРАЇНА СОБОРНА, УКРАЇНА ОДНА!
Україна – це сім’я! В ній є він і ти, і я.
Хай розквітне Україна, як після дощу калина.
Спокій запанує в ній найріднішій і моїй!
20.01.23 року до учнів Корсунь-Шевченківського ліцею завітала завідувачка мілітарним музеєм Полякова Тетяна Юріївна з метою ознайомлення молоді з історією нашого краю - від Станіслава Понятовського до Лопухіних-Демидових, котрі мешкали у палаці, що нині розташований на території Корсунь-Шевченківського заповідника.
Дякуємо за співпрацю!
23 грудня відбулася зустріч учнів 10-х класів з представником публічної бібліотеки Корсунь-Шевченківської м.р. Завертайло Тетяною Анатоліївною, котра цікаво розповіла про книги бібліотечного фонду. Особливо сподобалась розповідь Тетяни Анатоліївни про захоплюючі твори співака Кузьми Скрябіна, його подорожі та службу у військах. Ця зустріч надихнула ліцеїстів на читання художньої літератури не лише в канікулярний, а й у вільний від справ час.
Миколайчик для солдатів від учнів та колективу ліцею
Дорогі наші захисники, низький уклін вам! Перемога за нами!
8 грудня у рамках акції "16 днів проти насильства" старший інспектор СЮТ Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області капітан поліції Попович Богдан Миколайович та старший дільничий офіцер поліції відділення поліції №1Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області лейтенант поліції Шпак Олександр Олегович провели повчальну бесіду з учнями ліцею на тему "Насильство в сім'ї".
Роз'яснили старшокласникам, що таке домашнє насильство, жорстоке поводження однієї людини над іншою у побутових відносинах
Дякуємо за співпрацю та корисну інформацію для підлітків.
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини. Їх передавали з покоління в покоління за жіночою лінією і оберігали, адже це була сімейна реліквія. Хустка завжди вважалась оберегом кожної дівчини. Ліцеїсти долучилися до збереження українських традицій.
У рамках акції "На Святого Миколая, любов'ю зігріті, подарунки надсилають з Черкащини діти" учні ліцею привітали діток Херсонщини зі святом.
Напередодні Міжнародного дня волонтерів у ліцеї відбулася зустріч з представниками ГО «Мережимо Перемогу» Ольгою Криволап та Іриною Бояриновою, котрі ознайомили з напрямками своєї діяльності та презентували учням, як відбувається організація процесу плетіння захисних сіток для ЗСУ. Після спілкування з волонтерами учнівський колектив прийняв рішення допомогти плести сітки задля наближення Перемоги.
26 листопада учні ліцею взяли участь у загальнонаціональній міжнародній акції «Запали свічку пам'яті», яка проводиться щорічно у День пам'яті жертв Голодомору.
Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо.
21 листопада в День Гідності і Свободи в Корсунь-Шевченківському ліцеї проведено урок «Україна – країна нескорених», на якому педагоги обговорили з учнями цінності, що відстоювали учасники українських революцій, та за які сьогодні воюють захисники та захисниці в російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальну цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.
16 листопада в рамках Тижня толерантності було проведено конкурс на кращий проєкт "Толерантність це - ..."
У суботу, 12 листопада, о 14 годині на центральні площі міста відбувся благодійний ярмарок, де наш заклад взяв участь. Виручені кошти були передані на придбання нового авто для наших земляків-захисників. До столу зі смаколиками від учнів та батьків Корсунь-Шевченківського ліцею, за словами очевидців, була найбільша черга. Дякуємо активним батькам наших учнів за участь у такій благодійні справі.
У середу, 9 листопада, у День української писемності та мови, учні ліцею взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності-2022.
14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, відзначають велике державне свято – День захисників й захисниць України.
У цей день вчителі-предметники дистанційно провели у кожному класі «Уроки звитяги», на котрих обговорили сьогоднішню ситуацію в країні та згадали всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність, забуваючи про страх, біль, про власну безпеку.
Вчитель Захисту України Мошенський С.А. влаштував 10-класникам ліцею зустріч з колишнім командиром саперного відділення Зозулею Андрієм. Учні, затамувавши подих, уважно слухали героя. Потім - активно «закидали» його запитаннями. Уроку виявилось замало.
Директор Діденко І.В. від щирого серця подякувала Андрієві за те, що він зробив й за те, що він продовжує робити для України.
Привітала сьогоднішніх захисників зі святом й побажала їм сили, наснаги, витримки, міцного здоров’я та незламного духу!
Шана і слава захисникам й захисницям України!
Здобувачі освіти Корсунь-Шевченківського ліцею взяли участь та зайняли призові місця у дистанційному конкурсі відеороликів на краще привітання захисникам України під назвою «Дякую, солдате!» та дистанційному фотоконкурсі «Українські модні стилізації» у рамках IX мистецького багатожанрового конкурсу-фестивалю «Покровське коло» у рамках IX мистецького багатожанрового конкурсу-фестивалю «Покровське коло» 2022 року.
День вчителя — професійне свято працівників освіти України, яке відзначається щорічно в першу неділю жовтня. У цей день наші педагоги та працівники були відзначені та нагороджені грамотами й подяками Корсунь-Шевченківського відділу освіти, молоді та спорту, Черкасько обласної адміністрації та народного депутата України Стіхарського.
Є професія у світі –
Серце віддавати дітям!
Серце вчителя безкрає,
Як би він його не краяв.
Тому гідний вчитель шани.
Так, любові і пошани
За роботу непросту
І за те, що я росту!
Хай же вистачить терпіння
Передати нам уміння.
А за працю вашу діти
Щиро вам дарують квіти!
Щорічно, 29 вересня в Україні відзначають День пам'яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр це одне з всесвітньо відомих місць, яке стало символом Голокосту, зараз це урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні в період з 29 по 30 вересня 1941-го року по офіційним історичними свідченням там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Інші історичні джерела свідчать, що лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були жителі Києва та біженці з окупованих українських регіонів, які
прибули до столиці з надією на порятунок.
НА НЮРНБЕРЗЬКОМУ ПРОЦЕСІ, ЯКИЙ ВІДБУВСЯ В 1946 РОЦІ, ЗГІДНО З ВИСНОВКАМИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОЇ КОМІСІЇ ДЛЯ РОЗСЛІДУВАННЯ НАЦИСТСЬКИХ ЗЛОЧИНІВ ПІД ЧАС ОКУПАЦІЇ КИЄВА, НАВОДИЛАСЯ ЛИШЕ ПРИБЛИЗНА ОЦІНКА – БЛИЗЬКО 100 ТИСЯЧ ОСІБ. ПРОТЕ БАГАТОРІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОВОДЯТЬ, ЩО ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ ЗНИЩЕНИХ У БАБИНОМУ ЯРУ СЯГАЄ ПРИБЛИЗНО 150-200 ТИСЯЧ ОСІБ.
2022 рік - це вже 81 рік скорботи за невинно загубленими душами...
В ліцеї вчителем історії на уроках було показано короткометражне відео для ознайомлення ліцеїстів з трагедією режисера Олени Резніченко Уся правда про Бабин Яр | Факти з історії. Розповідаємо
Володимир Сосюра
Бабин Яр
Сюди водили їх і ставили підряд, -
І чужоземна гавкала команда…
Розстрілювали їх «во славу фатерлянда»,
І падали вони, сестра і друг, і брат,
і падали вони: коханий і дружина,
і мати, й дитинча, бабуся й дід сумний,
без крику, мовчки всі… Свята їх смерть невинна,
як пам’ятник в віках, безсмертний, краю мій!
Іх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий,
і трамбували їх у тім яру, кати…
топтали їх тіла… Ридали хмари: «доки?»…
Схиляли злякані голівоньки цвіти,
і сльози капали з леліток їх криваві,
на землю стерзану, де йшли в останній раз,
безсмертні смертники… І шепотіли трави:
«Вони пішли на смерть, бо так любили нас,
упали, як один, вони у тьму могили,
розстрілювали їх сліпі потвори мли,
за те, що небо це і землю цю любили,
що вірними тобі, Україно, були!»…
Щоб злочин свій страшний од кари заховати,
руками бранців їх знов витягли на світ
і склали з трупів їх високії кагати
і віддали вогню… Вітчизни рідний цвіт,
як тяжко ти горів, як линув дим од тебе,
на Куренівку, вдаль, і виснув над Дніпром,
і припадав до трав, і підіймавсь до неба,
як грізний велетень з нахмуреним чолом…
Він линув все на Схід, туди, де бою згуки
все ближче до Дніпра зітхали і гули,
він простягав братам криваві й довгі руки,
до помсти кликав їх… і йшли брати, і йшли,
по трупах ворогів, а дим стелився низько,
їм припадав до рук і плечі цілував,
і повертавсь назад, крізь залпів гострі блиски,
і в небі звивами, неначе малював:
«Вони вже близько, йдуть… Катам за наші муки
вони відплатять так, що і не снилось їм!»
І простягав в громах на захід гнівні руки,
З прокляттям на вустах од жертв Невинних дим…
і сталось так, брати, як марили ми з вами,
він знову вільний, наш золотоверхий рай,
наш Київ дорогий!.. Я зрошую сльозами
холодні ті стежки, де вів вас ворог злий,
брати мої святі і сестри кароокі!..
за вас ми вже мстимось і смерті смерть несем…
Вони вас кинули у Бабин Яр глибокий,
а ми в безодню їх до одного зметем…
Од страдників вони святий лишили попіл,
Розвіяний в вітрах, він чорними слізьми
Вкраїну оросив і на поле Європи
рясним дощем упав, як знак, що скоро тьми
не буде вже ніде, що кара невблаганно
на голови катів обрушує свій меч,
і меч тримають той, в бою разом із нами
замучені брати… Вже слуха крик утеч
мій край, де рідна кров з могил крізь землю била,
де смерті таборів лишилися дроти,
й руїни наших міст, і сел сумні могили,
і тіні од людей, і зірвані мости…
Ми знайдемо усіх, хто кров точив дитячу,
Хто бабиних ярів лишив страшні ряди,
де й досі ще вітри над нами в тузі плачуть,
і плач той у віках не змовкне назавжди.
Сюди водили їх… В сльозах моє обличчя…
А Бабин Яр мовчить, тривоги повний вщерть,
і попіл страдників у серці стука й кличе
нас, іменем життя, попрати смертю
смерть!
(15 грудня 1943)
Міжнародний день миру встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається щорічно 21 вересня.
Починаючи з 2022 року Україна величезною ціною мусить боротися проти російської агресії для того, щоб наші нащадки ніколи не знали війни…
Колектив Корсунь-Шевченківського ліцею Корсунь-Шевченківської міської ради вітає всіх з Міжнародним днем миру та бажає добра у всьому, щоб небо було мирним над головою, і щоб в стосунках був мир, і був мир з людьми, з якими доводиться перетнутися по життю! Нехай не буде ніколи розбрату, поділу чи розбіжностей ні з ким і в чому!
Як хочеться до рідної землі
Любов’ю чисте небо прихилити,
Наблизити жадані мирні дні –
Щоб хлопці вижили у цій війні
І в них щасливі народились діти!
Щорічно, 1 вересня школярі та студенти відзначать День Знань. Зазвичай кожен навчальний рік відкривається святковою лінійкою та даруванням квітів вчителям. А у вищих навчальних закладах - студенти вже з 1 вересня ходять на лекції та семінари.
На жаль, в 2022 році це світле та радісне свято проходить у воєнний час... Попри це наші діти продовжують вчитися в навчальних заклада та святкують День Знань.
Адміністрація ліцею та учні 11 класу підготували короткометражне привітання зі святом.
Щоб перелянути привітання натисніть тут
Ходять хмари в небі синім,
Місяць Вересень прийшов,
Сповнивсь вереском пташиним
Тихий затишок дібров.
Позлітавшися у зграї,
Різне птаство молоде
В крилах сили набирає
І відльоту в вирій жде.
Бо пташки дзвінкоголосі
Знають — літа вже нема.
Хоч і тепло ще, та осінь
Вже підходить крадькома.
І набравшись сил за літо,
Галасливі, як пташки,
Знов ідуть до школи діти
І сідають за книжки.
(Н. Забіла)
Інструкція
щодо особливостей поширення у засобах масової інформації, соціальних мережах та в інших публічних комунікаціях деяких відомостей в умовах воєнного стану
День єднання
# UA разом, об'єднані Україною.
20-го квітня у м.Черкаси на території санаторію "Сосновий бір" відбувся вишкіл для ройових Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура" - "Гартуємо дух разом". Корсунь-Шевченківський ліцей представляла учениця 10 класу Коновал Вікторія, виховник - учитель Захисту України Мошенський Сергій Андрійович. На вишколі відбулось практичне відпрацювання елементів впоряду, домедичної допомоги, теренова гра, туристська смуга перешкод та виховна гутірка. Тренування проводились як для дітей, так і для дорослих. Ліцеїстка Коновал Вікторія, здобула остаточну перемогу в тереновій грі. І хоч змагання проводились надворі, йшов дощ, та це не стало на заваді. Дух перемоги та авантюризму здолав будь-який дискомфорт.
Вивчення курсу "Захист України".
До Дня Збройних сил України було проведено стрільби.