ЗНО та ДПА

Що таке ДПА?

Держа́вна підсумко́ва атеста́ція — форма контролю відповідності результатів навчання здобувачів освіти вимогам державних стандартів загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти. Атестація може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11-12) класі, а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту.

(За даними uk.wikipedia.org - вільної енциклопедії)


Що таке ЗНО?

Зо́внішнє незале́жне оці́нювання (ЗНО, раніше також Зовнішнє тестування, ЗТ) — комплекс організаційних процедур (передусім — тестування), спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти в Україні.

Метою зовнішнього незалежного оцінювання є підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до вищої освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової та повної середньої освіти, аналіз стану системи освіти, прогнозування її розвитку.

(За даними uk.wikipedia.org - вільної енциклопедії)

Переваги використання ЗНО:

Головним результатом ЗНО є кількісна оцінка за тестування. Результати тестування з певного предмету освітньої програми визначаються по таким шкалам:

Офіційне оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється шляхом розміщення їх на інформаційних сторінках учасників такого ЗНО:

результати з таких предметів як українська мова, література, математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови – не пізніше, ніж через 25 календарних днів після їх проведення

з усіх інших предметів – не пізніше 14 календарних днів

Результати ЗНО у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.


ЩОДО ДПА ТА ЗНО У 2022 РОЦІ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що об’єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році.

Враховуючи правовий режим воєнного стану, який спричинений військовою агресією Російської Федерації, агресивність російських військових і терористичних угруповань до національної системи освіти та науки, пропонуємо скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО),  єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг.

"Таке рішення є непростим,  але необхідним! Адже наше головне завдання знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом’якшити", - підкреслив Міністр.

Сергій Шкарлет, також зазначив, що відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.

Нагадаємо, Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка» звернулася до студентів Російської Федерації.

НАВЧАЙСЯ ГІДНО ТА ВІДПОВІДАЛЬНО!

ЗАХИСТ ТЕСТІВ ЗНО

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2022

ЗНО-2022: ВИ ЗАПИТУЄТЕ – МИ ВІДПОВІДАЄМО

ЗНО-2020: БЕЗПЕЧНІ УМОВИ, ЗРОЗУМІЛІ ПРОЦЕДУРИ

ПРОБНЕ ЗНО-2020: ЗРОБИМО ТЕСТУВАННЯ БЕЗПЕЧНИМ

ПРОСТО ПРО ЗНО-2020: ІНОЗЕМНІ МОВИ

ПРОСТО ПРО ЗНО-2020

ПРОБНЕ ЗНО-2020: ПЕРСПЕКТИВИ

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО 2019

ПІДСУМКИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ПОДАЛЬШІ ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2018

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО 2018

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ ЩОДО СТАРТУ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО-2018

ПІДБИТО ПІДСУМКИ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО 2017 РОКУ

ЗНО: ІСТОРІЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ