ЗНО та ДПА
Що таке ДПА?
Держа́вна підсумко́ва атеста́ція — форма контролю відповідності результатів навчання здобувачів освіти вимогам державних стандартів загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти. Атестація може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 11-12) класі, а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту.
(За даними uk.wikipedia.org - вільної енциклопедії)
Що таке ЗНО?
Зо́внішнє незале́жне оці́нювання (ЗНО, раніше також Зовнішнє тестування, ЗТ) — комплекс організаційних процедур (передусім — тестування), спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти в Україні.
Метою зовнішнього незалежного оцінювання є підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до вищої освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової та повної середньої освіти, аналіз стану системи освіти, прогнозування її розвитку.
(За даними uk.wikipedia.org - вільної енциклопедії)
Переваги використання ЗНО:
Дає умови рівного доступу до освіти для всіх учнів, незалежно від матеріальних можливостей
Об'єктивність, тобто відсутність людського фактору при оцінювання знань
Неможливість корупції на локальному рівні
Наближення освітнього процесу до європейського рівня
Головним результатом ЗНО є кількісна оцінка за тестування. Результати тестування з певного предмету освітньої програми визначаються по таким шкалам:
рейтингова шкала 100-200 балів – для всіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
критеріальна шкала 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється шляхом розміщення їх на інформаційних сторінках учасників такого ЗНО:
• результати з таких предметів як українська мова, література, математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови – не пізніше, ніж через 25 календарних днів після їх проведення
• з усіх інших предметів – не пізніше 14 календарних днів
Результати ЗНО у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.